Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση  (Αναγνώστηκε 24214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #75 στις: 02/10/08, 02:39 »
 Λοιπόν φίλε lampro πρόσθεσε στο θέμα μια ψηφοφορία για να δούμε με ποιόν τρόπο θα συναντούμε
για την ημερομηνία λίγο πολύ συμφωνούμε οπότε οκ

Στην ψηφοφορία βάλε την ώρα πχ   

1. 11:00 
2. 14:00
3. 16:00
4. 18:00

Και μέρος  συνάντησης

1.διονισος
2. ?
3. ?
4. ?

Επίσης όσοι έχετε καμία πρόταση βάλτε την πριν ανεβάσει ο λαμπρός την ψηφοφορία για να δώσετε ιδέες   

Λάμπρο 3 ψήφους στον καθένα (για να μαζέψουμε όλες τις εναλλακτικές )

(και μια υποχρεωτική στο όνομα του παππού για τις εκλογές)   :P ;D

Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #76 στις: 02/10/08, 08:43 »

O.k  Λάμπρο θα είμαι μαζί σας αν είμαστε καλά και ασπροκόκκινου θεού επιτρέποντος.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #77 στις: 02/10/08, 10:13 »
Administrator  Πιστεύω πως τουλάχιστον ο Βασίλης θα είναι στην παρέα, είναι πάντα μέσα. 

Για μένα λες; Πιθανότατα θα έρθω.
(με φωτογραφική μηχανή και γραφτήρι ήχου (μπορεί κάποιος να θέλει να απαγγείλει/τραγουδήσει ποίημα))


Πρώτα λοιπόν, μπορούμε να αντιμετωπίσουμε το θέμα του περιορισμού των 5 ανά 24ωρο παρεμβάσεων του κάθε ενός μας, στις σελίδες μας.(εκτός αν έστω και τώρα οι υπεύθυνοι αντιμετωπίσουν το πρόβλημα)

Δεν χρειάζεται να οργανώνεις ομάδες δράσης για αντιμετωπιστούν τυχόν προβλήματα του φόρουμ και να προταθούν νέες προτάσεις. Αρκεί να δημοσιεύσεις στον πίνακα "Λάθη και Προτάσεις", όπου μπορεί να γίνει συζήτηση χωρίς περιορισμούς. Μπορείς επίσης να προτείνεις (ακόμα και με ΠΜ), να διαχωριστεί η συζήτηση και να μεταφερθεί σε καταλληλότερο πίνακα (πχ. οι προτάσεις στις "Προτάσεις", οι συναντήσεις στις "Συναντήσεις")

Δημιουργήθηκε λοιπόν, υπό την μορφή μέλους η ‘’Ομάδα Υποστήριξης Μελών 1’’,2,3 και 4 (προς το παρόν)
με κοινούς κωδικούς πρόσβασης που θα γίνουν γνωστοί σε όσους την στελεχώσουν και σκοπό την διευκόλυνση όποιου μέλους βρεθεί σε κατάσταση ‘’24ωρης σίγασης ’’ και θέλει άμεσα να κάνει χρήση αποστολής μηνύματος, στέλνοντας το μήνυμα του με  προσωπικό μηνύματα στην ‘’Ομάδα Υποστήριξης Μελών’’ να το δημοσιεύσει εκείνη, με το εισαγωγικό σημείωμα ( το παρακάτω μήνυμα δημοσιεύεται μέσω της ‘’Ομάδας Υποστήριξης Μελών, από το μέλος…………..)

Πολύ κακό για το τίποτα, αφού η λύση είναι τόσο απλή, όπως αναφέρω παραπάνω. Αυτή η κίνηση ακούγεται πολύ άσχημα, ιδίως από την στιγμή που προηγουμένως δεν έχεις επικοινωνήσει με κανέναν διαχειριστή (ιδιωτικώς ή δημοσίως) για αυτό το πρόβλημα που σε/σας απασχολεί.

Οι όροι χρήσης του φόρουμ αναφέρουν ρητά:
Παράθεση
1. Συμφωνείτε ότι δε θα γνωστοποιήσετε τον κωδικό πρόσβασής σας σε κάποιο άλλο άτομο, και για την δική σας προστασία, και για λόγους ορθότητας. Το κάθε μέλος είναι υπεύθυνο για τον λογαριασμό του. Επίσης συμφωνείτε ότι δε θα χρησιμοποιήσετε το όνομα άλλου μέλους για να επισκεφθείτε το Κιθάρα ή για να αποστείλετε μηνύματα. Απαγορεύεται επίσης να δημιουργήσετε περισσότερους από έναν λογαριασμούς.
Γι'αυτό, οι λογαριασμοί που δημιούργησες έχουν αποκλειστεί.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #78 στις: 02/10/08, 10:54 »
Καλημέρα σε όλους...

Βραζίλης Χαίρομαι που η κατάσταση ξεδιαλύνει... Νιώθω πως πρέπει να ζητήσω συγγνώμη για την αναταραχή και νιώθω και πολύ ένοχος γιατί δεν κατάφερα με τον καλύτερο τρόπο (ίσως γιατί ήταν η άποψη του ενός) να ακολουθήσω διαδικασίες που το σύνολο κρίνει ορθές. Δικαιολογήστε μου την ένταση...και την αγνοια. Χαίρομαι που έχουν κλείσει οι λογαριασμοί όσο αντιφατικό και αν ακούγεται... Θα το επιχειρήσω λοιπόν με τον ορθόδοξο τρόπο, που αναφέρεται....

x-versous ευχαριστώ πολύ καλή κίνηση η ψηφοφορία και σωστό το βρίσκω να περιμένουμε λίγο ακόμη για πιθανές προτάσεις...

justin εύχομαι ο ασπροκόκκινος θεός  να το επιτρέπψει...

papous για τους φίλους σου θα αξίζει να κινδυνέψεις έστω!!!!!!!!!!  κι αν γίνεις ρόμπα...

Pinelopi kai Argentina... πάρτε τα μέτρα σας.... ο XoLiDoXoS ήταν σαφής...

Neikos...μην ξεχάσεις τον αλγόριθμο!!!

amfensterμη ροδίσεις πολύ στο ψήσιμο...Καλώς να ρθεις...

Μέχρι στιγμής έχουμε.. γλυκό κουταλιού, κουταλάκια, φωτογραφική μηχανή και γραφτήρι ήχου και κλείσαμε και λουλούδια για όλους....(συμβολικά έτσι;)

Μπράβο σε όλους σας...




Αποσυνδεδεμένος amfenster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "...τ'ανοιχτά παραθύρια που ανασαίνουν την ώρα..."
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #79 στις: 02/10/08, 11:17 »
amfenster μετα απο πόσο καιρο διαβαζουμε ποστ σου??

Τώρα Neikos, δεν κατάλαβα, με μαλώνεις ή θες απλά να μου πεις πως σου έλειψα;;; ;D
Σημασία πάντως έχει πως διαβάζω τα δικά σας ποστ  ;) :)

papous εγώ καλού κακού θα φέρω και οξυγονοκόλληση. Αν ότι μείνει μετά την αφαίρεση της πανοπλίας και τα αποκαλυπτήρια είναι απογοητευτικό, να μπορέσουμε να τα "κουκουλώσουμε" ;D
(εύχομαι όμως όσο τίποτα να ευοδωθεί επιτέλους το εκατέρωθεν υποβόσκον τόσο καιρό αίσθημα :P)
...Και μέσα στην τρέλα μου βρήκα και τα δυο: λευτεριά και σιγουριά.Τη λευτεριά της μοναξιάς και τη σιγουριά πως δε με καταλαβαίνουν...

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #80 στις: 02/10/08, 11:52 »
Χολιδόχε προσκυνώ!

Τα μέτρα μας θα τα πάρουμε (έτσι συνονόματη;) Λάμπρο, αρκεί να μην πάρετε κι εσείς τα δικά μας  ;D

Κι επειδή περιμένω ήδη χρόνια ατέρμονα τον Οδυσσέα θα περιμένω με την ίδια υπομονή να αποφασίσετε τον τόπο και τον χρόνο της συνάντησης, εγώ μέσα αρκεί να μπορώ κάπου να παρκάρω (που δεν είναι και το δυνατό μου σημείο... :-[ )
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #81 στις: 02/10/08, 12:18 »
amfenster μετα απο πόσο καιρο διαβαζουμε ποστ σου??

Τώρα Neikos, δεν κατάλαβα, με μαλώνεις ή θες απλά να μου πεις πως σου έλειψα;;; ;D
Σημασία πάντως έχει πως διαβάζω τα δικά σας ποστ  ;) :)


μας ελειψαν τα εργα σου κοπελια.... ;D


pinelopi δε ξερω αν βολευει να αφησεις το αυτοκινητο σου καπου επι της Μακρυγιαννη...εκει κοντα στον σταθμο Ακροπολη....γιατι απο την αλλη πλευρα που ειναι το Μοναστηρακι και προσφετεται και πολυ για σταθμευση....
να σου πω την αληθεια ομως αυτη την διαδρομη την εχω κανει μονο με τα ποδια οποτε δεν ειμαι και ο πλεον σχετικος...

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #82 στις: 02/10/08, 13:29 »
Κατερίνα και Neikos για να μη μπερδευτούν και άλλα άτομα που θα ήθελαν να πάνε στον Διόνυσο με το δικό τους αυτοκίνητο σας λέω πως είναι πάρα πολύ εύκολο. Από τις στήλες του ολυμπίου Διός μπαίνουμε δεξιά και κατηφορίζουμε την Συγγρού. Αμέσως στα 100 περίπου μέτρα και στον τέταρτο δρόμο δεξιά (υπάρχει πινακίδα με την ένδειξη Ακρόπολη ) μπαίνουμε στην Χατζηχρήστου που σε κάποιο σημείο συνεχίζει η Ροβέρτου Κάλλι η οποία και καταλήγει στον Διόνυσο με τεράστιο πάρκιν.

Λοιπόν εγώ τηλεφώνησα πριν από λίγο και μου είπαν πως για τις 19 του μηνός δεν έχουν κλείσει κάποια εκδήλωση και εάν όμως προκύψει κάτι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Επομένως η ώρα που θα αποφασιστεί είναι θέμα της παρέας.

Εγώ ψηφίζω 11 το πρωί γιατί στις 6 το απόγευμα είναι μαύρα σκοτάδια. Δε λέω οι προβολείς φωτίζουν την Ακρόπολη μα αν ήθελε κάποιος να κάνει μια βόλτα νομίζω πως κλείνει τη νύχτα.

Ότι πει η πλειοψηφία.   

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #83 στις: 02/10/08, 14:40 »
Συμφωνω κι εγω με την πρωινη ωρα.... αφου βολευει και την argentina....

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #84 στις: 02/10/08, 17:42 »
Μέχρι στιγμής φίλοι, πλειοψηφούν

ως ημερομηνία η Κυριακή - 19 - 10
ως χώρος ο Διόνυσος και ώρα η 11.00.

Αν έχετε να προτείνετε κάτι διαφορετικό, εδώ είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #85 στις: 03/10/08, 11:31 »
Λαμπρά Λάμπρο, συγχωρεμένος.

Μια πρόταση: Εφόσον θα είναι μαζί μας και ο αδμηνινστρούκτορας Βραζίλης (σ' έσκισα Χολιδόχε), ο οποίος είναι σαϊνι στα ηλεκτρονικά, να φροντίσει μαζί με τον Λάμπρο που το λέει η περδικούλκα του να έχουν γραμμική (on line) μετάδοση της συγκέντρωσης, ώστε να μπορούν να επικοινωνούν ψυχή τε και κυβερνοσώματι και μέλη τα οποία είναι αδύνατον να έρθουν όπως η Ρηνιωκουζουλοτέτοια  ή ο Αλεχ68, ή άλλα τα οποία εξαιτίας κάποιου καπρίτσιου της τύχης δεν θα καταφέρουν να έρθουν.
Νομίζω ότι ο Διόνυσος έχει ασύρματη πρόσβαση, ο Χολιδόχος θα έχει το λαπτοπιτάκι του και ο βραζίλης τις γνώσεις, είναι δε και πιο οικολογική πρακτική. Σκεφτήτε πόσα καύσιμα θα σωθούν.

Neikos, η amfenster γράφει τώρα τελευταία μόνο όταν θέλει να με στιλιτεύσει, κι αυτό με φτειάχνει διότι γνωρίζω ότι έτσι ξεκινούν οι δυνατοί κυβερνοέρωτες. Και προσέκτε μην πάρετε όλοι τα μέτρα σας, αφήστε να λένε τις γυναίκες θέλουν να μας ανακατώσουν. Αν πάρω τα μέτρα μου μαζί μου, χρειάζομαι , τουλάχιστον, μια ροτόντα με διάμετρο 2,5 μ για να τα απιθώσω.
Αμφεστέρα, ψυχή μου, δεν θα χρειαστείς οξυγονοκόληση, μην κουράζεσαι και μου πιαστείς! Για να σε προϊδεάσω: 1,95, ηλιοκαμένο αθλητικό κορμί, πράσινα φλογερά μάτια, κάτασπρα δόντια, κατάμαυρα μαλλιά. Ένας τυπικός Κουβανός Δον Χουάν. Μέχρι κι ο Χολιδόχος θα νομίζει πως έφτασε επιτέλους στην Αβάνα.
Μια πληροφορία: το σώβρακο της πανοπλίας είναι από τιτάνιο. Αν επιμένεις στις συσκευές συγκόλησης θα σου πρότεινα από αργκόν και πάνω....

Ελπίζω να μην σας πειράζει που θα έρθω με τρια άτομα της προσωπικής μου φρουράς για να κρατούν ισορροπία?


Τέρμα τα αστεία. Θα σας ανακοινώσω μια απόφαση που πήρα κατόπιν ωρίμου σκέψεως:

Αποφάσισα να σας κάνω την τιμή και να δεχθώ την θέση του ισόβιου επίτιμου προέδρου του υπό ίδρυσιν συλλόγου στιχοπλόκων στην μπριζόλα... εεεε συγγνώμη στο στέκι των κιθαρωδών. Ο x-versous και οι υπόλοιποι έχετε δίκιο. Είμαι όντως καταλυτικό στοιχείο. Κάνω ένα μικρό απολογισμό της θητείας μου ως μέλος:
1) Σας έφερα κέφι. Προ papous (πΠ) σας είχε φάει η μουρτζουφλίαση και η μαυρίλα. Σας έδειξα πως δεν εκπίπτει η εικόνα σου όταν δείχνεις ότι μπορείς να γελάς. Μέχρι και το νείκος έβαλε σημαδάκι γέλωτος σε πόστ του.
2) Κατάφερα ανθρώπους που δεν είχαν σκεφτεί ποτέ τους να δημοσιοποιήσουν στιχάκια τους, να το κάνουν. Όπως τον Χολιδόχο, τον οποίο και θεωρώ πνευματικό παιδί μου, γιαυτό και τον τρέχω συνέχεια. Μην ζηλεύετε οι υπόλοιποι.
3) Σας έπεισα για την αξία της σάτιρας και σας δίδαξα την διαφορά της από την ειρωνία και τον σαρκασμό. Μεγάλη προσφορά αυτή.
4) Επέδρασα καταλυτικά στην αλλαγή της θεματολογίας του τόπου. πΠ το 90% ήταν καψουρόστιχοι τώρα είναι στο απολύτως φυσιολογικό 10%.
5) Η τεράστια αξία μου είναι εμφανής από το ότι άνθρωποι όπως ο Justin, ένας από τους εξυπνότερους που έχω γνωρίσει, επιθυμούν διακαώς να με γνωρίσουν.

Εν κατακλείδι έχω όλα τα πλεονεκτήματα που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος και μόνο ένα μειονέκτημα, την μετριο-φροσύνη. Αν και προσπαθώ να απαλλαγώ απ' αυτήν μετά από προτροπή του ψυχαναλυτή μου, του διάσημου Ζαν Μπον.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #86 στις: 03/10/08, 11:41 »
 :roll: Γεια σου ρε παππου!!!!!!!
Ηλιαννα ελιωσα με την οξυγονοκολληση!!!

Εγω εχω να προτεινω το εξης: Πολλοι απο μας θα ερθουν απο μακρυα γι'αυτη τη συναντηση, γιατι να μη βρεθουμε απο το προηγουμενο βραδυ, να πιουμε τα κρασακια μας, και ξυπνητηριου θελοντως, παμε και για το καφεδακι μας στο νιονιο.  εεε??
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #87 στις: 03/10/08, 11:49 »
και τι??? και αυτοι που ειναι απο κοντα να χασουν και τα κρασακια και ενδεχομενως την πρωινη συναντηση?? :P ??

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #88 στις: 03/10/08, 18:51 »
1,95, ηλιοκαμένο αθλητικό κορμί, πράσινα φλογερά μάτια, κάτασπρα δόντια, κατάμαυρα μαλλιά.
ακολουθεί φωτογραφία  :P



Παππούς αυτός που φέρνει κέφι παππούς κατάφερε τον neiko να Βάλη σε ποστ  ;D παππούς ο λόγος που ο χοληδόχος δημοσιεύει στίχους  :Pπαππούς
Μείωσε τα καψουροτράγουδα από 90% στο 10%  παππούς αυτός που ο Justin θέλει να γνωρίσει ψηφίστε παππού γιατί αυτός ξέρει  ;)
Παππούς τώρα και σε οικογένεια συσκευασία ??? ???

Για σου παππού θα μα τρελάνεις όλους μια μέρα Ζαν Μπον? αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Αλλά όχι επίτιμος με τρομάζει αυτός ο τίτλος !
« Τελευταία τροποποίηση: 04/10/08, 01:18 από x-versous »
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #89 στις: 04/10/08, 11:55 »
Μετά λοιπόν από 2335 επισκέψεις και τις 88 καταθέσεις 19 μελών (και μια παράνομη), μετά τα συγχωροχάρτια, τις επαναστάσεις, και όλα εκείνα τα συναισθήματα που δικαιολογημένα συναντά κανείς στις υγιής οικογένειες, 
φτάνει η ώρα της Πρώτης Πανελλαδικής Συνάντησης των ποιητών του Κιθάρα,gr κατά τον XoLiDoXoS ή του υπό ίδρυση συλλόγου στιχοπλόκων κατά τον  papous   που μετά την αγιοποίηση του….την αποδοχή του (με συγχωρείται) ως επίτιμου προέδρου, σπεύδει μαζί με τους τρείς σεκιουριτάδες του, να πραγματοποιήσει ένα όνειρο ζωής…την γνωριμία του με τον justin.
Στο Διόνυσο έχουν ενταθεί τα μέτρα ασφαλείας από σήμερα 16 μέρες πριν…
το μεγάλο γεγονός ενώ σε εξέλιξη βρίσκονται και οι διαπραγματεύσεις για την παγκόσμια  (ύστερα από πρόταση του επιτίμου) αναμετάδοση της στιγμής…


(με σειρά προτεραιότητας)

Aganippi
MISTREATED
Μαργαρίτα Π.
pinelopi
ΧΩΡΙΑΤΗΣ
justin
ipeas 
Neikos
papous 
SPL
qrusticks 
x-versous
ilianthos-Kanlis 
argentina
XoLiDoXoS 
pimami 
amfenster
Βραζίλης

Φίλοι χρειάζονται απίστευτες ώρες για να συνοψίσει κάποιος τις προτάσεις και τις απόψεις που έχετε καταθέσει εδώ…Ζητώ την βοήθεια σας, για να το καταφέρω…
όπως και την βοήθεια σας έστω και με Π.Μ.!!!  για τη σύνταξη του κειμένου της πρόσκλησης για την στήλη ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ…


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #90 στις: 04/10/08, 15:38 »
ΧαχαΧΑχαχΑ Είστε φοβεροί λέμε!!!! Η κατάσταση έγινε Άκρως Επικίνδυνη!!!

Ποια μέτρα ?!?!?!?!

Θερμόμετρα χρειάζονται!! ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ!!!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #91 στις: 04/10/08, 20:46 »
Παππούς αυτός που φέρνει κέφι παππούς κατάφερε τον neiko να Βάλη σε ποστ  ;D παππούς ο λόγος που ο χοληδόχος δημοσιεύει στίχους  :Pπαππούς
Μείωσε τα καψουροτράγουδα από 90% στο 10%  παππούς αυτός που ο Justin θέλει να γνωρίσει ψηφίστε παππού γιατί αυτός ξέρει  ;)
Παππούς τώρα και σε οικογένεια συσκευασία ??? ???

Δεν σας το είπα ότι θα αρχίσει αμέσως τον προεκλογικό αγώνα? ότι θα έχει έτοιμα τα φυλλάδια?

Είναι σίγουρο ότι θα δημοσιεύσει και άσμα σε ήχο πλάγιο του τετάρτου και με στίχους του στυλ:

papous, ο φύλαξ πάντων των στιχοπλόκων
papous, η ωραιότητα του Κιθάρα.... κλπ.



Καλή η προσπάθεια με την φωτογραφία, αλλά έκανες λάθος στο φύλο! ;)
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #92 στις: 05/10/08, 00:17 »
Θα προσπαθήσω Λάμπρο να είμαι στη παρέα σας! Εδώ γράφτηκε ολόκληρη Ιστορία!!

Χ-Versus, o pappous σε λέει, ότι αυτός που έβαλες στη φότο, δεν είναι άνδρας αλλά ΦΤΕΡΟΥ...
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #93 στις: 05/10/08, 02:27 »
Χ-Versus, o pappous σε λέει, ότι αυτός που έβαλες στη φότο, δεν είναι άνδρας αλλά ΦΤΕΡΟΥ...

Οκ η αλήθεια είναι ότι και εγώ ήθελα κάτι πιο papourminator
Για αυτό μαζί με τα συνθήματα για τον αγώνα…


1-Γράφεις στίχο ; ψηφίζεις παππού
2-Ο στιχοπλόκος απαιτεί τον παππού μας στην βουλή
3-Αν δεν είναι παππούς δεν λέει…
4-Παππούς ο δικός σου άνθρωπος

Και άλλα..
Ετοίμασα και την νέα φωτογραφία.

Α! έχω βρει και τον τρόπο να μαζέψω ψήφους ενσπείροντας ενοχές αλλά μην το πείτε πουθενά
Θα βγάλω βρώμα ότι ο βας βας είναι επίσης υποψήφιος για την θέση και θα δώσει σε όλους τους ψηφοφόρους του δωρεάν cd και αυτόγραφα. λες να πιάσει;


« Τελευταία τροποποίηση: 05/10/08, 02:36 από x-versous »
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #94 στις: 05/10/08, 10:42 »
   Παιδιά δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παρευρίσκομαι στη συνάντηση και ήδη στενοχωριέμαι από τώρα. Εξάλλου δεν έχει χώρο στάθμευσης για το άλογο. Και επειδή φίλε Χ-Vers άρχισες τον  "προεκλογικό αγώνα"  και παίζεις χωρίς αντίπαλο, προτείνω ως πρόεδρο - αντίπαλον δέος την Amfenstera και στέλνω την ψήφο μου ηλεκτρονικά. Μια εκλογική αντιπαράθεση μεταξύ των δύο με φόντο την Ακρόπολη με "δαιμονίζει".... Φανταστείτε όμως σκηνή και φινάλε . Εγώ αμαξάς, επιβάτες ο Παππούς και η Amfenstera , πίσω το αλαλάζον πλήθος και τα κανάλια σε πρώτη παγκόσμια μετάδοση.Το γεγονός της χρονιάς.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/10/08, 11:07 από ipeas »

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #95 στις: 06/10/08, 12:05 »
Λάμπρο σου είχα απαντήσει στο π.μ. που μου έστειλες πριν με βάλεις στη λίστα, να σου το ξαναστείλω αν δεν το πήρες. Πάντως ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση και καλή διασκέδαση!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #96 στις: 06/10/08, 12:14 »
Μαργαρίτα καλημέρα...η λίστα που είδες, είναι αφορά,με σειρά προτεραιότητας όσους συμμετείχαν απαντώντας στο θέμα της Πρόσκλησης και απο τους οποίους εκπεμποντας s.o.s. ζητάω βοήθεια! 
Η κουμπαριά είναι πολύ σοβαρός λόγος (εγω έχω γίνει 4 φορές) και είναι απόλυτα κατανοητό πως αν μπορούσες θα ερχόσουν... Αλλά!!! υπάρχει και το διαδίκτυο, ευτυχώς...Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #97 στις: 07/10/08, 12:07 »
Γεννημένη απ’ του Στεκιού τη Στάση…
και με σύνθημα να πάμε για καφέ…
φίλοι, τίποτε κανείς μας δεν θα χάσει…
αν στην πρόσκληση ετούτη πούμε… ναι!


        την  Κυριακή - 19 - Οκτωβρίου
            και ώρα 11.00 σας περιμένουμε
                       στο ‘’Διόνυσο’’
                 για τον πρώτο μας καφέ…

                                                    …και ότι προκύψει

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #98 στις: 07/10/08, 15:30 »
justin
ως πιο ειδικός, μήπως θα μπορούσες να αναλάβεις τον κατατοπισμό των μελών στη στήλη ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ,
γιατι όπως είναι δικαιολόγημένο, υπάρχουν απορίες για τον Διόνυσο;

Ευχαριστώ πολύ.

Φίλοι το μόνο σίγουρο ως τώρα,
είναι πως δεν θα βρίσκονται μαζι μας ο ipeas  και η Μαργαρίτα Π.
Πρέπει επίσης να τονίσω πως οι υπευθυνοι της σελίδας, καταβάλουν κάθε προσπάθεια για μπλουζάκια κ.λ.π.
συμβάλλοντας σε αυτό που όλοι προσδοκούμε... την πρώτη μας συνάντηση.

Καλή συνέχεια σε ΟΛΟΥΣ.

Αποσυνδεδεμένος e.t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
  • First we'll take Manhattan, then we'll take Berlin
    • Προφίλ
    • trafficjam
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #99 στις: 08/10/08, 14:42 »
γεια σε ολους...

πολυ Ωραια πραγματα...!
αργησα λιγο να μπω στο θεμα... :cloud: αλλα ειμαι εδω..!!
πατε,λοιπον,στο διονυσο και εγω θα παω στο ωραιοτατο Πεπονι(αμπελοκηποι/ΣΑλονικη)
να συνθεσω ενα ποιημα για την συναντηση ετουτη και την απουσια μου..(μην ταραζεστε!!!)

δυστυχως η Θεσσαλονικη εχει ΑΝΑΓΚΗ την παρουσια μου...

λυπαμαι και πολυ στεναχωριεμαι....αληθεια ΣΕ λεω...
καντε καμια ζωντανη συνδεση μεσω ρασπουτιν και για μας!!!!

γειααα μας... :beer:


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/09, 11:14
από ΝΙΚΗ-ΑΝΝΑ Π.
13 Απαντήσεις
17737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 21:57
από SPIROS26
0 Απαντήσεις
2151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/10, 08:09
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/21, 21:27
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/23, 00:19
από ΠΟΙΟΣ