Αποστολέας Θέμα: Ελληνικό Ροκ  (Αναγνώστηκε 50750 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #125 στις: 21/08/07, 18:40 »
Βεβαίως να υπενθυμίσω πως τα μεγαλύτερα κλασικά αριστουργήματα γράφτηκαν επί χρήμασι.

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #126 στις: 21/08/07, 19:03 »
"Ελληνικό Rock" ; ;;;;

Όπως λέμε δηλαδή, "Κινέζικο Τσάμικο". 

Διανύουμε την εποχή των Υβριδίων. :(

Να δούμε που θα καταλήξει ..  ??? ::)
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #127 στις: 21/08/07, 21:26 »
Εγώ δεν μίλησα για την περίπτωση που σε πληρώνει κάποιος για να γράψεις κάτι από την ψυχή σου... Λέω ότι το γράφεις για σένα και μόνο και μετά μπορείς και να το εμπορευτείς... Για να το ακούσουν κι άλλοι άνθρωποι... Άλλο το ένα, άλλο το άλλο... Δηλαδή, ο Ιωαννίδης που πληρώνεται για αυτά που γράφει τι σημαίνει; Ότι είναι σκυλοτράγουδα με χρονικό όριο; Ή ότι πουλιέται Αγγέλα;
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #128 στις: 21/08/07, 21:36 »
Εγώ δεν μίλησα για την περίπτωση που σε πληρώνει κάποιος για να γράψεις κάτι από την ψυχή σου... Λέω ότι το γράφεις για σένα και μόνο και μετά μπορείς και να το εμπορευτείς... Για να το ακούσουν κι άλλοι άνθρωποι... Άλλο το ένα, άλλο το άλλο... Δηλαδή, ο Ιωαννίδης που πληρώνεται για αυτά που γράφει τι σημαίνει; Ότι είναι σκυλοτράγουδα με χρονικό όριο; Ή ότι πουλιέται Αγγέλα;

Άλλο λέω εγώ Μαριάννα μου:
Ο Αναξίμανδρος είπε οτι ο Μπετόβεν ήταν ο πρώτος μουσικός στην ιστορία που ζήτησε να τον πληρώνουν για να γράφει κομμάτια. Δηλαδή λογικά έλεγε αφού θέλετε κομμάτια, πληρώστε. Ο δε Αλκίνοος δεν γράφει κομμάτια με την προυπόθεση να τον πληρώσει κάποιος, γιατί αν ήταν έτσι θα έβγαζε κάθε χρόνο καινούριο cd. Το γεγονός οτι έβγαλε cd με δικά του τραγούδια τελευταία φορά το 2003 σου λέει κάτι;
« Τελευταία τροποποίηση: 21/08/07, 21:44 από Αγγέλα »

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #129 στις: 21/08/07, 21:43 »
Ο δε Αλκίνοος δεν γράφει κομμάτια με την προυπόθεση να τον πληρώσει κάποιος, γιατί αν ήταν έτσι θα έβγαζε κάθε χρόνο καινούριο cd. Το γεγονός οτι έβγαλε cd με δικά του τραγούδια τελευταία φιρά το 2003 σου λέει κάτι;

Αυτό αποδεικνύει ότι ο Αλκίνοος είναι υπεράνω χρημάτων;;;;;;;;   :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #130 στις: 21/08/07, 21:46 »
Εγώ δεν μίλησα για την περίπτωση που σε πληρώνει κάποιος για να γράψεις κάτι από την ψυχή σου... Λέω ότι το γράφεις για σένα και μόνο και μετά μπορείς και να το εμπορευτείς... Για να το ακούσουν κι άλλοι άνθρωποι... Άλλο το ένα, άλλο το άλλο... Δηλαδή, ο Ιωαννίδης που πληρώνεται για αυτά που γράφει τι σημαίνει; Ότι είναι σκυλοτράγουδα με χρονικό όριο; Ή ότι πουλιέται Αγγέλα;

Άλλο λέω εγώ Μαριάννα μου:
Ο Αναξίμανδρος είπε οτι ο Μπετόβεν ήταν ο πρώτος μουσικός στην ιστορία που ζήτησε να τον πληρώνουν για να γράφει κομμάτια. Δηλαδή λογικά έλεγε αφού θέλετε κομμάτια, πληρώστε. Ο δε Αλκίνοος δεν γράφει κομμάτια με την προυπόθεση να τον πληρώσει κάποιος, γιατί αν ήταν έτσι θα έβγαζε κάθε χρόνο καινούριο cd. Το γεγονός οτι έβγαλε cd με δικά του τραγούδια τελευταία φορά το 2003 σου λέει κάτι;


Όχι δεν μου λέει απολύτως τίποτα... Γιατί αν ήταν υπεράνω χρημάτων δεν θα έβγαζε το cd με τις επιλογές από τη δισκογραφία του, τη Συνάντηση... Αυτό το Cd το έβγαλε καθαρά για τα φράγκα... Ας είμαστε ρεαλιστές... Δεν είχε τα κότσια να γράψει καινούργια κομμάτια, και προτίμησε το εύκολο χρήμα... Όσο φαν και να είμα, οι αλήθειες να λέγονται κοριτσάκι...
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #131 στις: 21/08/07, 21:47 »
Εγώ δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. :-\
Απλώς είπα οτι κανένας καλλιτέχνής δεν μπορεί να γράψει κάτι μέσα από την ψυχή του επι χρήμασι γιατί τότε δεν θα είναι μέσα από την ψυχή του αλλά για συμφέρον. Και για τον Αλκίνοο είπα πως πιστεύω οτι τα τραγούδια του τα γράφει αυθόρμητα γιατί κανείς δεν του λέει να έχει σύντομα έτοιμα τραγούδια για να βγάλει cd, οπότε έχει όλο το χρόνο να εμπνευστεί. Το έχει πει κι ο ίδιος...

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #132 στις: 21/08/07, 21:52 »
Γιατί εγώ τι είπα;
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #133 στις: 21/08/07, 21:54 »
Εγώ δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. :-\
Απλώς είπα οτι κανένας καλλιτέχνής δεν μπορεί να γράψει κάτι μέσα από την ψυχή του επι χρήμασι

Γιατι?  Διαφωνω με αυτο.Ολα τα μεγαλα και υπεροχα τραγουδια αποφερουν κερδη.Τωρα αν οι δημιουργοι τους σκεφτονται ή οχι τα χρηματα κανεις δεν το ξερει.
Ετσι οπως το γραφεις ακουγεται παντως πολυ ρομαντικο :)

Οσο για τον Ιωαννιδη ειχε δηλωσει μεταξυ αλλων σε εκπομπη οτι οταν του τελειωσουν τα λεφτα βγαινει για συναυλιες.Και αυτο δεν το θεωρω κακο.Ο ανθρωπος ασχολειται επαγγελματικα με το τραγουδι.Εγω τον θεωρω εξαιρετικο παντως.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/08/07, 21:58 από Fretwork »

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #134 στις: 21/08/07, 21:55 »
Γιατί εγώ τι είπα;

Τι  ???; Εμένα ρωτάς :o; Δεν κατάλαβες τι είπες ::);

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #135 στις: 21/08/07, 22:05 »
Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες... Δεν ασχολούμαι άλλο...
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #136 στις: 22/08/07, 15:32 »
Γιατί εγώ τι είπα;

Είπες οτι μπορεί κάποιος να βγάλει εμπνευστεί επί χρήμασι ???. Αυτό κατάλαβα δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #137 στις: 23/08/07, 16:50 »
ρε παιδια ειναι λογικο ο ιωαννιδης και ο καθε Ιωαννιδης να πληρωνετε...δλδ τι θελατε να χαριζε τις δημιουργιες του? ???....η βιοπαλη τι σας λεει?..σε λιγο θα πειτε οτι ειναι και εγκλημα να χρηματιζεται καποιος..ο ιωαννιδης προσφατα απεδειξε οτι δεν τον νοιαζουν και τοσο τα λεφτα..σε αντιθεση με καποιους αλλους..και δεν μιλω μονο για τον ιωαννιδη αλλα και για αλλους που μας απεδειξαν για αλλη μια φορα στην, συναυλια της αναδασωσης, οτι ειναι υπεραβω χρηματων..αλλα πρεπει και καπως να ζησουν οι ανθρωποι...μην ειμαστε και πλεονεκτες... :D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #138 στις: 12/09/07, 16:05 »
σιγουρα πρεπει να εχει ελληνικο στιχο!επειδη ειμαι της γενιας των 90'ς θα πω οτι κορυφαια ειναι τα ξυλινα σπαθια κ οι τρυπες.
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος -

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #139 στις: 12/09/07, 17:25 »
-
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/08, 13:25 από Constantine* »

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #140 στις: 13/09/07, 02:53 »
Πολύ γελάσαμε φίλε μου. Ωραίο αστείο...

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #141 στις: 13/09/07, 04:19 »
Το ελληνοφωνο ροκ χολαινει...

Υπαρχει πλεον στις διασκευες που παιζουν ερασιτεχνες...

Το μονο εν ενεργεια καλο ελληνοφωνο ροκ συγκροτημα πιστευω οτι ειναι τα Διαφανα Κρινα.Τα υπολοιπα(μονο την πρωτη σελιδα διαβασα,βαρεθηκα τις υπολοιπες!!)που αναφερθηκαν ειναι καλα αλλα ως εκει.Οι Μασκες ειχαν καλο ξεκινημα αλλα μετα ηρεμησαν καπως.Μαυρη Μαγιονεζα-πολυ ηλεκτρονκος ηχος στο δευτερο αλμπουμ,επιρροες απο Μικρο?(που με την καμμια δεν ειναι ροκ!!)Οι Καταραμμενοι ειναι κατι διαφορετικο αλλα πρεπει οπωσδηποτε να αλλαξουν φωνη!!(ταπεινη μου γνωμη,αν κ εχω ακουσει μονο ενα τραγουδι τους...)

Οτι κ να γινει,απο τη στιγμη που διαλυθηκαν οι Τρυπες κ τα Ξυλινα Σπαθια ειναι  ενα τελος εποχης κ ενα κενο αναντικαταστατο...

ΥΓ:Το ελληνοφωνο πανκ υπαρχει ακομα?Θελω να πληροφορηθω για τους Εκτος Ελεγχου,Πισσα κ Πουπουλα,Pαnx Romana κ λοιπα παρομοια σχηματα που υπηρχαν την προηγουμενη δεκαετια...
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #142 στις: 13/09/07, 04:38 »
Κ εγω πιστευω οτι πλεον το Ελληνοφωνο Ροκ εχει πεσει παρα πολυ...Παντως εδω εχω ακουσει πολυ καλα πραγματα...: http://www.myspace.com/plastlelini ..
Γενικοτερα αν συμπεριλαβουμε κ αγγλοφωνες μπαντες τοτε το ελληνικο ροκ κινειται σε αρκετα καλα επιπεδα κανοντας αρκετα βηματα μπροστα...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Σμαράγδα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #143 στις: 15/09/07, 21:26 »
Το νεο ελληνοφωνο ροκ!Υποδειγμα κατα τη γνωμη μου!Πιστευω αν ηταν ετσι ολα τα νεα ροκ κομματια στην Ελλαδα                 το ελληνοφωνο ροκ θα ειχε πολυ μεγαλυτερη απηχηση στον κοσμο. :)

http://www.youtube.com/watch?v=fXAC1NNJ1hY


Χωρίς πρόθεση για αντιπαράθεση, όσο είναι ροκ αυτό που λες, άλλο τόσο είναι κ αυτό:
Θα μαι κοντά σου όταν με θες!!!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #144 στις: 15/09/07, 21:27 »
Χωρίς πρόθεση για αντιπαράθεση


 ;D ;D ;D ;D


Μυρίζομαι μπαρούτι!!!!  ;D ;D :-* :-* ::) ::)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Σμαράγδα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #145 στις: 15/09/07, 22:35 »
Χωρίς πρόθεση για αντιπαράθεση


 ;D ;D ;D ;D


Μυρίζομαι μπαρούτι!!!!  ;D ;D :-* :-* ::) ::)

Ειρωνεύεσαι? Εγώ μια παρατήρηση έκανα... Τουλάχιστον το τραγουδάκι του Μπίλαν είναι και ωραίο!!!  :-*
Θα μαι κοντά σου όταν με θες!!!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #146 στις: 15/09/07, 23:14 »
Εγώ πάλι θα αναφέρω ένα συγκρότημα ενεργό, του οποίου μάλιστα αναμένουμε το νέο άλμπουμ, τα Διάφανα Κρίνα.. Ξέρω ότι σε πολλούς δεν αρέσουν για διάφορους λόγους, κι εγώ όταν πρωτοάκουσα δεν ενθουσιάστηκα,άλλά είναι πλέον (εδώ και 6 χρόνια) το αγαπημένο μου συγκρότημα..
Καταπληκτικοί στίχοι (βλέπε υπογραφή μου), ατμοσφαιρική μουσική, ιδιαίτερη φωνή και μαγευτικά live.
Αν κάποιος θέλει να ψαχτεί με το συγκεκριμένο συγκρότημα ας μου στείλει πμ να του προτείνω τίτλους κλπ να κατεβάσει ή να αγοράσει ..
Αξιοσημείωτο είναι ακόμη ότι αφού μάλωσαν με τη wipe out για λόγους ιδεολογίας, τα τελευταία τους άλμπουμ τα κυκλοφορούν με τη δικιά τους και απόλυτα ανεξάρτητη δισκογραφική this is my voice, προορισμένη αποκλειστικά να κυκλοφορεί τα δικά τους άλμπουμ..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #147 στις: 16/09/07, 14:16 »
Kαθιστε ρε παιδια. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...


Τα τραγουδια  των : Τρυπες, Ξυλινα Σπαθια, Παπακωσταντινου και τοσων αλλων δεν ειναι ελληνικο ροκ? Και ομως ειχαν και εχουν φοβερη απηχηση.

Εσεις που κατακρεινετε το ελληνικο ροκ, δεν σας αρεσουν τα τραγουδια τους?
Ενταξει... δε συγκρινονται με metallica, megadeth, scorpions, sabbath κλπ αλλα σε ολους μας αρεσουν κατα βαθος...


Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #148 στις: 16/09/07, 16:46 »
Kαθιστε ρε παιδια. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...


Τα τραγουδια  των : Τρυπες, Ξυλινα Σπαθια, Παπακωσταντινου και τοσων αλλων δεν ειναι ελληνικο ροκ? Και ομως ειχαν και εχουν φοβερη απηχηση.

Εσεις που κατακρεινετε το ελληνικο ροκ, δεν σας αρεσουν τα τραγουδια τους?
Ενταξει... δε συγκρινονται με metallica, megadeth, scorpions, sabbath κλπ αλλα σε ολους μας αρεσουν κατα βαθος...




Τι εννοείς δεν συγκρίνονται..; Προσωπικά ας πούμε, το paranoid (finished with my woman cos she couldn't help me with my mind) δε μου λέει τίποτα ενώ η καινούργια ζάλη(ποιες λεξεις μεσα σου σαπίζουν και δε θέλουν να βγουν) με συγκινεί κάθε φορά που την ακούω.. Όλα είναι θέμα αισθητικής.. Η δικιά μου αισθητική είναι κοντά στις τρύπες, κι αν ακούω τρύπες αντί για sabbath δεν είναι για να στηρίξω την εγχώρια "παραγωγή" αλλά γιατί μου αρέσουν περισσότερο..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό Ροκ
« Απάντηση #149 στις: 16/09/07, 17:47 »
Kαθιστε ρε παιδια. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

Τα τραγουδια  των : Τρυπες, Ξυλινα Σπαθια, Παπακωσταντινου και τοσων αλλων δεν ειναι ελληνικο ροκ? Και ομως ειχαν και εχουν φοβερη απηχηση.

Δεν ειναι ελληνικο ροκ για το λογο οτι το ροκ δεν γεννηθηκε στην ελλαδα.Ακομα κ σαν ονομασια ειναι αλλη μια ξενη "ελληνοποιημενη" λεξη!!

Εσεις που κατακρεινετε το ελληνικο ροκ, δεν σας αρεσουν τα τραγουδια τους?
Ενταξει... δε συγκρινονται με metallica, megadeth, scorpions, sabbath κλπ αλλα σε ολους μας αρεσουν κατα βαθος...

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης αλλα θεμα αισθητικης κ αυτο ειναι απολυτα υποκειμενικο.ΑΜα αρεσουν οι μεν σε καποιον δεν ειναι αναγκαστικο να αρεσουν κ στους δε.Αυτο που κανει τη διαφορα για μενα ειναι η αναγνωριση του εργου του καθε συγκροτηματος,ειτε ειναι ελληνικο ειτε ξενο.

Στο πρωτο μου ποστ ξεχασα να αναφερω τον πριγκηπα,αυτον που εκανε την αλλαγη κ εβαλε ελληνικο στιχο στο "ξενο" κατα τα αλλα ροκ!!
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 02:42
από tug
5 Απαντήσεις
4478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/09, 17:23
από Rock-Elliniko
6 Απαντήσεις
4296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 19:47
από Μαργαρίτα Π.
3 Απαντήσεις
3578 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/09, 11:47
από jimmyd
1 Απαντήσεις
2313 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/09, 10:00
από ogyon21
0 Απαντήσεις
2016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/09, 20:25
από studio54
0 Απαντήσεις
1945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/12, 20:09
από VaBassix
1 Απαντήσεις
36660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/12, 01:06
από zefs
1 Απαντήσεις
3207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/13, 17:04
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
2342 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/20, 03:53
από Dagoth