Αποστολέας Θέμα: Metal  (Αναγνώστηκε 21035 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paulchro

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Guns n' Roses...
    • Προφίλ
Metal
« στις: 19/03/03, 21:12 »
Τελικά τι είναι το ΜΕΤΑL?Θρησκεία(πολλοί μιλάνε για σατανισμό)? Μουσίκη? ή τι κάτι άλλο?
She's got a smile
that itseems to me...
reminds me of childhood
memories.. where
everything was as fresh
as the bright blue sky...

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #1 στις: 19/03/03, 21:41 »
Metal ειναι ενα ειδος μουσικης, που μπορουν να παιξουν μονο οι καλοι μουσικοι (λογω της δυσκολιας). Ποσο μαλλον να συνθεσουν metal τραγουδια... Κ αναφερομαι παντα στα ποιοτικα κ οχι σε κατι τραγουδια κ συγκροτηματα που ολη την ωρα δεν κανουν τιποτα αλλο απο φασαρια.

Προσωπικα θεωρω εκεινους που καταφερνουν να παιζουν με ανεση τραγουδια heavy metal κορυφαιους.
Οσον αφορα τη μουσικη του metal, εχει ισως τις δυσκολοτερες παρτιτουρες μετα απο την κλασσικη μουσικη.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #2 στις: 19/03/03, 22:11 »
Εμενα ειναι απλα η μεγαλη μου αγαπη....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Psycho-Ethnick

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Psycho-Ethnick - Ellas 4x4
    • Προφίλ
    • Ελλάς 4x4
Re:Metal
« Απάντηση #3 στις: 19/03/03, 23:14 »
I metal den einai mono moysiki...
Einai kati san tin rock... einai tropos zois!!!
Den einai tixaio oti oi kaliteres diaxronikes epitixies einai tis metal i tis rock, dioti afti einai mousiki me kopo ftiagmeni kai grameni apo anthropo!!! Den vazeis apla ena mixanima na paizei moysiki (xoris na thelo na thikso i na ipovathmiso alla eidi mousikis).
Pantos kalo einai na einai kapoios anoixtos se ola kai na min sindeetai mia moysiki me kapoia politiki stasi/pepoithesi i thriskeytikes taseis.
Ta leme!!! :)
Psycho-Ethnick - Ellas 4x4

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #4 στις: 20/03/03, 01:44 »
Παράθεση

Οσον αφορα τη μουσικη του metal, εχει ισως τις δυσκολοτερες παρτιτουρες μετα απο την κλασσικη μουσικη.


Nomizw pws gia na katalhkseis se ena tetoio symperasma prepei prwta na exeis perasei apo ola ta eidh ths mousikhs proswpika h na exeis katafygei se kapoia statistikh ereyna, dioti poly eykola (kai lanthasmena) mporei na katalhkseis sthn epifaneiakh apopsh pws ta metal kommatia einai dyskola epeidh synithws einai arketa grhgora.

Opoiadhpote mousiko eidos apaitei kalous (se texnikh ki oxi mono) mousikous...den einai pronomio eytyxws ths Metal ayth h proypothesh h "apaithsh". Paradeigma h Jazz einai idiaitera apaithtiko eidos apo thn apopsh ths texnikhs eparkeias...

Παράθεση
Den einai tixaio oti oi kaliteres diaxronikes epitixies einai tis metal i tis rock, dioti afti einai mousiki me kopo ftiagmeni kai grameni apo anthropo!!! Den vazeis apla ena mixanima na paizei moysiki (xoris na thelo na thikso i na ipovathmiso alla eidi mousikis).


Thigoume ena zhthma pou proswpika pote den katalava giati prepei na ginetai antikeimeno idiaiterou provlhmatismou. H syntriptikotath pleionothta kallitexnwn pou xrhsimopoioun ypologistes sth dhmiourgia tragoudiwn/melwdiwn den epafiontai ston oistro kai thn empneysh ths texnologias, alla apokleistika sto diko tous dhmiourgiko talento. Oi ypologistes einai ena aplo meso ekfrashs ki oxi aytodynames dhmiourgikes monades. Me ayto den ennow pws den yfistantai ayth th stigmh programmata pou mporoun me to pathma enos koumpiou na paragoun mia melwdia, alla pros to paron vriskontai se poly prwimo stadio ki akoma apaitoun thn anthrwpinh parousia kai symmetoxh gia na paraxthei kati to aplws anekto. Exoume kairo mexri h texnhth nohmosynh na pareisfrysei kai sto sygkekrimeno tomea.

H legomenh Synth Pop skhnh gia paradeigma exei vgalei arketa diaxronika pragmata, opws kai h hlektronikh...kommatia pou arketoi agnooume thn proeleysh tous, alla ta synantame sthn kathimerinothta (ki ws epirroes) syxnotata. Apo Kraftwerk kai Depeche Mode, ews Pet Shop Boys kai Human League.

Oles loipon oi melwdies exoun ftiaxtei apo anthrwpo. Sth syneidhsh mou, eite kapoios xrhsimopoihse mia seira apo koutalia kai tenekedenia koutalia gia na dhmiourghsei ena hxhtiko ypovathro h thn teleytaias texnologias kithara, me afhnei pagera adiaforo. Kopiase o enas, kopiase ki o allos...

Telos, molonoti den akouw idiaitera metal, den anhkw kai se aytous pou aplws th thewroun mia thoryvwdh anohsia. Exw mathei na sevomai kai na ektimw akoma ki ekeina pou de synadoun me tis epiloges tou psyxismou mou. H opoia syndesh ths me to satanismo, pera apo aploikh proseggish, apodeiknyei pws h grafikothta den einai pronomio mono ths Louka.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Metal
« Απάντηση #5 στις: 20/03/03, 12:24 »
Και εγώ νομίζω ότι το Metal είναι ζόρικη μουσική bluewind.Όχι τόσο επειδή είναι γρήγορη αλλά επειδή είναι πάντρεμα πολλων ρυθμών(μιλάμε για σοβαρά συγκροτήματα τωρα όχι για τους Manowar).Αν πχ κάτσεις να ακούσεις το Nightfall In Middle Earth των Blind Guardian θα διαπιστώσεις ότι κάθε δεδομένη στιγμή η επόμενη μελωδιά είναι απρόσμενη και όμως είναι όλα πολύ καλά δεμένα(πολύ δισκάρα μεταξύ μας).Πάντως σίγουρα δεν μπορούμε να κάνουμε γενικεύσεις.
Λες ότι και η synth μουσική έχει βγάλει διαχρονικά κομμάτια.Ναι αλλά που'ντα?Εγώ δεν τα ακούω πουθενά.Η synth είναι η κατεξοχήν τρέντι μουσική.Ότι επιβάλλει η εποχή και σε ένα χρόνο νεκρός.Είναι φτιαγμένη με κόπο μεν αλλά με μοναδικό σκοπό να διασκεδάσει τις μάζες μια δεδομένη χρονική περίοδο και σαν τα ρούχα περνάει η μπογιά των κομματιών και μετά αν κάποιο μαγαζί τα βάλει όλοι το λένε μπανάλ.Οι Pet Shop Boys είναι όντως πολύ καλό συγκρότημα αλλά ο κόσμος ξέρει 1-2 τραγούδια τους.Και εδώ είναι το παράλογο ότι δεν είναι αυτά που είναι είναι τα καλύτερά τους αλλά αυτά που μπορεί να ακούγονταν πιο τρέντι την εποχή που βγήκαν.
Τέλος όντως κάθε συσχετισμός του μέταλ με τον Σατανισμό είναι γελίος αν και πολλά συγκροτήματα το χρησιμοποίησαν γιατί πουλούσε.Το μέταλ απλά είναι μια μουσική.Ένα ακόμα παιδί του ροκ(κατά την ταπεινή μου άποψη).Και μάλιστα από τα καλά παιδια.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Re:Metal
« Απάντηση #6 στις: 22/03/03, 13:46 »
To metal einai to mikrotero aderfaki tou rock, einai auto pou goustaro na paizo kai na akouo alla kai na kano kritiki se kapoia "metal" sximata ta opoia einai gia ta mpaza >:(... auta.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Re:Metal
« Απάντηση #7 στις: 22/03/03, 13:57 »
epeiseis ta epityximena pantremata ixon einai fovera alla spania... gia paradeigma klassiki kai metal mporoun na dethoun kai na teriaksoun apsoga an ginei sosta i sindesi, gia paradeigma kapoia kommatia ton Therion... epeiseis oi ekteleseis metal kommation apo Symphonikes einai korifaies oi perissoteres... kai kapoia sigkekrimena organa na paizoun mono, to apotelesma einai xarma... vlepe Apocalyptica..

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #8 στις: 22/03/03, 19:44 »
Νομίζω ότι τώρα θα δώσω έναν υποκειμενικό ορισμό που καλύπτει εμένα και μπορεί εσάς..

Το ΜΕΤAL είναι ένα είδος μουσικής τόσο δυνατό, φοβερό, εκρηκτικό, τέλειο, επαναστατικό, δυναμικό, μοναδικό που σου μεταδίδει την ΑΠΟΛΥΤΗ πόρωση, κ**λα, ευχαριστηση, δύναμη, όσο κανένα άλλο είδος μουσικής. Σου μεταφέρει μια τάση για χτύπημα, σε κάνει να νιώθεις μοναδικός που την ακούς, σου δίνει τη δυνατότητα να τα κάνεις όλα, να βρίζεις, να θυμώσεις, να χαλαρώσεις, να σκοτώσεις, να ξεθυμάνεις, πεις " Ω ΘΕΕ, ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΜΕΤAL ΓΙΑΤΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΑΚΟΗΣ ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΚΑΙ ΣΕ...  δε μπορώ να συνεχίσω δεν υπάρχουν λέξεις...









Υστερόγραφο: Δεν έχω ποιει ούτε έχω πάρει φούντα, απλά έχω τα νεύρα μου γιατι κάποιες 2 κοπελες μου την είπανε πριν λίγο για το metal...  Και επίσης γιατί 1 μήνα δε μπορούσα να γράψω μυνήματα στο forum γιατί το κωλοσύστημα δε με δεχόταν...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #9 στις: 22/03/03, 19:46 »
Μετα το sex έρχεται το metal...

Over and out.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #10 στις: 23/03/03, 01:18 »

Μετα το sex έρχεται το metal...

Over and out.


Ταυτοχρονα δεν γινεται????
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #11 στις: 23/03/03, 10:35 »
Μπα...

Ταυτόχρονα χρειάζεται gary moore..

Αποσυνδεδεμένος neihtul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕ ΖΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #12 στις: 24/03/03, 16:19 »
 ;D ;D
to metal einai h mousikh ths...zwhs! Se kanei na niwtheis zwntanos, na aisthanesai, na oneirevesai....
Kapote akouga mono metal, alla to ektimhsa pragmatika kai eida thn omorfia tou otan arxisa na akouw kai alla eidh mousikhs kai epapsa na eimai kollhmenh se auto...
Ta metal kommatia einai tragoudia pou se kanoun na niwtheis...
An kai ta teleutaia xronia paei apo to kako sto xeirotero, pistevw oti pote den tha sbhsei san eidos mousikhs.
Einai san thn klassikh mousikh...den pethainei pote, akoma ki an autoi pou thn egrapsan exoun fugei apo palia... Kata thn gnwmh mou einai ena eidos klassikhs mousikhs...to pantrema ths rock me thn klassikh...
Love can be as cold as brave
an one-way ticket to endless sorrow
an empire of gentle hate
today without tomorrow

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #13 στις: 24/03/03, 19:41 »
Ώπα κυρία zorba είπες πολλά και βαριά..

1ον) Όταν λες άκουγες metal εννοείς άκουγες το Nothing Else Matters, το Enter Sandman, το Whenever I may roam, το Sad but True, το One, το Turn the Page, Astronony, Whiskey in the jar, Fear Of The Dark και συγκροτήματα όπως οι νέοι metallica και οι Maiden? Έχεις ακουστά τα συγκροτήματα Homo Iratus, Rotting Christ, Exhumation, Nevemore, Septic Flesh, Rot, SOAD, RATM?

2ον) Που στηρίζεις την άποψή σου ότι το metal πάει από το κακό στο χειρότερο στις μέρες μας? Eίδες ας πούμε κάποια σημάδια?

3ον) Αυτό με τη κλασσική μουσική δε το κατάλαβα. Πες μου αν έχεις τη καλοσύνη ποια κλασσικά στοιχεία έχεις διακρίνει μέσα σε metal κομμάτια.. Έχεις ας πούμε διακρίνει betoven στο Painkiller?

4) Πόσο χρονών είσαι?

5) Πού μένεις?

5)Είσαι ελεύθερη? ( ωπ αυτό μάλλον θα στο στείλω σε πμ.)

χεχεχε

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #14 στις: 25/03/03, 16:24 »
Giorgo,einai gegonos oti to metal stirizetai kata kirio logo sta palia sigrotimata. den parakmazei,aplws meiwnetai to koino tou. kanonika ti exei kataferei to metal ws mousiki tha to doume otan teleiwsoun ta metal group pou mazeuoun 20.000 kosmo se kathe sianaulia. pantws den apeileitai ws eidos... oi Soilwork, oi terror 2000,oi Nevermore, oi rammstein kai loipes dimokratikes dinameis kratan psila tin simaia. to rock omws paidia lipamai pou to lew,alla argopethainei... oatn vlepeis auti tin katantia twn Rollig stones tote katalavaineis oti den pame katholou kala...
PS: giorgo iremise ligo. min dagwneis opoiondipote den sou leei auta pou theleis na akous.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Metal
« Απάντηση #15 στις: 25/03/03, 18:16 »
Δηλαδή Γιώργο θές να πείς?Ότι οι Metallica ή Maiden είναι ελαφρομέταλ(όπως λέμε ελαφρολαϊκα)?Γιατί?Δεν είναι απαραίτητα όλοι να ακούμε κάποια συγκεκριμένα συγκροτήματα για να ακούμε μέταλ.Θα μπορούσα κάλιστα να σου πώ ότι ούτε εσύ ακούς μέταλ διότι δεν αναφέρεις τους Sabbath ή τους Queensryche.Δεν είναι έτσι όμως.Δεν αντέχουμε όλοι το ίδιο. Εγώ προσωπικά είχα έναν φιλαράκι που άκουγε Solitude Aeturnus αλλά δεν μπορούσε τους Psychotic Waltz(άκου πράγματα ???) ενώ εγώ τρελαίνομαι για τους Waltz αλλά δεν αντέχω τους Solitude.Γούστα είναι αυτά.

Σχετικά με την κλασική μουσική καλό θα ήταν να μιλήσει κάποιος που ξέρει από μουσική.Εγώ πάντος θα αναφερθώ στο Lingua Mortis των Rage που είναι Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο.Στο προτείνω(Γενικά οι Rage γ***νε ;D).
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #16 στις: 26/03/03, 10:11 »

Μπα...

Ταυτόχρονα χρειάζεται gary moore..


Και όχι μόνο... ;)
Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #17 στις: 26/03/03, 10:28 »
Εγώ πάντος έχω ένα φίλο που τα βράδια δεν μπορεί να κοιμηθεί αν δεν ακούσει metal. Βάζει το cd και κοιμάται σαν πουλάκι...
Ακούει metal πρωί - βράδυ!!
Γιατί τον εκτονώνει - Γιατί τον εκφράζει - Γιατί τα βράδια τον ηρεμεί  ??? Αλλά κυρίως γιατί αγαπάει αυτή τη μουσική.
Είναι αυτός που με μύησε στο είδος. (μέχρι πρίν άκουγα μόνο rock).
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #18 στις: 27/03/03, 12:09 »

Μπα...

Ταυτόχρονα χρειάζεται gary moore..


Εχεις δοκιμασει να κανεις σεξ με το I f-u-c-k like a beast των W.A.S.P. ?????
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #19 στις: 27/03/03, 12:43 »
ΛΟΙΠΟΝ...ΕΧΩ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΠΩ...
ΑΡΧΙΚΑ,ΟΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΟΠΟΙΟΝ ΑΚΟΥΕΙ ΜΑIDEN H' METALLICA ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑΝΑΝΑΝΑΝΑ.ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΛΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕ ΞΕΧΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΜAIDEN ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΑΚΡΥΖΩ ΑΚΟΜΑ! ΟΙ ΜΑΙDEN 'H OI SABBATH ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΣΤΑΔΙΑ" ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΜΟΙ! ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΟΛΩΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑL ΚΟΙΝΟ ΦΘΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ.ΑΠΛΑ ΠΑΛΙΑ Η ΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ΣΥΝΑΥΛΙΩΝ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΥΣΠΕΙΡΩΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΙ ΕΔΩ.ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ MAIDEN EITE ΜΟΤΟRHEAD EITE VENOM TO KOINO ΗΤΑΝ ΣΥΣΩΜΟ...ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ! ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΔΙΣΚΩΝ ΕΙΝΑΙ 100ΠΛΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ("ΣΙΓΑ ΜΗ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΑΤΟΥΣ ΤΑΔΕ...") ΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΛΟΓΩ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΚΑΘΩΣ 25 ΕΥΡΩ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ. ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.΄..ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ,ΞΕΡΩ.
ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ. ΤΟ ΜΕΤΑL ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ.ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΤΣΙ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ,ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ DIO ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΙΑ...ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΛΛΟ ΩΣ ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΔΕ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ "ΠΡΟΣΥΛΙΤΙΣΜΟ" ΣΤΟ ΜΕΤΑL..ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ? ΓΙΑΤΙ?ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΩ! ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ... ΤΟ ΜΕΤΑL EINAI MAΓΕΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΗ...ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ.ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ...!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΑΚΟΥΓΩΝΤΑΣ ΜΕΤΑL...STANTAR ΜΠΟΡΕΙΣ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΜΙΣΟ... ΟΙ PAIN OF SALVATION EINAI ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΣΥΝΤΑΓΗ...
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ Γ&Δ....... SOILWORK,THE HAUNTED,PRIMORDIAL,SOAD,SEPTIC FLESH, ROTTING CHRIST,COF, PAIN OF SALVATION, DREAM THEATER,SPIRITUAL BEGGARS,BLIND GUARDIAN KAI ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ...
ΣΥΓΧΑΤΗΡΗΡΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ GROUPS ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ!

ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ

tHe ShADoW BeHiNd tHe CurTaiN

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #20 στις: 27/03/03, 14:35 »
Λοιπόν να απαντήσω.


Πετράκης:
Καταρχάς πετράκη κόψε τα κεφαλαία, κάνουμε 1 ώρα να τα διαβάσουμε..

Έπειτα επειδή σε εμένα αναφαίρεσαι, πρέπει να σου πώ ότι εγώ έχω χαλάσει μέρες πάνω στην κατανόηση της ζωής και του έργου των μεταλλικα, έχων χαλάσει 10άδες ευρώ για πάρτη τους σε cd μπλούζες bootleg κτλ. Για να καταλάβεις μόνο τατουάζ του logo τους δεν έχω κάνει ακόμα.
Μaiden δεν έχω ανάγκη να αγοράσω cd γιατί όλοι οι φίλοι μου έχουν maiden οπότε τα αντιγράφω.
Δεν αμφησβήτισα την ικανότητα και το έργο των metallica και των maiden, και πρέπει να ξέρεις ότι έχει πέσει πολύ φιλονικία εδώ μέσα για τους metallica και με νύχια και με δόντια τους υποστήριζα, ρώτα και τους "παλιούς" εδώ μέσα.
Άλλη φορά όταν διαβάζεις το post του άλλου να σκεύτεσαι επίσης σε ποιόν αναφέρεται και για πιό λόγο.
Κατά τα άλλα τον post σου γ**άει. Αλήθεια ξέρεις πολλές κοπέλες που ακούνε metal?

Dave δε το ξέρω το τραγούδι αλλά το sex θέλει ηρεμία

Stefania τέτοιος τύπος είμαι και εγώ

Pontifikas η παραπάνω απάντηση ισχύει και για σένα. Σκέψου σε ποιόν μιλάω και για πιό πράγμα μιλάω. Αν ήσουνα λίγο πιο παλιός εδώ μέσα θα καταλάβαινες τη σχέση μου με τους metallica. Άμα δε καταλαβαίνεις κάτι πέσμου.


Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Re:Metal
« Απάντηση #21 στις: 27/03/03, 14:49 »
Den exo na po polla: Oi Metallica tou 2000 exoun ginei moneyhunters auto einai gegonos kai de nomizo oti diafonei kaneis, oso gia tous Maiden i pio prosfati studiaki douleia tous pou einai to Brave New World mporo na po pos kratane kala akoma mias kai einai ena aksiologo album. Gia to ti akouei o kathenas einai mia alli istoria. Ego as poume akouo apo In Flames kai Dark Tranquillity mexri ZZ Top kai Allman Brothers. Auto de simainei oti eimai floros giati ksero go den mou aresoun oi Rotting Christ (oxi oti den mou aresoun!), den leo oti eipe kati tetoio kaneis apla to anafero teleia kai paula.-

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Metal
« Απάντηση #22 στις: 27/03/03, 14:56 »


Dave δε το ξέρω το τραγούδι αλλά το sex θέλει ηρεμία




Dεν αντεχω θα το πω...Γιωργο σεξ εχεις κανει?????
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Metal
« Απάντηση #23 στις: 27/03/03, 15:21 »
Ρε παιδιά υπάρχει thread για το Sex.Μην τα μπερδεύουμε όλα.τα μισά από τα θέματα σε αυτό το forum έχουν ξεφύγει ;D

Λοιπόν Γιώργο φυσικά και κατάλαβα τι θες να πείς. Και το ότι σου αρέσουν οι Metallica το ξέρω για αυτό και θεώρησα λάθος την προσέγγισή σου στο θέμα.Πές μου αν κάνω λάθος αλλά στην έχει δώσει να βγαίνει ο καθένας που ακούει μια μπαλάντα από Metallica πχ και του αρέσει,να δηλώνει ότι του αρέσουν οι Metallica.Δεν έχεις και πολύ άδικο αλλά δεν νομίζω ότι έχει κάποιο νόημα να θέλουμε να αποδείξουμε ότι είμαστε μέταλλα.Στην ηλικία σου  και πιο μικρός όταν ήμουνα μου την έσπαγε και εμένα αυτό.Εγώ 5η Δημοτικού ήμουνα όταν κυκλοφόρησαν οι Guns τα Illusion.Ήταν η πρώτη μου επαφή με ροκ.Γρήγορα απέκτησα όλους τους δίσκούς και ήμουν πορωμένος.Άκουγα Guns.Και έβγαινε το κάθε βλαμμένο που ήξερε μόνο τα τραγούδια στο ΜΤV και έλεγε ότι ακούει Guns φορούσε μπλούζες κτλ κτλ.Τότε εγώ τα πήρα, πέταξα τις κασσέτες μου(α ρε εποχές :'() και αφιερώθηκα στους Maiden και τους Manowar(τους οποίους έχω πλέον αποκυρήξει ;D). ΄
Τώρα που το σκέφτομαι βλέπω ότι δεν άξιζε για τους τρέντιδες να παρατήσω τον συγκρότημα που αγαπούσα.
Άκουγε εσύ και μην δίνεις σημασία στους άλλους.
(άντε παλι την ιστορία της ζωής μου είπα ;D)
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Metal
« Απάντηση #24 στις: 27/03/03, 16:45 »
Pontifika α μπράβο αυτό θέλω να πω.

Και για να το καταλάβεις καλύτερα γιατί έθιξα τους Metallica και maiden στην κοπελιά είναι γιατί, από ότι μου έχει πει η εμπειρία μου, όταν οι κοπέλες ισχυρίζονται ότι ακούνε metal μάλλον κάτι Nothing Else Matters, Enter Sandman, Unforgiven, Fear Of the Dark ακούνε,  που αν για εσάς που η ζωή σας είναι μέσα στα σκατά του rock και του metal αλλιώς τα αντιλαμβάνεστε και απολαμβάνετε αυτά τα συγκεκριμένα τραγούδια και αλλιώς τα ακούει και τα φαντάζεται η κοπελιά από εδώ που το πρωί ακούει Θεοδωρίδου το μεσημέρι τσαλίκη και βανδή το απόγευματάκι λίγο One και το βράδυ το Enter Sandman άντε και το Sad but true , ΕΝΩ ΚΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ PALM MUTE ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!!
Η αξία των metallica και των maiden είναι καθορισμένη, η καθεμιά μπάντα πήρε το δικό της δρόμο, αυτά είναι γνωστά και τώρα είναι μαλ***α να συζητάμε για τη καθεμιά.

Δε ξέρω αν σε θίγω zorba the greek αλλά έτσι μου έχει διδάξει εμένα η ζωή, αν θες διαφώνησε..

Dave σου έχω στείλει προσωπικό μυν.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
9453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/04, 11:26
από Holy Diver
32 Απαντήσεις
10409 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 12:10
από Kiratzoharris
99 Απαντήσεις
31520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/12, 18:43
από hot_sauce (φλουτσ)
Line6 Uber Metal

Ξεκίνησε από PanouleXxX Εφέ

12 Απαντήσεις
4492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 00:55
από Jezus
2 Απαντήσεις
2792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/08, 23:15
από Gabriel6th
33 Απαντήσεις
13049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/08, 23:26
από zebric
19 Απαντήσεις
7347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/08, 19:20
από Dark_kronos
Line 6 uber metal

Ξεκίνησε από abysmo Εφέ

1 Απαντήσεις
2148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/08, 01:49
από metalmike
72 Απαντήσεις
27529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
4 Απαντήσεις
3220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 21:36
από Βραζίλης