Αποστολέας Θέμα: Η πεμπτουσια του kithara.gr  (Αναγνώστηκε 7475 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 898
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Η πεμπτουσια του kithara.gr
« στις: 03/01/04, 03:49 »
Poia einai loipon??
ti kanoume edw?

mias kai i mousiki einai diaskedasi eipa na valw to thea edw alla lew sto mellon na paei sto FAQ na kserounn kai ta nea meli..

gia peite loipon thamwnes kai mi..
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3378
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #1 στις: 03/01/04, 18:38 »
Ήθελα και εγώ να βάλω κάποιο σχετικό θέμα και με πρόλαβες...

Πέρασε ακριβώς ένας χρόνος από τότε που σταματήσαμε να εμφανίζουμε τους στίχους στα τραγούδια, ήταν ακριβώς πρωτοχρονιά του 2003. Από τότε άλλαξαν κάμποσα πράγματα στο site, αλλά ευτυχώς, το site ούτε έκλεισε, ούτε "μαράζωσε", όπως φοβομασταν όλοι. Λίγο-πολύ αυτά είναι (όσο με βοηθάει η μνήμη μου) τα σημαντικότερα της χρονιάς που πέρασε:

- Η ΑΕΠΙ δεν μας ενόχλησε ξανά από τότε, και ξαλαφρώσαμε από τα 1200 Ευρώ που της δίναμε τα προηγούμενα χρόνια.
- Η κίνηση στις σελίδες (εκτός τραγουδιών) αυξήθηκε σημαντικά. Στα τραγούδια μειώθηκε στο ένα τρίτο περίπου της κίνησης που είχαμε στα τέλη του 2002.
- Τον Φεβρουάριο προσθέσαμε στο site λειτουργίες portal.
- Προσθέσαμε πολλά νέα άρθρα (ευχαριστούμε όσους μας τα έστειλαν) και πολλές νέες πληροφορίες.
- Μαζί με τα νέα άρθρα έγιναν και πολλές νέες ανακατατάξεις και αναδιοργανώσεις της δομής του site. Μία από τις νέες κατηγορίες είναι και οι "Δικοί μας στίχοι και μελοποιήσεις", που συγκέντρωσε και τα περισσότερα άρθρα μέχρι τώρα.
- Γίναν διάφορες συναντήσεις και εκδρομές των μελών σε Αθήνα, Θεσσαλόνίκη, Πάτρα, Λαϊλιά, κάμπιγκ, κλπ.
- Φτιάξαμε μπλουζάκια.
- Συγκεντρώσαμε τραγούδια για το CD του kithara.gr, μέχρι στιγμής όμως κολλήσαμε στη διανομή... :-\
- Η κίνηση, ειδικά στο forum ανέβηκε αρκετά, μέχρι που παρατηρήθηκαν φαινόμενα "υπερθέρμανσης" τον Οκτώβριο/Νοέμβριο. Κάναμε κάμποσες αναδιατάξεις και εκκαθαρίσεις στο forum, ξεκινώντας από την περιοχή "Περί παντός" και συνεχίζοντας με την περιοχή FAQ.
- Προσθέστε αν ξέχασα κάτι...

Φυσικά, δεν απάντησα στην ερώτησή σου, αλλά ίσως βοήθησα αυτούς που ίσως απαντήσουν παρακάτω...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #2 στις: 05/01/04, 12:59 »
apo tin alli kitharwde min ksexname oti ipirxan kai oi gri selides (den lew maures giati to thewrw ipervoli) me:
1. tin diagwgi epipedou nipiou katw twn 2 etwn apo kapoia meli pou apo tin mia mas eixan rimaksei sta minimata kai ap' tin alli mas evgalan oulous lalakes.
katalavainoume nomizw e?
2. kapoia (anamenomeni) mousiki psilokopwsi. e, ti na ginei? afou h pagosmia skini pasxei, ena site tha tin glitwne.
3. kapoies apoxwriseis poly aksiologwn melwn. Tis ksexwrizw giati ta meli tis katigorias 1 anikoun se alli sinomotaksia. Eidika ekeini tin kontra vasili-chome tha meinei stin mnimi mou ws mia apo tis pio zaves faseis stin "kariera" mou se auto to site. apo to miden pagosmios...
4. Kritikes, kakies, mizeries kai lalakismenes dilwseis enantiwn twn sintonistwn. les diladi oi anthrwpoi alli douleia den eixan apo to na tous feugei o k...os gia na kratan AFILOKERDWS ena site.
anti diladi na poun kai euxaristw, vrizoun kia poa panw...eeee, tha mas paroun me tis petres.

min eimai omws olo grinia. to gegonos oti eginan sinantiseis kai den meiname mono stin on-line epikoinwnia einai kati parapanw apo thetiko. Proswpika gia mena to oti gnwrisa ton kitharwdo itan empeiria me oli tin simasia tis leksis, mazi vevaia me tin sinodoiporo tou tis opoias to onoma mou diafeugei, tin anastasia, ton pswriari kourea ;D ;D alla kai ton Ikatsoun me ton athlitiko tou zilo kai tin latreia tou gia ton ATHANATO strato.
thetiko epishs oti graftikan kainourgia meli, anelavan sintonistes kapoia atoma pou ta ektimw idiaitera, (vl. parpen) me kanoun na vlepw me mia sigrotimeni aisiodoksia to mellon...

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #3 στις: 07/01/04, 14:40 »
kai tin latreia tou gia ton ATHANATO strato.

Να το γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες.. και την λατρεία του για τον αθάνατο Στράτο (και όχι για τον αθάνατο στρατό) Δεν είμαι ούτε του τσάμικου, ούτε του φοίνικα ;D ;D

Πάντως κι εγώ να πω ότι οι συναντήσεις είναι καταλυτικές για να δραστηριοποιηθείς.. τουλάχιστον για μένα ήτανε..
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #4 στις: 20/01/04, 11:59 »
Τι κάνουμε εδώ?? Χμ...καλή ερώτηση.
Ποιό ακριβώς είναι το "εδώ" όμως....Έχουμε το portal στο οποίο κυρίως μοιραζόμαστε τα τραγούδια ( ακόρντα κλπ ) που έχει βγάλει και ανεβάσει ο καθένας μας. Επίσης διαβάζουμε άρθρα σχετικά με την μουσική όπως επίσης μπαίνουν και στίχοι των μελών.
Έχουμε το forum το οποίο είναι το μέρος στο οποίο συζητάμε , ανταλλάσουμε απόψεις , διαφωνούμε , τσακωνόμαστε και γενικά είναι το διαδικτυακό στέκι για πολλούς από εμάς.
Στα πλαίσια αυτά αναπτύχθηκαν και προσωπικές σχέσεις μεταξύ μελών με την συμμετοχή τους σε διάφορες συναντήσεις που διοργανώνονται συχνά...
Αρκετές φορές  βέβαια έχει παρεξηγηθεί από  μέλη ο παραπάνω ρόλος του Forum.

Τέλος έχουμε και το chat για πιο άμεση επικοινωνία , για ζωντανή κουβέντα κλπ.

Αυτά σε γενικές γραμμές συμβαίνουν στο kithara.gr με κάποιες παρεκκλίσεις ίσως...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #5 στις: 27/01/04, 18:19 »
Aploustata to kithara.gr itan afto pou xriazomastan. Se epoxes pou olo kai ligoteroi pezoun kithara kai asholountai kai olo perisoteroi me to pou mathenoun to smoke on the water pane kai pernoun Les Paul, afto to site mas voithise na gnorisoume ALITHINOYS kitharistes, kai oxi @##$% pou pezoun kithara gia magia.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #6 στις: 28/01/04, 12:12 »
afto to site mas voithise na gnorisoume ALITHINOYS kitharistes, kai oxi @##$% pou pezoun kithara gia magia.
Χμ...αυτο γιατι μου φαινεται υπερβολη??Καλο ειναι να λεμε καλα λογια, αλλα να μη το παρακανουμε, γιατι και ο Slash πχ τη κιθαρα για μαγκια την παιζει
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/04, 19:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #7 στις: 05/09/04, 13:55 »
Slash να υποθέσω οτί είναι nick και όχι ο θεός των Guns 'n' Roses και των Velvet Revolver....
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #8 στις: 06/09/04, 13:26 »
Slash να υποθέσω οτί είναι nick και όχι ο θεός των Guns 'n' Roses και των Velvet Revolver....

Μπα....λαθος υποθετεις μαλλον.... ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Re:Η πεμπτουσια του kithara.gr
« Απάντηση #9 στις: 11/09/04, 14:40 »
Παρεξήγηση...  ;D
Θα μπορούε να έλεγε ότι ο Slash παίζει για μαγκιά ανεξαρτητα από το κιθάρα.
reveduncurieux.blogspot.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
4596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/10, 19:39
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
2576 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/10, 20:26
από kopaniamento
0 Απαντήσεις
1627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/11, 13:55
από Βραζίλης
11 Απαντήσεις
50890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/14, 18:13
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
15493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/12, 03:12
από itcon
1 Απαντήσεις
4570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/12, 22:03
από geodimitri
4 Απαντήσεις
4422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/13, 20:27
από hot_sauce (φλουτσ)
28 Απαντήσεις
54510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/13, 21:56
από Korgy
5 Απαντήσεις
38237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/14, 22:04
από kyriakosg
1 Απαντήσεις
10847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/18, 21:34
από Στόκας