Αποστολέας Θέμα: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο  (Αναγνώστηκε 15842 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #25 στις: 06/10/08, 09:35 »
Κ φυσικα FREE!!!
όχι και free! 20 ολόκληρα λεπτά έκανε το εισητήριο....  ;D

όταν πήγα να μπω με σταματήσανε γιατί είχα στο λαιμό μου την φωτογραφική....
και "περιμένετε" λίγο κύριε να έρθει ένας υπεύθυνος"...και να του λέω πως όλο το στάδιο έχει μηχανές...
τελικά δν ήρθε κανείς...με ρώτησε αν η μηχανή είναι ιδιωτική και μ'άφησε.... :P

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #26 στις: 06/10/08, 09:56 »
Τη δουλεια του εκανε ο ανθρωπος φιλε μ..κανονικα απαγορευεται οπως ξερεις σε ολες τις συναυλιες να εχεις μηχανες κλπ..αλλο που εχει ολος ο κοσμος κ που στις περισσοτερες συναυλιες ο ελεγχος ειναι απλα απαραδεκτος κ τυπικος..αλλα ξαναλεω ετσι ειναι..βλεπουμε τα πραγματα να λειτουργουν οπως πρεπει κ μας πειραζει..σχεδον οπως πρεπει τελοσπαντων γιατι αν ηταν να σταματουν οσους εχουν μεσα καταγραφης εικονων κ βιντεο επρεπε να τους σταματησουν ολους κ δν θα εμπαινε κανεις ποτε..δν ξερω κανενα πλεον εκτος του πατερα μ ;D που να εχει κινητο χωρις καμερα..Οπως κ να χει απο μενα μπραβο στους διοργανωτες κ στο εμτηβι..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #27 στις: 06/10/08, 09:56 »
Κ φυσικα FREE!!!
όχι και free! 20 ολόκληρα λεπτά έκανε το εισητήριο....  ;D


Btw εγω ειχα κονε φιλε δν πληρωσα τπτ ;D ;D
χοχοχο 8)
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #28 στις: 06/10/08, 10:42 »
Καλημέρα!
Με ποιό τραγούδι ξεκίνησαν οι REM;
Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #29 στις: 06/10/08, 10:59 »
Κ φυσικα FREE!!!
όχι και free! 20 ολόκληρα λεπτά έκανε το εισητήριο....  ;D


Btw εγω ειχα κονε φιλε δν πληρωσα τπτ ;D ;D
χοχοχο 8)
ΤΥΧΕΡΈ! :P
Τη δουλεια του εκανε ο ανθρωπος φιλε μ..
ναι ρε, το ξέρω...τον περίμενα να έρθει ο υπεύθυνός του να δω τι θα μου πει...
αλλά ντάξει...όλο το γήπεδο είχε κάμερες....να πω πως τους σταμάταγε όλους οκ.... ;)
ε, κ αν δν μ'αφήναν από εκεί είχε ένα κάρο εισόδους να μπεις...δν θα το χανα τώρα για μια βλακεία....

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #30 στις: 06/10/08, 11:11 »
Μια χαρα σε βρισκω ;)Απλα μου φαινεται αστειο μερικες φορες..Ο κοσμος γκρινιαζει ειτε γινονται σωστα οι διαδικασιες ειτε δε γινονται...Σιγα μη δε σ αφηνε να μπεις...Ξερει κανεις που ηταν στο λαιβ γιατι οι ενισχυτες του κιθαριστα ηταν τιγκα στα δεινοσαυρακια πανω?Εχω πραγματικη απορια ;DΕπισης δν θυμαμαι με ποιο τραγουδι ξεκινησαν..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #31 στις: 06/10/08, 11:21 »
Ξέρεις τι? να γίνει σωστά η διαδικασία αλλά να γίνει για όλους...
όχι σε ένα άτομο για να πούνε πως κάποιον εμποδίσανε να φωτογραφίσει το event...
ούτε κι εγώ θυμάμαι το τραγούδι που αρχίσανε...
Όσο γι αυτό με τους ενισχυτές....απλά εκκεντρικότητα...! ;)

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #32 στις: 06/10/08, 11:28 »
Λοιπον οι τυποι τα σπασανε ....... ;D

Πολυ καλη παραγωγη , αψογος ηχος και ολοι ηταν σουπερ.

Η Gabrielle που δεν την ηξερα ηταν πολυ καλη

Οι Kaizer Chiefs ηταν πολυ χαβαλεδες και μουρλοκομεια και ξεσηκωσαν τον κοσμο αλλα...μετα....

.....ηρθαν τα αφεντικα και τα κανανε λιμπα.

Μπραβο

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #33 στις: 06/10/08, 11:56 »
Αυτο σου λεω οτι ειδικα σ αυτο το θεμα ειναι απρα πολυ δυσκολο να γινει σε ολους γιατι πλεον ολοι εχουν κινητα με καμερες κλπ κλπ..Οποτε προφανως γινεται σ αυτους που ειναι πολυ εμφανες οπως εσυ παραδειγμα που ειχες κρεμασμενη στο λαιμο φωτογραφικη ;D
Παντως πραγματικα ηταν περιεργα τα δεινοσαυρακια :)
Τεσπα οπως κ να χει εμενα μου αρεσε πολυ σαν διοργανωση απ ολες τις αποψεις..Ουτε υποστηρικτης του εμτηβι ουτε τιποτα ειμαι απλα ηταν υποδειγματικη η κατασταση χτες..Μακαρι να το δουν αρκετοι μπας κ βαλουν λιγο μυαλο κ μακαρι να γινουν κ αλλα τετοια..Αυτα ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #34 στις: 06/10/08, 12:50 »
ε αφού το ξέρουν πως όλοι έχουν κινητό με κάμερα γιατί συνεχίζουν να απαγορεύουν τις κάμερες?
όσο για αυτό που λες να τα βλέπουν άλλοι...
εντάξει...δν έχουν όλοι τα λεφτά του μτβ...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #35 στις: 06/10/08, 14:24 »
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ!!!

Έτσι ρε, πάντα τέτοια!!!

REM: Τι να πω, δεν έχω να πω και πολλά.. :) Τρομερές στιγμές!!!

Kaiser Chiefs: Θα ήθελα πολύ να τους ξαναδώ!! :D Γεμάτοι ενέργεια, πολύ ωραίο setlist και γενικά άψογοι!! :D

Gabriella: 16 χρονών είναι ρε παιδιά? :o  ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ 8)...(αρκεί να μην την ακούς.. :P).. Καλή ήταν η διασκευή στο cry me a river του timberlake..

C:Real: Ε, κάπως έπρεπε να αρχίσουμε.. :P


Πολλά μπράβο και στο mtv για τα ονόματα που έφερε... θα μπορούσε να φέρει καμιά π**αρίζου, καναν στέρεο-μάικ ή κάποιο ποπ είδωλο του εξωτερικού.. ;) Προσωπικά, όταν άκουσα για REM και Kaiser Chiefs το είχα δεδομένο ότι θα πήγαινα...
« Τελευταία τροποποίηση: 06/10/08, 14:27 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #36 στις: 06/10/08, 14:43 »
Ηταν ωραια αν ελειπαν και ολα αυτα που δεν γινεται να μην ελειπαν..Καλα ουτως η αλλως mtv δεν παιζει να δω.
Συναυλιακα τωρα..Ολοι που παιξαν ειχαν φοβερο ηχο..Τι ωραια που θα ταν ολες οι συναυλιες να ειχαν τετοιο ηχο..Oi c-real οκ,η gabrielle ok(αφηστε τες αυτες τις διασκευες τελος παντων) με τους kaiser chiefs βαρεθηκα και ψιλοεκνευριστηκα και οι rem ηταν παρα πολυ ωραιοι.Ασε που μας εδιεξαν οτι και το τωρινο του υλικο στεκει.
Ο σκηνοθετης στους rem ηταν πολυ yo!Μπραβο του ;)

Τραγελαφικο 1) Ο κοσμος που εφευγε οταν παιχτηκε το losing my religion..ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ(για πολλους και διαφορους λογους)
Τραγελαφικο 2)Ο Κυριακου του Αντ1 που κατα την συναυλια του Σκαι πριν λιγο καιρο ειχε απαγορεψει τις καμερες επικαλυμενος ιεροτητα του χωρου..Και σκεφτομαι μακαριος..Οχι το χρημα δεν βασιλευει..Οχι δεν στηνομαστε σε καθε μ....... που την εχει δει δερβεναγας..οχι..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #37 στις: 06/10/08, 15:24 »
Τραγελαφικο 2)Ο Κυριακου του Αντ1 που κατα την συναυλια του Σκαι πριν λιγο καιρο ειχε απαγορεψει τις καμερες επικαλυμενος ιεροτητα του χωρου..Και σκεφτομαι μακαριος..Οχι το χρημα δεν βασιλευει..Οχι δεν στηνομαστε σε καθε μ....... που την εχει δει δερβεναγας..οχι..

 :o είπε κάτι τέτοιο???   :o




ο σκηνοθέτης των REM όντως έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά...ομολογώ πως κοίτααζα τις οθόνες για πολλή ώρα! ;D

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #38 στις: 06/10/08, 15:26 »
Ήμουν και εγώ χθές, καταρχήν ψιλοεκνευρίστηκα και κουράστηκα με τα βαρετά και ανούσια διαλείμματα ανάμεσα στίς μπάντες αλλά έτσι είναι, τσάμπα ήταν οπότε θα τα είχαμε και αυτά. Η παραγωγή ήταν εξαιρετική, πολύ καλά σκηνικά και ήχος.
Με εντυπωσίασαν οι REM (δεν τους έχω ξαναδεί) γιατί παραγματικά παίξαν με πολύ όρεξη και ενέργεια και συνολικά σχεδόν 1,5 ώρα. Πολύ φίλοι μου έλεγαν ότι λόγο του event δεν θα έπαιζαν πάνω από 40' αλλά τελικά δεν έγινε έτσι.  Άψογα παιγμένα κομμάτια, εξαιρετικός ήχος και φοβερή σκηνική παρουσία-τρομερή ενέργεια του Stipe (πιστεύω στο είδος του από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος, δεν ξέρω τι παίρνει και έχει τέτοια ενέργεια στην ηλικία του!). Ευρηματικές οι επιλογές στις οθόνες.
Οι Kaiser Chiefs ήταν καλοί και ορεξάτοι ανκαι δεν ήξερα σχεδόν κάνένα κομμάτι τους.
Για τους seereal (δεν ξέρω καν αν γράφεται έτσι) άτυχη επιλογή, θεωρώ ότι μπορούσαν να διαλέξουν κάτι καλύτερο από τον ελληνικό χώρο. Κλείνω λέγοντας ότι λυπήθηκα το στάδιο και την κατάσταση του μετά (σβησμένα τσιγάρα κλπ), αν και είναι φοβερός χώρος για συναυλία.
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #39 στις: 06/10/08, 15:37 »
με τους kaiser chiefs βαρεθηκα και ψιλοεκνευριστηκα
Για ποιόν λόγο?...(όχι που βαρέθηκες αλλά που εκνευρίστηκες)...

Τραγελαφικο 1) Ο κοσμος που εφευγε οταν παιχτηκε το losing my religion..ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ(για πολλους και διαφορους λογους)
Όντως...


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #40 στις: 06/10/08, 17:16 »
με τους kaiser chiefs βαρεθηκα και ψιλοεκνευριστηκα
Για ποιόν λόγο?...(όχι που βαρέθηκες αλλά που εκνευρίστηκες)...

Kαταρχας δεν μ αρεσει η brit ποπ καταδευτερον μου την εσπαγε  ο τραγουδιστης τους γενικα..Απο ντυσιμο μεχρι παρουσια και ολα..Ο ηχος ηταν  καμπανα και εκει εννοειται.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #41 στις: 06/10/08, 17:58 »
Nα πω και γω τα δικα μου.Λοιπον το λαιβ ηταν μια χαρα.Οι  C real..ηταν συμπαθητικοι.Οι Kaiser chiefs παιξαν πολυ καλα.Μπορω να πω οτι ειχαν πολυ ενεργεια και ο τραγουδιστης ηταν πολυ τρελος!Περα το οτι οπως ειπε και καποιος αλλος σκαρφαλωσε την σκαλωσια..πρεπει να διελυσε και 5-6 μικροφωνα!Ειχαν επισης ωραιο ηχο.Οι REM εκαναν μια καταπληκτικη εμφανιση.Δλδ ηταν σαν ακουγα το CD και καλυτερα.Δεμενοι πολυ καλα..ηχος αψογος..εικονες απο πισω φανταστικες..προσεγμενη σκηνοθεσια..ερμηνεια πολυ καλη απο τον τραγουδιστη.Ενα σταδιο γεματο να κινειται στον παλμο τους.

Μπορω να πω οτι περασα πολυ ωραια.Την δαγκωσαμε λιγο μιας και ειχε λιγο ψυχρα..αλλα το αξιζε και με το παραπανω! 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος CK

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #42 στις: 06/10/08, 22:05 »
Είναι σίγουρο πως δεν ψάχνουν για κάποια επαγγελματική κάμερα με τρελούς ευρυγωνικούς φακούς και φλας-πολυέλαιο; Γιατι νομίζω οτι επιτρεπουν φωτογραφικές μηχανές για μετέπειτα προσωπική χρήση των στιγμιοτύπων, αλλα δεν επιτρεπουν κάμερες επαγγελματικής μορφής, με τις οποίες θα μπορούσε κανείς να βγάλει τρελά λεφτα σε κάποια μουσικά εντιτόριαλ, με φυσικά μηδαμινή άδεια απο τον καλλιτέχνη (αρα τσάμπα photos)

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #43 στις: 06/10/08, 22:54 »
Παραλίγο να το ξεχάσω... Πολύ έξυπνη ιδέα το βιντεάκι πριν το encore!! :D

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #44 στις: 07/10/08, 15:48 »
Παραλίγο να το ξεχάσω... Πολύ έξυπνη ιδέα το βιντεάκι πριν το encore!! :D
πραγματι πολυ πρωτοτυπη ιδεα.γενικα ωραια συναυλια(ανεξαρτητα απο τσαμπα).οι rem ακρως επαγγελματικοι(με την καλη εννοια),δεν περιμενα να παιξουν τοση ωρα.καλα ο σταιπ απιστευτος απο τους καλυτερους frontman που εχω δει.
οι kaiser chiefs δεν νομιζω να πιασαν την αποδοση των προηγουμενων 2 φορων αλλα ηταν πολυ ευχαριστοι.ενταξει δεν παιζουν κατι τρομερο αλλα ειναι αρκετα διασκεδαστικοι.
η αυστραλεζα ειναι 16???παρα πολυ ωραια( 8)).τους c-real τους προλαβα στο τελευταιο κομματι οποτε...
παντως πολλοι στους rem εφευγαν απο τη μεση της συναυλιας

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #45 στις: 07/10/08, 16:28 »
μαλλον λογω ΜΜΜ τα οποια παρα τα μηνυματα του Mtv δεν αλλαξαν τα δρομολογια τους.... εκτος απο το μετρο που εβαλε ενα δρομολογιο παραπανω....

Αποσυνδεδεμένος herbie

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #46 στις: 07/10/08, 16:33 »
Πολυ ομορφη συναυλια! πολυ καλη οργανωση που παρα την μεγαλη μαζα του κοσμου και τον δυσκολο χωρο πηγε πολυ καλα! Καλυτερα απο καθε ελληνικο φεστιβαλ που μας αφηνουν στο ελεος του θεου καθε φορα!

Οι c-real παντελως αδιαφοροι καλυτερα να επαιζαν ειτε η Μονικα,Le page,matisse,raining pleasure.οχι για καποιον αλλο λογο αλλα ειχε και αναμεταδοση σε πολλες ευρωπαικες χωρες και ολοι θα νομιζουν πως ετσι ειναι οι ελληνικες ροκ μπαντες και γινομαστε ρεζιλι καθε φορα! Παντως καλυτερα απο το να βαζανε τιποτα Βισση-Ρουβα-βανδη....

Η Gabriela climi(?)Ηταν αρκετα καλη και ζεστανε τον κοσμο

Kaiser chiefs ειναι η τριτη φορα που τους βλεπω και πρωτη φορα που τους βλεπω απο τοσο πισω αλλα παιξανε τιμια.Δεν τα σπασανε,δεν ηταν στα κεφια τους αλλα δωσανε ωραιο show.

R.E.M. Τα λογια ειναι περιτα παιξανε τα ρεστα τους!:)

Τωρα οσο για την οργανωση εμενα μαρεσε και μαρεσανε και οι παρουσιαστες και ειδικα αυτος ο ελληνας παρουσιαστης ηταν πολυ καλος και ελπιζω να ειναι μονιμος και να εχει εκπομπη στο mtv. Τωρα οσο για τους χορηγους, διαφημησεις μπλα...μπλα...μπλα....
Βρε παιδια,μν μζεριαζεται αλλο! Το MTV εννοειται πως θελει να πουλησει αλλα μας εφερε 1 τεραστιο,ενα μεγαλο και ενα μεσαιο ονομα εντελως δωρεαν! και ειχε παντου γυρω γυρω πολλους γιατρους, δεν ειχε τραμπουκους σεκιουριταδες,ηταν σε εναν πολυ ομορφο χωρο τον οποιο το MTV τον σεβαστηκε πιο πολυ απο οτι ολοι εμεις(ειδα πολλα ασχημα πραγματα.) Τι θελετε δηλαδη? να μας πληρωσει και απο πανω επειδη πηγαμε?

Αντε ελπιζω να κανει και βραβεια το MTV γιατι βαρεθηκα τα σικε και στημενα βραβεια του mad(ξερναω) και τα αριων(ξερναω εις διπλουν) με τα playback τους!


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #47 στις: 07/10/08, 17:55 »
Δεν πήγα στο live διότι η ιδέα του να συνωστιστώ μαζί με άλλα χιλιάδες άτομα με κίνδυνο να μην μπω καν στο στάδιο με αποθάρρυναν.. Είμαι λίγο καλοπερασάκιας, το παραδέχομαι, αν και οι R.E.M. αποτέλεσαν μεγάλο δέλεαρ (τους άκουγα κυρίως μικρότερος, τα τελευταία χρόνια όμως, από υπαιτιότητα μου, έχω χάσει τα ίχνη τους δυστυχώς).. Εν τούτοις παρακολούθησα ελαφρώς τη συναυλία από την τηλεόραση και έχω να πω ότι οι headliners ήταν άψογοι.. Άλλους δεν πρόλαβα (ή μπορεί και να μην μετέδωσε το κανάλι, δεν ξέρω).. Τους Chiefs δεν θα άντεχα να τους ακούσω γιατί αυτό το είδος μουσικής το έφαγα στη μάπα άσχημα, όταν τα βράδια σε κάθε pub του Manchester με live gig, άκουγες συνέχεια αυτό το είδος μουσικής από τις ερασιτεχνικές μπάντες και αν δεν έπαιζαν τουλάχιστον μια φορά το "I predict a riot" κάτι θα γινότανε την άλλη μέρα :D.. Είναι απίστευτο οι αγγλικές cover μπάντες να προτιμάνε να παίζουν Chiefs και Killers από Muse, Keane, Radiohead, κ.λπ.. Ας είναι..

Με κίνδυνο να εκτεθώ ανεπανόρθωτα  ;D θα δηλώσω ότι οι C-Real μου αρέσουν, αναλογιζόμενος βέβαια το είδος στο οποίο κινούνται.. Έχουν κάποια καλά κομμάτια (δεν έχω δίσκο τους, απλά ότι ακούω από το ελάχιστο ραδιόφωνο που βάζω καμιά φορά στο αυτοκίνητο, όταν έχω ξεχάσει για 10 συνεχόμενες μέρες να αλλάξω CD και βαριέμαι να το ξανακούσω για 11η ;D) τα οποία βέβαια θέλουν τις ώρες τους για να ακουστούν.. Θα ήταν τουλάχιστον αστείο να τους βάλω στην ίδια σειρά με τα rock/metal συγκροτήματα που ακούω, απλά έχω να πω ότι η μουσική τους φαίνεται τίμια (δεν είναι δηλαδή βγάζω ένα σουξεδάκι και τα άλλα κομμάτια δεν ακούγονται).. Επειδή σχεδόν όλοι είπατε ότι δεν έπαιξαν καλά, ήθελα να ρωτήσω αν το λέτε αυτό επειδή αντικειμενικά η απόδοση τους ήταν χαμηλή ή επειδή δεν σας αρέσουν σαν συγκρότημα.. Δεν συμφωνώ με την άποψη ότι με αυτό το live θα έπρεπε να δείξουμε (μέσω του "αντιπροσώπου" μας) τι αξίζουμε μουσικά σαν χώρα, γιατί χίλιες φορές να μην έχω μουσική παραγωγή σαν Ελλάδα παρά να γίνονται επιτυχίες κάτι αηδιαστικά τραγούδια που έπαιζαν στο αμερικάνικο Mtv πριν αυτό γίνει συνδρομητικό..

Αποσυνδεδεμένος herbie

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #48 στις: 07/10/08, 20:37 »
Προσωπικα σχετικα με τους  c real πιστευω πως δεν επαιξαν καλα πρωτον,δηλαδη η φωη της κοπελας δεν της πολυεβγαινε και σε αυτο το ειδος ουσικης ειναι ασχημο αυτο,ασε που μου φενεται να εχουν μπερδεψει λιγακι αυτα που παιζουν. Περα απο αυτο η μυσικη τους ειναι 30 χρονια πισω και κακογουστη,αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο βεβαια,αλλα και εμφανισιακα αυτη η και καλα ροκ ν ρολ ποζα απο τα 80s μπορω να πω πως μονο ντροπη με εκανε να νοιωσω. επισης το να φορας γυαλια ηλιου βραδιατικα σε live αν δεν εισαι ο richard ashcroft,liam gallagher,jarvis cocker δεν λεει πολυ.
Απλα πιστευω πως δεν ταιριαζαν με το κλιμα της βραδιας,καλυτερα να βαζανε εναν ποπ καλιτεχνη οπως οι Matisse(αν και αυτοι ειναι λιγακι πισω επισης) Monika που τουλαχιστονξερουν να στηθουν και ασε τους c real να κανουν την δουλεια τους εκει που παιζουν(σε κατι σκυλαδικα right?)

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Συναυλία του MTV στο Καλλιμάρμαρο
« Απάντηση #49 στις: 08/10/08, 00:06 »
Φίλε Herbie δυστυχώς δεν ακούω ελληνικά συγκροτήματα όπως εσύ (αν και θα έπρεπε, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη στο ποιοι θα ήταν καλύτερα να παίξουν στο συγκεκριμένο live.. Σε αυτό που όμως έχω γνώμη, είναι στο τι ακούω.. Έχω πάψει από καιρό να ασχολούμαι με το τι κάνει ο ένας, τι γυαλιά φοράει ο άλλος, αν αυτό θυμίζει 80's, 60's, κ.λπ.. Αν ήταν έτσι δεν θα είχα ακούσει ποτέ Malmsteen γιατί πολύ απλά είναι εντελώς σνομπ μέχρι αηδίας, δεν θα είχα ακούσει ποτέ Cradle of Filth γιατί μπογιατίζονται, δεν θα είχα ακούσει ποτέ Metallica γιατί ο Lars μια εποχή είχε πάρει φόρα και έκανε μυνήσεις σε όποιον έβρισκε μπροστά του, δεν θα είχα ακούσει ποτέ Manowar γιατί τα δερμάτινα βρακάκια τους μόνο γέλιο μου προκαλούν, κ.λπ.. Ακούω πλέον ότι θεωρώ ωραίο στα αυτιά μου και δεν έχω πρόβλημα να πω ότι τη "βρίσκω" με μερικά κομμάτια των TXC, άλλοτε των Prodigy, των Active Member, των Sunrise Avenue, του James Blunt (ναι καλά διάβασες).. Ίσως και κάποιος να με πει "φλώρο".. Δεν με απασχολεί.. Εγώ το θεωρώ ανοιχτομυαλιά.. Δεν έχω καμία διάθεση να υποστηρίξω τους C-Real, ούτε γνωρίζω σε ποιο μαγαζί είναι (αν είναι κάπου) αλλά στοιχηματίζω € 100 ότι σε σκυλάδικο δεν τραγουδάνε.. Σου απαντάω σε αυτόν τον τόνο διότι διακρίνω στο post σου μια αίσθηση να μειώσεις κάτι που σε χαλάει σαν image ή ίσως κάτι που είναι περισσότερο εμπορικό απ' ότι επιτρέπεται (?).. Αν έκρινα λάθος σου ζητάω συγνώμη, απλά επειδή έχω μιλήσει με άπειρους που έχουν σαν slogan "αν είναι εμπορικό, δεν λέει", έχω θελήσει πολλές φορές να τα πω αυτά τα πράγματα..

Φιλικά πάντα ;)..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
13583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/05, 17:39
από Winmmisterakias
11 Απαντήσεις
5689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/04, 05:41
από I_Of_The_Storm
15 Απαντήσεις
5818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/08, 14:34
από Aganippi
7 Απαντήσεις
3252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/08, 09:10
από Stergios Kourou
15 Απαντήσεις
5196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 22:38
από jimmy 1916
25 Απαντήσεις
11356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/09, 10:12
από philip the great
4 Απαντήσεις
3697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/09, 21:14
από boxer
8 Απαντήσεις
4414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 21:31
από Μαρμελακι
0 Απαντήσεις
1937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/10, 08:33
από Θοδωρής
0 Απαντήσεις
5891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/18, 15:17
από Βραζίλης