Αποστολέας Θέμα: ερώτηση  (Αναγνώστηκε 5305 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ερώτηση
« στις: 16/12/07, 09:18 »
Καλημέρα! Εχω παραγγείλει απο θωμα, μια esp sv και εβλεπα διαφορες pics tis...να επισημάνω οτι φοραει emg 81 οι οποίοι ειναι active, απο την πίσω μεριά ομως δεν υπάρχει κανενα καπάκι... :P Μονο το καπακι για τα ηλεκτρικα και για το floyd υπαρχουν..Που μπαίνει λπν η μπαταρία?

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #1 στις: 16/12/07, 12:29 »
ανοίγεις το καπάκι για τα ηλεκτρικά και την βλέπεις εκεί μέσα  ;)
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #2 στις: 16/12/07, 13:06 »
βσκ, δεν την εχω παραλάβει ακομα...Σε ευχαρστώ! Δεν το ήξερα! Δεν γίνεται να την απομονώσω? Δλδ να ειναι σε ξεχοριστο καπάκι?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #3 στις: 16/12/07, 13:14 »
Oχι, εκτος αν θες να σκαψεις την κιθαρα... Αλλα γιατι να θες να κανεις κατι τετοιο; Ετσι κι αλλιως παλι θα πρεπει να ανοιγεις καπακι με βιδες...
Απο την αλλη υπαρχουν κιθαρες (οπως η Lag Master Prestige μου) που εχουν απο "μαμα" ξεχωριστη θεση για την μπαταρια με συστηματακι που ανοιγει/κλεινει χωρις βιδες (εμενα εχει σαν ενα "συρταρακι" pull up πλαστικο που περιεχει την μπαταρια. το τραβας, σηκωνεται, σηκωνεις μια ασφαλεια που εχει για να κραταει την μπαταρια και μετα την αλλαζεις, κλεινεις την ασφαλεια και ξανακλεινεις το συρταρακι)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #4 στις: 16/12/07, 14:20 »
Oχι, εκτος αν θες να σκαψεις την κιθαρα... Αλλα γιατι να θες να κανεις κατι τετοιο; Ετσι κι αλλιως παλι θα πρεπει να ανοιγεις καπακι με βιδες...
Απο την αλλη υπαρχουν κιθαρες (οπως η Lag Master Prestige μου) που εχουν απο "μαμα" ξεχωριστη θεση για την μπαταρια με συστηματακι που ανοιγει/κλεινει χωρις βιδες (εμενα εχει σαν ενα "συρταρακι" pull up πλαστικο που περιεχει την μπαταρια. το τραβας, σηκωνεται, σηκωνεις μια ασφαλεια που εχει για να κραταει την μπαταρια και μετα την αλλαζεις, κλεινεις την ασφαλεια και ξανακλεινεις το συρταρακι)

Και οι schecter ετσι ειναι!
Αλλα γιατι να την απομονοσεις?Θες περισσοτερες κουφαλες στην κιθαρα σου?Εδω ο κοσμος διαμαρτυρεται γιατι δεν μπορει να χωρεσει μια μπαταρια αναμεσα στα ηλεκτρονικα και εσυ λες να την βγαλεις απο κει μεσα!! Φιλικα παντα.

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #5 στις: 16/12/07, 18:11 »
σας ευχαριστώ μάγγες! καλύτερα μέσα ετσι? Βσκ, το σκεφτόμουν για πιο έφκολο άλαγμα...δλδ να μιν 3εβιδώνω...στο μυαλο μ ειχα αυτο με τ καπακι π μλσ τ ανοιξεις σηκώνεται..π αναφέρατε...αλα αποτι λέτε καλυτερα χωμένη αναμεσα στα ηλεκτρικα... Α, κατι ακομα, καθε πόσες ωρες παιξίματος θέλει αλλαγμα? Εννοω, θέλει συχνα? καθε μήνα ας πούμε αμα παίζεις 2-3 ώρες καθε μερα?

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #6 στις: 16/12/07, 18:35 »
σας ευχαριστώ μάγγες! καλύτερα μέσα ετσι? Βσκ, το σκεφτόμουν για πιο έφκολο άλαγμα...δλδ να μιν 3εβιδώνω...στο μυαλο μ ειχα αυτο με τ καπακι π μλσ τ ανοιξεις σηκώνεται..π αναφέρατε...αλα αποτι λέτε καλυτερα χωμένη αναμεσα στα ηλεκτρικα... Α, κατι ακομα, καθε πόσες ωρες παιξίματος θέλει αλλαγμα? Εννοω, θέλει συχνα? καθε μήνα ας πούμε αμα παίζεις 2-3 ώρες καθε μερα?


Χαχαχα οχι και καθε μηνα με 2 ωρες παιξιμο.Δεν θελει συχνα. Μαλιστα, η emg υπολογιζει την διαρκει ζωης μιας μπαταριας 3000 ωρες, μπορεις να το τσεκαρεις και εσυ στην σελιδα.Απλα θα πρεπει όταν αφηνεις την κιθαρα, οταν δεν παιζεις, να βγαζεις το καλωδιο, γιατι μπαταρια σου τρωει απο τη στιγμη που ειναι το συνδεδεμενη κιθαρα με ενα καλωδιο, ασχετα αν αυτο το καλωδιο καταληγει στον ενισχυτη σου η οχι.
Οποτε οταν με το καλο σου ερθει η esp φροντιζε να μην ξεχνας το καλωδιο.


http://www.emgpickups.com/support.asp

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #7 στις: 16/12/07, 22:52 »
σας ευχαριστώ μάγγες! καλύτερα μέσα ετσι? Βσκ, το σκεφτόμουν για πιο έφκολο άλαγμα...δλδ να μιν 3εβιδώνω...στο μυαλο μ ειχα αυτο με τ καπακι π μλσ τ ανοιξεις σηκώνεται..π αναφέρατε...αλα αποτι λέτε καλυτερα χωμένη αναμεσα στα ηλεκτρικα... Α, κατι ακομα, καθε πόσες ωρες παιξίματος θέλει αλλαγμα? Εννοω, θέλει συχνα? καθε μήνα ας πούμε αμα παίζεις 2-3 ώρες καθε μερα?

Με τοση χρηση θα σου κραταει 6 μηνες τουλαστιχον, εμενα μου κραταει παραπανω. Αλλα η φασαρια να κανεις μετατροπη να βαλεις την μπαταρια αλλου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο το βιδωμα-ξεβιδωμα 2 φορες τον χρονο
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #8 στις: 17/12/07, 15:10 »
και μια ερωτηση ακόμα, αν για κάποιο λόγο, δεν παίξω για αρκετό καιρο, πρεπει να την βγάλω μην βγαλει υγρα ετσι?

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #9 στις: 17/12/07, 16:32 »
...σωστο...αν εχεις σκοπο δηλαδη να την αφησεις για κανα-δυο μηνες.... :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ερώτηση
« Απάντηση #10 στις: 17/12/07, 22:47 »
Αμα εχεις σκοπο να την αφησεις χρονια, ναι!
Αν παρεις μια νεα μπαταρια τωρα π.χ. εχει ημερομηνια ληξης 2011, οποτε δεν θα εχεις πρισβλημα, εκτος αν 1) την παρατησεις για χρονια, 2) την βαλεις σε νερο, 3) τυχεις στην ιο κακη παρτιδα της πιο κακης μπαταριας  :P
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
11192 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/02, 13:26
από bluewind
25 Απαντήσεις
10491 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/06, 11:57
από Fys
6 Απαντήσεις
5592 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/06, 16:37
από _akis_
21 Απαντήσεις
7640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 15:33
από fake7
6 Απαντήσεις
3644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/07, 13:55
από ilektrojohn
23 Απαντήσεις
8347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/11, 22:31
από ibanezbass
23 Απαντήσεις
9060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/07, 22:07
από Jezus
43 Απαντήσεις
17808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/11, 01:39
από fanhs
5 Απαντήσεις
3433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/08, 10:46
από mace
29 Απαντήσεις
11032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/08, 02:47
από pbarbalias