Αποστολέας Θέμα: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar  (Αναγνώστηκε 23304 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #50 στις: 23/11/07, 15:45 »
2000€ βγαίνει η JEM7VH, οπότε... Μπααα...  8)

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #51 στις: 22/02/08, 22:54 »
Ακουστικη κιθαρα απο το 2000 που κουρδιζεται μονη της... δειτε ποσα ηλεκτρονικα χρειαζοταν η πατεντα τοτε  :o

http://www.kleinguitars.com/kleinguitarlinks/transperformance.htm

Features:
   • 144 Preset Tunings / 240 User Defined Tunings
   • Special "Capo Mode" that automatically adjusts tuning for capo use up to the 7th fret
   • On-the-fly tuning changes
   • Touch-up tuning and on-screen tuning to touch up and temper tunings exactly to your liking
   • Custom Speed for well-timed, musical tuning changes (bpm and beats for change).
   • Footswitch for on-stage tuning changes.

Αυτο εσωτερικα που μοιαζει με γεφυρα της Χιπσοτ δεν μπορω να καταλαβω τι κανει εκει μεσα  ???
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #52 στις: 23/02/08, 07:48 »
Παράθεση
Cost for future models starts at $14,500.00

Μονο??????....μαστορααααα....βαλε τεσσερα κοματια  :D....ναι,ναι...κι αυτο με το cutaway  :D
« Τελευταία τροποποίηση: 23/02/08, 19:55 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #53 στις: 28/02/08, 12:10 »


μιλάει μόνο του..

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #54 στις: 10/03/08, 18:55 »
Παράθεση
Καπου νομιζω ειχα πετυχει και μια με ενσωματομενο θερεμιν!


...κατι τετοιο?
http://sandiego.craigslist.org/csd/msg/600351126.html
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #55 στις: 10/03/08, 19:56 »
Αυτή η πατέντα με το κούρδισμα είναι άλλης εταιρίας και μπαίνει σε οποιαδήποτε κιθάρα, απλά τώρα το έκαναν στάνταρ στη συγκεκριμένη LP. Περισσότερα εδώ

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #56 στις: 10/03/08, 20:04 »
Ναι,η αληθεια ειναι οτι η πατεντα της Tronical εχει συζητηθει και στο παρελθον...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #57 στις: 11/03/08, 02:19 »
Θα λεγα ότι η τεχνολογία προχωρά αν έβλεπα βελτιωμένες μεθόδους κατασκευής, καλύτερα πιέζο, συνθετικά υλικά σε ταστιέρες και λαιμούς (όπως κάνει η πάρκερ τόσα χρόνια), line out ή κάτι τέτοιο...

Δε νομίζω ότι χρειάζεται η ίδια η κιθάρα να εξελιχθεί περαιτέρω...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #58 στις: 12/03/08, 15:52 »
Παράθεση
Καπου νομιζω ειχα πετυχει και μια με ενσωματομενο θερεμιν!


...κατι τετοιο?
http://sandiego.craigslist.org/csd/msg/600351126.html


Ναι, εχω δει και αλλες με θερεμιν, με κεραιουλα κτλ!
Και κιθαρες με ενσωματωμενο Kaoss-Pad FX-unit κτλ  :)

Συμφονω με αυτα που ειπε ο Gabriel6th πριν απο εμενα, υπαρχουν κατασκευαστες που τα κανουν αυτα, απλα η παραγωγη τους ειναι πολυ μικρη και το ονομα τους αγνωστο, μιας και ο κοσμος προτιμα τις "κλασικες" λυσεις
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #59 στις: 31/07/08, 10:52 »
Παρόμοιο προϊόν αυτόματου κουρδίσματος μπορείτε να βρείτε εδώ:
http://www.hotguitarist.com/prod_review.html
Εντάξει, δεν είναι εντελώς αυτόματο, θα πρέπει να καταβάλετε τον κόπο να βάζετε το μηχάνημα σε κάθε κλειδί, 6 ολόκληρες φορές δηλαδή...   :P

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #60 στις: 31/07/08, 17:55 »
το video είναι φοβερό! :o :o
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #61 στις: 01/08/08, 15:03 »
Ακουστικη κιθαρα απο το 2000 που κουρδιζεται μονη της... δειτε ποσα ηλεκτρονικα χρειαζοταν η πατεντα τοτε  :o

http://www.kleinguitars.com/kleinguitarlinks/transperformance.htm

Features:
   • 144 Preset Tunings / 240 User Defined Tunings
   • Special "Capo Mode" that automatically adjusts tuning for capo use up to the 7th fret
   • On-the-fly tuning changes
   • Touch-up tuning and on-screen tuning to touch up and temper tunings exactly to your liking
   • Custom Speed for well-timed, musical tuning changes (bpm and beats for change).
   • Footswitch for on-stage tuning changes.

Αυτο εσωτερικα που μοιαζει με γεφυρα της Χιπσοτ δεν μπορω να καταλαβω τι κανει εκει μεσα  ???


Κανα μαραφετι robot που να κανει setup στης ibanez καθε φορα που αλλαζεις χορδες η κανεις dive bomb yparxei? ;D ;D
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #62 στις: 02/08/08, 01:40 »
Όταν για πρώτη φορά είδα αυτήν την κιθάρα, σκέφτηκα πως η τεχνολογία τελικά μπορεί να επέμβει παντού, να αλλάξει τα πάντα, να μας διευκολύνει κτλ κτλ. Στην συνέχεια όμως αναρωτήθηκα ποιά είναι εν τέλει η μαγεία με το να ασχολείσαι με κάποιο μουσικό όργανο και με τη μουσική γενικότερα. Ακόμη και το να αλλάζει χορδές κάποιος μόνος του έχει τη δική του, ξεχωριστή μαγεία. Δεν μπορώ να φανταστώ κιθαρίστα που δεν θεωρεί ολόκληρη ιεροτελεστία την αλλαγή χορδών. Εγώ τουλάχιστον έτσι το αντιμετωπίζω, και προτιμώ να το κάνω μόνος μου παρά να αφήνω την κιθάρα - ρομποτάκι να το κάνει κι εγώ να πηγαίνω για καφέ.

Η Gibson, όπως και πολλές άλλες κατασκευάστριες εταιρείες, έχει αποδείξει την αξία της τόσα χρόνια, κατασκευάζοντας μοντέλα που έχουν δύναμη και αντοχή στον χρόνο. Αυτό είναι απλά ένα διαφημιστικό τρυκ. Μια "αρπαχτή" τέλος πάντων. Σκέφτονται..."και την μαγκιά μας την κάνουμε και θα οικονομήσουμε και 5.000 από κάθε πικραμένο που θα την αγοράσει". Και λέω "πικραμένο" γιατί μερικοί πιστεύουν πως η κιθάρα κάνει τον κιθαρίστα. Εμ, δεν είναι έτσι...ποτέ δεν ήταν !!!!!

Ακόμη κι αν οι κιθάρες αρχίσουν να παίζουν μόνες τους, θα παίζουν Hendrix ή SRV (ή εκατοντάδες άλλους) , οι οποίοι όπως και να το κάνουμε έπαιζαν άμα λάχει και ξεκούρδιστοι κι έβγαζαν ήχο !!!!!


Με 5.000 εγώ θα έπαιρνα 5 διαφορετικές κιθάρες της τάξης των 1.000 η κάθε μια, κι αντιλαμβάνεστε όλοι πόσες χορδές θα είχα να αλλάξω........!!!!!  8)

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #63 στις: 02/08/08, 16:35 »
Ακουστικη κιθαρα απο το 2000 που κουρδιζεται μονη της... δειτε ποσα ηλεκτρονικα χρειαζοταν η πατεντα τοτε  :o

http://www.kleinguitars.com/kleinguitarlinks/transperformance.htm

Features:
   • 144 Preset Tunings / 240 User Defined Tunings
   • Special "Capo Mode" that automatically adjusts tuning for capo use up to the 7th fret
   • On-the-fly tuning changes
   • Touch-up tuning and on-screen tuning to touch up and temper tunings exactly to your liking
   • Custom Speed for well-timed, musical tuning changes (bpm and beats for change).
   • Footswitch for on-stage tuning changes.

Αυτο εσωτερικα που μοιαζει με γεφυρα της Χιπσοτ δεν μπορω να καταλαβω τι κανει εκει μεσα  ???


Κανα μαραφετι robot που να κανει setup στης ibanez καθε φορα που αλλαζεις χορδες η κανεις dive bomb yparxei? ;D ;D


Σωστόοοος  :P Αν έχουν τα κότσια ας βγάλουν το ρομποτάκι τους για floyd rose καταστάσεις 

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #64 στις: 02/08/08, 17:30 »
Όταν για πρώτη φορά είδα αυτήν την κιθάρα, σκέφτηκα πως η τεχνολογία τελικά μπορεί να επέμβει παντού, να αλλάξει τα πάντα, να μας διευκολύνει κτλ κτλ. Στην συνέχεια όμως αναρωτήθηκα ποιά είναι εν τέλει η μαγεία με το να ασχολείσαι με κάποιο μουσικό όργανο και με τη μουσική γενικότερα. Ακόμη και το να αλλάζει χορδές κάποιος μόνος του έχει τη δική του, ξεχωριστή μαγεία. Δεν μπορώ να φανταστώ κιθαρίστα που δεν θεωρεί ολόκληρη ιεροτελεστία την αλλαγή χορδών. Εγώ τουλάχιστον έτσι το αντιμετωπίζω, και προτιμώ να το κάνω μόνος μου παρά να αφήνω την κιθάρα - ρομποτάκι να το κάνει κι εγώ να πηγαίνω για καφέ.

και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα αρχικά αλλά δες το και από την άλλη πλευρά: αντί σε ένα live να αλλάζεις κιθάρα που να είναι κουρδισμένη σε drop D πχ, απλά πατάς το κουμπί της Robot LP και το κάνει μόνη της ;) Επισης όλοι αυτοί οι αυτοματισμοί είναι αρκετά χρήσιμοι για αυτούς που δεν είναι τόσο έμπειροι ;) Και φυσικά υπάρχει και η επιλογή για χειροκίνητο κούρδισμα!
Επισης η τιμή της δεν είναι τόσο υψηλότερο όσο από μια "συνηθισμένη" Les Paul... άρα δεν τίθεται θέμα μόνο περί εσόδων από τη Gibson. Περισσότερο μετράει η εικόνα της κάθε εταιρίας και σίγουρα με αυτή την καινοτομία, κάνει διαφορά!
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #65 στις: 03/08/08, 01:55 »
Και πάλι, εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου η όλη ιστορία. Δεν ξέρω...Ίσως να είμαι "παλαιομοδίτης". Απλά, αυτό που θα πρέπει να προβληματίσει κάποιον σε μια συναυλία, δεν είναι το πως θα "γυρίσει" την κιθάρα του σε άλλο κούρδισμα, αλλά το πως θα αντιμετωπίσουν οι ηχολήπτες την αλλαγή οργάνου και συνεπώς την αλλαγή της πηγής του ήχου. Εξάλλου, αν το κάνεις καθημερινά αυτό δεν θα σου πάρει και πολλή ώρα να κουρδίσεις διαφορετικά την κιθάρα σου σε ένα Live.

Όπως είπα και πιο πάνω...Πρόκειται για αρπαχτή !!! Κανείς δεν αναφέρεται στον ήχο της συγκεκριμένης κιθάρας. Τι λένε οι μαγνήτες, τα ξύλα και το τελικό αποτέλεσμα ??? Σίγουρα έχουν την εγγύηση της Gibson. Αλλά ???? Πληρώνεις 5.000 μόνο και μόνο επειδή κουρδίζεται μόνη της ???? Σαν πολλά μου φαίνονται... :-\

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #66 στις: 03/08/08, 02:40 »
Βασικά, η τιμή τους ξεκινάει, ανάλογα με το μοντέλο, γύρω στα €1600 αλλά και πάλι εμένα δε μου λένε και πολλά.
Τις βλέπω απλά σαν ακριβά παιχνίδια.  :P

Δηλαδή, ΟΚ, σκέψου απλά ότι έχει τόσα μπιχλιμπίδια μέσα, αυτό από μόνο του μου λέει ότι θα είναι πολύ ευαίσθητη σε χτυπήματα. Λογικό δεν είναι; 

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #67 στις: 03/08/08, 02:49 »
Παράθεση
Σίγουρα έχουν την εγγύηση της Gibson

Οπου ως γνωστό η εγγύηση της gibson στα φτηνά μοντέλα είναι κάτι σαν ρωσικη ρουλέτα...Αν δεν πιάσεις το όργανο στα χέρια σου δεν ξέρεις πως θα σου κάτσει  :P .

Τεσπα και εγώ είμαι παλιομαδήτης και όλη αυτή η εισβολή της τεχνολογίας στη μουσική λίγο με προβληματίζει. Βέβαια εδώ μιλάμε καθαρα για λόγους μαρκετινγκ κυρίως, δηλαδή για κάτι που κατα βάση είναι φρου φρου και αρώματα χωρίς πολύ ουσία

Αποσυνδεδεμένος Solstafir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #68 στις: 03/08/08, 03:20 »
Εγώ είμαι βάρβαρος και οπισθοδρομικός.
Δέν ξέρω από αυτα τα πράματα. Εγώ ακόμα ακούω βινύλια αλλάζοντας κεφαλές (Stanton και Van Den Hull, όχι λαλακίες) κάθε δύο χρόνια καθαρίζοντας 1 ώρα το βινύλιον, κι αυτοί κουρδίζουνε την κιθαρα με ρομπότ.
Σε λίγο θα κλάνουμε και θα πετάγεται κάποιος να λεεί  "C# φίλε!!"

Κιθάρα -> καλώδιο -> κουρδιστήρι (άν είναι αυτί, ακόμα καλύτερα)...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #69 στις: 03/08/08, 11:13 »
Επισης όλοι αυτοί οι αυτοματισμοί είναι αρκετά χρήσιμοι για αυτούς που δεν είναι τόσο έμπειροι ;)

Ποσοι μη εμπειροι θα δωσουν τοσα για μια κιθαρα, απλα επειδη εχει το εξτρα του οτι κουρδιζεται μονη της. Και ποσοι απο αυτους τους μη εμπειρους το χρειαζονται (παιζουν λαιβ κτλ).
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω σε τι κοινο απευθυνεται η κιθαρα, εκτος απο πλουσιους στις ΗΠΑ που θα την παρουν για παιχνιδι...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #70 στις: 03/08/08, 11:33 »
σε μη έμπειρους αλλά πλούσιους :D :D

πάντως όπως είπα παραπάνω, δεν είναι ακριβότερη από μια συνιθισμένη Les Paul....
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #71 στις: 29/08/08, 01:32 »
Eπισης να φανταστω οτι το συστημα αυτο δεν λειτουργει σε συνεργασια με τρεμολο, ή ειναι ΟΚ?
Παντως, υπαρχουν και εξυπνα μηχανικα συστηματα, οπως το ZT3 TransTrem (transposing tremolo) της Steinberger, το οποιο κλειδωνει σε 5 διαφορετικα κλειδια, και ξεκλειδωτο λενε οτι ειναι το μονο τρεμολο στο οποιο μπορεις να κανεις bent ακορντα on pitch.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #72 στις: 29/08/08, 01:38 »
Σοβαρά, ποιός θα'δινε 5000€ για αυτή την κιθάρα? Η τιμή είναι το κατώτερο που μου'ρχεται για την συγκεκριμένη εταιρία φυσικά...
θα σου πώ άλλη εταιρία χειρότερη στο θέμα
ESP ;D
και όχι ltd
όποιος πέρνει esp πρέπει να νιώθει οτι πέρνει custom όργανο
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #73 στις: 29/08/08, 14:35 »
Αφηστε παιδια, οπου ναναι θα βγαλουν κιθαρα με μαγνητικα ταστα (τα οποια θα αποτελουνται απο πολλους μικροτερους ηλεκτρομαγνητες), τα οποια ταστα, θα ελκυουν τις χορδες πανω τους (ενω η σειριακη απενεργοποιηση και η ενεργοποιηση των μικροτερων ηλεκτρομαγνητων που αποτελουν τα ταστα, θα επιτρεπουν και bendings!) και θα παιζουν μονες τους. Φυσικα θα πρεπει να εχεις και ενα λαπτοπ κοντα, προκειμενου να φορτωνουν οι βιβλιοθηκες του τραγουδιου (αργοτερα θα βγει εκδοση με ενσωματομενο flash drive).

Αμην.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι αλλο θα δουν τα ματια μας...Robot Guitar
« Απάντηση #74 στις: 29/08/08, 15:14 »
Αφηστε παιδια, οπου ναναι θα βγαλουν κιθαρα με μαγνητικα ταστα (τα οποια θα αποτελουνται απο πολλους μικροτερους ηλεκτρομαγνητες), τα οποια ταστα, θα ελκυουν τις χορδες πανω τους (ενω η σειριακη απενεργοποιηση και η ενεργοποιηση των μικροτερων ηλεκτρομαγνητων που αποτελουν τα ταστα, θα επιτρεπουν και bendings!) και θα παιζουν μονες τους. Φυσικα θα πρεπει να εχεις και ενα λαπτοπ κοντα, προκειμενου να φορτωνουν οι βιβλιοθηκες του τραγουδιου (αργοτερα θα βγει εκδοση με ενσωματομενο flash drive).

Αμην.

σπουδάζεις ηλεκτρολόγος μηχανικός?  :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
5371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/02, 19:33
από Απόλλων
13 Απαντήσεις
19963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/04, 13:27
από Καρχαρίας
11 Απαντήσεις
4469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/04, 12:07
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
3427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 01:13
από atzolina
2 Απαντήσεις
3096 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/05, 10:27
από freemind
26 Απαντήσεις
8713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/06, 19:36
από aristomenis_a
8 Απαντήσεις
7612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/07, 20:20
από Jezus
6 Απαντήσεις
3399 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/09, 20:25
από norway
25 Απαντήσεις
6943 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 00:27
από cyclo
9 Απαντήσεις
3394 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/09, 11:55
από tasoik