Αποστολέας Θέμα: Πληρωμη Live συγκροτηματων  (Αναγνώστηκε 74754 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #50 στις: 14/05/05, 17:19 »
Αντε ρε master 15αρης εισαι?και σε ειχα κανει για μεγαλυτερο! ;)

Ναι ρε...Μικρός είμαι... ;)

Απ'οτι καταλαβα ο kiratzoharris ειπε μια μπαρουφιτσα και μετα το μετανοιωσε..ας μην τον φαμε..

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #51 στις: 14/05/05, 21:09 »
Αντε ρε master 15αρης εισαι?και σε ειχα κανει για μεγαλυτερο! ;)
Απ'οτι καταλαβα ο kiratzoharris ειπε μια μπαρουφιτσα και μετα το μετανοιωσε..ας μην τον φαμε..
Μπαρουφιτσα μπορει να ειπα αλλα πλακα εκανα δεν ειμαι και τοσο ηλιθιος για νε λεω οτι εχω μεγαλο συγκροτημα και γνωστο δεν ειμαι κα 5 χρονων.Μανατζερ παντως μπορει να ειμαι...
Οσο για τους Lordi υπαρχουν εδω και τουλαχιστον 10 χρονια απλα εβγαλαν σιντι τωρα οποιος δεν πιστευει παει virgin και κοιταει ;)...Τους ανεφερα γιατι ειναι "λογικο" να εισαι μεκιγιερ η κατι τετοιο σε αε ενα συγκροτημα οπου ολοι ντυνονται ετσι...Παντως αυτο που ξερω ειναι οτι το εχ.... το θεμα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #52 στις: 16/05/05, 08:43 »
Εγώ να πω μια δική μου απορία...?? Αποκλείεται ένας 15χρονος να έχει ένα αξιοπρεπές συγκρότημα??
Από ότι έχω δει μέχρι τώρα είναι σχεδόν αδύνατο.


Μανατζερ παντως μπορει να ειμαι...
Δεν υπάρχει μπορεί, ή είσαι ή δεν είσαι.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #53 στις: 16/05/05, 11:42 »
Το παιζει μυστηριο.. :P
Καρχαρια σοβαρα τωρα,αφου ειναι σχεδον αδυνατον ενας 15χρονος να εχει ενα αξιοπρεπες συγκροτημα..ενας 15χρονος που ακουει Iron maiden ποσες πιθανοτητες εχει?!? ;)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #54 στις: 16/05/05, 12:22 »
Αφού θέλετε σοβαρά..
15χρονός που μουσικά κινείτε στο rock και στο metal (είτε ως πρώιμος μουσικός είτε απλά ως ακροατής) και να μην ακούει Iron Maiden είναι λίγο δύσκολο, αλλά και πάλι όχι ακατόρθωτο. Θεωρώ δύσκολο να έχει μια αξιοπρεπές μπάντα ένας 15χρονός (και λογικά περισσότεροι για θεωρηθεί μπάντα = σύνολο) διότι πάνω από όλα τους λείπει η πείρα, αλλά και πάλι δεν είναι ακατόρθωτο. Προσωπικά όμως δεν μου έχει τύχει ποτέ να ακούσω κάτι καλό και αξιόλογο από άτομα της ηλικίας αυτής.

kiratzoharris χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, μπάντες όπως οι Lordi που ανάφερες δεν έχουν μακιγιέρ αλλά βάφονται μόνοι τους. Ακόμα και οι HIM, που έχετε λυσσάξει να θάβετε ( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( ), δεν έχουν κάποιον στυλίστα ή μακιγιέρ.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #55 στις: 18/05/05, 10:45 »
Αφού θέλετε σοβαρά..
15χρονός που μουσικά κινείτε στο rock και στο metal (είτε ως πρώιμος μουσικός είτε απλά ως ακροατής) και να μην ακούει Iron Maiden είναι λίγο δύσκολο, αλλά και πάλι όχι ακατόρθωτο. Θεωρώ δύσκολο να έχει μια αξιοπρεπές μπάντα ένας 15χρονός (και λογικά περισσότεροι για θεωρηθεί μπάντα = σύνολο) διότι πάνω από όλα τους λείπει η πείρα, αλλά και πάλι δεν είναι ακατόρθωτο. Προσωπικά όμως δεν μου έχει τύχει ποτέ να ακούσω κάτι καλό και αξιόλογο από άτομα της ηλικίας αυτής.

kiratzoharris χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, μπάντες όπως οι Lordi που ανάφερες δεν έχουν μακιγιέρ αλλά βάφονται μόνοι τους. Ακόμα και οι HIM, που έχετε λυσσάξει να θάβετε ( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( ), δεν έχουν κάποιον στυλίστα ή μακιγιέρ.
Καλα αυτο ειναι αληθεια αλλα εκει που εφτασε το θεμα τι αλλο να ελεγα? >:(Ναι οι HIM μπορει να εχουν και γνωσεις απο την προηγουμενες δουλειες τους.. :o ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 18/05/05, 12:09 από kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #56 στις: 20/05/05, 15:29 »
καλά είναι απίστευτο.... μερικοι τύποι απλά είστε τελείως μπιπ!!! τι να αυτά που λέτε? δεν φτάνει που μας μαμανε οι μαγαζάτορες και τους παρακαλάμε για να παίζουμε ενω θάπρεπε να μας παρακαλάνε αυτοί.... έχετε άποψη στο ότι κάποιος μουσικός πέρνει πολλά λεφτά! καλά κάνει και τα πέρνει....!!!! ακου 20 ευρω και νάμαστε ευχαριστημένοι...οχι ρε βλάχο ...20 ευρώ είναι η βενζίνη μου!!!!! φυσικά οι μισοί που έχουν αυτή την άποψη δεν έχουνε παίξει ποτε live...!!! τώρα όσο για τα 200 ευρώ και μένα μου φαίνονται πολλά..αλλα αμα τα αξίζουν και φέρνουν και κόσμο στο μαγαζι γιατι όχι?!?!!? αν δεν θέλει ο μαγαζάτορες δεντους πέρνει....και πέρνει δυο μπάντες με τα μισά λεφτα...!!!!
αλλα να μην ξεχνάμε οτι ο μαγαζάτορας θα με πηδη...ει έτσι κιαλλιώς για τα λεφτά πάλι απο τους φίλους μου θα τα πάρει που θα πιούν 10 ποτά!!! εγώ λέω παιδιά να πληρώνουμε για να παίζουμε...!!!! εγώ βάζω ενέχυρο την JEM μου!!!

Αποσυνδεδεμένος Simon Georgiou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο χρονος περναει,γερναει και χανεται...
    • Προφίλ
    • Η επισημη ιστοσελιδα των Deep Inside
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #57 στις: 21/05/05, 19:24 »
καλά είναι απίστευτο.... μερικοι τύποι απλά είστε τελείως μπιπ!!! τι να αυτά που λέτε? δεν φτάνει που μας μαμανε οι μαγαζάτορες και τους παρακαλάμε για να παίζουμε ενω θάπρεπε να μας παρακαλάνε αυτοί.... έχετε άποψη στο ότι κάποιος μουσικός πέρνει πολλά λεφτά! καλά κάνει και τα πέρνει....!!!! ακου 20 ευρω και νάμαστε ευχαριστημένοι...οχι ρε βλάχο ...20 ευρώ είναι η βενζίνη μου!!!!! φυσικά οι μισοί που έχουν αυτή την άποψη δεν έχουνε παίξει ποτε live...!!! τώρα όσο για τα 200 ευρώ και μένα μου φαίνονται πολλά..αλλα αμα τα αξίζουν και φέρνουν και κόσμο στο μαγαζι γιατι όχι?!?!!? αν δεν θέλει ο μαγαζάτορες δεντους πέρνει....και πέρνει δυο μπάντες με τα μισά λεφτα...!!!!
αλλα να μην ξεχνάμε οτι ο μαγαζάτορας θα με πηδη...ει έτσι κιαλλιώς για τα λεφτά πάλι απο τους φίλους μου θα τα πάρει που θα πιούν 10 ποτά!!! εγώ λέω παιδιά να πληρώνουμε για να παίζουμε...!!!! εγώ βάζω ενέχυρο την JEM μου!!!

Η πρωτη σωστη αποψη που διαβασα μεχρι τωρα...Καλα τα λες καρντασι αλλα ποιος σε ακουει...Μην ξεχνατε οτι αυτο που πουλαμε εκει πανω ειναι τεχνη και γνωση,οχι πατατες και χαλια...Ας παει ο μαγαζατορας να βγαλει τα ματακια 5-10-15 χρονια μεσα στα ωδεια και να μαθει να παιζει μουσικη και μετα ας ανεβει και στο παταρι να παιξει...Γιατι αν κατι παει στραβα σε ενα live,το κραξιμο και την ξεφτιλα θα την φαει η μπαντα,και οχι το μαγαζι...Ο καθενας πρεπει να παιρνει αυτο που του αξιζει...Η μηπως υποτιματε τοσο πολυ τους εαυτους σας σε σχεση ακομα και με τα αταλαντα τσουτσεκακια απο τα φειμστορια που μολις ανεβηκανε στην σκηνη τα μαζεψανε τα φραγκα χοντρα και τα 200 ε το βραδυ τους φαινεται αστειο...Εχετε δικιο οτι η Ελληνικη πραγματικοτητα στα μαγαζια ειναι αλλη..Αλλα αυτην την πραγματικοτητα εμεις την διαμορφωνουμε με την σταση μας...Δεν γουσταρει το μαγαζι να πληρωσει,δεν παμε να παιξουμε...και ας ανεβει ο μαγαζατορας μονος του να παιξει αν μπορει...

Simon.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #58 στις: 27/05/05, 12:59 »
Εγώ να πω μια δική μου απορία...?? Αποκλείεται ένας 15χρονος να έχει ένα αξιοπρεπές συγκρότημα??
Από ότι έχω δει μέχρι τώρα είναι σχεδόν αδύνατο.

Καλα καλά!!! Όταν το Ζωτικό Ψεύδος θα supportάρει τα Χάρτινα Όνειρα θα δούμε ;D ;D ;D ;D

Καρχαρια σοβαρα τωρα,αφου ειναι σχεδον αδυνατον ενας 15χρονος να εχει ενα αξιοπρεπες συγκροτημα..ενας 15χρονος που ακουει Iron maiden ποσες πιθανοτητες εχει?!? ;)

Εχμ...Τώρα μην πω!!!! Θα βγω κακός!!

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #59 στις: 27/05/05, 13:19 »
kiratzoharris χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, μπάντες όπως οι Lordi που ανάφερες δεν έχουν μακιγιέρ αλλά βάφονται μόνοι τους. Ακόμα και οι HIM, που έχετε λυσσάξει να θάβετε ( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( ), δεν έχουν κάποιον στυλίστα ή μακιγιέρ.



 
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος anastasiak

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #60 στις: 27/05/05, 13:20 »
καλά είναι απίστευτο.... μερικοι τύποι απλά είστε τελείως μπιπ!!! τι να αυτά που λέτε? δεν φτάνει που μας μαμανε οι μαγαζάτορες και τους παρακαλάμε για να παίζουμε ενω θάπρεπε να μας παρακαλάνε αυτοί.... έχετε άποψη στο ότι κάποιος μουσικός πέρνει πολλά λεφτά! καλά κάνει και τα πέρνει....!!!! ακου 20 ευρω και νάμαστε ευχαριστημένοι...οχι ρε βλάχο ...20 ευρώ είναι η βενζίνη μου!!!!! φυσικά οι μισοί που έχουν αυτή την άποψη δεν έχουνε παίξει ποτε live...!!! τώρα όσο για τα 200 ευρώ και μένα μου φαίνονται πολλά..αλλα αμα τα αξίζουν και φέρνουν και κόσμο στο μαγαζι γιατι όχι?!?!!? αν δεν θέλει ο μαγαζάτορες δεντους πέρνει....και πέρνει δυο μπάντες με τα μισά λεφτα...!!!!
αλλα να μην ξεχνάμε οτι ο μαγαζάτορας θα με πηδη...ει έτσι κιαλλιώς για τα λεφτά πάλι απο τους φίλους μου θα τα πάρει που θα πιούν 10 ποτά!!! εγώ λέω παιδιά να πληρώνουμε για να παίζουμε...!!!! εγώ βάζω ενέχυρο την JEM μου!!!

Πολύ σωστός!!!!
Κράτησέ με σφιχτά η γη γυρνάει γρήγορα, δώσε μου ένα φιλί αυτή η εποχή με τρομάζει..

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #61 στις: 11/09/05, 18:00 »
Μηπως εχει κανενας ιδέα ποσο πληρωνουν περιπου τα μαγαζια (π.χ.καφετεριες) για μικρα live με μονο 2 κιθαρες?
μιλαμε για μαγαζια που δεν κανουν συνεχεια Live και ισως να μην εχουν εξοπλισμο, για τελειως ερασιτεχνικη φαση δηλαδη.

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #62 στις: 11/09/05, 18:14 »
30 ευρω το ατομο...αμα ειναι φραγκοφονιαδες τα διπλα αμα ειναι σοβαροι ανθρωποι και σεβονται το καλλιτεχνη...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #63 στις: 11/09/05, 18:17 »
analoga me to poso kosmo tha mazepsoun (pou metafrazetai:analoga me to posous filous sou tha fereis) sinithws dinoun apo 20 (mikro magazi me elaxisto kosmo) ews 40 eyrw to atomo...(exartatai kai apo to posi wra tha paixete,kai apo to posa atoma eiste).parapanw gia erasitexniki katastasi de nomizw oti dinoun...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #64 στις: 11/09/05, 18:33 »
Ευχαριστω πολυ, με βοηθησατε αρκετα,μη μας πιασουν και μαλακες :)!
Εχω μια ακομα ερωτηση ειναι ενα μαγαζι που παιζει τετοιο στυλ μουσικης που θέλουμε να παιξουμε αλλα δε εχει απο οσο ξερω ατομα να παιζουν live και δε ξερω αν διαθετει τον απαραιτητο εξοπλισμο, να κανω τον κοπο να παω να ρωτησω αν ενδιαφερεται να παιξουμε ή οχι?

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #65 στις: 11/09/05, 19:40 »
to pio pithano einai na exoun mia apli konsola alla tha prepei eseis na ferete mikrofwna kai kalwdia...mi perimeneis omws kanenan fovero hxo...isws malista na min ipostirizei dio mikrofwna kai dio kithares kai na xristei gia paradigma na tragoudaei mono ena atomo...padws den exeis na xaseis tipota an rwtiseis...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Ararvin1967

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #66 στις: 11/09/05, 22:43 »
έχω κάποιους φίλους που παίζουν έτσι ερασιτεχνικά σε μαγαζί,τους δίνει 50 ευρώ το άτομο.Είναι σε ταβέρνα.Τα Σαββατα αν θυμάμαι καλά τους δίνει 80.Πάντα ανά άτομο,έτσι;
Είναι ωραία η θάλασσα γιατί σε εσένα μοιάζει

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #67 στις: 11/09/05, 22:45 »
Θα ρωτησω μαλλον, γιατι να εχει κονσολα αν δε κανει live ? αλλα αν εχει τι εννοεις? οτι μπορει να μην εχει αρκετα καναλια ?

Αποσυνδεδεμένος PAPS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Χρονια μετα και κατω απ τη μαρκιζα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #68 στις: 12/09/05, 02:19 »
Μηπως εχει κανενας ιδέα ποσο πληρωνουν περιπου τα μαγαζια (π.χ.καφετεριες) για μικρα live με μονο 2 κιθαρες?
μιλαμε για μαγαζια που δεν κανουν συνεχεια Live και ισως να μην εχουν εξοπλισμο, για τελειως ερασιτεχνικη φαση δηλαδη.
Kαλο ειναι να ζητατε καλα μεροκαματα για να μη δημιουργειται προβλημα σε επαγγελματιες.Στο κατω κατω καλητεχνες ειστε,τα δικαιουστε
ειναι ο καιμος μου ενα πουλι που βγαινει σαν νυχτωνει

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #69 στις: 12/09/05, 03:17 »
Απο προσωπικη εμπειρια τα 2 τελεθταια χρονια που εχει τυχει να παιξω σε καποια τετοια μαγαζια,μην περιμενεις πανω απο 40 εθρω με τπτ.Εκτος κι αν εχεις τοοοοοσους πολλους φιλους.Για το μαγαζι που λες παντως,ρωτα οπως κ να'χει.Δεν εχεις να χασεις τπτ.Απλα μην περιμενεις τρελα πραγματα.Νομιζω οτι εχεις πει σε καποιο αλλο θρεντ για Ζωγραφου,επειδη και μεις εκει παιξαμε οσες φορες παιξαμε, θα σου πει ο Χ υπευθυνος φερε εσυ τον κοσμο σου και παρε κ ενα ποσοστο 10% απ'τα 7 ευρω που θα βαλω ελαχιστη καταναλωση και χαρη σου κανω γιατι δεν σε εχω και αναγκη.Και για 2η,3η ν-οστη φορα ουτε συζητηση αν δεν του γεμισεις το μαγαζι(δεν διαννοειται καν οτι θα βαλει και μια μικρη αφισουλα σε 10 σημεια μηπως το δει και κανας ξεμπαρκος).Ολα αυτα βεβαια, αν δεν εχεις ξενερωσει εσυ ηδη επειδη σου φερεται λες κ εισαι κανα μαλ***σμενο που πρεπει να του εισαι υποχρεος επειδη σ'αφησε να παιξεις στο θεικο μαγαζι του,επειδη θεωρει για τον ιδιο λογο οτι εχει τον πρωτο κ τον τελευταιο λογο στην επιλογη των τραγουδιων που θα παιξεις,επειδη θα στην πει που δεν του γεμισες το μαγαζι του(σορρυ ρε φιλαρακι που να βρω 200 γνωστους??) η που ο κοσμος δεν εκατσε μεχρι τις 5 το πρωι(''μα καλα,τραγουδια ηταν αυτα που παιζατε?κοιμηθηκε ο κοσμος!χαθηκε να παιξετε κατι πιο ανεβαστικο(Ζηνα πχ) να κανουν κεφι κ να ανοιξουν κανα μπουκαλι?"),επειδη μπορει κατα τη 1 να σκασει η αστυνομια και να σε κατεβασει με το ζορι(κανεις τους δεν εχει αδεια για ζωντανη μουσικη,εξαρταται αν τα εχει καλα με τους μπατσους) και να αφησεις μαλ**ες ολους οσους εφερες να σε δουν,επειδη του λες να σου βαλει ενα ποτο και σε κοιταει με μισο ματι επειδη περιμενεις(κ ειναι απολυτως φυσιολογικο αλλωστε) οτι δε θα το πληρωσεις,επιδη τελειωνοντας θα βρισει ολους οσους ειχαν ερθει("μ@#@κες φοιτητες που βγαινουν εξω κ παιρνουν μονο μια μπυρα),επειδη θα νιωσεις ασχημα να ξαναπεις στους φιλους να ερθουν να σκασουν 7 ευρω για μια κοκα κολα για να σ'ακουσουν παραμορφωμενο απο μια αθλια κονσολα την οποια προηγουμενως σου εχει διαφημισει ως οτι καλυτερο κυκλοφορει,και αλλα τοσα επειδη...Εννοειται πως θα υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα αμα πετυχεις καμμια,πες το και σε μας τους υπολοιπους.Δεν στα λεω αυτα για να σε ξενερωσω,αλλωστε και γω συνεχιζω να θελω να παιζω,απλα ειναι πραγματα που λογικα σε μικρο η μεγαλο βαθμο θα συναντησεις.Εχω να σου προτεινω Εν Τη Οδω στην Γ.Παπανδρεου με πολλα απ'τα αρνητικα που ανεφερα παραπανω,και 1+1 που περυσι εγιναν καποια live.Αυτα και ελπιζω να μη μας φατε το νυχτοκαμματο στου Ζωγραφου :P

Παράθεση
[Θα ρωτησω μαλλον, γιατι να εχει κονσολα αν δε κανει live ? αλλα αν εχει τι εννοεις? οτι μπορει να μην εχει αρκετα καναλια ?
Θα εχει καμια ψευτοκονσολα-ενισχυτη δικαναλη στα μεγαλα κεφια που τη χρησιμοποιει για να οδηγει τα μεγαλα ηχεια(αν εχει).Να μην συζητησουμε για ηχο....
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #70 στις: 12/09/05, 08:52 »
Νομίζω ότι μερικές απόψεις που ακούστηκαν έχουν παραλείψει παντελώς να λάβουν υπόψιν τους το οικονομικό μέρος από πλευράς του καταστηματάρχη.
Εαν μιλάμε για μικρό μαγαζί τότε θα ήταν ευτυχές εαν είχε 50 άτομα μέσα.Αν λάβουμε επιπλέον υπόψιν ότι αυτά συνήθως γεμίζουν από φοιτητές ή εν γένη κόσμο που δεν θα πιάσει ένα τραπέζι βάζοντας μια φιάλη ουίσκι επάνω , τότε έχουμε κατά μέσο όρο μια κατανάλωση στα 7 ευρώ ανά άτομο , δηλαδή 350 με 400 ευρώ είσπραξη. Εαν παίζουν 3 άτομα επί 40 ευρώ ο καθένας τότε μόνο αυτοί θα πάρουν 120 ευρώ.Για υπολογίστε το υπόλοιπο προσωπικό τα λειτουργικά έξοδα ,ενοίκια κλπ να δούμε τι μένει στο μαγαζί?
Ας μην είμαστε υπερβολικοί λοιπόν. Ναι να πάρουν οι καλλιτέχνες αλλά εαν βγαίνει. Αν δεν βγαίνει τι να πάρουν?
Καλύτερα λοιπόν 30-40 και κάθε βδομάδα παρά 70 και μια μόνο φορά εφόσον ο καταστηματάρχης θα διαπιστώσει ότι δεν βγαίνει...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #71 στις: 12/09/05, 12:30 »
Εγω στο Rock Cafe ελεγα να ρωτησω γιατι εκει μου φαινεται να μας "σηκωνει"το κλιμα τωρα αν ρωτησω και μαθω θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #72 στις: 12/09/05, 12:46 »
ilektrojohn καταλαβαίνω την πικρία σου και την τσαντίλα σου προς τα μαγαζία...και πάντα οι μαγαζάτορες....προσπαθούν να βγάλουν όσα πιο πολλά μπορούν....αλλά αν έχεις πρόβλημα με αυτό...μην παίζεις live...στην τελική αφου είναι όλοι φίλοι σου...πηγαίντε σε ένα σπίτι πάρτε 10 μπουκάλια...και κάντε κέφι....
εγώ προσωπικά αν και παίζω με ηλεκτρικό σχήμα...δεν έχω πάρει σε live λιγότερο απο 60 ευρώ...και το περισσότερο 100. ΟΙ υπόλοιποι στην μπάντα παίρνουν λίγο λιγότερα...40 - 50 .Μπορεί η κούραση να είναι αρκετή αφου κουβαλάω όλο το rack, ηχεία και monitors...αλλα νομίζω οτι αξίζει...
1. επειδή γουστάρω πολύ...
2. επειδή είναι ένα καλό νυχτοκάματο....

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #73 στις: 12/09/05, 18:48 »
Παράθεση
Εγω στο Rock Cafe ελεγα να ρωτησω γιατι εκει μου φαινεται να μας "σηκωνει"το κλιμα τωρα αν ρωτησω και μαθω θα σας πω



Ksereis pou akribws einai to rock cafe

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμη Live συγκροτηματων
« Απάντηση #74 στις: 12/09/05, 21:56 »
Ναι, ξερω που ειναι (Παπαγου στην 8η σταση) , γιατι ρωτας?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
59 Απαντήσεις
35894 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 08:50
από lordi13
4 Απαντήσεις
2363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/05, 11:18
από Kική
28 Απαντήσεις
12589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/08, 16:13
από Ikaros
5 Απαντήσεις
4189 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 14:43
από BluesMe
5 Απαντήσεις
3669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24857 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star
12 Απαντήσεις
5317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 15:40
από LuNaFrEaK
4 Απαντήσεις
5153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 12:14
από Guitarholic_punk
17 Απαντήσεις
20060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/12, 02:26
από metalmike