Σελίδες:
  • #26 από FiGaRo στις 05 Apr 2003
  • Υπομονη παιδια.. θα μαζευτουμε... σιγα τωρα. Δεν εχεις αναφερει ron-t κ αλλους αρκετους...

    Ας μαζευτουμε καμια εικοσαρια οπως υπολογιζεται σημερα το βραδυ στο ταβερνακι...

    Ανοιξα κ νεα σελιδα.. κ εκανα πολυ καυτο θεμα με αυτο το μηνυμα... πρεπει να με ευγνομωνειτε!!!  :P ;D (μια μια οι τοματες ε!!!) 8)
  • #27 από Δαμιανός στις 05 Apr 2003
  • ouououuuuuuuuuuuu :P :P :P :P :P :P :P :P ;D ;D
  • #28 από FiGaRo στις 07 Apr 2003
  • Μιας κ εμεινε λιγοτερο απο μια εβδομαδα μεχρι τη συναντηση, θελω μερικες πληροφοριες παραπανω. Εκτος του που βρισκεται το μαγαζι, το θεμα ειναι, θα μπορουμε εμεις οι ιδιοι να βγουμε στη σκηνη να παιξουμε κιθαρουλα κ να τραγουδησουμε? Δεν εχω καταλαβει ακριβως...
    Η απλα για καφε θα παμε εκει?
    Ποιοι θα φερουν κιθαρες αν οντως ειναι να παιξουμε παραλληλα? Μην εχουμε μια στιγμη 20 κιθαρες στο μαγαζι... Εγω παντως διατειθεμαι να κουβαλησω την κλασσικη μου.

    Να δω κ αλλες συμμετοχες θελω. Τωρα αρχισαμε να μαζευομαστε πολλοι... τα 12 ατομα ειναι λιγα σε σχεση με αυτους που μπορουν πραγματικα να ερθουν.
  • #29 από Πελαργός στις 07 Apr 2003
  • Εγινηκεν η ωρα.Ας ερθω.
  • #30 από dshakes στις 07 Apr 2003
  • Βασικα απο οτι ξερω δεν εχει πιστα (κι αν εχει ΔΕΝ προκειται να ανεβω να παιξω). Ας φερουμε τις κιθαρες μας και ας μην παιξουμε ολοι. Δεν εγινε και τιποτα. Ελπιζω να ερθουν πολλοι να γουσταρουμε...
  • #31 από ron-t στις 07 Apr 2003

  • το θεμα ειναι, θα μπορουμε εμεις οι ιδιοι να βγουμε στη σκηνη να παιξουμε κιθαρουλα κ να τραγουδησουμε? Δεν εχω καταλαβει ακριβως...
    Η απλα για καφε θα παμε εκει?
    Ποιοι θα φερουν κιθαρες αν οντως ειναι να παιξουμε παραλληλα? Μην εχουμε μια στιγμη 20 κιθαρες στο μαγαζι... Εγω παντως διατειθεμαι να κουβαλησω την κλασσικη μου.



      Το εγραψα στην αρχη του θεματος αλλα δε με πειραζει να το ξαναγραψω...Θα ξεκινησουμε κατα τις 11-12 πμ με χαιρετουρες (επιβαλλεται), με καφε ποτο η οτι γουσταρει ο καθενας (οι τιμες ειναι καφενειου) και θα συνεχισουμε με τι αλλο...Κιθαριες ατελειωτες με τραγουδι και χορο  8)
     Φιλε figaro καλυτερα να εχουμε καμμια δεκαρια κιθαρες παρα καμμια,οποτε φερε τη κλασσικη σου...
     Φιλε dshakes υπαρχει ενα μικρο παλκο ,που εγω προτεινω να το χρησιμοποιησουμε ετσι για να δωσουμε μεγαλυτερο ενδιαφερον στα παιδια που θα παιξουν....
     Τωρα πως θα παιξουμε (ενας-ενας η ολοι μαζι),τι θα παιξουμε και τετοια..μη τρελλαινεστε ...χαλαρα..και θα γινει χαμος... 8)  
     Απο συμμετοχες εχουν δηλωσει μεσω του φορουμ περιπου 18 ατομα.Αν τους βαλεις Χ2 τους περισσοτερους γινονται περιπου 30.Εκτος απο αυτους μεσω του chat μου εχουν πει 5-6 οτι θα ερθουν,συν καποιους αλλους (κολητοι κα) συνολο περιπου 40!!!
    Μακαρι να ερθουν και αλλοι...τεσπα οποιος θελει να ερθει θα ερθει αλλιως... θα προσπερασει ;)
    Λεπτομερειες ,διευθυνση τηλ κ.α στο επομενο post... 8)
  • #32 από ron-t στις 07 Apr 2003
  •    Λοιπον το μαγαζι λεγεται ΣΙΜΠΕΜΟΛ και ειναι ΠΕΡΓΑΜΟΥ 9 στο ΑΙΓΑΛΕΩ.Τηλ:2105902080.

      Ας δωσω και το χαρτη :
     
      Οσοι ερθουν απο το ΚΗΦΙΣΟ,θα στριψουν στην ΙΕΡΑ ΟΔΟ με κατευθυνση τη Κορινθο.Μετα απο 7 περιπου δρομους (ακριβως μετα το πολυκαταστημα ΡΑΔΙΟ-ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ)δεξια βρισκεται η ΠΕΡΓΑΜΟΥ και μετα απο 100μ περιπου ειναι το Νο 9 και το μουσικο στεκι ΣΙΜΠΕΜΟΛ. :)

      Οσοι ερθουν απο ΘΗΒΩΝ,θα στριψουν στην ΙΕΡΑ ΟΔΟ με κατευθυνση την Αθηνα.Μετα απο περιπου 8 δρομους (ακριβως μετα το ΣΙΝΕ-ΑΝΤΑΜΣ) θα κανουν αναστροφη για περασουν στην αντιθετη κατευθυνση.Περνωντας το πολυκαταστημα ΡΑΔΙΟ-ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ δεξια ειναι η ΠΕΡΓΑΜΟΥ και μετα απο 100μ περιπου βρισκεται το Νο 9 και το μουσικο στεκι ΣΙΜΠΕΜΟΛ. 8)

     Ειναι πολυ ευκολο να το βρειτε αρκει να ξερετε τα βασικα,δηλ που ειναι το ΑΙΓΑΛΕΩ και τετοια... ;D

    Αν παντως καποιος δυσκολευτει υπαρχει και το τηλ 2105902080...
    Για ερωτησεις,προτασεις,ιδεες στειλτε μου mail στο thanamet@yahoo.gr.

    Αυτα προς το παρον..

    Θανασης  RON-T
  • #33 από FiGaRo στις 07 Apr 2003
  • Παρα πολυ ωραια... 40 ατομα!!!
    Φανταστειτε μονο οτι ειμαστε 2 μηνες που εχουμε αρχισει συναντησεις με πανω απο 4-5 ατομα...
    10 ατομα στον καφε στο Κολωνακι
    15 στο καφε Dolche
    25 στο ταβερνακι του Σκυλλα
    40(?) την Κυριακη στο Αιγαλεω...

    Εκθετικη η αυξηση... ετσι οπως παει θα πρεπει σε λιγο να ψαχνουμε οχι στεκι.. αλλα χωρο συνεδριασεων!!!!

    Αντε να συνεχισουμε ετσι...
  • #34 από humming στις 07 Apr 2003
  • Βάλτε και μένα μαζί με την αδερφούλα μου (με περνάει 2 χρόνια,χεχε ;D).
  • #35 από zappas στις 07 Apr 2003
  • tha  sas  kanw  tin  timi  na  me  gnwrisete  ki  emena .ta  leme  !!!!!
  • #36 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 08 Apr 2003
  •    Θα ειμαι και εγω εκει! Εκτος απροοπτου! (το πιθανοτερο ειναι να εχω ηχογραφιση, αλλα αυτο κανονιζεται!)

  • #37 από Θοδωρής στις 08 Apr 2003
  • Δυστυχώς αυτή την Κυριακή δεν θα μπορεσω να έρθω ,λόγω πρόβας μεχρι αργα το μεσημέρι .
  • #38 από FiGaRo στις 08 Apr 2003
  • Θαναση, με ποια λεωφορεια ερχεται κανεις μεχρι εκει κοντα???
    Εγω ειμαι Κουκακι. Μπορω να παω Πειραια κ να παρω λεωφορειο αν πηγαινει...
  • #39 από bartatilas στις 08 Apr 2003
  • Θα είμαι κι εγώ εκεί...
  • #40 από ron-t στις 08 Apr 2003
  • Θαναση, με ποια λεωφορεια ερχεται κανεις μεχρι εκει κοντα???
    Εγω ειμαι Κουκακι. Μπορω να παω Πειραια κ να παρω λεωφορειο αν πηγαινει...


       Φιλε Fig...
       Aπο Πειραια φευγει το 820 αλλα απο που ακριβως δεν ειμαι σιγουρος :-\
       Απο Αθηνα ομως φευγουν πολλες γραμμες:
       Απο Ομονοια τα Α17,Β17,839 και απο ΠΛ.ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ τα 851,836,Α16,865,Γ16,812 ;)  
       Τεσπα απο οπου και να ξεκινησεις θα κατεβεις σταση ΕΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΥ.
        Ελπιζω να σε κατατοπισα καπως...Εχω να κυκλοφορησω με λεωφορειο αρκετα χρονια και αυτα τα στοιχεια τα πηρα απο το site του ΟΑΣΑ: www.oasa.gr ;)
       
  • #41 από FiGaRo στις 08 Apr 2003
  • Με κατατοπισες αρκετα. Οκ! Ευχαριστω! Θα τα πουμε απο κοντα την Κυριακη...
  • #42 από D@ve Murray στις 08 Apr 2003
  • An kai diafwnw me thn epilogh ths leksis antaksia tha prospathisw na erthw kai egw...
  • #43 από iwnathan στις 08 Apr 2003
  • Agaphte Dave me prolaves...

    Egw den mporw na diafwnhsw me thn ekfrash "antaksia toy kithara" gia ton aplo logo pws den thn katalavainw....dhladh oi prohgoumenes synanthseis ti htan akrivws??

    Etsi kai alliws..apo thn stigmh pou ginetai synanthsh twn kitharwdwn antaksia tous tha einai alliws tha ginotan synanthsh kapoiwn allwn....

    Opws kai na exei...tha kanw oti mporw na vrhskomai Athhna ...tha kanw oti mporw na ferw kai thn kithara mou..

    me sevasmo stous Kitharwdous
    o glaros
  • #44 από kostis88 στις 08 Apr 2003
  • ego pou meno makria!!!!!!!!!xaidari!!!!!!!!me poio leoforio erxomai??????mporei na er8o......den einai sigouro giati exo na pao se ena mnimosino kai meta mallon 8a mas trapezosoun.
  • #45 από SKYLLAS στις 09 Apr 2003
  • Agaphte Dave me prolaves...

    Egw den mporw na diafwnhsw me thn ekfrash "antaksia toy kithara" gia ton aplo logo pws den thn katalavainw....dhladh oi prohgoumenes synanthseis ti htan akrivws??

    Etsi kai alliws..apo thn stigmh pou ginetai synanthsh twn kitharwdwn antaksia tous tha einai alliws tha ginotan synanthsh kapoiwn allwn....

    Opws kai na exei...tha kanw oti mporw na vrhskomai Athhna ...tha kanw oti mporw na ferw kai thn kithara mou..

    me sevasmo stous Kitharwdous
    o glaros


    Υπηρχαν συναντησεις που ειμασταν 6 ατομα, και αλλη φορα 4, με δηλωμενους οτι θα ερθουν τη μια φορα 22 και την αλλη 38 . Οταν εχουμε δυναμικη μελων πανω απο 2000, θεωρω οτι δεν ηταν τουλαχιστον ανταξιες του κιθάρα. Τωρα τελευταια καπως ειχαμε μαζευτει. Απλα ο θανασης(RON-T) εχει τυχει σε ιδιορυθμες καταστασεις, και για αυτο ειναι καπως επιφυλακτικός. το ιδιο και εγω.
  • #46 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 09 Apr 2003
  •    Θα περασουμε καλα? Ανα ναι ερχομαι!  ;D ;D ;D
  • #47 από parlats στις 09 Apr 2003
  • Είμαι και γω μέσα για Κυριακή!  :D Μόνο Θανάση δώσε σύντομα ακριβή διεύθυνση να μην ψαχνόμαστε!  ;D ;D ;D
  • #48 από FiGaRo στις 10 Apr 2003
  • Exei dwsei parapanw... Analytikes plirofories...
  • #49 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 10 Apr 2003
  •    Φωτογραφικη μην ξεχασουμε!
  • #50 από Vagabond στις 10 Apr 2003

  •   Φωτογραφικη μην ξεχασουμε!

    Ναι βρε... κι εγώ την χαρτοσακκούλα... ::) 8) 8)
Σελίδες: