Αποστολέας Θέμα: Rockwave Festival 2007  (Αναγνώστηκε 143303 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #100 στις: 15/02/07, 19:54 »
εγω δεν αμφισβητω τους μεταλικα αλλα πλεον οπως εχουν γινει δεν θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα να τους δω σε συναυλια..ισως να εχει νοημα για καποιον αρκετα νεοτερο που δεν εχει προλαβει το εν λογω συγκροτημα..για πολλους που εζησαν το συγκροτημα στα πανω του δεν νομιζω οτι θα τους κεντρισει το ενδιαφερον..εκτος καποιων φανατικων οπαδων βεβαια..

σχετικα με τον θεσμο του ροκ γουειβ παντως εμενα δεν με καλιπτει το ολο σκηνικο..κατ αρχας οταν καποτε ξεκινησε παιζανε καποιες μερες αναλογες με μουσικο ειδος..αυτη την στιγμη αμα πχ θελω να δω ενα συγκροτημα που μ αρεσει πρεπει να φαω καπελο αλλα 5 που δεν γουσταρω μια...2)..και καλα πες οτι αυτο ειναι θεμα γουστου εαν τα συγκροτηματα που εχουν χςσει ειναι στην ιδια φαση...αμα εχει να κανει ομως με συγκροτηματα απο ασχετα μουσικα ρευματα τοτε δεν ειναι τραγικη μαλ***α???...

μακαρι να μπορουσαν οι οργανωτες...που μαλλον δεν νοιαζονατι ιδιαιτερα γιατι και τωρα η κονομα μια χαρα παει..να οργανωναν ενα φεστιβαλ με 1μερα μπρουταλ/και 1 απο καθε ειδος απο ροκ μεχρι κλασικο χεβι ξερω γω,,,τοτε τουλαχιστον θα μπορουσα να πω οτι ναι μεν το ολο πακετο δεν με καλιπτει αλλα τουλαχιστον ευχαριστιθηκα μια μερα απο τις 3...αυτο θα μου αρεσε ιδιαιτερα..αλλα πλεον εχει παει αλλου το πραγμα...


γιατι νομιζεις οτι θα μπορουνε να φερουνε τοσα πολλα συγκροτηματα?
Αμα δεν περιοδευουν ολα μαζι?Αμα θελουν αλλοι να ειναι headliners?Δεν ειμαστε αγγλια ή γερμανια...στις heavy και στις brutal βραδιες τα ιδια ατομα θα ειναι...Το Rockwave δεν ειναι σαν το παλιο, αγιου κοσμα κτλ, δεν εχει γινει καθολου δουλεια στο terra vibe.Σε καθε rockwave στηριζονται σε μια μπαντα Black Sabbath,Metallica,Judas Priest...Αλλα οπως ειπα δεν ειμαστε Donington εδω...

Κατσε ρε γιατι δλδ?Το μπιλινγκ με τους Πριστ η τους Σαμπαθ σε χαλαγε?Η ηταν μικρα συγκροτηματα οι Quennsryche,Velvet REvolver,Black Label Society κ ακομα κ Nightwish?
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #101 στις: 15/02/07, 20:19 »
Αλλά ένα θα ήθελα να ζήσω...επειδή παίζει να είμαι και backstage, θα ήθελα να σε είχα μαζί, και όταν βλέπαμε τον Hetfield να του έλεγες καθαρά και ξάστερα -"φίλε το συγκρότημα είναι γτπ και είσαι ένας φλώρος του κερατά!!" πραγματικά θα είχε ενδιαφέρον η σκηνή... :P

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα γιατι να θεωρησω εγω ως επιχειρηματολογια τον παααααρα πολυ πιθανο τσαμπουκα και τραμπουκισμο του "κυριου" Hetfield...????
Εκτος αν κανενας απο σας πιστευει οτι αυτος ο τυπος ειναι διατεθιμενος να πεισει τον οποιοδηποτε συνομιλητη του με τροπους περαν των "πλαγιων"... :P :P :P :P :P :P :P :P :P

δεν τον ειδες στο some kind of a monster πως εκανε με τον Lars οταν πλακωθηκαν?Μια πετσετα πεταξε και εφυγε...

Βέβαια! δεν ήταν στημένο.... τους άφησαν να βγάλουν στη φόρα όλα αυτά τα ευτράπελα χωρίς καθόλου αντίσταση....  :P μη σου πω ότι δεν ήξεραν καν ότι υπήρχαν κάμερες! :o

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #102 στις: 15/02/07, 20:25 »
Metallica στο Rockwave λοιπον!!!


Μου φαινεται θα το σκασω το 100αρι, δεν θα το αντεξω!...


Τελικα ξερουμε για τους υπολοιπους;



Και που μπορω να βρω πληροφοριες γενικα για το πως ειναι το Φεστιβαλ, που κινουμαστε κλπ;
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #103 στις: 15/02/07, 20:28 »
www.didimusic.gr ειναι το επισημο site...για ποιο πραγμα θες συκγεκριμενα πληροφοριες?ρωτα κ εδω ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #104 στις: 15/02/07, 20:30 »
Γενικως, δεν εχω παει σε Rockwave κ δεν ξερω τι τρεχει εκει γιαυτο!...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #105 στις: 15/02/07, 21:38 »
Απιστευτο ετσι?τοσα χρονια γκρινιαζουμε για 2 μπαντες..ονοματα δν χρειαζεται να αναφερω καν...μας φερνουν τη μια κ συνεχιζουμε να γκρινιαζουμε...Ειλικρινα οταν αρχισει το εντερ σαντμαν θα πεσουν κορμια,απομακρυνθειτε απο κοντα μου ;D ;D

Αν δεν ανήκω σε αυτούς που γκρίνιαζαν που δεν έρχονται οι Metallica, μπορώ να συνεχίσω να γκρινιάζω απρόσκοπτα;

Ας τους χαρούν, όσοι τη βρίσκουν με την πάρτη τους. Προσωπικά ένοιωσα τόση συγκίνηση, όση κι αν μάθαινα πως εμφανίζεται η Θώδη.
εισαι ελεεινος και τρισαθλιος.οπως και οι υπολοιποι που ενω απο πριν ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να παν στη συναυλια οποια και αν ηταν η τιμη,τωρα κανουν αυτο που ξερουν καλυτερα.να γκρινιαζουν...

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #106 στις: 15/02/07, 23:43 »
εγω δεν αμφισβητω τους μεταλικα αλλα πλεον οπως εχουν γινει δεν θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα να τους δω σε συναυλια..ισως να εχει νοημα για καποιον αρκετα νεοτερο που δεν εχει προλαβει το εν λογω συγκροτημα..για πολλους που εζησαν το συγκροτημα στα πανω του δεν νομιζω οτι θα τους κεντρισει το ενδιαφερον..εκτος καποιων φανατικων οπαδων βεβαια..

σχετικα με τον θεσμο του ροκ γουειβ παντως εμενα δεν με καλιπτει το ολο σκηνικο..κατ αρχας οταν καποτε ξεκινησε παιζανε καποιες μερες αναλογες με μουσικο ειδος..αυτη την στιγμη αμα πχ θελω να δω ενα συγκροτημα που μ αρεσει πρεπει να φαω καπελο αλλα 5 που δεν γουσταρω μια...2)..και καλα πες οτι αυτο ειναι θεμα γουστου εαν τα συγκροτηματα που εχουν χςσει ειναι στην ιδια φαση...αμα εχει να κανει ομως με συγκροτηματα απο ασχετα μουσικα ρευματα τοτε δεν ειναι τραγικη μαλ***α???...

μακαρι να μπορουσαν οι οργανωτες...που μαλλον δεν νοιαζονατι ιδιαιτερα γιατι και τωρα η κονομα μια χαρα παει..να οργανωναν ενα φεστιβαλ με 1μερα μπρουταλ/και 1 απο καθε ειδος απο ροκ μεχρι κλασικο χεβι ξερω γω,,,τοτε τουλαχιστον θα μπορουσα να πω οτι ναι μεν το ολο πακετο δεν με καλιπτει αλλα τουλαχιστον ευχαριστιθηκα μια μερα απο τις 3...αυτο θα μου αρεσε ιδιαιτερα..αλλα πλεον εχει παει αλλου το πραγμα...


γιατι νομιζεις οτι θα μπορουνε να φερουνε τοσα πολλα συγκροτηματα?
Αμα δεν περιοδευουν ολα μαζι?Αμα θελουν αλλοι να ειναι headliners?Δεν ειμαστε αγγλια ή γερμανια...στις heavy και στις brutal βραδιες τα ιδια ατομα θα ειναι...Το Rockwave δεν ειναι σαν το παλιο, αγιου κοσμα κτλ, δεν εχει γινει καθολου δουλεια στο terra vibe.Σε καθε rockwave στηριζονται σε μια μπαντα Black Sabbath,Metallica,Judas Priest...Αλλα οπως ειπα δεν ειμαστε Donington εδω...

Κατσε ρε γιατι δλδ?Το μπιλινγκ με τους Πριστ η τους Σαμπαθ σε χαλαγε?Η ηταν μικρα συγκροτηματα οι Quennsryche,Velvet REvolver,Black Label Society κ ακομα κ Nightwish?

δεν σου απανταω γιατι εισαι προκατειλημμένος με μενα...οτι και να πω θα διαφωνησεις...
Μονο προσπαθησε να καταλαβεις ποια ειναι η ουσια αυτων που λεω...και γιατι τα λεω!
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #107 στις: 15/02/07, 23:48 »
καθολου προκατειλημενος δν ειμαι...απλα εχει τυχει να διαφωνησουμε σε μερικα 8εματα...παντως σοβαρα μιλαω για τα μπιλινγκ ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #108 στις: 15/02/07, 23:48 »
Ερμ.. Τι επαθε το site της ντιντις?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #109 στις: 15/02/07, 23:50 »

ΡΕ η DiDi το γυρισε στους Sabbath!

Mπεστε ολοι γρηγορα στο site της!
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #110 στις: 15/02/07, 23:58 »
καθολου προκατειλημενος δν ειμαι...απλα εχει τυχει να διαφωνησουμε σε μερικα 8εματα...παντως σοβαρα μιλαω για τα μπιλινγκ ;D

παμε στον sabbath?

BLS = τσιρακι του ozzy (zak wylde)
VR  = copy των Guns
Wastefall  = να μην προωθησουμε και ελληνες?

Λοιπον ολα τα συγκροτηματα ειναι ΤΕΛΕΙΑ ομως μαζευτηκαν μονο και μονο για να γεμισει η μερα των sabbath?

Εχο αδικο?
Επαναλαμβανω...μαρεσουν τα συγκροτηματα και πολυ μαλιστα ομως η DiDi τους εβαλε ετσι για τους sabbath

Τωρα με τους Priest ηταν πιο παλια...
QueensRyche kai Nightwish δεν παιζονται!Βεβαια οι nightwish ηρθαν και την επομενη χρονια και οι Ryche ειχαν να βγαλουν δισκο καιρο....
Γραψε μου λαθος για το σχολιο εκεινης της ημερας...

Τελειωνοντας......το terra vibe ειναι ενα ΜΠΟΥΡ**ΛΟ ΚΑΙ ΜΙΣΟ!!!
Χιλιες φορες το Καραισκακη!
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #111 στις: 15/02/07, 23:59 »
Eνταξει φιλε μου...εσυ τα ξερεις ολα στα 20 σου χρονια και εισαι ο υπερτατος κριτης και μουσικοφιλος.Eπειδη μιλησες και για θεμα αισθητικης να ξερεις οτι οταν καποιος θελει να εκφρασει μια αποψη..την εκφραζει με τροπο που να μην προσβαλλει κανεναν.Το να αποκαλεις λοιπον τους απειρους οπαδους των μεταλλικα που θα πανε στην συναυλια θυματα..ειναι ιδιαιτερα προσβλητικο κ εκφραζει και ενα κομπλεξ κατωτεροτητας.Αλλα βεβαια εσυ εισαι αλανθαστος.Ευχαριστουμε πολυ λοιπον που μας χαρισες την σοφια σου...αλλα εμεις μαλλον επιλεξαμε να ειμαστε θυματα!

Δε βλέπω να έκανα τόσο προσωπική επίθεση... Αλλά έτσι είναι... όποιος έχει τη μύγα... να τη φέρει πίσω. Δεν είδα να λέω πουθενά ότι είμαι ο μέγας μουσικός κριτής αλλά τουλάχιστον έχω τη στοιχειώδη κρίση ώστε να μπορώ να επιλέξω και να μη καταπίνω προϊόντα αμάσητα. Και εντάξει πάει στο διάολο ότι ο τελευταίος δίσκος τους είναι αντιεμπορικός του κερατά γιατί έχουν γράψει κομμάτια που περιγράφουν την κατάστασή τους και την πορεία τους. Αλλά και αυτά τα κομμάτια είναι ακριβώς όπως η πορεία τους... σκατά. Είμαι μεγάλος φαν των metallica των 80's (άντε και το Black Album ως πειραματισμός σε νέο είδος) αλλά δε μπορώ να δεχτώ ότι πρέπει να πληρώσω 60€ (το λιγότερο) για να δω μια μπάντα που η πορεία της τα τελευταία 10+ χρόνια είναι GTP... και ναι ο Hetfield είναι φλώρος... δεν είναι αυτός που ήταν, δε θα μπορούσε βέβαια αλλά δε περίμενα να γίνει τόσο φλώρος. Την έχει ψωνίσει πιο πολύ και από τη Britney (λέτε να δούμε upskirt photos?).

Eνταξει φιλε μου...εσυ τα ξερεις ολα στα 20 σου χρονια και εισαι ο υπερτατος κριτης και μουσικοφιλος.Ευχαριστουμε που μας χαρισες την σοφια σου...

αν καποιος δεν ειναι τρελος οπαδος δεν μπορει να καταλαβει τη τρελα ενος για ενα συγκροτημα.Οσα λεφτα και να σου ζητησουνε εσυ θα τα δωσεις...

Τα 20 χρόνια μου μου επιτρέπουν να καταλάβω τι είναι η εκμετάλευση... σε αντίθεση με τις δηλώσεις του φίλου μας του fake7 που θα πλήρωνε όσο όσο για να δει τη μπάντα με την οποία είναι τρελός...

Anyway δε θα κάτσω να αναλύσω άλλο την αντιπάθειά μου απέναντι στους Metallica, ζητώ συγνώμη αν προσέβαλε κάποιους ο χαρακτηρισμός.

ΥΓ : ίσως είναι το μεγαλύτερο πόστ που έχω κάνει ποτέ στα χρονικά μου εδω πέρα... για φαντάσου... που είσαι Βαγγέλη να δεις το φίλο σου! ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #112 στις: 16/02/07, 00:01 »
Ε οχι και μπουρδελο ρε συ το terra vibe... Μια χαρα χωρος ειναι αμφιθεατρικος και ανοιχτος, ο,τι πρεπει για φεστιβαλ. Το καραισκακη δεν ιεναι για φεστιβαλ μην τρελαθουμε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #113 στις: 16/02/07, 00:03 »
... και ναι ο Hetfield είναι φλώρος... δεν είναι αυτός που ήταν, δε θα μπορούσε βέβαια αλλά δε περίμενα να γίνει τόσο φλώρος. Την έχει ψωνίσει πιο πολύ και από τη Britney (λέτε να δούμε upskirt photos?).

ελα κοψτο, το παρατραβας....
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #114 στις: 16/02/07, 00:04 »
Ε οχι και μπουρδελο ρε συ το terra vibe... Μια χαρα χωρος ειναι αμφιθεατρικος και ανοιχτος, ο,τι πρεπει για φεστιβαλ. Το καραισκακη δεν ιεναι για φεστιβαλ μην τρελαθουμε.
αμφιθεατρικος πανω στο πευκο?  :D :D :D :D :D πωπω γελια!

το parking ηταν και αυτο "αμφιθεατρικο"  ?
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #115 στις: 16/02/07, 00:44 »
παλι καλα που υπαρχει κι αυτο το topic και ριχνουμε κανα χοντρο γελιο με τις μαλακιες που λενε μερικοι μερικοι...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #116 στις: 16/02/07, 01:11 »
Πραγματικα τα μισα τοπικ εδω μεσα ειναι αποδειξη της κλασικης μιζερογκρινιας των Ελληνων...Σου φερουν ενα γκρουπ που παρακαλας να δεις τοσα χρονια κ παλι γκρινιαζεις... ???τι να πω...εγω τουλαχιστον για μαιντεν γκρινιαζα για πολυ συγκεκριμενους λογους με αφορμη το live...Τελοσπαντων..μαλλον καποια πραγματα δν θα αλλαξουν ποτε..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #117 στις: 16/02/07, 01:21 »
Γιατί με προκαλείτε ρε παιδιά.... γιατί μου το κάνετε αυτό... αφού ξέρετε ότι θα απαντήσω...

Πραγματικα τα μισα τοπικ εδω μεσα ειναι αποδειξη της κλασικης μιζερογκρινιας των Ελληνων...Σου φερουν ενα γκρουπ που παρακαλας να δεις τοσα χρονια κ παλι γκρινιαζεις... ???τι να πω...εγω τουλαχιστον για μαιντεν γκρινιαζα για πολυ συγκεκριμενους λογους με αφορμη το live...Τελοσπαντων..μαλλον καποια πραγματα δν θα αλλαξουν ποτε..

Φίλε μου δε γκρινιάζω, να πω ότι πλήρωσα και κλαίω τα λεφτά μου ναι θα γκρινιάξω αλλά όχι. Σε αυτή την περίπτωση δε γκρινιάζω, απλά λέω τη γνώμη μου για τους Metallica. Δε παρακάλεσα ποτέ να τους δω... τουλάχιστον όχι όπως είναι τώρα. Ξέρω επίσης να εκτιμώ τα λεφτά και τα 60€ είναι πολλά (υπερβολικά) για να δεις μια συναυλία, οποιαδήποτε συναυλία. Αnyway...

Αποσυνδεδεμένος xristosvp

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #118 στις: 16/02/07, 01:29 »
 ;)   ozzy kai black label einai h allh rockwave mera...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #119 στις: 16/02/07, 01:38 »
;)   ozzy kai black label einai h allh rockwave mera...


Που το ξερεις εσυ αυτο?
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #120 στις: 16/02/07, 01:41 »
Εσυ schizm καλα τα λες αλλα με τι ικανοποιεισαι δεν μας εχεις πει..

Αναρωτιέμαι αν θα μου έκανες αυτήν την ερώτηση, αν προηγουμένως δεν είχα εκδηλώσει την απαρέσκειά μου για τους Metallica. Το αφήνω μετέωρο.

Θα με ικανοποιούσε να δω συγκροτήματα του σήμερα, που δεν έχουν προλάβει ακόμα να γίνουν top ονόματα, αλλά αυτό δεν αναιρεί επουδενί την καλλιτεχνική τους αξία. Όχι άλλους Scorpions, Metallica, Rolling Stones, Beatles κοκ που όταν δεν έχουν πεθάνει βιολογικά, το έχουν πάθει από πλευρά εμπνεύσεως και δημιουργικότητας. Το να προσπαθώ να συναισθανθώ όσα δεν βίωσα στην ώρα τους, μοιάζει σα να επιδιώκω να φυλακίσω τον άνεμο.

Αποσυνδεδεμένος xristosvp

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #121 στις: 16/02/07, 01:43 »
8a to ma8eis aurio apo to site ths didi

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #122 στις: 16/02/07, 01:44 »
Ειδαμε και τα συγκροτηματα του σημερα, μου φερανε στο Fuzz τους Kaiser Chiefs με 45 ευρω. Ε δινω αλλα 15 και παω Metallica.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #123 στις: 16/02/07, 02:00 »
Ειδαμε και τα συγκροτηματα του σημερα, μου φερανε στο Fuzz τους Kaiser Chiefs με 45 ευρω. Ε δινω αλλα 15 και παω Metallica.

Με είδες να κάνω κάποια αναφορά στην τιμή;

Ρωτήθηκα τι θα με ικανοποιούσε. Σε αυτή τη βάση λοιπόν περιγράφω πως βαρέθηκα να "πρέπει" να συναντώ μονίμως τις "αξίες" τους χθες, αντί να δω και κανένα γκρουπάκι της εποχής μου, που μόλις έβγαλε τον πρώτο του δίσκο κι έχει τη λαχτάρα να ανέβει ψηλότερα. Rock χωρίς νεανική ορμητικότητα δε μου λέει πολλά. Δε με ενδιαφέρει πχ να βλέπω έναν Mick να κοπανιέται μέχρι να τον πιάσει λουμπάγκο και να κροταλίζουν τα οστά του. Σέβομαι πως κάποιοι άλλοι τη βρίσκουν στα τόσο γνώριμα μονοπάτια των αγαπημένων τους συγκροτημάτων, αλλά -λυπάμαι- δεν με ενδιαφέρει προσωπικά μια τέτοια λογική.

Ειδικά δε για τους Metallica έχω αναπτύξει ακόμα και ιδεολογική αποστροφή. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #124 στις: 16/02/07, 02:01 »
Ειδαμε και τα συγκροτηματα του σημερα, μου φερανε στο Fuzz τους Kaiser Chiefs με 45 ευρω. Ε δινω αλλα 15 και παω Metallica.

Στο γκαγκαριν ηταν οι Καιζερ Τσιφς κ ηταν κ παρα παρα πολυ καλο λαιβ ;)
We were all born screaming....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
84 Απαντήσεις
29477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 16:54
από Staggάρης
8 Απαντήσεις
4561 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
31 Απαντήσεις
11807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
151 Απαντήσεις
41283 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5786 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης