Αποστολέας Θέμα: Tμημα Μουσικων Σπουδων-Μηχανογραφικο-Πανελληνιες 2013  (Αναγνώστηκε 4115 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Γεια σας παιδια !
Εχω δηλωσει ειδικο μαθημα αρμονια και dicte για να παω σε καποιο τμημα αει να σπουδασω μουσικη και θελω να μαθω αν τα ειδικα μαθηματα ειναι δυσκολα και αν υπαρχει περιπτωση να βρω δουλεια (εξωτερικο η εσωτερικο).Αν ειναι καποιος που ξερει ας μου πει.Ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ο καθηγητης που σου κανει αρμονια και dictee εχει την απαντηση στις ερωτησεις του εαν ειναι ευκολα ή οχι τα ειδικα μαθηματα! Φανταζομαι πως θα εχετε κοιταξει και τα παλαιοτερα θεματα!

Οσον αφορα το θεμα εργασιας, πιστευω πως η σιωπη ειναι η καλυτερη απαντηση  ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Φίλε Kyriakos_t, πιο εύκολα θα μπορούσα να σου πω για το πόσο δύσκολο ή εύκολο είναι να πιάσεις δουλειά, αν μου έλεγες τι χαρακτήρας είσαι, ποια είναι η οικογένεια σου, ποιο το οικονομικό σας status, ποιες οι γνωριμίες σας και άλλα παρεμφερή.....παρά από το πιο κλάδο επέλεξες να ακολουθήσεις, τι βαθμούς βγάζεις και πόσο καλός είσαι αυτό.
Μη νομίζεις ότι αυτό συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα. Απλά η Ελλάδα σπάει τα ρεκόρ σε τέτοια θέματα. Ίσως να σου φαίνονται και διαστημικά αυτά που λέω. Θα τα δεις στη πορεία και θα περάσεις κάποια στιγμή αργότερα να μας πεις τη γνώμη σου.
Κοίτα να κάνεις αυτό το οποίο γουστάρεις και όλα θα φανούν στην πορεία. Υπάρχουν τόσοι εκεί έξω, που καθένας έχει και από ένα διαφορετικό δίπλωμα και ψάχνει για δουλειά. Άλλος γούσταρε αυτό που σπούδασε, άλλος πάλι όχι. Κι όμως όλοι ψάχνουνε για δουλειά. Τουλάχιστον αυτός που έκανε αυτό που γούσταρε έχει να θυμάται και κάτι καλό και να αγωνίζεται για κάτι και με κάτι που αγαπάει.
Καλή επιτυχία μαν και κουράγιο.
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
ότι είπαν και οι απο πάνω μου!


οταν λες για δουλειά στη μουσική, εννοείς ως μουσικός , καθηγητής  ή οτιδήποτε παρεμφερές, όπως ηχοληψία κλπ?


Ειδικά στην Ελλάδα, το δασκαλίκι ειναι πλεον χόμπι και οχι πρώτη δουλειά :P
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
ότι είπαν και οι απο πάνω μου!


οταν λες για δουλειά στη μουσική, εννοείς ως μουσικός , καθηγητής  ή οτιδήποτε παρεμφερές, όπως ηχοληψία κλπ?


Ειδικά στην Ελλάδα, το δασκαλίκι ειναι πλεον χόμπι και οχι πρώτη δουλειά :P

Οτιδηποτε εχει σχεση με μουσικη.Αρκει να υπαρχει μια δουλεια πανω σε αυτο που λεω να σπουδασω αν ολα πανε καλα.

Φίλε Kyriakos_t, πιο εύκολα θα μπορούσα να σου πω για το πόσο δύσκολο ή εύκολο είναι να πιάσεις δουλειά, αν μου έλεγες τι χαρακτήρας είσαι, ποια είναι η οικογένεια σου, ποιο το οικονομικό σας status, ποιες οι γνωριμίες σας και άλλα παρεμφερή.....παρά από το πιο κλάδο επέλεξες να ακολουθήσεις, τι βαθμούς βγάζεις και πόσο καλός είσαι αυτό.
Μη νομίζεις ότι αυτό συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα. Απλά η Ελλάδα σπάει τα ρεκόρ σε τέτοια θέματα. Ίσως να σου φαίνονται και διαστημικά αυτά που λέω. Θα τα δεις στη πορεία και θα περάσεις κάποια στιγμή αργότερα να μας πεις τη γνώμη σου.
Κοίτα να κάνεις αυτό το οποίο γουστάρεις και όλα θα φανούν στην πορεία. Υπάρχουν τόσοι εκεί έξω, που καθένας έχει και από ένα διαφορετικό δίπλωμα και ψάχνει για δουλειά. Άλλος γούσταρε αυτό που σπούδασε, άλλος πάλι όχι. Κι όμως όλοι ψάχνουνε για δουλειά. Τουλάχιστον αυτός που έκανε αυτό που γούσταρε έχει να θυμάται και κάτι καλό και να αγωνίζεται για κάτι και με κάτι που αγαπάει.
Καλή επιτυχία μαν και κουράγιο.
 

Κοιτα λεω να προσπαθησω και οτι κανω.Προτιμω να ακολουθησω κατι που γουσταρω ,και οτι γινει ας γινει, παρα να παω σε κατι σιγουρο που να μην μου αρεσει.


Οσον αφορα το θεμα εργασιας, πιστευω πως η σιωπη ειναι η καλυτερη απαντηση  ;D


αυτο δεν μου αρεσε  :)

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Οσον αφορα το θεμα εργασιας, πιστευω πως η σιωπη ειναι η καλυτερη απαντηση  ;D


σου αρεσει δε σου αρέσει, στο Γιουνάν αυτη ειναι η αλήθεια. Εδω δεν πληρώνονται σοβαροι επαγγελματιες (ΟΧΙ ΦΙΡΜΕΣ!) οπως πρέπει, με περγ**ηνές και κόπο. Ο επαγγελματιας που θα σε χρησιμοποιήσει, δεν νιώθει την τέχνη. Σχεδον ολοι που πληρώνουν για αυτη τη δουλειά δεν το εχουν λάβει σοβαρά με την ουσια αλλα με το χρήμα.




Monkey business  που λενε και στο χωριό μου.


Αν κατι ισως σου ψιλοδωσει λεφτα για βενζίνα στεγη και φαγητό ειναι να μπλέξεις με σκυλολόγια και πανηγύρια. στα υπολοιπα, κουλτουρα να φύγουμε..
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις (τωρα το ειδα)
Να στε καλα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
294 Απαντήσεις
87280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/08, 12:43
από Mithrandir
1 Απαντήσεις
3542 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/13, 18:56
από zepfan
18 Απαντήσεις
5383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/13, 04:05
από zeromancer
3 Απαντήσεις
3969 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/13, 14:05
από Eddie~Maiden
9 Απαντήσεις
3880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/13, 19:43
από let me know 796
5 Απαντήσεις
3788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/13, 12:41
από atav (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
6000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/14, 04:15
από paokz
0 Απαντήσεις
3557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/13, 08:21
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
3271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/13, 08:24
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
5161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/16, 21:16
από ΚΕΠΕΜ