Αποστολέας Θέμα: τι μαγνητες..?  (Αναγνώστηκε 9835 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τι μαγνητες..?
« στις: 06/02/09, 14:51 »
καλησπέρα φίλοι,
έχω μια gibson les paul studio και σκέφτομαι να αλλάξω μαγνήτες.το είδος της μουσικής που παίζω είναι απο έντεχνο,ελληνικό rock μέχρι blues και hard rock,όχι κάτι πιο βαρύ.οπότε με ενδιαφέρουν τόσο τα καθαρά(να είναι κρυστάλινα) όσο και η παραμόρφωση να φτάνει πολλά γκάζια.θέλω,ας πούμε,έναν ήχο από Gilmour μέχρι τους high gain ήχους του Gary Moore.πολύ gain και "γλύκα" ταυτόχρονα.τι προτείνετε..????
ευχαριστώ προκαταβολικά ;)

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #1 στις: 06/02/09, 15:26 »
http://www.bareknucklepickups.co.uk/ZH-themule.html

...ή αν οι παραπάνω σου φαίνονται ακριβούτσικοι κάτι απο seymour duncan ίσως..

http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_ssh59_set_vintage_blues_bk.htm
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #2 στις: 06/02/09, 15:53 »
σ'ευχαριστω φιλε μου.η αληθεια ειναι οτι τους  Bare Knuckle Pickups πρωτη φορα τους ακουω.εχει καποιος κανενα ηχητικο δειγμα να τους ακουσουμε?οι dunkan φαινονται ωραιοι απο τα χαρακτηριστικα τους.η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ψαχτει με μαγνητες ποτε  :-\.περιμενω και αλλες προτασεις

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #3 στις: 06/02/09, 15:53 »
Να πουλήσεις την Gibson και να πάρεις μια stratocaster  :P

Αν θες τα κρυστάλλινα καθαρά, θες μονούς μαγνήτες ή μαγνήτες που να σπλιτάρουν πολύ καλά.

Η seymour duncan βγάζει τους stag mag που είναι διπλοί μαγνήτες αλλά υποτίθεται οτί σπλιτάρουν εξαιρετικά, (δεν έχω προσωπική γνώμη) αλλά μπορείς να ακούσεις και να δεις ένα βιντεάκι
εδώ

Οπότε, τους παίρνεις, βάζεις 2 push pull και είσαι κομπλέ.

Ο τύπος τον έχει βάλει σε θέση neck και είναι πάρα πολύ καθαρός για διπλός.

Μια άλλη τελείως δραστική λύση, είναι να βάλεις δύο μονούς (μη με βαρέσετε παιδιά) και να την κάνεις tele style  ;D.

Αν θες περισσότερη βοήθεια, στείλε ΠΜ !

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #4 στις: 06/02/09, 16:34 »
η αληθεια ειναι οτι θελω και μια στρατ αλλα που λεφτα  :-\....ακριβο το αθλημα μας.παντως αν επαιρνα θα επαιρνα με διπλο μαγνητη στη θεση bridge.τλπ θα βαλω ενα ποστ οταν ερθει εκεινη η ωρα ;).σ'ευχαριστω για τις προτασεις σου.

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #5 στις: 06/02/09, 16:40 »

Η seymour duncan βγάζει τους stag mag που είναι διπλοί μαγνήτες αλλά υποτίθεται οτί σπλιτάρουν εξαιρετικά, (δεν έχω προσωπική γνώμη) αλλά μπορείς να ακούσεις και να δεις ένα βιντεάκι εδώ
Οπότε, τους παίρνεις, βάζεις 2 push pull και είσαι κομπλέ.

Ο τύπος τον έχει βάλει σε θέση neck και είναι πάρα πολύ καθαρός για διπλός.



οντως ο τυπος σε αυτο το video εχει πολυ ωραια καθαρα.μ'αρεσε αυτος ο μαγνητης.thanks ;)

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #6 στις: 06/02/09, 16:48 »
Ακριβό?

πήγαινε πάρε μια squier και βάλε GFS, με 200-250 ευρουλάκια έχεις μια αξιοπρεπέστατη στρατ  ;D

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #7 στις: 07/02/09, 21:55 »
καμια γνωμη ακομα ρε παιδια.... ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #8 στις: 09/02/09, 01:11 »
Να σε ρωτήσω κάτι πρώτα...τι είναι αυτό που δεν σου δίνουν οι μαγνήτες που φοράει τώρα η κιθάρα σου;
Προσδιόρισε το κάπως.

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #9 στις: 09/02/09, 13:48 »
φιλε Serviani,καλα κανεις και ρωτας,επρεπε να το διευκρινησω.
αυτο που με χαλαει ειναι οτι ο neck στα καθαρα ειναι λιγο μουντος.για το ειδος της μουσικης που ποιζω θελω τα καθαρα να ειναι κρυσταλινα.λεω να βαλω ενα μαγνητη να splitαρει ωστε να εχω και το σκασιμο του μονου.η αληθεια ειναι οτι η μονη θεση που με τρελαινει απ'την κιθαρα μου ειναι στη μεση.εχει ογκο και καλα δεμενο ηχο.απο τον bridge ευχαριστημενος ειμαι.ισως να ηθελα λιγα γκαζια ακομα.σιγουρα ομως πολυ σημαντικο ειναι οι μαγνητες που θα βαλω να παιζουν καλα μαζι. ;) οποτε θα ηθελα να μου προτινετε σετακια που εχετε δοκιμασει ωστε να ξερετε περιπου το αποτελεσμα(γιατι υπαρχει και η διαφορα απο κιθαρα σε κιθαρα).ελπιζω να εγινε λιγο πιο και ξεκαθαρος για το τι ζηταω.περιμενω προτασεις.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος GiorgosVolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #10 στις: 09/02/09, 14:28 »
gain και "γλύκα" ταυτόχρονα ακουσα ? ;D

Δες αυτό

το παιδί που παίζει τον λένε Ηλία,αν θές κατι παραπάνω ρώτα τον.

Νομίζω είναι οτι καλύτερο έχω ακούσει απο διπλούς.....
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/09, 14:30 από GiorgosVolos »

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #11 στις: 09/02/09, 16:02 »
οντως Γιωργο αυτοι οι μαγνητες εχουν τρομερο ηχο. :up

Αποσυνδεδεμένος GiorgosVolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #12 στις: 09/02/09, 19:26 »
οντως Γιωργο αυτοι οι μαγνητες εχουν τρομερο ηχο. :up

Χαίρομαι που βοήθησα  ;)
Και ο Ηλίας τους αναδυκνύει πολύ καλά γιατί είναι  παιχταράς....
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/09, 19:30 από GiorgosVolos »

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #13 στις: 09/02/09, 19:53 »
Είναι απο τον ίδιο κατασκευαστή που σου πρότεινα κι εγώ..
Αρχικά κι εγώ αυτό το μοντέλο θα σου πρότεινα,είδα όμως οτι θέλεις και αρκετά γκάζια και σκέφτηκα να προτείνω ένα μοντέλο ελαφρώς πιο "hot"...(χωρίς να ξεφύγουμε απο το vintage output βέβαια..)  ;)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #14 στις: 09/02/09, 20:48 »
Φίλε les paul όπως γνωρίζεις η βασική ηχητική αλυσίδα : τρόπος παιξίματος-> τύπος χορδών-> κιθάρα-> μαγνήτες-> καλώδιο-> ενισχυτής-> αντίληψη = άποψη/αισθητική,είναι μοναδική για τον καθένα μας.

Αν έχω καταλάβει καλά απο τα γραφόμενα σου αυτό που θέλεις να πετύχεις περισσότερο είναι να "ανοίξεις" τον ήχο της κιθάρα σου όταν επιλέγεις τον neck μαγνήτη.Άρα χρειάζεσαι για αυτή τη θέση κάποιον με vintage output,στην κιθάρα σου έτσι κι αλλιώς έχεις τη δυνατότητα να ρυθμίσεις το ύψος του.Με τον bridge δηλώνεις ικανοποιημένος οπότε σε πρώτη φάση μπορείς να τον αφήσεις και να δείς πως "συνεργάζεται" με τον καινούριο neck.

Παρόλαυτά η δική μου πρόταση θα ήταν να τσεκάρεις και τους Αnderson μαγνήτες,το σετ H1-H3 για παράδειγμα που έχω σε μια κιθάρα είναι μακράν ότι καλύτερο έχω βάλει σε κιθάρα εως τώρα,τα μοντέλα βέβαια ποικίλουν.
Σημειωτέον ούτε η κιθάρα που τους φοράει ούτε ο ενισχυτής που παίζω έχουν "μουντό" χαρακτήρα.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #15 στις: 09/02/09, 21:21 »
Πολύ καλοί οι μαγνήτες του Anderson δε λέω.

Έχουν όμως λίγο (για τα γούστα μου πάντα) "σιδερωμένο" ήχο.
Είναι πολύ even μαγνήτες, ίσως να έχουν φτιαχτεί με πρωταρχικό στόχο την συμπεριφορά τους σε distorted ήχους? (...απλά υποθέσεις κάνω)

Θα τους χαρακτήριζα πιο "modern sounding"...(απ'οτι έχω αξιωθεί να παίξω σε κιθάρες φίλων, δεν ήμουν ποτέ κάτοχος τέτοιου μαγνήτη..)

Τελικά έχω καταλάβει το εξής:
Το πως θα χαρακτηρίσουμε έναν μαγνήτη έχει να κάνει με το τί έχουμε συνηθίσει να ακούμε παίζοντας μέχρι τώρα.

Σε έναν πχ που έχει συνηθίσει να παίζει με strat ή tele ή les paul του ΄60 (ή τα reissues αυτών) ένας anderson μπορεί να του ηχήσει περισσότερο modern παρά vintage.

Σε έναν που μέχρι πρότινος έπαιζε με invader ή super distortion θα συμβεί ακριβώς το αντίθετο.
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #16 στις: 09/02/09, 21:26 »
Είναι απο τον ίδιο κατασκευαστή που σου πρότεινα κι εγώ..
Αρχικά κι εγώ αυτό το μοντέλο θα σου πρότεινα,είδα όμως οτι θέλεις και αρκετά γκάζια και σκέφτηκα να προτείνω ένα μοντέλο ελαφρώς πιο "hot"...(χωρίς να ξεφύγουμε απο το vintage output βέβαια..)  ;)
το προσεξα αυτο φιλε groovymood001.ειναι οντως πολυ καλοι μαγνητες απ'οσο μπορω να κρινω απο το youtube.λιγο ακριβοι βεβαια.για neck ποιον προτεινεις?να σπλιταρει καλα αν γινεται.

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #17 στις: 09/02/09, 21:35 »
Φίλε les paul όπως γνωρίζεις η βασική ηχητική αλυσίδα : τρόπος παιξίματος-> τύπος χορδών-> κιθάρα-> μαγνήτες-> καλώδιο-> ενισχυτής-> αντίληψη = άποψη/αισθητική,είναι μοναδική για τον καθένα μας.
συμφωνω απολυτα με αυτη την αποψη.και βεβαια δε μπορω να αποδωσω απολυτα αυτο που εχω στο μυαλο μου σαν ιδανικο ηχο.αλλα πανω κανω φαινεται περιπου τι ζηταω.ετσι μαζευω γνωμες και θα δοκιμασω αυτο που φαινεται πιο κοντα στα γουστα μου.
Παρόλαυτά η δική μου πρόταση θα ήταν να τσεκάρεις και τους Αnderson μαγνήτες,το σετ H1-H3 για παράδειγμα που έχω σε μια κιθάρα είναι μακράν ότι καλύτερο έχω βάλει σε κιθάρα εως τώρα,τα μοντέλα βέβαια ποικίλουν.
Σημειωτέον ούτε η κιθάρα που τους φοράει ούτε ο ενισχυτής που παίζω έχουν "μουντό" χαρακτήρα.
θα τους τσεκαρω και αυτους.σε ευχαρσιτω ;)

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #18 στις: 09/02/09, 23:50 »
Φίλε les paul όπως γνωρίζεις η βασική ηχητική αλυσίδα : τρόπος παιξίματος-> τύπος χορδών-> κιθάρα-> μαγνήτες-> καλώδιο-> ενισχυτής-> αντίληψη = άποψη/αισθητική,είναι μοναδική για τον καθένα μας.
συμφωνω απολυτα με αυτη την αποψη.και βεβαια δε μπορω να αποδωσω απολυτα αυτο που εχω στο μυαλο μου σαν ιδανικο ηχο.αλλα πανω κανω φαινεται περιπου τι ζηταω.ετσι μαζευω γνωμες και θα δοκιμασω αυτο που φαινεται πιο κοντα στα γουστα μου.

Ίσως δεν ήμουν αρκετά σαφής,με αυτό που σου είπα ήθελα απλά να τονίσω την υποκειμενικότητα του όλου θέματος.
Είναι δύσκολο να μετατρέψει κανείς ηχοχρώματα σε λέξεις.
Και πολύ καλά κάνεις και μαζεύεις γνώμες,άλλωστε γι αυτό μοιραζόμαστε όλα αυτά σε αυτή τη μεγάλη παρέα.
Δυστηχώς και ευτυχώς άλλη λύση απο το trial n' error δεν υπάρχει,θα μου πείς μα αυτό κοστίζει σε χρόνο και χρήματα...tell me about it!


Πολύ καλοί οι μαγνήτες του Anderson δε λέω.

Έχουν όμως λίγο (για τα γούστα μου πάντα) "σιδερωμένο" ήχο.
Είναι πολύ even μαγνήτες, ίσως να έχουν φτιαχτεί με πρωταρχικό στόχο την συμπεριφορά τους σε distorted ήχους? (...απλά υποθέσεις κάνω)

Θα τους χαρακτήριζα πιο "modern sounding"...(απ'οτι έχω αξιωθεί να παίξω σε κιθάρες φίλων, δεν ήμουν ποτέ κάτοχος τέτοιου μαγνήτη..)

Τελικά έχω καταλάβει το εξής:
Το πως θα χαρακτηρίσουμε έναν μαγνήτη έχει να κάνει με το τί έχουμε συνηθίσει να ακούμε παίζοντας μέχρι τώρα.

Σε έναν πχ που έχει συνηθίσει να παίζει με strat ή tele ή les paul του ΄60 (ή τα reissues αυτών) ένας anderson μπορεί να του ηχήσει περισσότερο modern παρά vintage.

Σε έναν που μέχρι πρότινος έπαιζε με invader ή super distortion θα συμβεί ακριβώς το αντίθετο.

Aκριβώς αυτό τον ισορροπημένο ή λιγότερο χρωματισμένο ήχο αν θες είναι που μου αρέσει στους Anderson.
Σου δίνει αυτή την ευκρίνεια και λεπτομέρεια,παίζοντας ακόμα και με αρκετό gain,το ίδιο και με τους Suhr.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες περι συνήθειας και χαρακτηρισμών.



Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #19 στις: 10/02/09, 00:23 »
Παράθεση
Δυστηχώς και ευτυχώς άλλη λύση απο το trial n' error δεν υπάρχει,θα μου πείς μα αυτό κοστίζει σε χρόνο και χρήματα

+3246.0000.0000....Τα 'χουμε πει απειρες φορες εδω μεσα....αυτο που για μενα ''τα σπαει'' εσενα μπορει να σου ''σπαει τα νευρα''....ειναι υποκειμενικοτατο το ζητημα....ακομα κι αν ειχαμε ολοιδια οργανα,υπαρχει περιπτωση να ακουγονται διαφορετικα...τεραστιο το θεμα και δυστυχως μονο με γενικοτητες μπορουμε να σε βοηθησουμε.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #20 στις: 10/02/09, 00:35 »
εχετε πολυ δικιο σε αυτα μαγκες...
αλλα απο καπου πρεπει να αρχισω γιατι δεν εχω ψαχτει σε μαγνητες.οποτε προτεινετε κατι που σας ενθουσιασε εσας(βεβαια πανω σε αυτο το ειδος και αυτον τον ηχο που ζηταω) και μετα απλα πρεπει να επιλεξω κατι για να πειραματιστω και παλι απο την αρχη αν δεν κατσει...δεν γινεται αλλιως ;)


Και πολύ καλά κάνεις και μαζεύεις γνώμες,άλλωστε γι αυτό μοιραζόμαστε όλα αυτά σε αυτή τη μεγάλη παρέα.


παντως ολη φαση εδω μεσα(στο κιθαρα) μετραει πολυ.γνωριζεις ατομα,μαθαινεις καινουργια πραγματα κτλ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #21 στις: 10/02/09, 01:25 »
Koίταξε και τους Swineshead για humbuckers που μπορούν να σού δώσουν gain χωρίς να χάνουν σε γλύκα και ευκρίνεια. Πρόκειται για Αγγλικούς χειροποίητους μαγνήτες οι οποίοι δεν είναι ακόμα πολύ γνωστοί και σίγουρα δεν είναι φτηνοί, αλλά πιστεύω ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Άκου τα ηχητικά δείγματα κάθε μαγνήτη για να πάρεις μια καλύτερη ιδέα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #22 στις: 10/02/09, 02:06 »
σ'ευχαριστω πολυ Απολλων.θα τους ακουσω.αυξανονται οι επιλογες μου...τι παιρνουμε? ???
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 02:27 από les paul »

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #23 στις: 10/02/09, 02:22 »
πολυ ωραιοι Απολλονα ;)
αν θελετε ριξ'τε μια ματια εδω: http://www.swinesheadpickups.co.uk/amp.shtml
μεχρι στιγμης απο μια ματια που εριξα εγω αυτον ξεχωρισα γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι ο μονος που σπλιταρει απο την εταιρια.αν εχετε χρονο ακουστε τα δειγματα ειδικα το δειγμα που παιζει μονους τους μαγνητες και πειτε μου γνωμες. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 02:24 από les paul »

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι μαγνητες..?
« Απάντηση #24 στις: 10/02/09, 02:49 »
τι ακριβως ειναι το vintage output?
η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμης εχω ενθουσιαστει με τους Bare Knuckle Stormy Monday?ειδικα στη θεση neck ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θελω.γνωριζει κανεις αν καποιος μαγνητης απο αυτη την εταιρια σπλιταρει?το εψαξα και δε βρηκα να λεει σε κανεναν κατι.αλλα ισως και να κανω λαθος γι'αυτο ρωταω.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
6903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/08, 23:04
από giannis70
2 Απαντήσεις
2398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/08, 00:48
από groovymood
1 Απαντήσεις
2798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/08, 09:43
από adr1anos
2 Απαντήσεις
3190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/09, 14:35
από no_one
7 Απαντήσεις
3894 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 23:56
από groovymood
10 Απαντήσεις
10631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/15, 18:02
από Blackended2000
1 Απαντήσεις
9064 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/15, 23:08
από alkimel
21 Απαντήσεις
12984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/17, 11:58
από panixgr
7 Απαντήσεις
11788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/18, 12:51
από adr1anos
0 Απαντήσεις
5957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/22, 16:24
από Ioannis Anastassakis