Αποστολέας Θέμα: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών  (Αναγνώστηκε 130485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #76 στις: 19/03/10, 12:50 »
Μολις χθες παρελαβα τον VT30 (φανταστικος ενισχυτης - το ανεφερα και σε αλλο post) και εχω μια απορια - αν γνωριζει κανεις ας μου απαντησει:
Οπως αναφερει το manual του μεσα κατα λεξη: 'PHONES jack
Use this jack if you want to output directly to a mixer or recording device, or when
you want to use headphones. The signal that is output from this jack is taken from
directly before the Valve Reactor power amp
, and the cabinet response of the guitar
amp will be applied to it.'

Αυτο σημαινει οτι το σημα απο την εξοδο ακουστικων ΔΕΝ περναει καθολου μεσα απο το κυκλωμα Valvereactor (με την 12ΑΧ7) ή περναει το Valvereactor stage και απλα δεν περναει απο το τελικο σταδιο ενισχυσης (VariAmp power circuit)?
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #77 στις: 20/03/10, 17:52 »
Oπως το καταλαβαινω, το σημα για ακουστικα ή κονσολα κτλ το περνει ΠΡΙΝ απο Valve Reactor (οποτε δεν περναει απο αυτο το κυκλωμα), και ταυτοχρονα ενεργοποιει καποιο κυκλωμα προσομοιωσης της καμπινας.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #78 στις: 22/03/10, 12:16 »
Αν οντως ετσι ειναι το σχεδιο, ειναι ακατανοητο γιατι το εκαναν ετσι στην Vox... γιατι τοτε στην tonelab ST (που εχει και αυτη το ιδιο κυκλωμα valvetronix) να περναει το σημα line out απο το κυκλωμα valve reactor, και να μην κανουν το ιδιο και στους ενισχυτες valvetronix?!?

Παντως σαν ηχητικο αποτελεσμα, το δοκιμασα σε συγκριση Α/Β και δεν εχει και μεγαλη διαφορα (τουλαχιστον στις - σπιτικες - εντασεις που το δοκιμασα...) (εννοω τον ηχο που παιρνω απευθειας απο τον ενισχυτη σε συγκριση με τον ηχο απο την εξοδο των ακουστικων που την ριχνω σε ενα ενισχυτη HiFi 2X30w Yamaha & 1 ζευγος ηχεια B&W 120W). Αντε βγαλε ακρη  :)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #79 στις: 28/05/10, 08:01 »
Καλημερα φίλε Απολλων!
Μηπως εχεις ακουσει αυτον τον ενισχυτη απο την Fender? Αν ναι, σε παρακαλω πες μας εντυπωσεις (και σε συγκριση με τους προαναφερθεντες modeling ενισχυτες)! ;)

http://www.dv247.com/guitars/fender-g-dec-3-fifteen-guitar-amplifier-combo--70756

Σ'ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος drosatos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #80 στις: 09/09/10, 00:35 »
Προχθες παρηγγειλα τον Vox Vt 15 :) (Ημουν αναμεσα σε αυτον και τον Peavey)... Θα ειναι ο πρωτος μου ενισχυτης(Πιστευεται οτι ειναι καλη επιλογη ??? ) Μετα απο αυτο το φυσηματακι που ειπατε αρχιζω να ανχωνομαι λιγο :P


Ο ηχος που μ αρεσει περισσοτερο ειναι Ροκ(Alternative...) και λιγο μεταλ...


Eπισης εχει εξοδο για ακουστικα;; Και τελος ειπατε οτι στον 30αρη μπορεις να ρυθμισεις απο 0-30 watt μπορεις να το κανεις αυτο στον 15αρη;;;


Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νεος στο χωρο της μουσικης και της κιθαρας :)


ΥΓ. Καταπληκτικος οδηγος!!! Αυτος με ωθησε στην αγορα του vox :)

Αποσυνδεδεμένος eptapsyxos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #81 στις: 20/10/10, 00:53 »
να κανω δυο ερωτησεις?


1.με τον ορο loop θελουμε να πουμε οτι παιζουμε καποια ριφ στην κιθαρα και αυτα συνεχιζουν να παιζουν μονα τους στον ενισχυτη ενω εμεις ξεκιναμε ενα σολο?
2.ο ενισχυτης της vox εχει loop?




Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #82 στις: 20/10/10, 01:45 »
να κανω δυο ερωτησεις?


1.με τον ορο loop θελουμε να πουμε οτι παιζουμε καποια ριφ στην κιθαρα και αυτα συνεχιζουν να παιζουν μονα τους στον ενισχυτη ενω εμεις ξεκιναμε ενα σολο?
2.ο ενισχυτης της vox εχει loop?


Οχι. Αυτο που εννοεις εσυ λεγεται looper και συνανταται σε μορφη πεταλιου ή προγραμματος.


Loop = Effects loop και για να στο εξηγησω απλα ειναι μια ''θυρα'' εισοδου εφφε (που εχουμε ή προκειται να αποκτησουμε) για να συνεργαζονται καλα με τον ηχο του ενισχυτη μας...


Αποσυνδεδεμένος eptapsyxos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #83 στις: 20/10/10, 10:47 »
να κανω δυο ερωτησεις?


1.με τον ορο loop θελουμε να πουμε οτι παιζουμε καποια ριφ στην κιθαρα και αυτα συνεχιζουν να παιζουν μονα τους στον ενισχυτη ενω εμεις ξεκιναμε ενα σολο?
2.ο ενισχυτης της vox εχει loop?


Οχι. Αυτο που εννοεις εσυ λεγεται looper και συνανταται σε μορφη πεταλιου ή προγραμματος.


Loop = Effects loop και για να στο εξηγησω απλα ειναι μια ''θυρα'' εισοδου εφφε (που εχουμε ή προκειται να αποκτησουμε) για να συνεργαζονται καλα με τον ηχο του ενισχυτη μας...
οπως δηλαδη μια πεταλιερα η καποιο πεταλακι?

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #84 στις: 20/10/10, 11:00 »
Καταρχήν να πω πως το άρθρο είναι πάρα πολύ καλό! Απο εκεί και πέρα το θέμα modelling θέλει κάμποση συζήτηση αλλα το βασικό είναι να ξέρεις τι θέλεις απο ένα μηχάνημα τέτοιας τεχνολογίας. Ως κιθαριστικό παιδί της Line 6 (με έναν Flextone και ένα Pod XT Live- με το οποίο ηχογράφησα ένα ολόκληρο album) έχω κάνει κάποιες σκέψεις...

1. Αν θες ένα μηχάνημα που να μπορεί να σου αποδίδει μια ποικιλία ήχων ευχάριστη για τα αυτιά σου χωρίς να σε πολυνοιάζει η 100% πιστότητα ως προς τα αυθεντικά μοντέλα, επιλέγεις modelling (αφού διαβάσεις το ωραίο άρθρο του θέματος).

2. Αν θες κάτι βολικό, ευκολομετακίνητο που να σου κάνει τη δουλειά σχεδόν παντού χωρίς να παίζεται η καριέρα σου απο την ποιότητα του ήχου σου, πάλι επιλέγεις modelling

3. Αν δεν έχεις πολλές γνώσεις και πείρα γύρω απο τα hi-end λαμπάτα μηχανήματα και θες να πειραματιστείς με μια τεράστια αποθήκη virtual μηχανημάτων, να δεις τι είναι αυτό που σου αρέσει καλύτερα και να στοχεύσεις αργότερα στην απόκτηση των πραγματικών (όταν θα σου το επιτρέπει και ο προυπολογισμός σου) πάλι επιλέγεις modelling

4. Όταν ο χώρος σου δε σου επιτρέπει να τσιτώνεις έναν πραγματικό full tube ενισχυτή, εννοείται πως πάλι επιλέγεις modelling

5. Όταν όμως έχεις την πείρα, τη γνώση, το εξασκημένο αυτί, το χώρο και το κατάλληλο πορτοφόλι (έστω με πολύ κόπο γεμισμένο), τότε επιλέγεις the real thing!! Κανένα μηχάνημα modelling δε θα σε ικανοποιήσει απόλυτα... ακόμα

 Αυτό το τελευταίο το κατάλαβα κι εγώ σχετικά πρόσφατα και μπήκα στον κόσμο της λάμπας (με έναν Bugera λόγω καλών κριτικών και ακόμα πιο καλής τιμής- δεν ήθελα να ανοιχτώ ακόμα) για τις πιο "σοβαρές" δουλειές αλλα στο σαλόνι μάλλον θα μπεί ένας πολύ ωραίος Roland Cube για να περνάω όμορφα την ώρα μου όταν η τηλεόραση παίζει χαζομάρες (δηλαδή την περισσότερη ώρα!!)
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #85 στις: 20/10/10, 14:22 »
Εξαρταται... Αν εισαι αποφασισμενος να σκασεις αρκετα χρηματα, αλλα απο την αλλη θες να εχεις και οσο περισσοτερους ηχους γινεται και καλα εφφε, ο λαμπατος + εφφε δεν ειναι μονοδρομος σε καμια περιπτωση. Πας παλι σε modelling μηχανημα, απλα τα σκας γερα.
Εχουν περασει αρκετοι λαμπατοι απο τα χερια μου και modelling και solid state... ΠΛΕΟΝ, με μηχανηματα τυπου axe fx, πραγματικα δεν βλεπω κανεναν απολυτως λογο να στραφω σε λαμπατο ενισχυτη. Η μονη περιπτωση να το κανω αυτο θα ηταν αν ηθελα 1-2 πολυ καλους ηχους και κανα εφφεδακι και αν ταυτοχρονα ηθελα οπωσδηποτε να εχω το look και τα controls κτλ του αυθεντικου.
Με την εξελιξη που εχει γινει στο modelling, αν παρεις ενα axe fx πχ και μαθεις να το χειριζεσαι, πραγματικα δεν χρειαζεσαι ΚΑΙ λαμπατο...
Τα χεις ολα σε 1 και τα κανει ολα απιστευτα καλα... Για αυτο κι εγω πουλησα ολους τους λαμπατους μου ενισχυτες και προενισχυτες και εμεινα με το axe... Ποτε δεν ειχα καλυτερο ηχο, πιο πιστο σε ηχογραφησεις που ακουγα τοσα χρονια, τοσο παραμετροποιησιμο και κυριως με την ΙΔΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ που εχει ενας λαμπατος...
Δεν ξερω αν ο Cliff που δημιουργησε το axe εχει κανει συμφωνια με το διαολο, αλλα οτι εχει κανει απλα δουλευει...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος birbillis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #86 στις: 10/11/10, 14:02 »
Ελπιζω η νεα σειρα valvetronix+ να μην εχει φυσηματα κ ιστοριες... γιατι μολις παρηγγειλα τον καινουριο μου vox vt40+ !!!!

Αποσυνδεδεμένος truepiece

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #87 στις: 22/12/10, 05:10 »
Να επαναφέρω το θέμα, μιας και σκέφτηκα ως κάτοχος ενός Vypyr 15 να παραθέσω μερικά μικρά samples από τον ήχο του
συγκεκριμένου ενισχυτή, για να υπάρχει και κάτι παραπάνω απο τα λόγια αφου στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάει ο ήχος.

H κιθάρα που χρησιμοποιήθηκε είναι η Ibanez GAX70, και το λέω μιας είναι από τις beginner guitars (την είχα πάρει
190 ευρώ πριν 3 χρόνια), οπότε δεν τίθεται θέμα πάρα πολύ καλής κιθάρας κλπ. Τον ενισχυτή τον έχω περίπου 5 μήνες, παρόλαυτά
δεν τον έχω ξεψαχνίσει τελείως, οπότε υπάρχει περίπτωση κάποιος να έχει καλύτερα αποτελέσματα. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ
πως έχω πετύχει τον τέλειο ήχο.
Αν ήταν έυκολο κιόλας να ενσωματωθεί στο αρχικό post, για να φαίνεται πιο εύκολα.

Clean
Rock Rhythm
Rock Lead
Hard Rock Rhythm
Hard Rock Lead
Πιο Heavy
Και λίγο πιο extreme


Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #88 στις: 22/12/10, 10:19 »
.. ως κάτοχος ενός Vypyr 15 να παραθέσω μερικά μικρά samples από τον ήχο του..
Από εμένα, μπράβο για την όρεξη και την συνεισφορά σου, τα samples είναι πάντα πολύ χρήσιμα, ευχαριστούμε!
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #89 στις: 22/12/10, 15:05 »
Να επαναφέρω το θέμα, μιας και σκέφτηκα ως κάτοχος ενός Vypyr 15 να παραθέσω μερικά μικρά samples από τον ήχο του
συγκεκριμένου ενισχυτή, για να υπάρχει και κάτι παραπάνω απο τα λόγια αφου στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάει ο ήχος.


Δεν αναφέρεις όμως το πιο σημαντικό...
Πως έγραψες?!


Απο το recording out?
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος truepiece

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #90 στις: 22/12/10, 23:39 »
Ωχ μου διέφυγε τελείως.
Από το headphones out του ενισχυτή στην Audigy και μετά με Audacity. Μπορω να πω ότι στην ηχογράφηση δεν ακούγεται τόσο καλά, ο ήχος από το ηχείο είναι αρκετά πιο πειστικός και δυναμικός. Το plucking της πένας επίσης αναπαράγεται πολύ καλά (ειδικότερα με distortion). Η αλήθεια είναι ότι ηχογράφησα περιορισμένη γκάμα ήχων, αλλά θα λείψω από αύριο από το παίξιμο για γιορτές και δεν προλάβαινα κάτι παραπάνω, απλά σε περίπτωση που κάποιος ψάχνεται αυτές τις μέρες. Όταν γυρίσω με το καλό, αν προλαβαίνω θα κάνω ολοκληρωμένη παρουσίαση με όλους τους 12 ενισχυτές (τα καθαρά τους + τα βρώμικά τους) και θα κάνω επίδειξη όλων των εφφέ.

Αποσυνδεδεμένος basilmiltos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #91 στις: 12/01/11, 12:58 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. Με έβγαλες απο την δυσκολη θέση να ψαχνω για practice amp και νομιζω είναι και καλός σε ότι αφορά την τιμή με την απόδωση.

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #92 στις: 30/08/11, 13:43 »
Σημαντικο μειον (κατ'εμε) για τον VOX ειναι η θεση των κουμπιων που ειναι στο πισω μερος της πανω πλευρας του ενισχυτη. Αν τον εχεις στο πατωμα καπως παλευεται, αλλα και παλι δεν βολευει. Αν τον εχεις πιο ψηλα πρεπει να βαζω κατι αποκατω ωστε να ειναι σε γωνια για να βλεπω το καντραν με τα κουμπια. Μου εχει δημιουργησει προβλημα και για αυτο και μονο τον λογο σκεθτομαι να παρω τον Peavey.Σε θεμα ηχου γκαμας κλπ ειναι αψογος. Εσας ποια η γνωμη σας γι αυτο το θεμα?

See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #93 στις: 30/08/11, 15:06 »
Χμ, εγώ πιστεύω το αντίθετο. Με βολεύει πάρα πολύ να είναι οι ρυθμίσεις στο πάνω μέρος του ενισχυτή, καθώς συνήθως τον έχω στο πάτωμα και δε χρειάζεται να σκύβω τόσο όσο αν τα κουμπιά ήταν στο μπροστινό μέρος. Βέβαια είναι θέμα συνηθειας και δε θα αποτελούσε ανασταλτικό παράγοντα για την αγορά.

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #94 στις: 30/08/11, 18:53 »
Ειναι και πως το βλεπει ο καθενας. Ας πουμε εγω ειχα στησει ειδικα επιπλο για να τον βαζω πανω και να ερχεται απ ευθειας στ αυτι μου ο ηχος, οταν καθομαι στην πολυθρονα του υπολογιστη. Σ αυτη την περιπτωση δεν μπορω ας πουμε να ρυθμισω ενω αν τα ειχε μπροστα θα με βολευε σαφως καλυτερα. Σκεφτομαι καποια στιγμη να τον ανταλλαξω με τον Peavey Vypyr
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #95 στις: 30/08/11, 21:18 »
Υπαρχει κανας χριστιανος να βγαλει moddelling ενισχυτη( η πεταλιερα) που να φορτωνει τα τελευταια moddeling software που κυκλοφορουν στα pc?Αυτο θα ηταν σουπερ.Να εχεις το Overloud η το Revalver μεσα...και μετα ας ερθουν να σου πουν οτι ο ηχος δεν ειναι πειστικός.Κατι σαν το v-pedal αλλα σε ανθρωπινη τιμή.......πλεον τα εργαλεια που εχουν οι κιθαριστες  στην διαθεση τους ουτε τα ονειρευονταν πριν κατι χρονια.Τον ηχο ενος πραγματικου ενισχυτη τον πλησιαζεις πλεον ακομα και με free plugins.To μονο που λειπει πλεον ειναι ενα host μηχανημα να τα τρεχει.....γιατι δεν νοειται να δινεις φραγκα για ενα modelling μηχανημα και να εχεις ενα free plugin  στο pc που του ριχνει ηδη στα αυτια....αλλα ουτε και να κουβαλας ασταθη pc onstage.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος KILLER_TONE

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #96 στις: 15/07/12, 16:04 »
Ειχα ασχοληθει πριν λιγο καιρο παρα πολυ με τους  modeling amps μεχρι που δοκιμασα τον vypyr . Το μηχανημα ειναι μιλια μπροστα απο τα υπολειπα . Με λιγο ψαξιμο εχεις απιστευτους ηχους που με τραβηγμενη κουρτινα θα σου λεγαν οτι παιζεις με λαμπατο . Για τα λεφτα του ο καλυτερος amp ever.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #97 στις: 02/12/12, 15:44 »
Τον vypyr15 τον πηραμε δωρο σε ενα φιλο, οποτε εχω ασχοληθει αρκετα μαζι του.
Για το μεγεθος του και τα χρηματα του ειναι απλως ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ, αν ηταν και πιο αυτονοητος/ευκολος ο χειρισμος του θα μου αρεσε πιο πολυ. Καμια σχεση με σκουπιδια στυλ spider2 κτλ.
Δεν θα εφτανα στο σημειο να χαρακτηρισω τον ηχο του λαμπατο, αλλα ειναι ενας ενισχυτης με πολυ καλο ηχο.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #98 στις: 02/12/12, 17:20 »
Ειδικα το μεταλ gain του πολλες φορες το προτιμω απο τη λαμπα που εχω!!!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών
« Απάντηση #99 στις: 03/12/12, 00:39 »
Καλα το τι προτιμα ο καθενας δεν εχει να κανει με αν ακουγεται λαμπατο ή οχι  :) και εγω εχω τρανζιστορ ενισχυτες για να περνω συγκεκριμενους ηχους, και απο το torpedo πολλες φορες στελνω και λιγο direct σημα στην ηχογραφιση για να μην θυμιζει λαμπα κτλ  ;)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/08, 02:28
από Jezus
34 Απαντήσεις
12044 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/08, 21:43
από Jezus
17 Απαντήσεις
6015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 19:13
από tech21man
30 Απαντήσεις
11518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 21:44
από tech21man
30 Απαντήσεις
12625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/10, 13:55
από Jezus
8 Απαντήσεις
3690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/10, 23:41
από Απόλλων
29 Απαντήσεις
10743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/10, 16:11
από jim.ni
2 Απαντήσεις
2470 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/11, 17:13
από Wise_One
15 Απαντήσεις
11521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/13, 20:33
από adr1anos
14 Απαντήσεις
16242 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/14, 18:24
από sfanfan