Αποστολέας Θέμα: AYTOKTONIA  (Αναγνώστηκε 77934 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #175 στις: 30/05/07, 15:36 »
Δε ξέρω ρε παιδιά. Την κοπέλα δεν την ήξερα ούτε τους δικούς της. Ακούγονται διάφορα αλλά τα περισσότερα φήμες. Ίσως κ να βρήκαν κάτι αλλα κ πάλι, δεν πολυμιλάνε(λογικό). Είναι πολύ κακό αυτό στις πόλεις, να μην ξέρεις τι κάνει αυτός που μένει δίπλα σου ...:(
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος Uli Roth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #176 στις: 31/05/07, 01:28 »
εγω παλι,sorry κιόλας απ' αυτους που το... σκεφτονται,πιστευω οτι η αυτοκτονια είναι η μεγαλύτερη μαλ***α μαζι και με τα ναρκωτικά.
Godin και τα μυαλά στα κάγκελα...

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #177 στις: 31/05/07, 14:51 »
Έχετε δίκιο. Ειδικά αυτό που περιέγραψε ο φίλος Enema , πρόκειται για μεγάλη μλκία. Εγώ όμως δε μιλάω για τα παιδάκια που δεν έχουν γνωρίσει αληθινα προβλήματα κ αδυνατούν να κοιτάξουν κατάματα το οτιδήποτε ούτε για εκείνους που θέλουν να τραβήξουν την προσοχή των άλλων. Μιλάω για σοβαρότερους λόγους, όταν δεν ξέρεις πού να σταθείς. Βέβαια τίποτα δεν είναι αρκετά σημαντικό για να θυσιάσεις τη ζωή σου, αλλά αυτό είναι άλλο ζήτημα. Ας μη φέρνουμε όλα τα περιστατικά στο ίδιο επίπεδο. Άνθρωποι σαν την κοπέλα που είδα, απλά η απόγνωση τους φτάνει σε λάθος αποφάσεις της στιγμής...κ τίποτα παραπάνω.
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος drumgirl

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Δουλειά δεν είχε ο διάολος...γράφτηκε στον ΟΑΕΔ!
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #178 στις: 31/05/07, 17:34 »
  Το θέμα δυστυχώς παραείναι επίκαιρο μιας και τελευταία ακούμε όλοι μας και βλέπουμε στις ειδήσεις για ομαδικές αυτοκτονίες που γίνονται!!!!Δηλαδή
                       ΚΟΥΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!!!
  Το να αυτοκτονήσεις δεν είναι δειλία ούτε θάρρος!!Είναι σοβαρή έλλειψη αυτοσεβασμού!Αν σέβεσαι και αγαπάς τον εαυτό σου, ακόμα κ αν βιώσεις(χτύπα ξύλο) εξωφρενικά άσχημες καταστάσεις, ποτέ δεν θα σκεφτείς να βάλεις τέλος στη ζωή σου!
       Άσε που η ζωή παραείναι μικρή για να την κάνουμε μικρότερη!
  Όσο στέκεσαι στα πόδια σου μπορείς να κάνεις τα πάντα!
  Τι να πουν τα παιδιά που μεγαλώνουν χωρίς γονείς στα ορφανοτροφία??
Θα πάρουν μια μέρα ένα πιστόλι και θα αυτοκτονήσουν όλα μαζί??Όχι όμως δεν το κάνουν!Μεγαλώνουν, σπουδάζουν, γίνονται επιστήμονες κτλ!
  Τι να πουν κάποιοι άνθρωποι που έχουν σωματικά προβλήματα ή που δεν είναι αρτημελείς??Να γίνουν καμικάζι??Κ όμως εγώ πιστεύω ότι αυτοί καταφέρνουν να ζουν καλύτερα από εμάς τη ζωή τους!!
  Μπορεί να ακουστεί κλισέ αλλά όντως ό,τι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!!!Άμα δεν πιστεύουμε στον εαυτό μας και στις δυνάμεις μας θα φουντάρουμε??!Απλά θα τα βρούμε μέσα μας κ θα τα βγάλουμε προς τα έξω!
Τόσο απλά...!
Τρία πουλάκια κάθονταν...

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #179 στις: 31/05/07, 19:46 »
Εύγε φίλη drumgirl!! ;D
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #180 στις: 31/05/07, 21:24 »
Ο καθένας μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά την σοβαρότητα ενός προβλήματος. Έτσι, συμβαίνει και η εξαίρεση (ελπίζω) για κάποιον να θεωρείται σοβαρότατο πρόβλημα μια ερωτική απογοήτευση. Από την άλλη, λαμπρή εξαίρεση είναι οι άνθρωποι που έχουν ένα κάρο προβλήματα, υγείας, οικονομικά, οικογενειακά, κλπ. αλλά δεν χάνουν το χιούμορ τους και την αγάπη τους για την ζωή.

Δεν φταίνε τα προβλήματα της ζωής για τις αυτοκτονίες. Προβλήματα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Ο άνθρωπος τα κρίνει, ο άνθρωπος οφείλει να βρει την δύναμη να τα ξεπεράσει.
 Όλα γίνονται για κάποιο λόγο σε αυτόν τον κόσμο, σε αυτή τη ζωή. Ότι μας είναι γραφτό να ζήσουμε, πρέπει να το ζήσουμε. Η αυτοκτονία δεν είναι λύση, είναι εγκατάλειψη και φυγή. Αυτό που πρέπει να πληρώσουμε, θα το πληρώσουμε είτε σε αυτή τη ζωή είτε στην επόμενη (και με "τόκο").

Αποσυνδεδεμένος drumgirl

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Δουλειά δεν είχε ο διάολος...γράφτηκε στον ΟΑΕΔ!
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #181 στις: 01/06/07, 13:37 »
Eyxaristw polu filh Eve!!
Τρία πουλάκια κάθονταν...

Αποσυνδεδεμένος doublesa

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #182 στις: 09/06/07, 19:44 »
ρε παδιά,(γειά κιόλας τώρα μπήκα!) γιατί το να αυτοκτονήσεις είναι δειλία????μπορεί να βαρέθηκες κ να θες να πεις "bye!!!!!!"....Αυτό... :)
to live is to die

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #183 στις: 09/06/07, 20:00 »
ρε παδιά,(γειά κιόλας τώρα μπήκα!) γιατί το να αυτοκτονήσεις είναι δειλία????μπορεί να βαρέθηκες κ να θες να πεις "bye!!!!!!"....Αυτό... :)

Γιατί να πεις bye;  Άντε καλέ, κάτσε εδώ!  Πού θα βρεις χειρότερα;  ;) 8)  Καλωσήρθες στην παρέα!  :D
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #184 στις: 10/06/07, 01:02 »
ρε παδιά,(γειά κιόλας τώρα μπήκα!) γιατί το να αυτοκτονήσεις είναι δειλία????μπορεί να βαρέθηκες κ να θες να πεις "bye!!!!!!"....Αυτό... :)

Καταρχείν καλωσήρθες.. Τώρα αυτό που είπες είναι ψυχανωμαλία να το σκεφτείς. Πεστε όλοι πάνω μου, πείτε ό,τι θέλετε αλλά μη μου πείτε ότι αν κάποιος αυτοκτονήσει-φύγει τελοσπάντων από τη ζωή που ζει-χωρίς λόγο, ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟΣ!!!
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #185 στις: 10/06/07, 09:47 »
[Καταρχείν καλωσήρθες.. Τώρα αυτό που είπες είναι ψυχανωμαλία να το σκεφτείς. Πεστε όλοι πάνω μου, πείτε ό,τι θέλετε αλλά μη μου πείτε ότι αν κάποιος αυτοκτονήσει-φύγει τελοσπάντων από τη ζωή που ζει-χωρίς λόγο, ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟΣ!!!

Μην προσπαθήσουμε να τα εξηγήσουμε όλα με την λογική τώρα, πόσα και πόσα πράγματα γίνονται καθημερινά γύρω μας και κάνουμε κι εμείς οι ίδιοι που δεν μπορούμε να τα εξηγήσουμε λογικά.  Όταν κάποιος αυτοκτονεί - και σίγουρα υπάρχει γι΄ αυτόν κάποιος λόγος που το κάνει - έχει πάψει να λειτουργεί μέσα του το ένστικτο της αυτοσυντήρησης και η επιθυμία για ζωή που όλοι θεωρούμε πως είναι φυσιολογικό να διαθέτουμε.  Ούτε και δειλία είναι με τη συνηθισμένη έννοια που τη χρησιμοποιούμε.  Είναι μάλλον ένα μείγμα από χάσιμο του νοήματος της ζωής και απέραντος τρόμος μπροστά στην συνειδητοποίηση του πόσο μόνος είναι κανείς.  Το σίγουρο είναι πως όσοι αυτοκτονούν είναι δυστυχισμένοι.  Είδατε σεις ποτέ κανέναν ευτυχισμένο να αυτοκτονεί;  Γι΄ αυτό μη βιαζόμαστε να βάζουμε ταμπέλες. 
Το θέμα είναι πως όλοι εμείς που δεν αυτοκτονούμε δεν είμαστε κατ΄ ανάγκη ευτυχισμένοι.  Βαθιά μέσα μας όμως πιστεύουμε πως αν συνεχίσουμε να το παλεύουμε θα γίνουμε κάποια στιγμή.  Ε, αυτός που αυτοκτονεί έχει χάσει αυτήν την ελπίδα.
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #186 στις: 10/06/07, 10:34 »
ΡΕΑ, εύγε! Πιστεύω το έθεσες καλύτερα από όλους. Και ο Βραζίλης που είπε ότι για τον καθένα το κάθε πρόβλημα έχει διαφορετικό βάρος. Έτσι κάθε άνθρωπος είναι πολύ ξεχωριστός, κάποιες καταστάσεις είναι πολύ ξεχωριστές και πέραν της ανθρώπινης βλακείας και αδυναμίας υπάρχουν πολλοί λόγοι για το κάθετι λογικό και παράλογο. Δεν μπορούμε να τα κρίνουμε όλα εξ' ιδίου άλλα ούτε και συγκρινόμενα με μεμονωμένες περιπτώσεις.
Έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται. Και επειδή ακριβώς όσοι αυτοκτονούν 'η το σκέφτονται είναι δυστιχισμένοι για κάποιο λόγο, εύχομαι να αλλάξουν τα πράματα στο κόσμο προς το καλύτερο.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #187 στις: 10/06/07, 11:52 »
Ναι ρε σεις έτσι είναι! Ποτέ όμως κανείς δεν είπε "Βαρέθηκα, φουντάρω!!" ούτε πρόκειται...
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #188 στις: 10/06/07, 14:12 »
Γι΄ αυτό είναι σημαντικό να έχει κανείς κοντά του ανθρώπους που να μοιράζεται πράγματα.  Όχι μόνο παρέες, να έχει ουσιαστική σχέση, να μοιράζεται και τη λύπη του και τη χαρά του, τις πιο μύχες σκέψεις του.  Στις κρίσιμες στιγμές - και για όλους μας έρχονται τέτοιες κάποτε - πολλές φορές το μόνο που παρεμβάλεται ανάμεσα σε μας και στο απόλυτο τίποτα είναι οι άνθρωποι που αγαπάμε και μας αγαπούν.  :)  :)
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #189 στις: 12/06/07, 12:00 »
ρε παδιά,(γειά κιόλας τώρα μπήκα!) γιατί το να αυτοκτονήσεις είναι δειλία????μπορεί να βαρέθηκες κ να θες να πεις "bye!!!!!!"....Αυτό... :)
Ελεος ετσι? ???
Το να αυτοκτονησεις ειναι δειλια γιατι δεν καθεσαι να παλεψεις να διορθωσεις οσα σκατα εχουν ερθει στη ζωη σου. Ειτε φταις για αυτα ειτε οχι.

Εχεις εναν αγωνα που λεγεται ζωη. Φαντασου τον σαν εναν αγωνα δρομου 80 χρονων. Ε αν το παρατησεις στα 20 πρωτα χρονια εχεις χασει τελειωσε. Δεν προκειται ποτε να μαθεις τι ειναι στο τερμα. Αν κατσει ομως να παλεψεις σιγουρα θα κερδισεις. Γιατι αυτος που παλευει στη ζωη του παντα κερδιζει. Και οχι χρηματα δοξα και τιμες. Κερδιζει τον εαυτο του.

Μπορει να εχει συμβει στη ζωη σου το χειροτερο πραγμα. Σιγουρα ομως συνεβη και σε αλλους και σιγουρα μπορεις να το ξεπερασεις. Μπορει να εχεις πιασει πατο, ε απο τον πατο μονο πανω πας, δεν εχει πιο κατω. Το να αυτοκτονεις ειναι το ιδιο με αυτο που εχει γινει στον κοσμο ολο σηεμρα. Μουδιαζεις. Μουδιαζεις για τα προβηλματα του κοσμου, μουδιαζεις που σου παιρνουν τις ελευθεριες, δεν κανεις απολυτως τιποτα. Γιατι κανενας δεν πιστευει οτι μπορει να αγωνιστει στη ζωη.

Και οποιος μου πει οτι δεν εχει νοημα ειναι ανευθυνος και δειλος. Για μενα αυτο ισχυει. Αν θες κατι πρεπει να παλεψεις για αυτο. Τιμια και με την ψυχη σου. Ουτε να κλεψεις ουτε να πατησεις επι πτωματων ουτε τιπτοα. Αρκει να παλεψεις.

Τοσους αιωνες ολες οι ελευεθριες του κοσμου ετσι κερδιζονται. Δεν εχει νοημα να τα παρατας. Κερδιζουν οι αλλοι.
Για αυτο και οταν αυτοκτονεις εισαι δειλος. Γιατι τα παρατας, παραδεχεσαι οτι εισαι κατωτερος απο τους αλλους. Οχι κανενας δεν ειναι, ο καθενας ιεναι ξεχωριστος και κανενας δεν ιενια κατωτερος απο αλλον.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #190 στις: 12/06/07, 12:22 »
Γιατι κανενας δεν πιστευει οτι μπορει να αγωνιστει στη ζωη.
Και οποιος μου πει οτι δεν εχει νοημα ειναι ανευθυνος και δειλος. Για μενα αυτο ισχυει. Αν θες κατι πρεπει να παλεψεις για αυτο. Τιμια και με την ψυχη σου. Ουτε να κλεψεις ουτε να πατησεις επι πτωματων ουτε τιπτοα. Αρκει να παλεψεις.
Τοσους αιωνες ολες οι ελευεθριες του κοσμου ετσι κερδιζονται. Δεν εχει νοημα να τα παρατας. Κερδιζουν οι αλλοι.
Για αυτο και οταν αυτοκτονεις εισαι δειλος. Γιατι τα παρατας, παραδεχεσαι οτι εισαι κατωτερος απο τους αλλους. Οχι κανενας δεν ειναι, ο καθενας ιεναι ξεχωριστος και κανενας δεν ιενια κατωτερος απο αλλον.

Τα λόγια σου με συγκίνησαν, χαίρομαι να βλέπω πως υπάρχει ακόμα ιδεαλισμός, γιατί είναι είδος προς εξαφάνιση. Αν και μεγαλώνοντας απογοητεύεσαι, γιατί διαπιστώνεις πως τελικά δεν κερδίζονται όλοι οι αγώνες όσο κι αν παλέψεις κι όσο τίμιος κι αν είσαι.  Αντίθετα, εσύ πας με το σταυρό στο χέρι και στο τέλος κερδίζουν κάτι λαμόγια (στην καλύτερη περίπτωση).  Η μαγκιά είναι να το ξέρεις και να συνεχίζεις να το παλεύεις έτσι κι αλλιώς εξίσου τίμια και με το ίδιο πάθος σαν να επρόκειτο να κερδίσεις.  ;)

Και βέβαια συμφωνώ μαζί σου πως η αυτοκτονία είναι κάτι καταδικαστέο, αλλά είναι σημαντικό να διαχωρίζουμε την πράξη από εκείνον που την πράττει.  Αυτός που αυτοκτονεί δεν τα βλέπει όλα τόσο ξεκάθαρα όπως εμείς, νιώθω εγκλωβισμένος και σαν μόνη διέξοδο βλέπει το να αφαιρέσει ο ίδιος την ζωή του.  Επίσης μέχρι να οδηγηθεί κανείς να πράξει το απονεννοημένο, έχει προηγηθεί μια μακροχρόνια διαδικασία, στην οποία ο άνθρωπος μένει όλο και πιο πολύ μόνος.  Κανείς δεν μπορεί από τη μια στιγμή στην άλλη, εκεί που είχε μια υγιή ζωή, ξαφνικά επειδή του τυχαίνει μια μεγάλη στραβή να πηδήξει από το μπαλκόνι.  Για να οδηγηθεί κάποιος στην αυτοκτονία, η ζωή του είχε αρχίσει να στερεύει καιρό πριν.  :(
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #191 στις: 12/06/07, 13:21 »
ΡΕΑ, διαφωνώ ριζικά! Η εποχή μας είναι άκρως ιδεαλιστική, η λογική και η σταθερή θέση είναι απειλούμενο είδος!

Και δεν έχει καμμιά αξία να "κερδίσεις" οτιδήποτε αγώνες αν δεν έχεις παλέψει πρώτα για τους προσωπικούς σου.

Οι απόψεις του Roufus-King Mob εναρμονίζονται με την κοινή λογική και το ονομαζόμενο κοινό αίσθημα.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος doublesa

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #192 στις: 12/06/07, 13:50 »
Ναι ρε σεις έτσι είναι! Ποτέ όμως κανείς δεν είπε "Βαρέθηκα, φουντάρω!!" ούτε πρόκειται...
pou to 3ereis re c,Eve?mporei kps pragmati na varethhke....Ta panta....K na thelei na 3ekinhsei ap t 0....K auto mono ama "thn kaneis" ginetai.....
to live is to die

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #193 στις: 12/06/07, 14:06 »
Καλά πιστεύω καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες τώρα δε στέκει... ::)
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος doublesa

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #194 στις: 12/06/07, 14:16 »
giati gmt?!ama dn a3izei pleon h zwh su?ama dn endiaferetai kaneis re c....Auto...Tote ti kaneis...?
to live is to die

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #195 στις: 12/06/07, 14:27 »
Στη χειρότερη μαζεύεις τα μπογαλάκια σου κ την κάνεις βρε κοπέλα μου...
Η ζωή είναι ζωή, συμβαίνουν διάφορα, αν το πάρεις απόφαση όλα διορθώνονται. Ξέρεις τι μου λέει ο πατέρας μου? "Ποτέ μη στενοχωριέσαι για πράγματα που φτιάχνονται κ ποτέ μη στενοχωριέσαι για πράγματα που δε φτιάχνονται..." Κ νομίζω πως έχει δίκιο. Δλδ αν φτιάχνονται αργά ή γρήγορα, γτ να στενοχωριέσαι... Αν δε φτιάχνονται, πάλι γτ να στενοχωριέσαι, αφού δε θα βγει κ τπτ. Πάμε γι'άλλα, όλα ξεπερνιούνται αν θες.
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος doublesa

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #196 στις: 12/06/07, 14:36 »
ok,to xw 3anakousei auto....Thanx pantws pu apanthsses...!! :)
to live is to die

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #197 στις: 12/06/07, 14:40 »
Ναι αλλά παρόλο που το έχεις ακούσει δεν μπορείς να το δεχτείς. Τεσπά ελπίζω να κάτσεις να το σκεφτείς γτ είναι κρίμα να σκέφτεσαι έτσι... :-*
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #198 στις: 12/06/07, 15:24 »
giati gmt?!ama dn a3izei pleon h zwh su?ama dn endiaferetai kaneis re c....Auto...Tote ti kaneis...?
ΓΙατι παντα αξιζει η ζωη σου και γιατι ακομα και ποτε κανενας να μην ενδιαφερεται για σενα εχεις εσενα που ενδιαφερεσαι για τον εαυτο σου.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: AYTOKTONIA
« Απάντηση #199 στις: 12/06/07, 19:49 »
ΡΕΑ, διαφωνώ ριζικά! Η εποχή μας είναι άκρως ιδεαλιστική, η λογική και η σταθερή θέση είναι απειλούμενο είδος!

Και δεν έχει καμμιά αξία να "κερδίσεις" οτιδήποτε αγώνες αν δεν έχεις παλέψει πρώτα για τους προσωπικούς σου.

Με το δεύτερο σκέλος συμφωνώ απολύτως, με το πρώτο όχι και τόσο.  Αν η εποχή μας είναι ιδεαλιστική γιατί όλοι έχουν (και έχουμε σε μεγάλο βαθμό) γίνει υλιστές και οι πάντες κοιτάνε τι θα φαν, τι θα πιουν και τι θα βουτήξουν - για να το θέσω κομψά.  Σε ποια ιδεώδη πιστεύουν τα παιδιά που μεγαλώνουν με το πρότυπο του καταναλωτισμού από την κούνια, που μου θέλουν playstation πριν μάθουν ανάγνωση.

Τώρα ταμπέλες όπως "λογική" και "σταθερή θέση" με τρομάζουν λίγο.  Αν εννοείς τη λογική με την φιλοσοφική έννοια του όρου, συμφωνώ και υποκλίνομαι.  Όμως, δυστυχώς ή ευτυχώς η κάθε εποχή και η κάθε κοινωνία δίνουν σε αυτές τις έννοιες δικό τους περιεχόμενο.  Για τον Χίτλερ και το τρίτο ράιχ ήταν πολύ "λογικό" να είναι υπαίτιοι οι Εβραίοι για όλα τα κακά και αυτό ήταν πολύ "σταθερή του θέση".  Και υπάρχουν και πιο πρόσφατα τέτοια παραδείγματα.  Αν είναι να ζω σε μια κοινωνία με τέτοια "λογική" και τέτοιες "σταθερές θέσεις" προτιμώ την παράνοια και την ασάφεια.
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.