Ψηφοφορία

Εσείς ποίο ποδόσφαιράκι προτιμάτε απο τα δύο;;

pro evolution
fifa

Αποστολέας Θέμα: pro evolution ή fifa  (Αναγνώστηκε 30299 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
pro evolution ή fifa
« στις: 04/09/06, 20:14 »
εμένα μου αρέσει μακράν το fifa το pro δεν έχει σωστά τα ονόματα και τις ομάδες και μου την δίνει τρελά. όπως και τα φάουλ τα δίνει εύκολα. ψηφίζω φιφα δαγκωτό
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #1 στις: 04/09/06, 20:52 »
Ρε συ ήμαρτον, πόσα θέματα θα ανοίξεις πια??  ;D

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #2 στις: 04/09/06, 21:02 »
όσα θέλω
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #3 στις: 04/09/06, 21:07 »
Eιναι ενα θεμα σκουπιδοντενεκιε..Αλλα μ ενδιαφερει..

Pro μακραν.Καταλαβαινεις οτι παιζεις ποδοσφαιρο.Το φιφα ειναι για δεκαχρονα.Παιρνας ολους τους παικτες και βαζεις γκολ.Θυμαμαι στο 2002 φιφα που απο καποιες συγκεκριμενες γραμμες πολυ μακρια απο το τερμα αν βαραγες εμπαινε γκολ στα σιγουρα...ελεος...Οπως και οτι η Αρσεναλ δεν συγκρινοταν με κανεναν....Ελεος Χ2
Απλα επειδη η ea εχει τις ακρες και τη διαφημιση καταφερε και το προωθησε.Αλλα ο κοσμος ευτυχως εχει καταλαβει οτι οι Γιαπωνεζοι ειναι αρχοντες. 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #4 στις: 04/09/06, 21:13 »
παίξτο στο world class και μετά θα σου πω αν θα περνάς όλους τους παίχτες για να βάλεις γκολ..μην τα ισοπεδώνουμε όλα. αυτό πάει προς όλους γιατί όλοι αυτήν την δικαιολογία λένε δεν έχει κανείς δικιά του άποψη
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #5 στις: 04/09/06, 21:19 »
Ρε φ΄λε στο world class απλα οι αλλοι παιχτες γινονται γρηγοροτερη και καλυτεροι.Σαν να ανεβαινουν τα στατιστικα τους..Μην μου τα λες εμενα αυτα..Εχω παιξει fifa 96(που σιγουρα δεν εχεις παιξει) 98,99,οο,ο1(που μ αρεσε)02και 04και λιγο το 06.Οποτε.... ;D
 Και κατι αλλο.Στο Προ οταν το πας στα 6 αστερια απλα γινεται ακομα πιο αληθινο το παιχνιδι.Μαμαει να παιζεις 20  λεπτα ημιχρονα.Και τα ονοματα ειναι κανονικα.Αρκει ενα πατς αν εχεις υπολογιστη η το γιαπωνεζικο αν εχεις ps2.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/06, 21:26 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #6 στις: 04/09/06, 21:25 »
pro...4 !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #7 στις: 04/09/06, 22:16 »
Ρε φ΄λε στο world class απλα οι αλλοι παιχτες γινονται γρηγοροτερη και καλυτεροι.Σαν να ανεβαινουν τα στατιστικα τους..Μην μου τα λες εμενα αυτα..Εχω παιξει fifa 96(που σιγουρα δεν εχεις παιξει) 98,99,οο,ο1(που μ αρεσε)02και 04και λιγο το 06.Οποτε.... ;D
 Και κατι αλλο.Στο Προ οταν το πας στα 6 αστερια απλα γινεται ακομα πιο αληθινο το παιχνιδι.Μαμαει να παιζεις 20  λεπτα ημιχρονα.Και τα ονοματα ειναι κανονικα.Αρκει ενα πατς αν εχεις υπολογιστη η το γιαπωνεζικο αν εχεις ps2.

φίλε εγώπαίζω fifa απο το fifa94 που ήταν η Ελλάδα στο moundial της Αμερικής. αμέσως σίγουρα δεν έχω παίξει. και τώρα μην τρελαθούμε δεν γίνεται να τους περνάς όλους στο world class.
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #8 στις: 04/09/06, 22:31 »
Μάλιστα...δηλαδή μερικές εβδομάδες πριν μας αφήσει το 1993. Άντε 1994. Τουτέστιν όταν ήσουν 4 χρόνων δάμαζες το παιχνίδι!

Έχει χαθεί το μέτρο εντελώς! ;)

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #9 στις: 04/09/06, 22:34 »
επειδή έπεζα το fifa94 δεν δημαίνει ότι το έπαιζα το 1994 αμάν πεια ότι και να πω με βρίζετε!!!
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #10 στις: 04/09/06, 22:35 »
Μάλιστα...δηλαδή μερικές εβδομάδες πριν μας αφήσει το 1993. Άντε 1994. Τουτέστιν όταν ήσουν 4 χρόνων δάμαζες το παιχνίδι!

Tα παιδια στις μερες μας ειναι πιο εξυπνα... :P :P
Δηλαδη στα δεκα τι κανατε?φτιαχνατε Patches?

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #11 στις: 04/09/06, 22:39 »
Μάλιστα...δηλαδή μερικές εβδομάδες πριν μας αφήσει το 1993. Άντε 1994. Τουτέστιν όταν ήσουν 4 χρόνων δάμαζες το παιχνίδι!

Tα παιδια στις μερες μας ειναι πιο εξυπνα... :P :P
Δηλαδη στα δεκα τι κανατε?φτιαχνατε Patches?

καλά εντάξει no coments
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος manitou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω μεγαλε Μανιτού!!!!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #12 στις: 05/09/06, 00:57 »
pro δεν το συζηταω. το ποιο ρεαλιστικο ποδοσφαιρακι που εχω δει ποτε.
και εχουν περασει απο απο τα χερια μου πολλα ποδοσφαιρακια.
απο το 1986 που επαιζα το matchday ston amstrad 6128, to sensible ston amiga πολλα φιφα στο pc
to tehkan world cup (το ξαπλωτο ποδοσφαιρακι οσοι θυμουνται στα  ηλεκτρονικα οι αλλοι ας δουνε mame) κ.α

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #13 στις: 05/09/06, 01:46 »
χαλαρα pro...χαλαρα....έχουμε ο καθενας ps στην παρεα και πορωνομαστε.....απο το international superstar soccer pro που είχε βγει το 97...μέχρι το 5....όλα είναι κορυφαια....

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #14 στις: 05/09/06, 01:52 »
+1 για pro.

Αν κ το κορυφαιο ποδοσφαιρακι που με πορωνε παντα ηταν το International superstar soccer deluxe για το SNES. Τρελη πορωση!!!! 
Τωρα που το θυμηθηκα, παω να βρω μπας υπαρχει κανα rom για αυτο
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #15 στις: 05/09/06, 01:55 »
to sensible ston amiga
to tehkan world cup (το ξαπλωτο ποδοσφαιρακι οσοι θυμουνται στα  ηλεκτρονικα οι αλλοι ας δουνε mame) κ.α

Το Sensible (όλα όσα βγήκαν τα έπαιζα στην Amiga 600 μου)
Tehkan World Cup το έπαιζα ξαπλωτό και συνεχίζω να παίζω thanks to MAME!!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #16 στις: 05/09/06, 02:02 »
Eγω απο το 99 επαιζα Φιφα φανατικα, ηταν το μονο παιχνιδι που γουσταρα να παιζω ΣΥΝΕΧΕΙΑ, και δεν το αλλαζα με κανενα αλλο...

Προ εχω παιξει 1 φορα... Και ψηφισα Προ!!!! Επαιζα στην 5ημερη, αλλα και εβλεπα τις ομηρικες μαχες των διαφορων φιλων!!! Ρε, ξερετε τι ειναι να βλεπεις ενα ματς ντερμπυ, να χανει ο ενας 1-0, να βαζει γκολ στο 90 και να το ακυρωνει με φαουλ, αφου ομως ειχε μπει και ειχαν αρχισει τα πανηγυρια και μετα να γινεται της που**νας;;; Στο Φιφα αυτη η φαση θα ειχε σταματησει αμεσως στο φαουλ, στο Προ ομως ηταν ολα τα λεφτα!!!!!!!!!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #17 στις: 05/09/06, 12:08 »
καλά αυτό που λες γίνεται αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα.έχει γίνει αυτό ποτέ σε ΄ληθινό αγώνα;λίγες φορές. εγω έχω σπάσει τρία χειριστίρια με το pro και άλλα ένα με το fifa. γα το προ επειδή νικούσα 2-1 και στο 93 μου βάζουν ψαράκι την μία, την άλλη απευθείας φάουλ και την τρίτη κέρδισαν πέναλτυ!!!!!!!!έλεος ήθελα να πιάσω τον διαιτητή να τον σκοτόσω. Στο φιφα το είχα σπάσει επειδή με είχανε διώξει απο την everton ενώ ήμουν πρώτος.εν το μεταξύ το προ δεν έχει καν καριέρα και έχει παραπάνω απο τις μισές ομάδες μούφες gtp εντελώς όμως.
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #18 στις: 05/09/06, 15:36 »
Βασικα το Προ υπερτερει απο το gameplay, δηλαδη το πως παιζεις το ματς ΜΕΣΑ! Και απο πλευρας στρατηγικης (συστηματα κλπ) αποτι ειδα εχει πιο πολλες επιλογες

Το Φιφα κατα τα αλλα ειναι πιο οργανωμενο, και πιο πολυ "αυθεντικο" ποδοσφαιρακι, με τις κανονικες ομαδες, παιχτες κλπ...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #19 στις: 05/09/06, 15:52 »
Καλα ενταξει οτι πεις rocknroll..Ειπαμε με πατσακι ολα φγινονται οκ στο προ.Εκτος αυτυ εκει πας να παιξεις το παιχνιδι και οχι να δεις τους παικτες.Αλλωστε απο γραφικα ειναι στα ιδια επειπεδα.Μην ξεχναμε οτι το φιφα ανετγραψε το προ και στο συστημα πασας.Καμια σχεση.Εκτος αυτου φιφα 94 δεν νομιζω να υπαρχει.Το πρωτο φιαφα με ονομασια χρονολογιας ειναι το 95 που χω παιξει στο mega drive και ολοι οι παιχτες ειχαν ιδια μαλλια(τρομερες εποχες απο εκει εμαθα τις ομαδες πουα ργοτερα μ αρεσαν οπως leeds chelsea milan και αλλες)



Δεν ξερ ωαν εχει δοκιμασει κανεις παντως εγω ως παιδι :P εφτιαξα δυο ομαδες με φιλους μου γνωστους συγγενεις κλπ.Τους εχω κανει ακριβως ιδιους και εχει γινει γμτ..Πριν κανα δυο μηνες το εσκιζα. 8) Με επιθετικο 2,07 και 105 κιλα ειναι διυσκολα τα πραγματα αλλα οκ ;D
WINNING ELEVEN 9 φορ εβερ!!!
Επισης εχει βγει και το 10 αλλα η αντιγραφη που εχω ειναι gtp και κολλαει..Οποτε περιμενω το ευρωπαικο.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #20 στις: 05/09/06, 15:59 »
Pro βέβαια.καλήτερο το fifa. έχει βέβαια κάτι χαζομάρες που σε βυδώνουν ώρες αλλά είναι πιο ρεαλιστικό και normal από το παλιο-fifa
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #21 στις: 05/09/06, 16:21 »
Η πρώτη έκδοση του Fifa είναι το FIFA International Soccer που κυκλοφόρησε τα Χριστούγεννα του 1993 κι έμεινε στη συνείδηση του κόσμου ως Fifa 94 με βάση το ονομαστικό στυλ που επιλέχθηκε έκτοτε. Όποιος θέλει πλήρη στοιχεία, υπάρχει κι η Wikipedia.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #22 στις: 05/09/06, 16:22 »
A αυτο ειναι..Το χω σε κατι δισκετες..τρεις η τεσσερις αλλα ποτε δεν το εχω βαλει..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #23 στις: 05/09/06, 16:29 »
εμένα μου την σπάει που είσαι το κάθετος λες και εγώ δεν ξέρω τι έπαιζα. αμάν πια
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: pro evolution ή fifa
« Απάντηση #24 στις: 05/09/06, 16:51 »
Βασικά εμένα δεν μ'αρέσει κανένα από το 2000 κ μετά!
Γούσταρα μέχρι τότε που ήταν το παιχνίδι πιο arcade φάση χωρίς αυστηρούς κανόνες, διαιτητές κτλ...
Μετά άρχισαν έβαλαν δύναμη στη πάσα, δύναμη στο shoot κ το χάλασαν! Αφού προχθές πήρα το fifa 2000 να το εγκαταστήσω στα XP κ ΔΕΝ μπαίνει...
Πάντως όλα τα λεφτά είναι τα 1vs1.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
27 Απαντήσεις
8734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 10:52
από Neikos
21 Απαντήσεις
8137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/08, 19:51
από ag313
8 Απαντήσεις
3899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/09, 20:09
από Serviani
0 Απαντήσεις
5181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 14:05
από DreamRiff