Αποστολέας Θέμα: Πεταλια μπασσου  (Αναγνώστηκε 22155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Πεταλια μπασσου
« στις: 04/11/05, 15:22 »
Θελω να παρω καποια πεταλια μπασσου και θελω να μου πειτε γνωμες και μοντελα. Θελω οποσδηποτε ενα distortion και απο κει και περα ενα wah και ενα equalizer. Πειτε μου τι λετε και προτεινετε καμια μαρκα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #2 στις: 04/11/05, 16:08 »
Το καλυτερο dist pedal που εχω χρησιμοποιησει για μπασο
Ibanez BD7 η καπως ετσι. (Bass distortion που δυστηχως δεν το βρισκω στο site της εταιριας)

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #3 στις: 05/11/05, 14:53 »
Η boss πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη!Ειχα ακουσει το distortion και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος!Τελικα ομως αγορασα πολυεφε την zoom 607 την οποια στη συνιστω ανεπιφυλακτα!Εχεις πολλες δυνατοτητες και πολλα εφε.Εξαρταται και το ειδος που παιζεις βεβαια..Αν εισαι μεταλας τοτε ενα πολυεφε ισως να σου φανει υπερβολικο

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #4 στις: 05/11/05, 15:04 »
BOSS-η γιαπωνέζικη-καθαρή politicaly correct επιλογή για να έχεις τον ήχο που ¨πρεπει¨ να έχεις κ όχι για έχεις τον ήχο που παντα ήθελες... 8)


ideal setup - tech 21 sansamp bass driver και  EHX tube zipper(βέβαια όλα αυτά πριν τον amp θέλουν ενα noise gate γιατί ο πραγματικά αναλογικός ήχος δεν ήταν ποτέ καθαρός σε θέματα FX )


Καλές βουτιές στην τσέπη σας :P :P :P ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #5 στις: 05/11/05, 15:11 »
Η boss πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη!Ειχα ακουσει το distortion και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος!Τελικα ομως αγορασα πολυεφε την zoom 607 την οποια στη συνιστω ανεπιφυλακτα!Εχεις πολλες δυνατοτητες και πολλα εφε.Εξαρταται και το ειδος που παιζεις βεβαια..Αν εισαι μεταλας τοτε ενα πολυεφε ισως να σου φανει υπερβολικο


Imarton!!!!!!!!!!! Eleos!!!!!!!! Oxi kai zoom  :P :P :P :P :P
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #6 στις: 05/11/05, 16:21 »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #7 στις: 06/11/05, 05:34 »
Παράθεση
Imarton!!!!!!!!!!! Eleos!!!!!!!! Oxi kai zoom     


Ισως μια βολτα απο τα μαγαζια ακουγοντας το συγκεκριμενο μοντελο σου αλλαξει γνωμη!Αν και ολα ειναι θεμα γουστου...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #8 στις: 06/11/05, 11:35 »
μπορεί  ο ήχος να είναι υποκειμενικός αλλά υπάρχουν κ κάποια όρια που μας θυμίζουν που να σταματάμε...
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #9 στις: 06/11/05, 11:50 »
Παράθεση
Imarton!!!!!!!!!!! Eleos!!!!!!!! Oxi kai zoom


Ισως μια βολτα απο τα μαγαζια ακουγοντας το συγκεκριμενο μοντελο σου αλλαξει γνωμη!Αν και ολα ειναι θεμα γουστου...


Epeidei profanws den exeis akousei to Tech21 sou lew kati aplo,pou den einai ypokeimeniko alla einai antikeimeniko.
Oti plirwneis pairneis.Den nomizw pws me auti tin epeiikws a8lia petaliera twn 88 euro (timi Thomann) 8a bgaleis ixo.Skepsou mono oti to tech21 kanei polyyyy perissotera apo auto to game boy (xwris pareksigisi bebaia). Ektws an arxizeis twra tin moussiki opote diakaiologeisai gia auta pou grafeis  ;)
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #10 στις: 06/11/05, 12:42 »
Παράθεση
Imarton!!!!!!!!!!! Eleos!!!!!!!! Oxi kai zoom


Ισως μια βολτα απο τα μαγαζια ακουγοντας το συγκεκριμενο μοντελο σου αλλαξει γνωμη!Αν και ολα ειναι θεμα γουστου...


Epeidei profanws den exeis akousei to Tech21 sou lew kati aplo,pou den einai ypokeimeniko alla einai antikeimeniko.
Oti plirwneis pairneis.Den nomizw pws me auti tin epeiikws a8lia petaliera twn 88 euro (timi Thomann) 8a bgaleis ixo.Skepsou mono oti to tech21 kanei polyyyy perissotera apo auto to game boy (xwris pareksigisi bebaia). Ektws an arxizeis twra tin moussiki opote diakaiologeisai gia auta pou grafeis  ;)

Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου αλλα βεβαια παντα υπαρχουν εξερεσεις οπως τα les paul μπασσα που τα πληρωνεις χρυσα και ειναι χαλια
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #11 στις: 06/11/05, 12:45 »
τα πληρώνεις χρυσά γιατί έχουν Αθηναϊκές πινακίδες  :P :P :P
 ;D ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #12 στις: 06/11/05, 12:51 »
τα πληρώνεις χρυσά γιατί έχουν Αθηναϊκές πινακίδες  :P :P :P
 ;D ;D ;D
Και τα σπας για τον ιδιο λογο :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #13 στις: 06/11/05, 12:57 »
όπως τα καινούργια  λεχριγκερ πεταλάκια που έχουν κατασκευή σαν τις ρόδες που πουλάν στα πανηγύρια  ;D ;D ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #14 στις: 06/11/05, 13:29 »
Απο κατι τετοια πρεπει να μενει μαρκια ο κοσμος.... http://www.thomann.de/thoiw2_dod_fx91_bassoverdrive_bodeneffekt_prodinfo.html?sn=cceede8985d1c93deba2b90da35f714a
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #15 στις: 06/11/05, 18:59 »
Παράθεση
Epeidei profanws den exeis akousei to Tech21 sou lew kati aplo,pou den einai ypokeimeniko alla einai antikeimeniko.
Oti plirwneis pairneis.Den nomizw pws me auti tin epeiikws a8lia petaliera twn 88 euro (timi Thomann) 8a bgaleis ixo.Skepsou mono oti to tech21 kanei polyyyy perissotera apo auto to game boy (xwris pareksigisi bebaia). Ektws an arxizeis twra tin moussiki opote diakaiologeisai gia auta pou grafeis 

Για τα λεφτα που εδωσα ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενος!Ενοειται πως μπορω να βρω καλυτερο ηχο με περισσοτερα φραγκα!Μου τα δινεις ομως εσυ φιλε μου??Οσα για τα χρονια που ασχολουμαι ειναι αρκετα και δεν θα μαρεσε να μπω στον κοπο να τα αριθμησω!Και ο ηχος ΝΑΙ ειναι ακρως υποκειμενικος!Δεν πιστευω οτι υπαρχουν ορια!Εστω κι αν με θεωρεις κακογουστο με τα λεφτα αυτα ο ηχος με ικανοιποιει και με εχει βγαλει ασπροπσοσωπο στα μαγαζια που εχω παιξει!Δεν σημαινει οτι επαναπαυομαι ομως σε βρισκω ακρως υπερβολικο

Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #16 στις: 07/11/05, 19:13 »
Παράθεση
Ενοειται πως μπορω να βρω καλυτερο ηχο με περισσοτερα φραγκα!Μου τα δινεις ομως εσυ φιλε μου??

Zoom=petamena lefta
Me ta idia lefta epairnes kati poly anwtero.Kai 8a itan protimotero na mazeues lefta kai na epairnes kati kalytero.Auto to prama einai epieikws aparadekto.Ama psakseis ola ta magazia 8a breis SIGOURA kati poly kalytero apo auto to gameboy.(Sorry alla etsi einai i ali8eia)  ;D

++++++
Παράθεση
Οσα για τα χρονια που ασχολουμαι ειναι αρκετα και δεν θα μαρεσε να μπω στον κοπο να τα αριθμησω!
To oti paizeis polla xronia i liga den exei simasia  ;)
Simasia omws exoun oi epiloges pou kaneis kai to an sebaise auto pou kaneis  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/11/05, 19:16 από _AdriaN_SmitH »
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #17 στις: 07/11/05, 20:51 »
Παράθεση
Zoom=petamena lefta
Me ta idia lefta epairnes kati poly anwtero.Kai 8a itan protimotero na mazeues lefta kai na epairnes kati kalytero.Auto to prama einai epieikws aparadekto.Ama psakseis ola ta magazia 8a breis SIGOURA kati poly kalytero apo auto to gameboy.(Sorry alla etsi einai i ali8eia) 



Νομιζω οτι εξακολουθεις να εισαι τρομερα απολυτος!Αληθεια το συγκεκριμενο μοντελο το εχεις ακουσει??Το συγκεκριμενο ομως!!Διαφωνω καθετα περι γκειμ μποι!Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορω να βρω κατι καλυτερο!Εσυ τι χρησιμοποιεις?Ειμαι περιεργος...


Παράθεση
To oti paizeis polla xronia i liga den exei simasia   
Simasia omws exoun oi epiloges pou kaneis kai to an sebaise auto pou kaneis 


Πιστεψε με σεβομαι στη μουσικη οσο τιποτα και το πιο βασικο, δεν κατακρινω επιλογες αλλων οπως κανεις εσυ.Αυτο που κανεις δυστυχως δειχνει ελλειψη σεβασμου!Φιλικα

Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #18 στις: 07/11/05, 21:03 »
Παράθεση
Εσυ τι χρησιμοποιεις?Ειμαι περιεργος...

Mazepsa lefta me poly kopo kai pira ta eksis:

1)Marshall Jmp1
2)Tc Electronics G-major
3)Peavey JSX kefali (xrisimopoio mono ton teliko tis)
4)Marshall 1936 2x12"
5)Behringer FCB1010

kai mia Gibson SG standard aristeroxeiri pou mou kostise 2000 euro

Παράθεση
δεν κατακρινω επιλογες αλλων οπως κανεις εσυ.Αυτο που κανεις δυστυχως δειχνει ελλειψη σεβασμου!Φιλικα


Den pisteuo oti legontas tin ali8eia mporei na mi sebomai ton allo (stin sygkekrimeni peritwsi esena)
apla merikes fores i ali8eia ponaei  :D (xwris pareksigisi panta)
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

Αποσυνδεδεμένος kafrilas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
    • Kafrilas Home Page
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #19 στις: 08/11/05, 01:58 »
Δοκίμασε το BEHRINGER BASS V-Amp. Είναι κάτι μεταξύ pod και πεταλιού. Η τιμή του γύρω στα 120-130 euros...
Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος... Και σου δίνει extra πεταλάκι ελέγχου, τροφοδοτικό, τσάντα μεταφοράς και συνδέεται με PC ώστε να το ρυθμίζεις και να αποθηκεύεις presets... Στο συστήνω ανεπιφύλακτα

-> www.behringer.com

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #20 στις: 08/11/05, 04:34 »
Παράθεση
1)Marshall Jmp1
2)Tc Electronics G-major
3)Peavey JSX kefali (xrisimopoio mono ton teliko tis)
4)Marshall 1936 2x12"
5)Behringer FCB1010


Καταρχην δεν εισαι μπασιστας ετσι?Γιατι αν εισαι τοτε οτιδηποτε marshall για μπασο ειναι οτι χειροτερη επιλογη μπορεις να κανεις!Κι αν δεν εισαι πως μπορεις να εχεις γνωμη για το μοντελο που σου λεω εγω?Να πω οτι το εχεις ακουσει να πω οκ!Αλλα εισαι κιθαριστας!Κιθαριστικα πραγματι πρεπει να εχεις πολυ καλο ηχο μαυτα που λες και μπραβο!Πως μπορεις να κρινεις ενα πεταλι ομως χωρις να ασχολεισαι με το οργανο το ιδιο??(αν οντως δεν εισαι μπασιστας,αν εισαι τοτε σεβαστο!)

Παράθεση
Den pisteuo oti legontas tin ali8eia mporei na mi sebomai ton allo (stin sygkekrimeni peritwsi esena)

Η γνωμη καποιου η δικια σου στη προκειμενη δεν ειναι απαραιτητο να ειναι πανακεια!Δεν υπαρχει αληθεια η οχι στη μουσικη!Ολα μα ολα ειναι υποκειμενικα!Δεν λες καμια αληθεια ουτε εσυ ουτε οποιοσδηποτε λεει τη γνωμη του πανω στη μουσικη!Οσο για το σεβασμο οταν κατακρινεις κατι και οχι απλα το κρινεις αμεσως πιστευω οτι ριχνεις το σεβασμο προς αυτο.Γνωμη μου παντα

Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #21 στις: 08/11/05, 10:21 »
Δοκίμασε το BEHRINGER BASS V-Amp. Είναι κάτι μεταξύ pod και πεταλιού. Η τιμή του γύρω στα 120-130 euros...
Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος... Και σου δίνει extra πεταλάκι ελέγχου, τροφοδοτικό, τσάντα μεταφοράς και συνδέεται με PC ώστε να το ρυθμίζεις και να αποθηκεύεις presets... Στο συστήνω ανεπιφύλακτα

-> www.behringer.com

auto malista  ;D

To oti paizw ki8ara den simainei oti den psaxnomai gyrw apo ta alla organa apo 8ema ixou kai eidika gia to mpasso pou mou aresei arketa.  ;)
Kai den anefera tpt gia Marshall  enisxytes mpassou

A kai kati allo,fysika kai exw akousei to "petalaki" pou epeimeneis... ase na min pw pws itan giati 8a me kraksoun oi syntonistes  :)
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #22 στις: 08/11/05, 12:55 »
Παράθεση
Kai den anefera tpt gia Marshall  enisxytes mpassou

Απο την αρχη που ανοιξαμε το διαλογο νομιζα οτι μιλαγαμε ως μπασιστες(αν και το νικ σου δεν εφερνε προς αυτη τη μερια) και υπεθεσα οτι θα μου ελεγες τον εξοπλισμο μπασου σου γιαυτο οταν ειδα marshall καταλαβα οτι δεν παιζεις μπασο αλλα επειδη δεν ειμουν σιγουρος γιαυτο μιλησα για ενισχυτες μπασου marshall!Δεν ξερω το ειδες πολυ ασχημα.Δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ειναι αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του!Να σου πω βεβαια την αληθεια σκαλωνω αρκετα που εισαι κιθαριστας και υποστιριζεις τοσο αρνητικα ενα εφε το οποιο δεν αφορα το οργανο σου!Μονος σου πηγες και το δοκιμασες η με μπασιστα??Α και κατι αλλο οταν το πηρα τοτε ειχα δικιμασει και το προηγουμενο μοντελο που υπηρχε χρωματος μαυρου το οποιο δεν μου αρεσε καθολου!Ελπιζω τοση ωρα να μην αναφερεσαι σε αυτο!Το δικο μου ειναι ασημενιο και τοτε θυναναι οτι μολις ειχε βγει!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #23 στις: 08/11/05, 14:32 »
Δοκίμασε το BEHRINGER BASS V-Amp. Είναι κάτι μεταξύ pod και πεταλιού. Η τιμή του γύρω στα 120-130 euros...
Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος... Και σου δίνει extra πεταλάκι ελέγχου, τροφοδοτικό, τσάντα μεταφοράς και συνδέεται με PC ώστε να το ρυθμίζεις και να αποθηκεύεις presets... Στο συστήνω ανεπιφύλακτα

-> www.behringer.com
Προσωπικα εχω αρχισει να πιστευω οτι η behringer ειναι μονο για εναν απλα ικανοποιητικο ηχο με τα λιγοτερα δυνατα λεφτα. Γενικα δεν ειναι και η κλαυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος bassmenos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια μπασσου
« Απάντηση #24 στις: 08/11/05, 18:31 »
Ας μιλήσω και εγώ σαν μπασίστας λοιπόν.....
Αγαπητέ flea... όσα εφέ της εταιρίας zoom έχω δοκιμάσει δεν μου άρεσαν!
(Γνώμη Μου ΠΑΝΤΑ ε.....). Πιστεύω πως είναι πολύ ψηφιακά και δεν έχουν ποιότητα κατασκευής και ήχου...
Όσο για τον Andrian μαζί μου είχε έρθει στα μαγαζιά που δοκίμαζα... άρα θα συμφωνίσω με αυτόν χωρίς να θέλω να δημιουργίσω κάποια αντιπαράθεση ή να προσβάλλω κάποιον!  ;D
Το προτιμώ τα rack-effects.. Αλλά πρέπει να τα σκάσεις χοντρά  :o
Θα μπορούσες να είχες πάρει το V-Amp όπως αναφέρθηκε πιο πάνω... Για τα χρήματα που κοστίζουν όλα τα προιόντα της Behringer είναι μια χαρά(σχέση τιμής απόδοσης πάντα ε...)
kai dapa doupa dapa doupa

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
14730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/08, 10:30
από Freedom (modeerf)
14 Απαντήσεις
13351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/08, 21:05
από ogyon21
11 Απαντήσεις
6701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 21:14
από ogyon21
4 Απαντήσεις
4617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 09:52
από Aenima
ΑΓΟΡΑ ΜΠΑΣΣΟΥ

Ξεκίνησε από SIFIS14 Μπάσο

14 Απαντήσεις
6589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/08, 03:09
από NickNT
4 Απαντήσεις
2896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/08, 16:45
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
23 Απαντήσεις
10354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/09, 03:53
από Sbiblerubleb
14 Απαντήσεις
6085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 18:28
από Player
14 Απαντήσεις
5727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/09, 20:23
από bassakos
13 Απαντήσεις
4993 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/09, 21:12
από Jezus