Αποστολέας Θέμα: In Flames  (Αναγνώστηκε 7869 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
In Flames
« στις: 20/02/08, 01:33 »
Ανοιξα το θεμα αυτο να συζητησουμε,για τους In Flames,μιας και το καινουργιο τους album βγαινει τωρα με τιτλο
"A Sense Of Purpose"


το πρωτο βιντεοκλιπ για το τραγουδι Mirror's Truth βγηκε,και ειναι αυτο ->



discuss


εμενα κατα τη γνωμη μου,σπερνουν σε καθε album ακομα και περισσοτερο...το soundtrack to your escape ειναι το αγαπημενο μου,και μετα εποχες clayman
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: In Flames
« Απάντηση #1 στις: 20/02/08, 15:14 »
καλο δειγμα για την επερχομενο αλμπουμ...καλα δε νομιζω να περασουν σε πιο prog καταστασεις....
τα δυο τελευταια παντως τα σπανε ασχημα...ελπιζω και το επομενο να ειναι αξια συνεχεια...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #2 στις: 20/02/08, 15:58 »
καλα ναι ενταξει...prog οι in flames κομματακι δυσκολο...
παντως ναι,μαζι σου...πως σου φανηκε το mirror's truth?
καλο?η ας πουμε κατι καλυτερο απο κομματια του come clarity?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: In Flames
« Απάντηση #3 στις: 20/02/08, 17:53 »
ναι πολυ καλο...αν και απο το come clarity ξεχωρισα λιγα(Take this life,Dead End,Come Clarity,Vacuum)αλλα καλος δισκος!!
καλα prog καθε αυτο δεν μπορουν να γινουν...αλλα ξερεις τι θελω να πω...οχι στο ονομα της εξελιξης να αλλαξουν αυτο που τους κανει να ειναι οι In Flames...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #4 στις: 20/02/08, 18:35 »
ναι πολυ καλο...αν και απο το come clarity ξεχωρισα λιγα(Take this life,Dead End,Come Clarity,Vacuum)αλλα καλος δισκος!!
καλα prog καθε αυτο δεν μπορουν να γινουν...αλλα ξερεις τι θελω να πω...οχι στο ονομα της εξελιξης να αλλαξουν αυτο που τους κανει να ειναι οι In Flames...
ναι ναι καταλαβα πως το πηγες..ε παντως τα 4 κομματια που ξεχωριζω και γω απ το Come Clarity ειναι αυτα...
αν και 1 τραγουδι για μενα υπαρχει πλεον...My Sweet Shadow..ποτε δεν επαψε να με τρελαινει αυτο το κομματι...τα synth,δεν ξερω τι ακριβως,το κανουν απ τα αγαπημενα μου κομματια ever!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #5 στις: 23/02/08, 00:11 »
Τους παρακολουθούσα πολλά χρόνια αλλα πλέον δε θα έλεγα οτι με συγκινούν ιδιαίτερα...ο αγαπημένος μου δίσκος είναι μακράν το 'The Jester Race'...δεν έχει και μεγάλη σχέση με αυτό που παίζουν σήμερα βέβαια...όμως παραδέχομαι οτι ποτέ δεν έμειναν στάσιμοι και πάντα προσπαθούσαν να πάνε τη μουσική τους ένα σκαλοπάτι παραπέρα και αυτό τους έφερε στη θέση που είναι σήμερα...respect!

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #6 στις: 01/04/08, 03:12 »
.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 23:42 από Diagrapste me epitelous »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #7 στις: 01/04/08, 06:07 »
Καμμενοι καταντησαν οι In Flames...μετα το Clayman ξεκινησαν μια βουτια διχως επιστροφη, την ειδα America κι ετσι...το καινουργιο ουδεμια σχεση εχει με τα παλια album ρε συ Dee Kaye...

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #8 στις: 01/04/08, 09:13 »
.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 23:42 από Diagrapste me epitelous »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #9 στις: 02/04/08, 00:10 »
Ε τωρα, οσο και να τους λατρευουμε τους in flames δεν μπορουμε να πουμε οτι τα τελευταια τους αλμπουμ θυμιζουν τα παλια (whoracle/clayman) οπως και να το κανουμε. Δεν πιστευω οτι σε αυτο το αλμπουμ θα δουμε στροφη στον παλιο τους ηχο, ισως να σκληρηνουν λιγο παλι γιατι τα τελευταια 2 αν και μου αρεσανε παρα πολυ μου φανηκαν "μαλακα" αλμπουμς. Τελος παντων το κομματι δινει καλες ελπιδες για το σιντι που σε λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου οποτε θα επανελθω με περισσοτερο, για την ωρα αυτα :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #10 στις: 02/04/08, 00:21 »
.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 23:41 από Diagrapste me epitelous »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #11 στις: 02/04/08, 17:01 »
Έχω μια εντύπωση πως θα είναι κατώτερο του "Come Clarity"...στο youtube έχουν ανέβει πολλά κομμάτια του νέου δίσκου...

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #12 στις: 07/04/08, 15:54 »
πολυ καλο το τελευαιο τους!για μενα ειναι πολυ σπουδαια μπαντα κ πολυ ανοιχτομυαλοι!δν εμειναν κολλημενοι στο κλασικο melodic swedish death metal αλλα διευρειναν ακομη περισσοτερο την μουσικη τους κ οχι οπως οι dark tranquillity που κακα τα ψεματα δν ακουγοντε οσο παλιοτερα...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #13 στις: 07/04/08, 17:01 »
πολυ καλο το τελευαιο τους!για μενα ειναι πολυ σπουδαια μπαντα κ πολυ ανοιχτομυαλοι!δν εμειναν κολλημενοι στο κλασικο melodic swedish death metal αλλα διευρειναν ακομη περισσοτερο την μουσικη τους κ οχι οπως οι dark tranquillity που κακα τα ψεματα δν ακουγοντε οσο παλιοτερα...

Τι να λεμε τωρα?? Το εγινα αμερικανακι - εμπορικος σημαινει ανοιχτομυαλια??? Οι DΤ ειναι για μενα αλλη κλαση απλα...αν κι εμενα μ' αρεσουν πιο πολυ τα παλια τους κι οχι τοσο death album τους (βλ. Projector)...Τωρα οι In Flames γινανε coreαδες...αυτο το λες ανοιχτομυαλοι??? Εγω το λεω οτι ειδαν τα φραγκα και γινανε οπως γινανε...οχι οτι ειναι κακοι, αλλα οχι οτι αυτο ειναι και ανοιχτο μυαλο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #14 στις: 17/04/08, 22:25 »
Πω ρε παιδια... Το cd ηταν emo.... Δεν το λεω καθολου για πλακα, δηλαδη τι να πω... Ελπιζω οταν ερθουν τουλαχιστον να μας παιξουν απο τα παλια καλα γιατι τα τελευταια... :-[ :-X
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #15 στις: 17/04/08, 22:38 »
.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 23:39 από Diagrapste me epitelous »

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #16 στις: 17/04/08, 22:46 »
Πω ρε παιδια... Το cd ηταν emo.... Δεν το λεω καθολου για πλακα, δηλαδη τι να πω... Ελπιζω οταν ερθουν τουλαχιστον να μας παιξουν απο τα παλια καλα γιατι τα τελευταια... :-[ :-X
emo?really...wtf?
ελεος...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #17 στις: 17/04/08, 23:08 »
Πω ρε παιδια... Το cd ηταν emo.... Δεν το λεω καθολου για πλακα, δηλαδη τι να πω... Ελπιζω οταν ερθουν τουλαχιστον να μας παιξουν απο τα παλια καλα γιατι τα τελευταια... :-[ :-X

Ντάξει, με τα παλιά δεν συγκρίνεται, δεν είναι από τα καλύτερα τους, είναι εμπορικοί κ ότι άλλη γνώμη....αλλά όχι κ emo...μην τα διαλύσουμε όλα !!!!
Τι να σου πω, πραγματικα οι in flames ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, και το συζηταγα με εναν φιλο μου σημερα στη σχολη που οι in flames ειναι το παθος του. Και οι 2 συμφωνουμε οτι το cd αγγιζει τα ορια του emo χαλαρα. Η φωνη εχει μαλακωσει παρα πολυ, εχει αρχισει να γινετια πολυ "παραπονιαρικια" γενικα δεν ξερω, εχει μαλακωσει υπερβολικα το υφος ολο και εχει γινει τοσο εμπορικο που ακουγεται σαν emo και σε σημεια ειναι κιολας. Διαβασα την συνεντευξη τους στο hmmer που τους ρωτησε αν πιστευουν οτι θα τους χαρακτηρισουν emo και ειπαν οτι δεν πιστευουν σε ταμπελες. Ε πιστευω και αυτοι εχουν καταλαβει οτι το εχουν παρακανει με την εμπορικιλα πια.

YΓ:Μα τωρα πειτε μου το the chosen pessimist δεν ειναι emo? >:(
« Τελευταία τροποποίηση: 17/04/08, 23:32 από Roufus-King Mob »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #18 στις: 18/04/08, 00:09 »
πολυ καλο το τελευαιο τους!για μενα ειναι πολυ σπουδαια μπαντα κ πολυ ανοιχτομυαλοι!δν εμειναν κολλημενοι στο κλασικο melodic swedish death metal αλλα διευρειναν ακομη περισσοτερο την μουσικη τους κ οχι οπως οι dark tranquillity που κακα τα ψεματα δν ακουγοντε οσο παλιοτερα...

Τι να λεμε τωρα?? Το εγινα αμερικανακι - εμπορικος σημαινει ανοιχτομυαλια??? Οι DΤ ειναι για μενα αλλη κλαση απλα...αν κι εμενα μ' αρεσουν πιο πολυ τα παλια τους κι οχι τοσο death album τους (βλ. Projector)...Τωρα οι In Flames γινανε coreαδες...αυτο το λες ανοιχτομυαλοι??? Εγω το λεω οτι ειδαν τα φραγκα και γινανε οπως γινανε...οχι οτι ειναι κακοι, αλλα οχι οτι αυτο ειναι και ανοιχτο μυαλο...
δηλαδη ρε φιλε εσυ πιστευεις οτι οποια μπαντα αλλαζει τον ηχο της κ δοκιμαζει διαφορετικα πραγματα ειναι πουλημενοι κ εμπορικοι?μπορεις να μου πεις οι in flames με ποιον δισκο τους εγιναν καπως επιτυχημενοι κ γνωστοι?
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #19 στις: 18/04/08, 17:47 »
Πω ρε παιδια... Το cd ηταν emo.... Δεν το λεω καθολου για πλακα, δηλαδη τι να πω... Ελπιζω οταν ερθουν τουλαχιστον να μας παιξουν απο τα παλια καλα γιατι τα τελευταια... :-[ :-X

Ντάξει, με τα παλιά δεν συγκρίνεται, δεν είναι από τα καλύτερα τους, είναι εμπορικοί κ ότι άλλη γνώμη....αλλά όχι κ emo...μην τα διαλύσουμε όλα !!!!
Τι να σου πω, πραγματικα οι in flames ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, και το συζηταγα με εναν φιλο μου σημερα στη σχολη που οι in flames ειναι το παθος του. Και οι 2 συμφωνουμε οτι το cd αγγιζει τα ορια του emo χαλαρα. Η φωνη εχει μαλακωσει παρα πολυ, εχει αρχισει να γινετια πολυ "παραπονιαρικια" γενικα δεν ξερω, εχει μαλακωσει υπερβολικα το υφος ολο και εχει γινει τοσο εμπορικο που ακουγεται σαν emo και σε σημεια ειναι κιολας. Διαβασα την συνεντευξη τους στο hmmer που τους ρωτησε αν πιστευουν οτι θα τους χαρακτηρισουν emo και ειπαν οτι δεν πιστευουν σε ταμπελες. Ε πιστευω και αυτοι εχουν καταλαβει οτι το εχουν παρακανει με την εμπορικιλα πια.

YΓ:Μα τωρα πειτε μου το the chosen pessimist δεν ειναι emo? >:(
οι anathema ειναι emo με την λογικη σου..yeaaaaaah..ρε συγκεντρωσου...ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το chosen pessimist μ αυτο που λες...ξεκολλα....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: In Flames
« Απάντηση #20 στις: 18/04/08, 17:48 »
Nαί, κι οι Opeth στο face of melinda emo είναι...  ::)

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: In Flames
« Απάντηση #21 στις: 18/04/08, 18:09 »
.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 23:39 από Diagrapste me epitelous »

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: In Flames
« Απάντηση #22 στις: 19/04/08, 12:15 »
Nαί, κι οι Opeth στο face of melinda emo είναι...  ::)

ανατριχιασα σταματα...ιεροσυλε....βανδαλε...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: In Flames
« Απάντηση #23 στις: 19/04/08, 15:57 »
Nαί, κι οι Opeth στο face of melinda emo είναι...  ::)

ανατριχιασα σταματα...ιεροσυλε....βανδαλε...

Sense the tone...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: In Flames
« Απάντηση #24 στις: 19/04/08, 17:22 »
καλα δεν ειμαι ντιπ ζωντοβολο...το καταλαβα...αλλα και μονο στην ιδεα....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/04, 14:51
από psomas
9 Απαντήσεις
3691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/06, 01:44
από The JeSTeR
0 Απαντήσεις
1526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/06, 23:33
από ερεβος
7 Απαντήσεις
3835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/07, 22:39
από jimaras
3 Απαντήσεις
2200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/11, 16:34
από Eagle Of Kamelot
2 Απαντήσεις
2498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/19, 21:29
από Stratos VR