Αποστολέας Θέμα: Andy James Solo Copetition - Stel Andre  (Αναγνώστηκε 3428 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« στις: 16/01/14, 23:42 »
Καλησπερα παιδια. Παραθετω το νεο μου βιντεο για τον διαγωνισμο του Andy James! Ελπιζω να σας αρεσει!


S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος kbasilis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #1 στις: 16/01/14, 23:45 »
Εμένα μου άρεσε και παίζει να είναι αυτό που μου αρέσει πιό πολύ από τα δικά σου solo.

Καλή επιτυχία  :D

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #2 στις: 17/01/14, 00:26 »
Πολύ απλά, ΜΠΡΑΒΟ!!!

Δεν έχω δει ούτε μισό σόλο μέχρι τώρα στο διαγωνισμό που να μην είναι κάτι μεταξύ μπουρμπουλήθρας και πίου πίου λέηζερ. Όσο τεχνικά και να είναι, δεν έχουν αρχή μέση και τέλος, απλά σρεντ. Εσύ έβαλες μελωδία, έβαλες phrasing, έβαλες και γρήγορα σημεία εκεί που πραγματικά δημιούργησες το χώρο! Επίσης, πολύ ωραίος ήχος. Καλή επιτυχία!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #3 στις: 17/01/14, 00:56 »
Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια!
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #4 στις: 17/01/14, 12:15 »
ωραίος! κατάφερες να τα'χει όλα μέσα σε ενα λεπτό.
καλή τύχη :)

παρεμπιπτόντως.. ψηφίζει ο κόσμος ή επιτροπή?
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #5 στις: 17/01/14, 13:56 »
Καιρό είχαμε να ακούσουμε κάτι δικό σου Στέλιο...
Πολύ ωραίο, μπράβο και καλή επιτυχία στον διαγωνισμό...
 
Το συγκεκριμένο backing σήκωνε και γρήγορα σημεία(πράγμα που δεν μας έχεις συνηθίσει και πολύ) και τα έδωσες εκεί που έπρεπε...
 
 

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #6 στις: 17/01/14, 16:53 »
Δεν ειναι ο Στέλιος.. ειναι αυτη η διαβολεμενη κιθαρα του που τα παιζει απο μονη της.

Θυμάμαι παλια σε μια συναυλια μου λεει ενας τοτε κολλητος ασχετος με τη μουσικη: "..ενταξει ρε μ@λ@κ@ τι μουσικοί είναι αυτοί? Πρώτον η ηλεκτρική κιθάρα παίζει απο μονη της.. όπου και να βαλεις τα δακτυλα αυτή παίζει!"  :o


Τελευταια και γω μαθαινω την cort μου x-6 να παιζει.. αλλα εχω αρχισει να βλεπω σημεια κοπωσης πανω της και φοβαμαι μην εχει την ιδια μοιρα με το γαϊδαρο του Χοντζα  ;D


Υ.Γ Στέλιο ζήλεψες τα tapping εκείνου του ξανθούλη από το jamtrackcentral?
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/14, 17:11 από Lampr0s »
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #7 στις: 17/01/14, 18:27 »
ωραίος! κατάφερες να τα'χει όλα μέσα σε ενα λεπτό.
καλή τύχη :)

παρεμπιπτόντως.. ψηφίζει ο κόσμος ή επιτροπή?


Να σαι καλα αγαπητε! Οχι θα αποφασισει ο Andy James υποθετω. Δεν εχει ψηφοφοριες και τετοια. Αν ειχε δε θα επαιρνα μερος. Προσωπικα μισω τις διαδικασιες με τις ψηφους. Τι να το κανω να παιζεις εσυ παπαδες αλλα εγω να χω 432.000 φιλους και να με βγαλουν 1ο.. και συ να μην περασεις ουτε στους τοπ 100 πχ. Οχι οτι εχει και καμια σημασια δλδ.. τα νουμερα δε λενε τπτ. Αμα παιζεις κιθαρακλα.. παιζεις.. τελος. Ειτε βγαινεις 1ος ειτε 101ος παλι σουπερ εισαι! Απλα παιρνω μερος γιατι ειναι μια καλη προβολη του κοπου καθε μουσικου. Τωρα οι "θεσεις" ειναι σχετικες και τυπικες καμια φορα. Παρολαυτα ευχαριστω πολυ για την στηριξη!


Καιρό είχαμε να ακούσουμε κάτι δικό σου Στέλιο...
Πολύ ωραίο, μπράβο και καλή επιτυχία στον διαγωνισμό...
 
Το συγκεκριμένο backing σήκωνε και γρήγορα σημεία(πράγμα που δεν μας έχεις συνηθίσει και πολύ) και τα έδωσες εκεί που έπρεπε...
 
 


Ευχαριστω φιλε μου!


Δεν ειναι ο Στέλιος.. ειναι αυτη η διαβολεμενη κιθαρα του που τα παιζει απο μονη της.

Θυμάμαι παλια σε μια συναυλια μου λεει ενας τοτε κολλητος ασχετος με τη μουσικη: "..ενταξει ρε μ@λ@κ@ τι μουσικοί είναι αυτοί? Πρώτον η ηλεκτρική κιθάρα παίζει απο μονη της.. όπου και να βαλεις τα δακτυλα αυτή παίζει!"  :o


Τελευταια και γω μαθαινω την cort μου x-6 να παιζει.. αλλα εχω αρχισει να βλεπω σημεια κοπωσης πανω της και φοβαμαι μην εχει την ιδια μοιρα με το γαϊδαρο του Χοντζα  ;D


Υ.Γ Στέλιο ζήλεψες τα tapping εκείνου του ξανθούλη από το jamtrackcentral?


Ευχαριστω αγαπητε! Αν κ ξερεις.. δεν θεωρω τον εαυτο μου shredερα προσπαθησα να ταιριαξω οσο μπορουσα στο κομματι. Χαιρομαι αν αρεσει!! Οι περισσοτεροι στο jamtrackcentral ειναι παπαδες και καλα θα κανουν να παν' να ανοιξουν καμια αρχιεπισκοπη, να γινω κι εγω μοναχος μπας και μου μαθουν εστω και τα μισα απο οσα παιζουν!  ;D  Οσο για την κιθαρα.. ναι μπορεις να πεις εν μερη οτι παιζει κ μονη της. Ειμαι ερωτευμενος με την συγκεκριμενη. Ειναι τοσο ανετη για μενα, και στο μποι της και στην αισθηση και στον ηχο. Ειναι οτι ακριβως θελω. Παρολαυτα ο ηχος ηταν ειναι και παντα θα παραμενει στα δακτυλα μας. Αν εχεις βρει τι ειναι αυτο που θελεις να παιζεις, θα το παιξεις και στην yamaha των 100 ευρω και στην Musicman. Απλα η 2η θα σε βοηθησει στο πι και φι.
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #8 στις: 17/01/14, 20:24 »
-Έτσι είναι.. γιατί ο Γιοκαρίνης δεν θα επαιζε ροκαμπίλια σε πιανάκι με μπαταριες που πουλανε στα παγηγύρια? Σιγά.. που θα κόλλαγε?
-Εκεί στην Αγγλια μονο εχουν τετοια μοναστηρια.. ας μαζευτουν και δω για αρχη 2-3 αρχιεπίσκοποι να ανοιξουν κανα τετοιο κονσερβατόριο της προκοπης! Θα παω και γω δοκιμος να καθαριζω τουαλετες και θα στηνω αυτι για το πως παιζεται το eco-picking ;D
-Κοιτα, το σολο σου εγω σρεντ το θεωρω.. απλα σρεντ με σρεντ εχουν διαφορές και διαβαθμισεις. Αλλά αυτο ειναι αλλο θεμα και θα ανηκε σε σρεντ διαγωνισμό. Άσε που αυτα ειναι δικα μας προσωπικα κομπλεξ που παλευουμε να φτασουμε σε ενα επιπεδο και καθε φορα διαπιστωνουμε οτι υπαρχει και το παραπανω και δωστου παλι ανασκουμπωμα και προπονηση. Οπότε θελω να πω οτι και με τον ίδιο τροπο κρινουμε και τους αλλους.. θελουμε για να του πουμε μπραβο να σκιζει την κιθαρα ασχετα αν δεν εχει ίχνος μελωδικότητας αυτο που παιζει! Ασε που αν το σολο σου το επαιζε πχ ο Σατριανι, όλοι θα λεγαμε οτι "αυτό του βγηκε" και όχι οτι "δεν μπορει να παιξει κατι πιο διαστημικο ο τυπος?".
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Andy James Solo Copetition - Stel Andre
« Απάντηση #9 στις: 17/01/14, 21:33 »
Συμφωνω κι εγω με αυτη την αποψη. Σιγουρα το σολακι μου ειναι απο τα πιο shredy που χω κανει. Πλακα ειχε! Θα κατσω να μελετησω τετοια lick. Whole new world comes ahead  ;D
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
3637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/13, 20:51
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
1743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/13, 05:56
από Stel Andre
9 Απαντήσεις
4297 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/13, 18:53
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
2361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/13, 12:43
από Stel Andre
8 Απαντήσεις
4109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/13, 18:39
από modfori
6 Απαντήσεις
3524 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/13, 16:42
από Stel Andre
10 Απαντήσεις
4511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/14, 16:17
από Stel Andre
3 Απαντήσεις
3119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/14, 23:58
από Yiannis Papadopoulos
3 Απαντήσεις
2757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/14, 16:10
από Stel Andre
5 Απαντήσεις
4334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/14, 18:53
από Stel Andre