Ψηφοφορία

Ποιά θεωρήτε κατά την γνώμη σας καλύτερη ελληνική metal μπάντα

Firewind
20 (19.2%)
Sarissa
8 (7.7%)
Rotting Christ
28 (26.9%)
Nightfall
9 (8.7%)
Nightrage
1 (1%)
Wastefall
7 (6.7%)
Emerald Sun
7 (6.7%)
Septic Flesh
4 (3.8%)
Άλλο
20 (19.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 99

Αποστολέας Θέμα: Ελληνικό metal  (Αναγνώστηκε 49939 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #25 στις: 31/03/05, 16:12 »
Kαι πολύ φασιστικό...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #26 στις: 31/03/05, 17:59 »
Kαι πολύ φασιστικό...

αυτο που κολλαει??

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #27 στις: 01/04/05, 18:15 »
Kαι πολύ φασιστικό...

αυτο που κολλαει??

Tίποτα, έτσι το 'πα

kostas vretos

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #28 στις: 02/04/05, 16:03 »
Fragile Vastness
ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ HORIZON'S END.
ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΤΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ON THE MARCH :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #29 στις: 02/04/05, 17:40 »
Kαι πολύ φασιστικό...

αυτο που κολλαει??

Tίποτα, έτσι το 'πα

να μην λες έτσι πραγματα που δεν ισχυουν τότε γιατι δημιουργεις εντυπωσεις χωρις λόγο.

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #30 στις: 02/04/05, 18:47 »
Kαι πολύ φασιστικό...

αυτο που κολλαει??

Tίποτα, έτσι το 'πα

να μην λες έτσι πραγματα που δεν ισχυουν τότε γιατι δημιουργεις εντυπωσεις χωρις λόγο.

Mα ισχύει ότι οι Marauder είναι φασίστες. Έχουν παίξει σε τέτοιου είδους φεστιβάλ

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #31 στις: 02/04/05, 19:14 »
Fragile Vastness
ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ HORIZON'S END.
ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΤΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ON THE MARCH :) :) :)

Κατ αρχην γραφε με μικρα σε παρακαλω. Επισης μπορει να μην αρεσετε σε καποιον γι αυτο να μη σας εγραψε... :P
Εγω παντως που σας ακουσα οταν σαπορταρατε (sic) του P.o.S. μου αρεσατε πολυ. Αληθεια που μπορει καποιος να βρει τα αλμπουμς σας?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #32 στις: 03/04/05, 18:13 »
Kαι πολύ φασιστικό...

αυτο που κολλαει??

Tίποτα, έτσι το 'πα

να μην λες έτσι πραγματα που δεν ισχυουν τότε γιατι δημιουργεις εντυπωσεις χωρις λόγο.

Mα ισχύει ότι οι Marauder είναι φασίστες. Έχουν παίξει σε τέτοιου είδους φεστιβάλ
καμμία σχέση...να μην κρινεις ετσι αβιαστα τα πραγματα... και απο την μουσικη τους σιγουρα δεν βγαινουν τετοια συμπερασματα...εκτος αν εννοεις φασιστικο να γραφεις στιχους για την επανασταση του '21... ???

Αποσυνδεδεμένος Costa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • AMIGOS PARA SIEMPRE
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #33 στις: 04/04/05, 00:13 »
Ειχαν κυκλοφορησει κατι φυλλαδια του Ελληνικου Μετωπου, που καλουσαν σε μια ροκ συναυλια που διοργανωνε το εν λογω κομμα, και στο οποιο αναφεροταν πως headliners θα επαιζαν οι marauder και πως θα βραβευοταν απο τον αρχηγο του κομματος για το δισκο τους 1821.
 Τωρα δε ξερω αν οντως επαιξαν και τι εγινε.

kostas vretos

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #34 στις: 04/04/05, 01:55 »
Fragile Vastness
ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ HORIZON'S END.
ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΤΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ON THE MARCH :) :) :)

Κατ αρχην γραφε με μικρα σε παρακαλω. Επισης μπορει να μην αρεσετε σε καποιον γι αυτο να μη σας εγραψε... :P
Εγω παντως που σας ακουσα οταν σαπορταρατε (sic) του P.o.S. μου αρεσατε πολυ. Αληθεια που μπορει καποιος να βρει τα αλμπουμς σας?
με συγχωρειται για τα κεφαλαια...ειναι θεμα συνηθειας :)
τα δυο πρωτα αλμπουμ μπορειται να τα βρειτε σε ολα (λογικα) τα ροκ δισκαδικα.σιγουρα υπαρχουν παντως στο steelgallery shop.
και παλι συγνωμη για τα κεφαλαια :) :) :)
 

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #35 στις: 04/04/05, 08:58 »
Fragile Vastness
ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ HORIZON'S END.
ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΤΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ON THE MARCH :) :) :)

Κατ αρχην γραφε με μικρα σε παρακαλω. Επισης μπορει να μην αρεσετε σε καποιον γι αυτο να μη σας εγραψε... :P
Εγω παντως που σας ακουσα οταν σαπορταρατε (sic) του P.o.S. μου αρεσατε πολυ. Αληθεια που μπορει καποιος να βρει τα αλμπουμς σας?

Σε δισκοπωλείο ίσως? :P :P



Μια μπάντα που είχε ανοίξει πέρισυ τους Anathema στην Θεσσαλονίκη, Funeral.. κάτι. Δεν θυμάμε το όνομα. Πάντως πρώτη φορά δεν ήθελα να σταματήσει η support μπάντα!!!!!!


Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #36 στις: 04/04/05, 14:00 »
.co
Kαι πολύ φασιστικό...

αυτο που κολλαει??

Tίποτα, έτσι το 'πα

να μην λες έτσι πραγματα που δεν ισχυουν τότε γιατι δημιουργεις εντυπωσεις χωρις λόγο.

Mα ισχύει ότι οι Marauder είναι φασίστες. Έχουν παίξει σε τέτοιου είδους φεστιβάλ
καμμία σχέση...να μην κρινεις ετσι αβιαστα τα πραγματα... και απο την μουσικη τους σιγουρα δεν βγαινουν τετοια συμπερασματα...εκτος αν εννοεις φασιστικο να γραφεις στιχους για την επανασταση του '21... ???

Koίτα και από τη μουσική και τους στίχους των Manowar δεν βγαίνει ότι είναι φασίστες (έτσι γενικά και αόριστα λένε ότι θα μας σφάξουνε) έτσι συμβαίνει κ με τους Maurauder. Αν κάτι φαίνεται φαίνεται, δεν χρειάζεται ανάλυση

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #37 στις: 04/04/05, 16:08 »
επειδη συμβαινει να ξερω καλυτερα απο σενα σιγουρα τα πραγματα, μονο ετσι δεν ειναι ...όσο για το θεμα με το μέτωπο, δε σημαινει οτι επειδη τους καλεσαν να παιξουν εκει εχοντας βγαλει εναν πολυ φιλελληνικο δισκο είναι και φασίστες. Οι ανθρωποι απλα εφτιαξαν ενα concept δισκο με ενα θεμα που δεν εχει αγγιξει αλλο μεταλ συγκροτημα για να πρωτοτυπισουν. Το οτι αυτο αρεσε σε καποιους εθνικιστες ειναι λογικο, αλλα δε τους κανει φασιστες. Και ειναι σαφες οτι τα μικρα συγκροτηματα θελουν να προωθουν την δουλεια τους, ακομα και σε χωρους ή με κοινο που δεν ειναι οτι καλυτερο. Με την ιδια λογικη και οι Iced Earth ειναι φασιστες με το Glorious Burden...

Αποσυνδεδεμένος Costa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • AMIGOS PARA SIEMPRE
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #38 στις: 04/04/05, 20:27 »
Τελικα στη συναυλια του μετωπου επαιξαν ή οχι?

Anyway,κι εγω συμφωνω πως αυτο δεν τους κανει με τιποτα φασιστες - πολυ βαρυς χαρακτηρισμός.
Απλως ανεφερα το περιστατικο.

perfect tool: πως εσυ συμπερανες πως οι manowar ειναι φασιστες?Τους ειδες με τιποτα σβαστικες?
Εpic/heavy παιζουνε, δε θα τραγουδανε για χιππις-λουλουδια-πορειες ειρηνης κτλ....

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #39 στις: 05/04/05, 01:50 »
Με την ιδια λογικη και οι Iced Earth ειναι φασιστες με το Glorious Burden...

Δεν νομιζω να αμφισβητει κανεις οτι οι Iced Earth ειναι φασιστες... ;)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #40 στις: 05/04/05, 13:39 »
Με την ιδια λογικη και οι Iced Earth ειναι φασιστες με το Glorious Burden...

Δεν νομιζω να αμφισβητει κανεις οτι οι Iced Earth ειναι φασιστες... ;)

swstos an kai den exo asxolhthei me tetoiou eidous sygrothmata
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #41 στις: 05/04/05, 13:45 »
Παλιότερα είχα ασχοληθεί αρκετά με το black metal και την Ελληνική σκηνή. Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες μπάντας είχαν την ρετσινιά αυτή. Δεν θυμάμε να μην έλεγαν ότι κάποιος δεν είναι φασίστας. Δεν ξέρω γιατί γίνετε αυτό.
Πάντως πολλά άτομα που γνωρισα ήταν πράγματι φασίστες, άσχετα αν δεν το περνούσαν αυτό στην μουσική τους με σύμβολα ή οτιδήποτε. Στιχουργικά δεν γνωρίζω.

Δεν αναφέρω μπάντες και ονόματα.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #42 στις: 05/04/05, 14:45 »
Με το παλιο μου συγκροτημα ημασταν μια μερα στο στουντιο κ επομενοι ηταν κατι τυποι που επαιζαν White power. Οσοι καταλαβαν καταλαβαν! Μας εκοψαν με τα Nazi punks fuck off στα παπουτσια κ στα οργανα κ μονο που δεν πλακωθηκαμε!

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #43 στις: 05/04/05, 15:08 »
Μας εκοψαν με τα Nazi punks f**k off στα παπουτσια κ στα οργανα κ μονο που δεν πλακωθηκαμε!
Δλδ? Με τι σας έκοψαν? Τα παπούτσια και τα όργανα?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #44 στις: 05/04/05, 15:36 »
επειδη συμβαινει να ξερω καλυτερα απο σενα σιγουρα τα πραγματα, μονο ετσι δεν ειναι ...όσο για το θεμα με το μέτωπο, δε σημαινει οτι επειδη τους καλεσαν να παιξουν εκει εχοντας βγαλει εναν πολυ φιλελληνικο δισκο είναι και φασίστες. Οι ανθρωποι απλα εφτιαξαν ενα concept δισκο με ενα θεμα που δεν εχει αγγιξει αλλο μεταλ συγκροτημα για να πρωτοτυπισουν. Το οτι αυτο αρεσε σε καποιους εθνικιστες ειναι λογικο, αλλα δε τους κανει φασιστες. Και ειναι σαφες οτι τα μικρα συγκροτηματα θελουν να προωθουν την δουλεια τους, ακομα και σε χωρους ή με κοινο που δεν ειναι οτι καλυτερο. Με την ιδια λογικη και οι Iced Earth ειναι φασιστες με το Glorious Burden...

A εντάξει αν είναι έτσι ΟΚ, απλά εγώ νόμιζα ότι αφού παίζουν σε εθνικιστικό φεστιβάλ, θα πιστεύουν κ στην ιδεολογία. Αφού ξέρεις κάτι παραπάνω πάω πάσο

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #45 στις: 05/04/05, 15:37 »
Τελικα στη συναυλια του μετωπου επαιξαν ή οχι?

Anyway,κι εγω συμφωνω πως αυτο δεν τους κανει με τιποτα φασιστες - πολυ βαρυς χαρακτηρισμός.
Απλως ανεφερα το περιστατικο.

perfect tool: πως εσυ συμπερανες πως οι manowar ειναι φασιστες?Τους ειδες με τιποτα σβαστικες?
Εpic/heavy παιζουνε, δε θα τραγουδανε για χιππις-λουλουδια-πορειες ειρηνης κτλ....

Βλέπεις έναν στον δρόμο και κουτσαίνοντας σου ζητάει 20 λεπτά για να πάρει ένα τηλέφωνο. Είναι ναρκομανής ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #46 στις: 05/04/05, 16:04 »
επειδη συμβαινει να ξερω καλυτερα απο σενα σιγουρα τα πραγματα, μονο ετσι δεν ειναι ...όσο για το θεμα με το μέτωπο, δε σημαινει οτι επειδη τους καλεσαν να παιξουν εκει εχοντας βγαλει εναν πολυ φιλελληνικο δισκο είναι και φασίστες. Οι ανθρωποι απλα εφτιαξαν ενα concept δισκο με ενα θεμα που δεν εχει αγγιξει αλλο μεταλ συγκροτημα για να πρωτοτυπισουν. Το οτι αυτο αρεσε σε καποιους εθνικιστες ειναι λογικο, αλλα δε τους κανει φασιστες. Και ειναι σαφες οτι τα μικρα συγκροτηματα θελουν να προωθουν την δουλεια τους, ακομα και σε χωρους ή με κοινο που δεν ειναι οτι καλυτερο. Με την ιδια λογικη και οι Iced Earth ειναι φασιστες με το Glorious Burden...

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα λοιπόν. Με αυτή τη λογική κι ο Χίτλερ να τους είχε καλέσει να συμμετάσχουν στο Φεστιβάλ "Αριανισμός Και Ξανθοί Άγγελοι", θα έπρεπε να δηλώσουν το παρόν, ακόμα κι αν δεν ενστερνίζονταν την ιδεολογία, γιανα προωθήσουν τη δουλειά τους (βλέπε τέχνη). Αυτό ο αριβισμός με ενοχλεί αφάνταστα. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και κρίνεται από αυτές. Αν δεν επιθυμούσαν να τους ταυτίζουν με εθνικιστικούς κύκλους, ας έκαναν την καρδιά τους πέτρα κι ας απέφευγαν τη συγκεκριμένη πρόσκληση, ακριβώς για να περάσουν και το ανάλογο μήνυμα προς τα έξω.

Κι ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας. Με τη λογική που ουδένα ακροδεξιό (στις πεποιθήσεις του)συγκρότημα δε θα ελάμβανε μέρος στο φεστιβάλ της ΚΝΕ, κανείς δε θα συμμετείχε και σε ένα φεστιβάλ του Λεπέν αν δεν υπήρχε μια ιδεολογική συγγένεια. Όσο για το "φιλέλληνας", αυτή είναι η πάγια τοποθέτηση κάθε εθνικιστή.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος Costa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • AMIGOS PARA SIEMPRE
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #47 στις: 05/04/05, 21:41 »

Βλέπεις έναν στον δρόμο και κουτσαίνοντας σου ζητάει 20 λεπτά για να πάρει ένα τηλέφωνο. Είναι ναρκομανής ή όχι?

Υπερβολική και άτοπη η σύγκριση σου.
Η λογικη του να δινεις ενα ακραιο αντιπαραδειγμα είναι εύκολη αλλά και λάθος.

Δηλαδή κατ'εσέ οι Manilla Road,οι Hammerfall,οι Cirith Ungol, και απειροι άλλοι είναι φασίστες.
ΟΚ, αμα το πιστεύεις, δικαίωμα σου.
Πάντως σε ξαναρωτάω.Περιμενεις απο ενα epic/heavy σχημα να τραγουδαει για λουλουδια,αγαπες,αισθηματα κτλ?Η' μηπως θεωρεις όλους οσους παιζουν epic φασιστες?

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #48 στις: 05/04/05, 21:49 »

Βλέπεις έναν στον δρόμο και κουτσαίνοντας σου ζητάει 20 λεπτά για να πάρει ένα τηλέφωνο. Είναι ναρκομανής ή όχι?

Υπερβολική και άτοπη η σύγκριση σου.
Η λογικη του να δινεις ενα ακραιο αντιπαραδειγμα είναι εύκολη αλλά και λάθος.

Δηλαδή κατ'εσέ οι Manilla Road,οι Hammerfall,οι Cirith Ungol, και απειροι άλλοι είναι φασίστες.
ΟΚ, αμα το πιστεύεις, δικαίωμα σου.
Πάντως σε ξαναρωτάω.Περιμενεις απο ενα epic/heavy σχημα να τραγουδαει για λουλουδια,αγαπες,αισθηματα κτλ?Η' μηπως θεωρεις όλους οσους παιζουν epic φασιστες?

Εγώ τη βρίσκω σωστή πάντως το ακραίο αντιπαράδειγμα.
Επειδή μια φορά κ ένα καιρό έγραψα 5 πράγματα στο forum που επιβεβαίωναν ότι είναι όντως φασίστες θα ήταν καλό να τα διαβάσεις, μιας κ δεν τα θυμάμαι τώρα αλλά ούτε κ θυμάμαι πού ήταν το topic αυτό.

Πάντως μη μου πεις ότι δεν κάνει Μ Π Α Μ  από μακριά ότι έχουν ακροδεξιές τάσεις. Εγώ πιστεύω ότι κάνει ΜΠΑΜ από το χιλιόμετρο

Αποσυνδεδεμένος Costa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • AMIGOS PARA SIEMPRE
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό metal
« Απάντηση #49 στις: 05/04/05, 21:57 »
Εξαρταται τι εννοεις ακροδεξιες τασεις?
Αν τις επικες διηγησεις(περι θρυλων,πολεμων,βασιλιαδων κτλ κτλ) τις θεωρεις εθνικιστικες-ακροδεξιες-δε-ξερω-τι τασεις...
Δε μπορω να βρω κατι αλλο που να κανει μπαμ απο μακρια....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
9457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/04, 11:26
από Holy Diver
1 Απαντήσεις
3110 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/06, 23:16
από CADMUS
15 Απαντήσεις
5775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/07, 14:29
από gallinule
0 Απαντήσεις
2635 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 02:42
από tug
72 Απαντήσεις
27543 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
5 Απαντήσεις
4455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/09, 17:23
από Rock-Elliniko
6 Απαντήσεις
4245 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 19:47
από Μαργαρίτα Π.
4 Απαντήσεις
3222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 21:36
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
3142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/13, 17:04
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
2333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/20, 03:53
από Dagoth