Αποστολέας Θέμα: Mesa boogie mini rec + cab  (Αναγνώστηκε 10947 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Mesa boogie mini rec + cab
« στις: 31/08/16, 16:37 »
Καλησπερα και απο μενα...

Ενδιαφερομαι για τον εν λογω ενισχυτη...φανταζομαι/ελπιζω να τον εχει δοκιμασει/αγορασει καποιος ωστε να εχει μια εμπεριστατωμενη αποψη.

1. Η μουσικη που προοριζεται ειναι περισσοτετο το μεταλ (ολα τα ειδη)...αλλα και για blues και κλασσικ...αλλα οχι τοσο hard rock.

2. Επειδη το πλανο μου ειναι να ξοδεψω μεχρι 1300/400€ (τοσο εκανε καινουργιος) ..σκεφτομουν να τον αγορασω μεταχειρισμενο (περιπου 1000€) ...μαζι με μια καμπινα 1χ12 η 2χ12....συν reverb (tc h.i.f. mini),chorus (t.c. corona mini) και το maxon od808 πεταλι

3. Ο ενισχυτης λογιζεται με δεδομενη την αξιοπιστια του boogie ως μια επενδυση για το σπιτι αρχικα...αλλα στο κοντινο μελλον και για live...με μικροφωνο φυσικα...

Αυτα που με προβληματιζουν ειναι τα εξης:

α. Σιγουρα θα εχει διαφορα απ το μεγαλο του αδελφο...αλλα θα ειναι τουλαχιστον rectifier.. ο ηχος??

β. Τα 25 βαττ σε συνδυασμό με el84...εχουν αρκετο low end.. η θα πρεπει να παιζω με τα μπασα στο τερμα?? και ο ηχος θα ειναι "λεπτος", χωρις ογκο??

γ. Σιγουρα για το ηχητικο αποτελεσμα παιζει ρολο η καμπινα..οπου εδω ερχεται ο επομενοα προβληματισμος...Αξιζει η υπερβαση για μια καμπινα 2χς12 η εστω 1χ12 οπως ειναι η Engl v30 η καποια αλλη?? ή να παω στην κλασσικη φθηνη επιλογη hb 2x12 με τα ιδια ηχεια??
Μια 4χ12 παντως που δοκιμασα marshall jcm900 tsl...με το αντιστοιχο tsl κεφαλι 60 βαττ....δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα...(για αυτο αποφασισα να γυρισω σε m.b. γιατι παλια κοιτουσα προς jvm μερια...)


δ. Επισης για την καμπινα...ο ενισχυτης απ οτι εχω δει στο πισω μερος εχει εξοδο 8 και 4 Ω...αρα ψαχνω καμπινα που να παιζει 4Ω mono?? Γιατι κοιταξα και την match m.boogie mini rec cab και ειναι στα 8Ω.Ευχαριστω προκαταβολικα...περιμενω με αγωνια τις προτασεις/reviews/ γνωμες σας...

Υ.γ. φυσικα αν εχει καποιος προταση και για τα πεταλια...εννοειται καλοδεχουμενη...απλα διαλεξα αυτα επειδη κυριως ειναι οικονομικα...και επειδη δεν ειμαι και πολυ tweaker...κατι που προσφερουν οι κανονικες εκδοσεις σε σχεση με τις mini,το maxon... σταθερη αξια...
« Τελευταία τροποποίηση: 31/08/16, 16:42 από Newuser »

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #1 στις: 31/08/16, 17:45 »
Αν ψάχνεις γενικά για lunchbox τύπου κεφαλές, η συγκεκριμένη είναι με το καλημέρα και εύκολα η πιο versatile, ειδικά μετά από κάποιες πιο πρόσφατες κυκλοφορίες στην εν λόγω κατηγορία, όπως ο Peavey ή ο EVH 5150 ΙΙΙ και δικαιολογεί την υψηλότερη τιμή, σε αντίθεση με σχεδόν όλους τους υπόλοιπους ενισχυτές της MB οι οποίοι ειναι πραγματικά overpriced. Θα σε βολέψει πολύ καθώς γράφεις ότι παίζεις μεταλ, αλλά και blues και κλάσικ. Γενικότερα οι Rectifiers και οι Mk's είναι δυο σειρές μέσα στο τοπ 5 λαμπάτων εκεί έξω αυτή την στιγμή.


Γνώμη μου είναι ότι δεν θα χρειαστείς το Maxon καν, καθώς όπως διάφοροι άλλοι MB, ο συγκεκριμένος έχει πραγματικά ένα κάρο gain. Δεν είναι τυχαίο που μουσικοί τύπου KoRn, Meshuggah (aka κιθαρίστες που χρειάζονται πολύ gain σχεδόν συνέχεια) χρησιμοποιούν Dual Rectifiers χωρίς τίποτα ανάμεσα. Γενικότερα ο Mini δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τον αρχικό Rectifier, εκτός αν μιλάμε για αυστηρό A/B test, όπου θεωρώ ότι όλο και κάποια μικροδιαφορά θα εμφανιζόταν. Όσον αφορά τα μπάσα, δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα, καθώς τα ρυθμιστικά του ήταν απεξαπανέκαθεν που λένε και οι μορφωμένοι, πολύ responsive και δεν θα χρειαστεί να γυρίζεις τα μπάσα τέρμα ορολογιακά για να ακούγονται.


Τώρα για το τι cab θα ταίριαζε περισσότερο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, καθώς τον είχα ακούσει για κανα 20λεπτο μέσα από ένα 2x12 της MB το οποίο δεν ξέρω καν ποιό ακριβώς ήταν.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #2 στις: 31/08/16, 18:20 »
Σε ευχαστιστω για την απαντηση...


Και γω για αυτο κατεληξα σε αυτον γιατι θεωρω πως για M.B. ειναι δελεαστικη η τιμη του..στην αρχη κοιτουσα τον mark V mini αλλα αυτος παραμενει ψηλα η τιμη του...2χιλιαρο μονο το κεφαλι...παραπαει..


Προτιμω μικρη κεφαλη διοτι ειναι πολυ ευκολοτερη στην μετακινηση ειτε για jam ειτε live...και γιατι στην τελικη δεν προκειται να μου χρειαστουν τα 100W ποτε νομιζω...εκτος αν καταφερω να παιξω μια μερα στο wembley...μου το λεγανε παλια καποια παιδια αλλα δεν τους πιστευα οτι 20W λαμπας ειναι υπεραρκετα...


Κοιτα το maxon δεν το θελω για παραπανω gain...το θελω απλα για να σφιξω λιγο τα μπασα...και το definition γιατι οι rec φημίζονται για την πλαδαροτητα τους.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/08/16, 18:26 από Newuser »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #3 στις: 01/09/16, 12:29 »
Προσπάθησε να τον ακουσεις απο κοντα μαζι με την καμπινα που θα επιλεξεις, ωστε να μη βρεθεις προ εκπληξεως... δεν ειναι και λιγα τα λεφτα (ουτε για μεταχειρισμενο)...


Προσωπικα για αμερικανικο ηχο σε αυτα τα λεφτα για το σπιτι (και οχι μονο...) θα σου προτεινα να ακουσεις τον Randall RD20 head + matched cab 1X12'' (celestion), ή τον Peavey 6505MH + cab (ok, δεν ειναι ακριβως ηχος Rec  ;D ):


https://www.thomann.de/gr/randall_rd_20_h_head.htm
https://www.thomann.de/gr/randall_rd112v30_d.htm

(Ο Randall έχιε & ενσωματωμενο Booster που γινεται on/off απο το footswitch, οποτε μπορει να μη χρειαστεις ουτε το Maxon)

https://www.thomann.de/gr/peavey_6505_mini_head.htm?ref=search_prv_0_2
https://www.thomann.de/gr/peavey_112_6_guitar_cabinet.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 01/09/16, 12:34 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #4 στις: 01/09/16, 13:22 »
Σιγουρα αυτο ειναι το ιδανικότερο...να τον ακουσεις ο ιδιος...αλλα δυστυχως ειμαι απο επαρχία και δεν εχω αυτη τη δυνατοτητα....οτι αποψη εχω σχηματισει ειναι απο ξενα φορουμ και απο youtube...οπου οκ παιρνεις μια γευση..αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο...για αυτο ελπιζω καποιο παιδι να τον εχει δοκιμασει/αγορασει ωστε να καταθεσει την αποψη του...


Τον Randall και τον Peavey τους ειχα εξετάσει παλαιότερα...αλλα νομιζω στερούνται σε versatility...ο boogie περα απο την ευελιξια σε ηχους που προσφερει λογω των modes που εχει...γιατι δεν τον θελω αποκλειστικά για metal (clean, pushed και vintage,modern) εχει και ξεχωριστο Eq για τα 2 καναλια του + του οτι κατασκευαστικα δεν ειναι το ιδιο γιατι ο boogie ειναι made in USA.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/09/16, 16:21 από Newuser »

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #5 στις: 01/09/16, 14:55 »
Τον Peavey τον θεωρώ αρκετά one-trick pony ενισχυτή, δεδομένου του ότι πρέπει να προσπαθήσεις για να βγάλει τουλάχιστον ικανοποιητικά καθαρά, τουλάχιστον τα περισσότερα reviews που έχω διαβάσει αυτό αναφέρουν σαν μειονέκτημα. Βέβαια κατασκευάζεται στην Κίνα αν δεν κάνω λάθος και είναι περίπου στην μισή τιμή από τον MR.


Ο Randall είναι πράγματι μια εναλλακτική, αλλά θεωρώ ότι δεν έχει το βερσατίλιτυ που προσφέρει ο MR και ότι με τους 6V6 συν το Randall DNA του, ίσως να είναι πολύ στοχευμένος για metal. Επίσης ο MR έχει δυνατότητα διαφορετικής ισχύος για τα δυο κανάλια. Βέβαια όλα αυτά αντικατοπτρίζονται στην τιμή.


Γενικότερα πάντως, αν και πράγματι ο ενισχυτής είναι ένα κομμάτι του εξοπλισμού που πρέπει να τον δοκιμάσεις ο ίδιος πρώτα κάποιες φορές (σε αντίθεση με την κιθάρα που λίγο πολύ μπορείς να καταλάβεις τι παίζει και από... απόσταση), δεν νομίζω να εισάγει κανείς Mesa/Boogie στην Ελλάδα. Συν το ότι ο OP είναι από επαρχία.


Νομίζω ότι αν ο μεταχειρισμένος δεν έχει κάποιο πρόβλημα, θα έχεις έναν παρα πολυ καλό ενισχυτή στην κατοχή σου, που κάνει για διάφορες περιστάσεις.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #6 στις: 01/09/16, 16:46 »
Και γω αυτην την εντυπωση εχω...


Νομιζω ειναι απο τους λιγους boogie που αξιζουν τα λεφτα τους λογω κατασκευης, versatility και επιλογων, αλλα παρ ολα αυτα επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να τον δοκιμασω γιατι τελικα ποτε δεν ξερεις...αν θα σου αρεσει κατι 100%...ειναι λιγο σαν να αγοραζω γουρουνι στο σακι...


Ωστοσο μιλησα με τον Ola Englund στο fb...και τον ρωτησα κατα ποσον πλησιαζει τον rec ηχο...και μου ειπε οτι "πραγματικα ειναι πολυ κοντα ηχητικά στον μεγαλο του αδελφο..." (απο οσο εχω διαβασει εχουν και το ιδιο preamp κυκλωμα)


Αυτο που με αγχωνει ισως περισσοτερο ακομη ειναι η επιλογη της καμπινας...για αυτο ρωτησα...αν διαλεξω ας πουμε μια πιο φθηνη ωστε να παραμεινω μεσα στο μπατζετ...φοβαμαι μην ¨"χαντακώσω" τον ενισχυτη και αντι για rec...η φαση να γινει wreck....


Τελικα για καμπινα να κοιταω με 8Ω mono ή 8Ω stereo και 4Ω mono??? γιατι με εχει μπερδεψει λιγο το θεμα...στην εικονα φαινεται το πισω μερος του ενισχυτη
« Τελευταία τροποποίηση: 01/09/16, 16:50 από Newuser »

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #7 στις: 01/09/16, 17:14 »
Πολύ ευγενικός που σου απάντησε, είχα σκεφτεί να ποστάρω το demo του. Μπορείτε να το δείτε εδώ όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη:

https://www.youtube.com/watch?v=GkdMmQxEclo


Πρέπει να ψάξεις για mono, είτε 8 ή 4 Ohms.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #8 στις: 01/09/16, 17:37 »
ναι το ξερω...και γω τον ευχαρίστησα...


πολυ ωραια reviews ειναι και αυτα---->
! No longer available

! No longer available



Βασικα αν βρω 8 Ω Mono...θα "βγαζει" και τα 25W ο ενισχυτης η θα "βγαζει" λιγοτερα??
« Τελευταία τροποποίηση: 01/09/16, 18:12 από Newuser »

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #9 στις: 01/09/16, 18:53 »
Βασικα αν βρω 8 Ω Mono...θα "βγαζει" και τα 25W ο ενισχυτης η θα "βγαζει" λιγοτερα??

όχι, θα βγάζει κανονικα 25 watt , δεδομένου οτι συνδέεις την καμπινα στην έξοδο των 8ohm του ενισχυτή
το ίδιο ισχύει και με καμπινα 4 ohm στην έξοδο των 4 ohm του ενισχυτή.
αν συνδέσεις 8 ohm καμπίνα στην 4 ohm έξοδο θα πάρεις λιγότερη ισχύ.  αν κάνεις το ανάποδο (4 ohm καμπίνα σε 8ohm έξοδο) θα πάρεις μεγαλύτερη ισχύ και πιθανότατα θα κάψεις και τον τελικό μετασχηματιστή του ενισχυτή σου.
σε κάθε περίπτωση καλό είναι να ταιριάζεις την έξοδο του ενισχυτή με την αντίσταση της καμπινας.

η στέρεο λειτουργία (της καμπίνας) είναι για να συνδέσεις 2 ενισχυτές στην ίδια καμπίνα .
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #10 στις: 02/09/16, 10:44 »
Στα λεφτά σου (1300) μπορείς να βρεις καινούρια τον Engl Ironball E606 (made in Germany - πολυ versatile ενισχυτης, ιδανικος για bedroom χρηση και οχι μονο φυσικα...) σετάκι με μια απο τις καλύτερες καμπινες 1Χ12'' , την Engl E112VB:


https://www.thomann.de/gr/engl_ironball_head_set.htm?ref=search_prv_0_2
https://www.thomann.de/gr/engl_e112vb.htm?ref=search_prv_3_2


μπορεις να τα ακουσεις & αγορασεις και απο Ελλαδα, στον Λογοθέτη.


Φυσικά, αν θέλεις αποκλειστικά ηχο rectifier (αληθεια, ποιος απ'ολους ειναι αυτός ο ήχος???) πας για mini rec. Μη με παρεξηγείς, οι MB ειναι απο τους αγαπημενους μου ενισχυτες και ο mini rec μ' άρεσει και εμενα πολυ, απλά θεωρω ότι σε αυτά τα λεφτά θα κανεις "εκπτωση" στην καμπινα και δεν θα ικανοποιηθεις απο το τελικο αποτελεσμα...
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #11 στις: 02/09/16, 11:16 »
Αν και ειμαι της αποψης καλη καμπινα-μαπα ενισχυτης παρα το αναποδο,μπορεις να παρεις μια μαπα προσορινα.Η να φτισξεις μια engl 1*12 που προτινει ο αδριανος ως πολυ καλη καμπινα και νσ γλιτωσεις κατι απο εκει
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #12 στις: 02/09/16, 14:00 »
να κάνω μια ερωτησουλα off topic;;

αυτός εδώ γιατί έχει 2 input για το βίζμα της κιθάρας,

και άμε θέλεις να αλλάζει από high gain σε normal τι κάνεις μπαζοβγάζεις το βίσμα πάνω-κάτω;;


https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Bugera-333XL-Infinium-Valve-Guitar-Am-p-Head-/art-GIT0021385-000

I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #13 στις: 02/09/16, 14:50 »
να κάνω μια ερωτησουλα off topic;;

αυτός εδώ γιατί έχει 2 input για το βίζμα της κιθάρας,

και άμε θέλεις να αλλάζει από high gain σε normal τι κάνεις μπαζοβγάζεις το βίσμα πάνω-κάτω;;


https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Bugera-333XL-Infinium-Valve-Guitar-Am-p-Head-/art-GIT0021385-000
Οι ειδήμονες θα σου πουν ότι "απλά είναι διαφορετικός από όλους τους υπόλοιπους", ενώ μιλάμε για γκουμούτσα (ανταγωνιζεται δηλαδή τις παραδοσιακές μεγάλες κεφαλές) με τιμή €550. Για την σύγκριση, ένας HT Studio 20 κάνει πάνω από €650.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #14 στις: 02/09/16, 15:05 »
Βαζεις ενα Α/Β ΒΟΧ πιο μπροστα  :P
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #15 στις: 04/09/16, 08:48 »
να κάνω μια ερωτησουλα off topic;;

αυτός εδώ γιατί έχει 2 input για το βίζμα της κιθάρας,

και άμε θέλεις να αλλάζει από high gain σε normal τι κάνεις μπαζοβγάζεις το βίσμα πάνω-κάτω;;


https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Bugera-333XL-Infinium-Valve-Guitar-Am-p-Head-/art-GIT0021385-000




τελικά ρε παιδιά υπάρχει περίπτωση κάποιος να μου απαντήσει με απλά λόγια αυτό που ρωτάω πιο πάνω;;
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #16 στις: 04/09/16, 10:12 »
να κάνω μια ερωτησουλα off topic;;

αυτός εδώ γιατί έχει 2 input για το βίζμα της κιθάρας,

και άμε θέλεις να αλλάζει από high gain σε normal τι κάνεις μπαζοβγάζεις το βίσμα πάνω-κάτω;;


https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Bugera-333XL-Infinium-Valve-Guitar-Am-p-Head-/art-GIT0021385-000





τελικά ρε παιδιά υπάρχει περίπτωση κάποιος να μου απαντήσει με απλά λόγια αυτό που ρωτάω πιο πάνω;;


http://www.manualslib.com/manual/631373/Bugera-333xl.html?page=5

Παράθεση

The HIGH GAIN input (333 and 333-212: INPUT)
is 6 dB louder than the LOW GAIN input and is used for most electric guitars.
The LOW GAIN input is used for instruments with an extremely high output level which could distort the HIGH GAIN input (only 333XL and 333XL-212)


οπότε με νορμάλ μαγνήτες θα παίζεις φυσιολογικά στο high gain input. Με πολύ δυνατούς μαγνήτες που θα βρώμιζαν το καθαρό κανάλι (π.χ. Seymour Duncan Livewires metal ή Dimarzio X2N στην θέση neck) θα θές το low gain input.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/16, 10:14 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #17 στις: 05/09/16, 08:00 »
@panixgr ευχαριστώ για την απάντηση,
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος theonirvana

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #18 στις: 08/09/16, 23:29 »
παιδια απο θεμα εντασης ηχου πως τα παει ο mini? εννοω και για σπιτι και για gig :)

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #19 στις: 09/09/16, 12:12 »
παιδια απο θεμα εντασης ηχου πως τα παει ο mini? εννοω και για σπιτι και για gig :)
Έχει 25 ή 10 Watt ισχύ. Μπορεί να κάνει λίγο από όλα υποθέτω.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #20 στις: 09/09/16, 13:27 »
Τα'χουμε αναλύσει  :P , η ένταση έχει να κάνει με την/τις καμπίνες-μεγάφωνα πρωτίστως και έπειτα με τα watts του ενισχυτή  ;)
Μετεξεταστέος...  ;D


http://forum.kithara.gr/index.php?topic=81807.msg646861#msg646861

Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος theonirvana

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mesa boogie mini rec + cab
« Απάντηση #21 στις: 09/09/16, 23:07 »
ευχαριστω πολυ παιδια :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
17417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
41 Απαντήσεις
16725 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/08, 06:43
από Jezus
7 Απαντήσεις
3858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/08, 20:09
από Raz
39 Απαντήσεις
13218 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/09, 18:06
από Jezus
Mesa Boogie Transatlantic

Ξεκίνησε από Possessed « 1 2 3 » Ενισχυτές

63 Απαντήσεις
18594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/10, 13:54
από tech21man
8 Απαντήσεις
4163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/10, 16:27
από faser
16 Απαντήσεις
5608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/11, 02:23
από Jezus
17 Απαντήσεις
6063 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/12, 13:35
από myster maze
17 Απαντήσεις
8650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/17, 14:55
από kkmspm (φλουτσ)
4 Απαντήσεις
6186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/11/17, 13:17
από tech21man