Ψηφοφορία

Ποιό σόλο προτιμάτε για το διαγωνισμό? Να ψηφίσουν και οι άμεσα ενδιαφερόμενοι (διαγωνιζόμενοι)!

Flying in a Blue Dream - Satriani
4 (9.5%)
Glasgow Kiss - Petrucci
5 (11.9%)
Hotel California - Eagles
4 (9.5%)
Little Wing - Steve Ray Vaughan
2 (4.8%)
Only the Good Die Young - Iron Maiden
3 (7.1%)
Sea of Lies - Symphony X
3 (7.1%)
Stairway to Heaven - Led Zeppelin
10 (23.8%)
The Forgotten pt2 - Satriani
2 (4.8%)
Comfortaby Numb - Pink Floyd
9 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 42

Η ψηφοφορία έληξε: 18/03/07, 22:35

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός ταλέντων!!  (Αναγνώστηκε 56947 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #75 στις: 16/03/07, 14:52 »
''αφου του gers ηταν η ιδεα ας αποφασισει αυτος πανω σε ποιο κομματι θα διαγωνιστειτε.''
''Ας κανει καποιος κατι, ας παρει καποιος μια αποφαση γιατι εχει αρχισει και κουραζει το thread! Gers, νομιζω οτι εισαι ο καταλληλοτερος γιατι εσυ το ξεκινησες!''

OK λοιπόν, το θέλετε έτσι? Αφού νομίζετε ότι οι άλλοι είναι μαλ :-X ες που ψηφίζουν και αφού πιστεύετε ότι οι δικές σας γνώμες είναι ανώτερες απ των άλλων τότε θα αποφασίσω εγώ. Πάντως δεν είδα καμία αντίδραση από κανέναν όταν προτάθηκε το stairway to heaven παρά μόνο όταν είδατε ότι βγαίνει πρώτο!

Έχετε σκεφτεί ότι άλλοι μπορεί να παίζουν κάτι απλό και να τους φαίνεται παλούκι? Όπως είπε και ο Alex Flouros θα μπορούσε να διοργανωθεί καινούριος διαγωνισμός για τους παπατζήδες!

Αlex μ αρέσει το κομμάτι που αναφέρεις και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το βάλω. Επειδή όμως πολλοί θέλουν τη δική μου γνώμη, τότε έλειξε:

Glasgow Kiss - Petrucci. 10 μέρες προθεσμία! (έστω και αν αυτή η επιλογή ευχαριστεί 1-2 άτομα :()

Συγνώμη σ αυτούς που ψήφισαν! Απ ότι φαίνεται η γνώμη των πολλών δεν παιρνάει εδώ >:(
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/07, 14:55 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #76 στις: 16/03/07, 15:18 »
1ον) Gers, δεν καταλαβαινω τον τονο του μηνυματος σου, πρωτα απο ολα σεβομαστε αυτον που ειχε την ιδεα για να δημιουργησει αυτον τον "διαγωνισμο" και γι'αυτο μας βλεπεις να απευθυνομαστε σε σενα!

2ον) Αντιδραση εγω προσωπικα δεν εφερα για το stairway γιατι ημουν της αποψης οτι αφου συζηταμε για SOLO τοτε το συγκεκριμενο που κολλαει??? Αφου βλεπω οτι βγαινει το συγκεκριμενο κομματι τοτε καταλαβαινω οτι εχουν ψηφισει ατομα τα οποια δεν εχουν καταλαβει ακριβως τι παμε να κανουμε εδω, το θεμα ειναι να καθισουμε να διαβασουμε για να βγαλουμε ενα σολο, οχι να παιξουμε prima vista ενα σολο που εχει γραφτει πριν απο 30 χρονια! Αν ειμαι ο μοναδικος που εχει προβλημα με το συγκεκριμενο κομματι τοτε ευχαριστως αποχωρω γιατι θελω να προχωραω μπροστα και οχι να κανω πισωγυρισματα!

3ον) Σεβομαι τις γνωμες ΟΛΩΝ εδω μεσα οπως θελω να σεβονται και οι αλλοι τη δικη μου, απλα εκφραζω την δυσαρεσκεια μου για το αποτελεσμα! Δηλαδη το 25% των κιθαριστων εδω μεσα θελουν να παιξουν/ακουσουν το solo του stairway? Σαν απωθημενο ορισμενων μου φαινεται αυτο, που ειτε δεν εχουν δει καποιον να το παιζει ή δεν εχουν καθησει ποτε να το προσπαθησουν!

4ον) Απο την αρχη ειχα ριξει την ψηφο μου στο glasgow, οποτε δεν με χαλαει η επιλογη σου, τελικα ισως να ηταν καλυτερα να ειχες επιλεξει εσυ το κομματι απο την αρχη οποιο κι αν ηταν αυτο!

5ον και τελευταιο) Γιατι να σπασουμε το φορουμ σε 2 κατηγοριες: Παπατζηδες & Αρχαριοι ??? Ολοι κιθαριστες ειμαστε, αν καποιος αποφασισει οτι δεν μπορει να παιξει ενα κομματι τοτε πολυ απλα δεν λαμβανει μερος!

P.S. Αν τελικα οριστικοποιηθει το glasgow εχω φανταστικο backing track.

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #77 στις: 16/03/07, 16:06 »
Αφού λοιπόν κλείσαμε στο Glasgow Kiss (που κατά τη γνώμη μου όπως πήγαν να εξελιχθούν τα πράγματα σώστα το επέλεξε ο Gers), ας ανεβάσει ο slayerman το backing track και να πούμε συγκεκριμένα ποιο σημείο του κομματιού θα παίξουμε(π.χ.από το 4:00 έως 5:00).

Υ.Γ.: Αν καταφέρω να το παίξω θα μου αγοράσω παγωτό και το Score(DVD) των Theater που το'χω βάλει στο μάτι!

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #78 στις: 16/03/07, 16:08 »
ΕΕΕ

Βάλτε και τα :
No one like you - Scorpions (κλασσικό και οραίο)
Fade to Black - Metallica (το αγαπημένο μου .... μήπως είναι δύσκολο?)
Comfortably Numb - Pink Floyd (no comment)


Το ένα ήδη το έβαλα. Στα άλλα δύο εννοείς την εισαγωγή ή το κυρίως σόλο?

Φιλε Gers  εννοώ το κυρίως σόλο φυσικα !
Τι αξία έχει να ακούσεις μια εισαγωγή μικρότερη του 1 λεπτού πχ? (Fade to Black)
Επιμένω σε αυτά  ;)έχουν εξαιρετικά σόλο
(όχι ότι το Glasgow δεν έχει , αλλά από ότι διάβασα , δεν θα παιχτεί ολόκληρο , λόγω της δυσκολίας του..... Να μην κάνουμε μισά πράματα ;D

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #79 στις: 16/03/07, 16:31 »
Guyz το backing θα το ανεβασω απογευμα-βραδακι οκ?

Αντε ας αρχισουμε ολοι να μελεταμε το glasgow kiss, πολυ ωραιο σολο απο καθε αποψη!  ;D

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #80 στις: 16/03/07, 16:55 »
Guyz το backing θα το ανεβασω απογευμα-βραδακι οκ?

Αντε ας αρχισουμε ολοι να μελεταμε το glasgow kiss, πολυ ωραιο σολο απο καθε αποψη!  ;D
Ωραία! :D Το backing track είναι από το guitarbt.com γιατί άμα είναι από κει (αυτο που γράφει [by Dxjaymz]) το κατεβάζω αυτή τη στιγμή. Να μην το κατεβάζω 2 φορές.

Α ναι, στην αρχή του σόλο (στο pre-solo δηλαδή :)) έχει κάτι δισολίες. Αυτά όποιος δεν έχει octaver ή όπως αλλιώς λέγεται πρέπει να τα ηχογραφήσει ξεχωριστά και να τα περάσει μετά όλα μαζί ή να είναι one-take χωρίς τα layers αυτά? [Κατά τι γνώμη μου δε νομίζω ότι χρειάζεται να κάτσουμε να ηχογραφήσουμε ξεχωριστά layers γι'αυτό το σύντομο σημείο]
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/07, 17:05 από newGuitarMan »

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #81 στις: 16/03/07, 17:09 »
Φιλτατε Gers εμενα βγαλε με απ'εξω... Απ' οτι φαινεται η γνωμη του λαου δεν περναει :P

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #82 στις: 16/03/07, 17:44 »
Ωπα ωπα ωπα! >:( >:( Sorry αλλα γραφτηκαν πολλα κουλα πιο πανω... Δε καταλαβα... "Ενδιαφερον σολο"... "Να διαβασουμε"... Αλλος γραφει εκει που δεν πιανει μελανι 41 ατομα που ψηφισαν ... Οπως καταλαβενετε καταστραφηκε το thread... Τι να διαβασουμε δε το πιασα ... Θα δανειστω τα λογια ενος πραγματικου rocker (Axl Rose) οταν του ζητηθηκε η αποψη του για μπαντες στυλ dream theater... Εμεις ημασταν μια μπαντα που παιζαμε για γυναικες και λεφτα να και οχι nerds που συναντηθηκαν σε μουσικα κολλεγια ... Αχ μου λειπουν τα 90ς τοτε που καποιοι τα σπαγαν ... και δεν διαβαζαν ... ΛΥΠΑΜΑΙ!!! Και επειδη τωρα που το βλεπω εχει αρκετα εντονο υφος το post μου και δεν θελω να παρεξηγηθω με κανεναν... Ουτε με τα κομματια που ηταν στην ψηφοφορια ειχα προβλημα ουτε με τους Theater που τυχαινει να μου αρεσουν και πολυ ( αν και nerds οπως και να το κανουμε). Σπαστηκα που 2 3 ατομα εδω παρεκλιναν της γνωμης 41 αλλων ατομων που ψηφισαν...
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/07, 17:54 από woodaki »
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Light_Without_Heat

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Living the dream...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #83 στις: 16/03/07, 17:54 »
Παίδες count me out και μένα. Αφ'ενός μεν δε γνωρίζω σχεδόν καθόλου το εν λόγω κομμάτι και  με όλα αυτά που έχω να κάνω δεν νομίζω να προλάβω να μελετήσω-ηχογραφήσω-μιξάρω ένα οκτάλεπτο κομμάτι μουσικής, αφ'ετέρου για να είμαι ειλικρινής δεν έχω τη διάθεση να τα κάνω όλα αυτά γιατί πολύ απλά δεν μου αρέσει και τόσο πολύ ώστε να μπώ στη παραπάνω διαδικασία.
INTERNET.
SERIOUS BUSINESS.

Αποσυνδεδεμένος Alex Panagis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Κithara.gr Forum Rules!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #84 στις: 16/03/07, 18:18 »
Και εγω ειμαι εξω! δεν εχω καταλαβει το "μελεταω" για να βγαλω ενα solo το οποιο ουτε καν εχει ψηφιστει!!! Ειδα πως αρχισε το θεμα (μεχρι και αυτη φορα) και πως κατεληξε! ::) Δηλαδη πρεπει να εχουμε παντα τους κλασικους για Θεους (Petrucci, Satriani, Vai) κτλ? Δηλαδη το solo του Samarithan-Candlemass η' Βlack Dwarf-Candlemass δεν σας κανει? Παρολο που ειναι doom κομματια εχουν σολαρες πραγματικα! Κατι απο Βlind Guardian η' Ηelloween ας πουμε παλι δεν ε?
Αχ ρε Gers με τις ιδεες σου! (και εμενα με εκνευρισε απιστευτα το θεμα ψηφοφορια και αντιμετωπιση του >:()
Καλη μελετη στους υπολοιπους!

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #85 στις: 16/03/07, 18:48 »
...δεν νομίζω να προλάβω να μελετήσω-ηχογραφήσω-μιξάρω ένα οκτάλεπτο κομμάτι μουσικής...
Μα νομίζω ότι ξεκαθαρίστηκε ότι θα παιχτεί μόνο το solo(1:00, το πολύ 1:30 λεπτό) κι όχι ολόκληρο το κομμάτι, όποιο κομμάτι και να αποφασιστεί.
Τελικά βλέπω ότι η ιδέα αρχίζει και χάνει έδαφος. Κρίμα...
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/07, 18:49 από mpamps »

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #86 στις: 16/03/07, 19:11 »
Η λεξη "ΜΕΛΕΤΑΩ" μαγκες ειναι προφανως κατι που δεν εχετε κανει ΠΟΤΕ πανω στο οργανο σας, γι'αυτο και αντιδρατε ετσι στο ακουσμα της λεξης, αλλιως θα το εκτιμουσατε πολυ!

Οσον αφορα τι λεει ο Axl για τους theater, πραγματικα τον εχω 100% γειωμενο, δεν θα μου πει κανεις τι να ακουω και ποιος ειναι nerd! Αν οι theater ειναι nerds τοτε οι jazzιστες τι ειναι?

Αν θελετε μαγκες μου το μουσικο σας επιπεδο να κινειται στα χναρια των zeppelin ή να αναπολειτε τα περασμενα χρονια και να βαζετε τα κλαμματα, δικαιωμα σας! Απλα να ξερετε οτι ειστε υπευθυνοι για το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ (οπως αποδεικνυεται για μια ακομη φορα) μουσικο επιπεδο της Ελλαδας!

Ας μην δειχνατε τετοια ανωριμοτητα στην ψηφοφορια για να μην υπηρχαν αντιδρασεις! Υπαρχουν και ατομα σ'αυτο το φορουμ που βλεπουν το οργανο ΩΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ και δεν γουσταρουν να αναλωνονται με κομματια της περασμενης χιλιετιας!

Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ, ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!


Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #87 στις: 16/03/07, 19:22 »
Παρτε και το link και καλη επιτυχια σε οσους συμμετεχουν:

http://rapidshare.com/files/21343224/Glasgow_Kiss.mp3.html

Εγω δεν ασχολουμαι αλλο, η ολη η κατασταση ειναι τραγικη και αστεια!

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #88 στις: 16/03/07, 19:22 »
γνωμη μ ειναι οτι απο την αρχη δεν επρεπε να μπει ψηφοφορια αφου δεν πληρει ολα τα γουστα , ασε που θα γλιτωναμε και την βεβηλωση των zepps! ;) λοιπον glasgow kiss? και ποιο σημειο? αν βεβαια συνεχιζεται το project.......

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #89 στις: 16/03/07, 19:28 »
ομολογώ το χέσατε ( σορρυ ) το θεμα...κανατε το πιο ομορφο πραγμα χαλια. Ρε παιδια...Ρε παιδια...σε όλα πρεπει να εχουμε καταληψεις και πομπες και διαμαρτυρίες; ελεος. Χαμηλωστε λιγο τόνους, Δεν θα στειλετε το κομματι στο ηρωδειο. Εγω αυτα τα λεω μαλλον σαν θεατης παρα σας διαγωνιζομενος γιατι δεν πιστευω οτι μπορω να ανταπεξελθω στο κομματι. Δυστυχως εχω παρατησει καιρο τωρα την μελετη. Ατο δεν σημαινει οτι θα προτιμουσα να παιξουμε κατι πιο απλό για να συμμετασχω. Το ολο θέμα του διαγωνισμου είναι να μας πιεσει να κανουμε κατι καλυτερο σαν παικτες και οχι να βγουμε πρωτοι η δευτεροι. Ακομα και αν δεν παρω μερος είναι πολύ πιθανο να δοκιμασω τις δυναμεις μου στο οργανο ετσι για να προσπαθησω. μην χάνετε το νοημα. Και μην το κανετε θέμα. Παρθηκε Μια απόφαση , δεν ηρθε το τελος του κοσμου. Στηριξτε την όσοι μπορειτε  συμμετεχοντας και οσοι δεν θέλετε τουλαχιστον στηριξτε την για αυτους που θα διαγωνιστουν.
φιλικα, και αναμένοντας το μέρος του κομματιού που θα κριθεί για διασκευη
Συμεων...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #90 στις: 16/03/07, 19:42 »
Το ολο θέμα του διαγωνισμου είναι να μας πιεσει να κανουμε κατι καλυτερο σαν παικτες και οχι να βγουμε πρωτοι η δευτεροι.

Συμφωνώ και επαυξάνω. Κι εγώ αμφιβάλλω το κατά πόσο θα καταφέρω να το βγάλω, αλλά γουστάρω πολύ να προσπαθήσω και σίγουρα ο διαγωνισμός είναι ένα κίνητρο προς αυτή την κατεύθυνση. Ελπίζω να το δουν και άλλοι έτσι και να έχουμε μεγάλη συμμετοχή έστω και χωρίς να τα καταφέρουμε να βγάλουμε ό,τι legato σε 32α ή tapping έχει το κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #91 στις: 16/03/07, 19:52 »
Το σόλο θα παιχτεί μέχρι το 2.19.

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #92 στις: 16/03/07, 20:09 »
κατσε αυτο π εστειλε ο slayerman ειναι απο 3 και κατι μεχρι 5.... τελικα απο που μεχρι που θα ειναι να ξερουμε

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #93 στις: 16/03/07, 20:39 »
Συγχαρητήρια, καταφέρατε μια όμορφη ιδέα να τη μετατρέψετε σε ένα μάτσο σκουπίδια!!

Ευτυχώς που στην αρχή είχα τονίσει να ΜΗΝ τσακωθείτε!!!
 
 :-\

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #94 στις: 16/03/07, 21:01 »
Παιδια δεν ξερω ποιο σολο εννοουσε ο Gers, και μαλλον μολις τωρα καταλαβα οτι ελεγε τα πρωτα 2:19 του κομματιου!

Εγω σαν σολο του κομματιου θεωρω το μεσαιο σημειο (4:00-5:00) και ανεβασα το bt για αυτο! Sorry αν καταλαβα λαθος!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #95 στις: 16/03/07, 22:36 »
Λοιπον, κριμα και παλι κριμα...

Οσοι συντονιστες ανακατευτηκανε στο θεμα ανακατευτηκανε απο επιθυμια να βοηθησουν... Αν δεν μας θελατε ας το λεγατε εξαρχης...

Επειδη εχουν ειπωθει καποιες βαριες κουβεντες, οι οποιες πιστευω οτι ειπωθηκανε εν βρασμω ψυχης αλλα δυστυχως ειπωθηκανε, θα παρακαλεσω ολους να κρατησετε τους τονους χαμηλα...

Ειναι κριμα μια καλη ιδεα σαν κι αυτη να καταληξει στον Καδο...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #96 στις: 16/03/07, 22:46 »
Ναι ρε σεις ηρεμήστε λίγο καλά τα λέει ο Arg0 μην το χαλάσουμε κ αυτό το θέμα! :-[
Ελπίζω όσοι είπαν ότι θα αποχωρήσουν να το ξανασκεφτούν έτσι κι αλλιώς δεν έγινε και τίποτα απλά πολλοί εδώ μέσα είναι ευέξαπτοι ;D

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #97 στις: 16/03/07, 23:13 »
Ναι ρε Ιασωνα να τους κρατησουμε χαμηλα τους τονους ωραια αλλα εδω ειπωθηκαν χοντραδες και συγκεκριμενα απο ενα ατομο που οσο καλος μουσικος ειναι φανηκε οτι σαν συμπεριφορα και χαρακτηρα υστερει λιγο... Προς slayerman Εδω περα μας κατηγορησες οτι ειμαστε υπευθυνοι για τη μουσικη παρακμη της χωρας μας οτι ειμαστε ανωριμοι μουσικα και κλαιμε αναπολωντας το παρελθον.  Απο την αλλη λες δεν δινω λογαριασμο για το τι θα ακουσω οταν σου τσιγκλισα τους theater αλλα εβγαλες αλλα 30 ατομα μουσικα ανωριμα. Καπως αυταρχικο αυτο. Αν οπως λες εχεις ως βλεψη να βγαλεις την Ελλαδα απο τη μουσικη της παρακμη καλη επιτυχια.  Εμενα τα κινητρα μου ακομα και τωρα ειναι ακριβως τα ιδια με οταν προτοξεκινησα να παιζω γυρω στο 94. Κραιπαλες και πιπινια... εποχες που παιζαν τα γκρουπακια στα σχολεια σε κατι πλατειες κατι ψευτομουσικες σκηνες κλπ. Σιγουρα τα αναπολω γιατι δεν υπηρχαν πικροχολοι τυποι... Και οσοι υπηρχαν... Οι καταστασεις ηταν rock τοτε... και αν ησουν μ@@@@ας επεφτε πολυ σφαλιαρα και μπουκαλι. Aν εσυ θες να γινεις ο guitar guru της Ελλαδας μαγκια σου αλλα οχι οτι πρεπει και να μας ενδιαφερει κιολας...Οσο για το αν η μουσικη προχωρησε... Υστερα απο 40 χρονια το stairway ακουγεται ακομα...  Glasgow kiss υστερα απο 40 χρονια? αμφιβαλλω πολυ...   
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/07, 23:18 από woodaki »
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #98 στις: 16/03/07, 23:40 »
"Οσο για το αν η μουσικη προχωρησε... Υστερα απο 40 χρονια το stairway ακουγεται ακομα...  Glasgow kiss υστερα απο 40 χρονια? αμφιβαλλω πολυ..."
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! 

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #99 στις: 16/03/07, 23:46 »
Απέχω απέχω αλλά εδώ έχει γίνει σφαγή,

Από τη μία John Petrucci και Michael Romeo

Και από την άλλη Jimmy Page, Steve Ray και Gilmour

Όπως και να το κάνουμε οι νότες δεν μετράνε με το κιλό.
Υπάρχει και το ειδικό βάρος ενός κιθαρίστα!! Βλέπε Jimmy Page
(και το λέω εγώ που ξέρετε ότι είμαι κολλημένος Shreddakias)


O Michael Angelo έπαιξε στο clinic ένα tribute στους Zeppelin, και μετά τον ρώτησα πως και έτσι?

Και μου λέει “Ultimate Respect to Zeppelin” (Απεριόριστος σεβασμός στους Zeppelin)
Και επίσης μου είπε ότι ίδρωσε για να κάνει την ηχογράφηση για το tribute μέχρι να καταφέρει να βγάλει το ύφος του Page.

Συμπέρασμα, έπρεπε να μπουν κατηγορίες, πχ. Classic Rock, Progressive …Fusion … Blues …you name it!!! Όχι όλα μαζί!!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
16665 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/02, 19:53
από D@ve Murray
59 Απαντήσεις
19429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 15:12
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
24263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/07, 11:06
από Evangelos 123
21 Απαντήσεις
7034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 14:44
από lavigne
55 Απαντήσεις
15578 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 17:25
από Joevaicci
134 Απαντήσεις
58575 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
28003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
4 Απαντήσεις
4817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
17 Απαντήσεις
12332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 18:54
από nead