Αποστολέας Θέμα: Σχέδια...  (Αναγνώστηκε 16803 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CADMUS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #25 στις: 14/09/06, 14:40 »
Πιστεύω πως αν ξεφορτωθείς τις μάνγκα επιρροές σου θα τα πας πολύ καλά...εκτός αν φυσικά αυτό το στύλ σχεδίου σε εκφράζει περισσότερο,οπότε κατά την ταπεινή μου γνώμη είσαι οκ...
Τόσα χρόνια γράφω ιστορίες για κόμικς κ έναν σχεδιαστή που να θέλει να ασχοληθεί σοβαρά δεν έχω βρεί...υπάρχει κανείς εκεί έξω?

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #26 στις: 14/09/06, 14:53 »
CADMUS : προφανος δε θες όμως καποιον να κανει σχεδια μανγκα - η τουλαχιστον να επιρεαζεται απο αυτα!!!

πάντος υπαρχουν πολοι! τι ιστοριες εχουν τα κομικς σου? ειναι κομικα ή τυπου  -μλεκ-σπαιντερμαν- κλπ κλπ

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #27 στις: 14/09/06, 17:27 »
αχα! να κ ενα παιδι που μπορω να συνεννοηθω!!! ;D

εγω εκανα πολλα μανγκα ...κ ειδικα τον καπαμαρου τον ειχα πια κανει σε ότι σταση μπορεις να φανταστεις ;) ;D

πάντος προσωπικα θα μ'αρεσαν να ειναι λιγο ποιο αγρια τα θεματα σου!!!
οι δυο θεοι στο τελος (και ποιο πολυ η κοπελα) μπορω να πω μου εκανα ενα κλικ... θα ηθελα να δω περισσοτερη σκιαση με εντονες γραμμες! μη το φοβασαι... θα δεις πως το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλλητερο!!!

καλη συνεχεια κ αναμενω συντομα να δω κ αλλα! ;)
Ηρώ...
Ευχαριστώ πολύ. Βασικά παλιά έκανα πολύ 'άγρια' σχέδια αλλά με τον καιρό τα βαρέθηκα. Ωρήμασα, βλέπεις :P
Όσο για τις σκιάσεις, κάνω και πιο σκούρες αλλά πειραματίζομαι και λίγο με τα μολύβια. Και εκτώς αυτού ήθελα να δώσω μια εντύπωση στα τρία τελευταία σχέδια (τους θεούς, και τον χωρό) μιας φωτεινής αύρας, ευτυχίας και θετικής ενέργειας.

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #28 στις: 14/09/06, 22:05 »
επιτρεψε μου να σου πω πως η "αγριαδα" ΄η αν θες το -σκωτεινο σημειο- (μ' αρεσει πολυ καλλητερα σαν εκφραση) σε ενα σχεδιο δεν εχει να κανει με την ωρημοτητα...!!! γενικοτερα το σκιτσο δεν ωρημαζει στον θεματισμο του - κ μαλιστα σε αυτο το ειδος- αλλα ωρημαζει το χερι σου, οι γραμμες σου, οι σκιασεις σου, τα ειδη που χρησιμοποιεις!!! για παραδειγμα προσπαθησε το ιδιο σκιτσο να το κανεις με μολυβι, με στυλο και μετα με καρβουνο... θα δεις πως μονο τα υλικα να αλλαξεις το αποτελεσμα θα ειναι διαφορετικο και μαλιστα με αισθητη διαφορα! εγω τουλαχιστον αυτο το διαπιστωσα εντονα όταν αρχισα να κανω προτομες στο ελευθερο! στην αρχη εκανα μονο μολυβι και μετα με το καρβουνο... φυσουσε... το σχεδιο ηταν κομματι μου πια..!

τα σχεδια που ειδα εγω ειναι πολυ αχνα... χωρις ζωντανια... ενω αυτο πρεπει να δωσεις...! να τα κανεις να "μιλανε"! να το κοιταζεις κ να εχεις την υποψια πως θα ξεπιδησει απο το χαρτι εκεινη ακριβως τη στιγμη... μπροστα σου!!!






και παλι αναμενω να δω δουλεια σου συντομα ... ;)
φιλικα Ηρω.. :)

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #29 στις: 15/09/06, 12:36 »
επιτρεψε μου να σου πω πως η "αγριαδα" ΄η αν θες το -σκωτεινο σημειο- (μ' αρεσει πολυ καλλητερα σαν εκφραση) σε ενα σχεδιο δεν εχει να κανει με την ωρημοτητα...!!! γενικοτερα το σκιτσο δεν ωρημαζει στον θεματισμο του - κ μαλιστα σε αυτο το ειδος- αλλα ωρημαζει το χερι σου, οι γραμμες σου, οι σκιασεις σου, τα ειδη που χρησιμοποιεις!!! για παραδειγμα προσπαθησε το ιδιο σκιτσο να το κανεις με μολυβι, με στυλο και μετα με καρβουνο... θα δεις πως μονο τα υλικα να αλλαξεις το αποτελεσμα θα ειναι διαφορετικο και μαλιστα με αισθητη διαφορα! εγω τουλαχιστον αυτο το διαπιστωσα εντονα όταν αρχισα να κανω προτομες στο ελευθερο! στην αρχη εκανα μονο μολυβι και μετα με το καρβουνο... φυσουσε... το σχεδιο ηταν κομματι μου πια..!

τα σχεδια που ειδα εγω ειναι πολυ αχνα... χωρις ζωντανια... ενω αυτο πρεπει να δωσεις...! να τα κανεις να "μιλανε"! να το κοιταζεις κ να εχεις την υποψια πως θα ξεπιδησει απο το χαρτι εκεινη ακριβως τη στιγμη... μπροστα σου!!!






και παλι αναμενω να δω δουλεια σου συντομα ... ;)
φιλικα Ηρω.. :)
Χεχε... Θα δεις λίαν συντόμως. Και πάλι όμως, σε διαβεβαιώ ότι έχω χρησιμοποιήσει πολλά υλικά. Πηγαίνω και σε φροντηστήριο Ελεύθερου Σχεδίου και χρησιμοποιώ πολύ κάρβουνο εκεί. Εκτώς αυτού τα σχέδια φαίνονται αχνά επειδή πολύ απλά το scanner μας τα βγάζει έτσι. Θα τα δεις σε χαρτί αρκετά σύντομα στο Jamming Night του kithara, είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά (και πάλι δεν είναι τέλεια, φυσικά, αλλά νομίζω πως η ζωντάνια δε λείπει)^^
Θα τα πούμε από κοντά κάποια στιγμή^^

Αποσυνδεδεμένος CADMUS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #30 στις: 15/09/06, 12:47 »
Περισσότερο ως μεταφυσικό υπαρξιακό νουάρ θα τα περιέγραφα...χωρίς πολλές λεπτομέρειες στο φόντο της εικόνας κ με μεγαλύτερη προσοχή στις εκφράσεις των πρωταγωνιστών.Είχα πάει ένα σενάριο στους τύπους που έχουν τo jemma,αλλά ουδέποτε πήρα απάντηση.
Η αλήθεια είναι πως απ'όσους έχω ρωτήσει,πολλοί λίγοι είναι διατεθειμένοι να δουλέψουν με σεναριογράφο.Ακόμη κ αν είναι απλή συνεργασία ή απο κοινού δημιουργία.
Όπως τα συγκροτήματα...ένας θα κάνει την συνθετική δουλειά κ οι υπόλοιποι ακολουθούν την ιδέα του.Οπότε αμφιβάλλω αν πραγματικά υπάρχουν τόσοι πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #31 στις: 17/09/06, 00:18 »
Πω πω, εκτος απο απεριοριστο θαυμασμο για τα σχεδια σου, τελευταια με πιανει και μια ψιλοβλακεια που εχω καιρο να κανω ενα σχεδιο εγω!... Στερεψα και απο εμπνευση...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #32 στις: 27/09/06, 14:51 »
εγω πού μπορω να δω κι αλλα σχεδια σου? με μια πρωτη ματια,μια παρατηρηση...ζωφραφιζεις χοντρουτσικα πελματα ;D
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Μερικά νέα σχέδια.
« Απάντηση #33 στις: 27/09/06, 18:12 »
εγω πού μπορω να δω κι αλλα σχεδια σου? με μια πρωτη ματια,μια παρατηρηση...ζωφραφιζεις χοντρουτσικα πελματα ;D
Μναι, το παρατηρώ.^^
Ρίξε μια ματιά στο προφίλ μου... Έχω ένα λινκ εκεί στο deviantart, εκεί πήγαινε στο gallery μου και θα βρεις πολλά σχέδια (νέα και παλιότερα).

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Σχέδια...
« Απάντηση #34 στις: 22/12/06, 22:33 »
Κάποια σχέδια που έκανα στο νέο τετράδιο σκίτσου moleskine μου. Το τετράδιο από μόνο του αποτελεί έργο τέχνης... Οπότε ελπίζω κι αυτά τα ασήμαντα μικροπράγματα να είναι αρκετά καλά.
Τέσπα, ιδού:
Pocket Dimension

Changing Tides

Shift

Alone on the World

Breaking into the Void

The White Goddess
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/07, 23:53 από Alexander van Kuik »

Αποσυνδεδεμένος mousmoulo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Carpe Diem!!!
    • Προφίλ
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #35 στις: 28/12/06, 21:17 »
Έτσι μπράβο! Πειραματίσου, ξέφυγε λίγο! Μου αρέσει πολύ περισσότερο αυτή η σειρά από τις προηγούμενες που είχες ανεβάσει (Δέν εννοώ ότι δεν μου άρεσαν τα άλλα έργα σου, απλώς εδώ φαίνεται ότι εξελίσσεσαι...Συνέχισε!)     Thumbs up!! ;D
Out of the ground/ Into the sky/ Out of the sky/ Into the dirt

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #36 στις: 29/12/06, 00:53 »
Δεν καταλαβα τιποτα αποτι σκιτσαρισες (ανιδεος γαρ  :P) , αλλλα ομολογω οτι μου αρεσαν.  ;D Πως να το πω.... νιωθω σαν να σε προκαλουν τα σκιτσα να τα κοιταξεις. (τουλαχιστον εγω αυτο ενιωσα, κατα καποιον τροπο....).

Keep it up, ειχα δει και κατι προηγουμενα σκιτσα σου, ηταν ολα τα λεφτα φιλε, εχεις ταλεντο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #37 στις: 29/12/06, 13:36 »
Δεν υπάρχει κάτι για να καταλάβεις...
Το θέμα είναι τι σου βγάζει το κάθε σκίτσο, τι αισθάνεσαι όταν τα κοιτάς...
Αυτή είναι η μαγεία του ελεύθερου σχεδίου...

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #38 στις: 29/12/06, 21:18 »
Δεν υπάρχει κάτι για να καταλάβεις...
Το θέμα είναι τι σου βγάζει το κάθε σκίτσο, τι αισθάνεσαι όταν τα κοιτάς...
Αυτή είναι η μαγεία του ελεύθερου σχεδίου...
Σωστός...
Πολύ χαίρομαι που σας αρέσουν αυτά τα σκίτσα... Δουλεύω πάνω σε καινούρια τώρα, και μάλλον θα ατα ανεβάσω κι αυτά εδώ πέρα.

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #39 στις: 30/12/06, 15:59 »
χαοτικα, ακριβως οπως ειναι κ οι σκεψεις σου!!!  ;)

μαρεσουν!!!

χρωμα κουκλε!!! δουλεψε με χρωμα!!! ασε το χερι σου ελεθεερο να δωσει γραμμες!!!!
ξεφυγες απο τα στερεωτυπα...οποτε μην το αφηνεις εκει!!! δωσε στο πνευμα σου τροφη!!!! το εχει αναγκη για να σου βγαλει αριστουργηματα!!!

 ;) απο μενα πολλα μπραβω! :-*

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #40 στις: 06/01/07, 23:58 »
Μερικά καινούρια σχέδια που έκανα (ίδια ιδέα πάνω-κάτω):
The Muse and the Artist

Azalam

Zoroaster

Visions

Αποσυνδεδεμένος PAN.84

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ένα παπάκι που μου κάνει πά...
    • Προφίλ
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #41 στις: 07/01/07, 13:49 »
Πολύ ωραία σχέδια ;)!!Μου άρεσαν περισσότερο τα ανθρώπινα σώματα...Το γυναικείο κυρίως
σώμα είναι ό,τι καλύτερο για σχέδιο,για μένα τουλάχιστον :D!
Καθότι είμαι και λίγο άσχετος ;D,το τετράδιο moleskine,τι ακριβώς είναι ???!
Το χρώμα του χαρτιού πάντως βγάζει μια πολύ όμορφη παλαιώτητα!

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #42 στις: 07/01/07, 18:03 »
Πολύ ωραία σχέδια ;)!!Μου άρεσαν περισσότερο τα ανθρώπινα σώματα...Το γυναικείο κυρίως
σώμα είναι ό,τι καλύτερο για σχέδιο,για μένα τουλάχιστον :D!
Καθότι είμαι και λίγο άσχετος ;D,το τετράδιο moleskine,τι ακριβώς είναι ???!
Το χρώμα του χαρτιού πάντως βγάζει μια πολύ όμορφη παλαιώτητα!
Το γυναικείο σώμα έχει μια... ιδιαίτερη μαγεία, συμφωνώ μαζί σου (δεν το λέω από σεξιστική άποψη ;) και ούτε κι εσύ, φαντάζομαι), δεν θα'πρεπε να μας παραξενεύει λοιπόν η επηρροή που έχει η γυναικεία φύση στον καλλιτέχνη, από την αρχαιότητα μέχρι τώρα.
Όσο για το τετράδιο moleskine, είναι μια σειρά τετράδιων σκίτσου που ξεκίνησαν να παράγονται στην Ιταλία (ή Γαλλία, δεν είμαι απολύτως σίγουρος) κατά το τέλος του 19ου αιώνα, και χρησιμοποίηθηκαν από πολλούς αναγνωρισμένους καλλιτέχνες, όπως ο van Gogh κι ο Picasso.
Τα τετράδια αυτά έχουν γράψει ιστορία από μόνα τους... ;D

Αποσυνδεδεμένος PAN.84

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ένα παπάκι που μου κάνει πά...
    • Προφίλ
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #43 στις: 07/01/07, 20:35 »
Πολύ ωραία σχέδια ;)!!Μου άρεσαν περισσότερο τα ανθρώπινα σώματα...Το γυναικείο κυρίως
σώμα είναι ό,τι καλύτερο για σχέδιο,για μένα τουλάχιστον :D!
Καθότι είμαι και λίγο άσχετος ;D,το τετράδιο moleskine,τι ακριβώς είναι ???!
Το χρώμα του χαρτιού πάντως βγάζει μια πολύ όμορφη παλαιώτητα!
Το γυναικείο σώμα έχει μια... ιδιαίτερη μαγεία, συμφωνώ μαζί σου (δεν το λέω από σεξιστική άποψη ;) και ούτε κι εσύ, φαντάζομαι), δεν θα'πρεπε να μας παραξενεύει λοιπόν η επηρροή που έχει η γυναικεία φύση στον καλλιτέχνη, από την αρχαιότητα μέχρι τώρα.
Όσο για το τετράδιο moleskine, είναι μια σειρά τετράδιων σκίτσου που ξεκίνησαν να παράγονται στην Ιταλία (ή Γαλλία, δεν είμαι απολύτως σίγουρος) κατά το τέλος του 19ου αιώνα, και χρησιμοποίηθηκαν από πολλούς αναγνωρισμένους καλλιτέχνες, όπως ο van Gogh κι ο Picasso.
Τα τετράδια αυτά έχουν γράψει ιστορία από μόνα τους... ;D

Σαφώς και δεν το λέω από σεξιστική άποψη :),είναι,όπως λές,μαγικές,οι γραμμές των γυναικείων σωμάτων...
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)!! Α,και με τη βοήθεια του αγαπητού Google ::) βρήκα ότι προέρχοντε από τη Γαλλία τα εν λόγω τετράδια!

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #44 στις: 07/01/07, 21:43 »
Ναι, το είδα κι εγώ... Απλά τώρα παράγονται στην Ιταλία ;)

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #45 στις: 10/01/07, 23:01 »
PAN.84, αφιερωμένο σε σένανε. Γυναίκες είναι θεές!
(αλλά για μένα είναι μόνο μια...)
Portrait of my Muse
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/07, 23:05 από Alexander van Kuik »

Αποσυνδεδεμένος PAN.84

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ένα παπάκι που μου κάνει πά...
    • Προφίλ
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #46 στις: 11/01/07, 01:31 »
PAN.84, αφιερωμένο σε σένανε. Γυναίκες είναι θεές!
(αλλά για μένα είναι μόνο μια...)
Portrait of my Muse

Ευχαριστώ πάρα πολύ Alexander!!Πολύ ενδιαφέρον σχέδιο(όχι πως τα υπόλοιπα δεν εχουν ενδιαφέρον :))μου δίνει την αίσθηση της φυσικότητας,παρόλο που είναι κάπως πιό έντονες οι γραμμές,κυρίως στο πρόσωπο!Η αποτύπωση των μαλλιών είναι εξαιρετική!Ο όρος ''μούσα'' με βρίσκει επίσης σύμφωνο!! 

Α.ΥΓ.:Να υποθέσω πως είναι μία συγκεκριμένη μούσα... ;);;

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #47 στις: 11/01/07, 13:35 »
Α.ΥΓ.:Να υποθέσω πως είναι μία συγκεκριμένη μούσα... ;);;
Πολύ συγκεκριμμένη... Αλλά δεν το ξέρει (μένει σχεδόν στην άλλη άκρη της Ευρώπης... στη μητρίδα μου, την Ολλανδία). ::)

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #48 στις: 13/01/07, 15:35 »
α, ρε FLOYS τι εχεις κανει στο παιδι? !!!     :P ;D

ενδιαφερον κ όλα τα νεα κομματια!! το σπαθι που διαπερνα τη σφαιρα κ οι γραμμες απο τη  γομα πλαστελίνη (υποθετω αυτη χρησιμοποιεις επειδή δουλευεις μολυβι) με ηλεκτρισαν!!! επισης μαρεσει κ ο τροπος που η γνωση ανεβαίνει υπο μορφη σκαλας απο το βιβλιο στα ανωτερα απιπεδα!!!

αντε κ συντομα να τα δω κ απο κοντα ευχομαι!!!    ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/07, 15:39 από Iroukos »

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Σχέδια...
« Απάντηση #49 στις: 13/01/07, 20:35 »
α, ρε FLOYS τι εχεις κανει στο παιδι? !!!     :P ;D

ενδιαφερον κ όλα τα νεα κομματια!! το σπαθι που διαπερνα τη σφαιρα κ οι γραμμες απο τη  γομα πλαστελίνη (υποθετω αυτη χρησιμοποιεις επειδή δουλευεις μολυβι) με ηλεκτρισαν!!! επισης μαρεσει κ ο τροπος που η γνωση ανεβαίνει υπο μορφη σκαλας απο το βιβλιο στα ανωτερα απιπεδα!!!

αντε κ συντομα να τα δω κ απο κοντα ευχομαι!!!    ;)
Η γόμα ήταν κανονική που χρισημοποίησα, όχι πλαστελίνη ;D
Όσο για τη σκάλα και το βιβλίο... Ενδιαφέρουσα ερμηνεία... Δεν το'χα σκεφτεί έτσι, αλλά είναι ωραία ερμηνεία. Μπράβο, μπράβο.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
6817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/05, 04:50
από liona
90 Απαντήσεις
61233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/09, 19:49
από andy the crow
13 Απαντήσεις
7665 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 14:29
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
3276 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/12, 17:47
από ibanezbass