Ψηφοφορία

Ποια η αποψη σας για αυτους που δεν υπηρετουν?Εννοειται εξαιρουνται οι ψυχολογικα η σωματικα ανημποροι αλλα και οι εχων αναβολη γιατι θα υπηρετησουν καποτε και αυτοι

Καλα κανουν και δεν υπηρετουν
28 (51.9%)
Τους καταλαβαινω μεν αλλα εγω δεν θα το εκανα
10 (18.5%)
Ειναι αργοσχολοι ανθρωποι και πανε την χωρα μας πισω
16 (29.6%)
Δεν ξερω,δεν απαντω
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 52

Αποστολέας Θέμα: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους  (Αναγνώστηκε 106232 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Για να δουμε λοιπον...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #1 στις: 27/04/07, 11:38 »
Μπάζζμαν πες και τη δική σου γνώμη άμα θες.

Η δικιά μου μετά από 26 μήνες θητείας όσο σκληρό, αντιπατριωτικό κλπ και αν ακουστεί είναι:


Βρείτε τρόπο να μη πάτε, It's a waste of time!!!

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #2 στις: 27/04/07, 11:47 »
Διαπίστωσα πως η κατάσταση στον στρατό παλέυεται, με λίγο θέληση...τώρα, αν κάποιος δεν θέλει να πάει, δικαίωμα του, αλλα θα ήθελα να μην μου την λέει κάθε τόσο και λιγάκι το πόσο μάγκας είναι που δεν πήγε...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #3 στις: 27/04/07, 11:52 »
Δεν ξερω τι αποτελεσματα μπορει να εχει η ανυποταξια.Δλδ αμα υποθεσουμε οτι ολο και περισσοτερος κοσμος την ασπαστει θα εχει θετικα η αρνητικα αποτελεσματα?Ισως π.χ. το κρατος βλεποντας να αυξανεται το φαινομενο να επιβαλλει μεγαλυτερες κυρωσεις στους ανυποτακτους.Μπορει παλι να μην το κανει αυτο και να μειωσει την θητεια..να την βελτιωσει...και να παρει και περισσοτερο μισθοφορικο στρατο..βοηθωντας και τμηματικα ετσι και στην καταπολεμηση της ανεργιας.Δεν ξερω αν θα καταργηθει ποτε.Και ας πουμε οτι υπαρχουν "ιδεολογοι" ανυποτακτοι που το βλεπουν με την αποψη οτι ισως οντως γινει κατι καλο με την προσπαθεια αυτη.Θεωρω οτι ειναι ελαχιστοι οι ιδεολογοι και οτι οι περισσοτεροι ανυποτακτοι δεν υπηρετουν για λογους..ωχ αδερφε που να τρεχω τωρα..η ασε να πανε τα κοροιδα..η δεν ξερω γω τι.Συνεπως αυτην την κατηγορια των ανυποτακτων την κατατασσω στους αργοσχολους ανθρωπους.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #4 στις: 27/04/07, 12:12 »
+1 στον Μάνο .....
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #5 στις: 27/04/07, 12:17 »
%^$^% το φελέκι μου!!
Γιατί να μου φάνε 1 χρόνο από τα καλύτερά μου χρόνια??!?!?!! >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #6 στις: 27/04/07, 19:10 »
Όντως ρε συ jacksona, τι σπατάλη ζωής, θυμού και ήβης που είναι ο στρατός.. Για την πατρίδα κι όλους αυτόυς..

Εντάξει, καλό να μην πας στρατό, αλλά δε μ'αρέσει να είναι ιδεολόγοι και να μην πηγαίνουν στρατό οι ηθοποιοί τραγουδιστές κι άλλοι βυσματωμένοι κι όλος ο λαός να είναι οπισθοδρομικοί φαντάροι..

Να καταργηθεί για όλους!!

Παρεπιπτόντως, βρίσκω λίγο μάταιο το "δεν ξέρω/δεν απαντώ" που έβαλες στις επιλογές σου, γιατί όποιος δεν ξέρει, κυριολεκτικά δεν απαντάει, δεν νομίζω πως νιώθει την ανάγκη να το δηλώσει ψηφίζοντας..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #7 στις: 27/04/07, 19:38 »
Θα συμφωνήσω ότι ο στρατός είναι χάσιμο χρόνου που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί πιο δημιουργικά.

Αλλά ρε παιδιά τι θέματα είναι αυτά που βάζετε; Ποιά είναι η άποψή μας για τους ανυπότακτους; Με ποιό σκεπτικό δηλαδή (1) θα βάλω στο ίδιο τσουβάλι συλλήβδην όλους αυτούς που επέλεξαν για χίλιους δυό λόγους να μην πάνε στο στρατό και (2) θα τους κρίνω με βάση τι θεωρώ εγώ σωστό; Τίποτα δεν είναι άσπρο-μαύρο στη ζωή, εκτός από το σκάκι. Στο κάτω-κάτω το πώς θα ζήσει ο καθένας τη ζωή του είναι δικό του πρόβλημα. Όλοι κάνουμε τις επιλογές μας και επωμιζόμαστε τις ευθύνες μας. Η γνώμη των άλλων τις περισσότερες φορές δεν έχει ούτε σχέση, ούτε σημασία...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #8 στις: 27/04/07, 20:12 »
To θέμα είναι για γέλια πραγματικά.

Δηλαδή σε όσες χώρες καταργήθηκε η θητεία είναι όλοι αργόσχολοι γιατί βαριόντουσαν να τρέχουν...έλεος.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #9 στις: 27/04/07, 20:17 »
To θέμα είναι για γέλια πραγματικά.

Δηλαδή σε όσες χώρες καταργήθηκε η θητεία είναι όλοι αργόσχολοι γιατί βαριόντουσαν να τρέχουν...έλεος.

Οτι το θέμα το θεωρείς για γέλια δεκτόν και σεβαστόν.

Το ότι συγκρίνεις Ελλάδα, κατ'επέκταση και την Κύπρο που έχουν υποχρεωτική στράτευση για τους γνωστούς λόγους, με άλλες χώρες που ο στρατός ήταν εκάστοτε μισθοφορικός, εδώ βγαίνεις λίγο οφ-σάιντ  ;)

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #10 στις: 27/04/07, 20:33 »
To θέμα είναι για γέλια πραγματικά.

Δηλαδή σε όσες χώρες καταργήθηκε η θητεία είναι όλοι αργόσχολοι γιατί βαριόντουσαν να τρέχουν...έλεος.

Οτι το θέμα το θεωρείς για γέλια δεκτόν και σεβαστόν.

Το ότι συγκρίνεις Ελλάδα, κατ'επέκταση και την Κύπρο που έχουν υποχρεωτική στράτευση για τους γνωστούς λόγους, με άλλες χώρες που ο στρατός ήταν εκάστοτε μισθοφορικός, εδώ βγαίνεις λίγο οφ-σάιντ  ;)

Φίλε μου πάρλατς σε Βουλγαρία, FYROM, Ιταλία, Ρουμανία, Βοσνία, Λίβανο, Ισπανία...όπου η θητεία καταργήθηκε σχετικά πρόσφατα...δεν ήταν εκάστοτε μισθοφορικός ο Στρατός.

Στην Ισπανία συγκεκριμένα καταργήθηκε γιατί μία χρονία οι ανυπότακτοι έφτασαν το 50%!!! Αλλά βλέπεις εκεί είναι όλοι αργόσχολοι, εδώ στην Ελλάδα έχουμε τους πατριωταράδες του Ελληνικού Δημοσίου.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #11 στις: 27/04/07, 20:41 »
Επίσης Bassman να διευκρινήσεις ότι δεν εννοείς τους Βυσματίες τραγουδιστές, ηθοποιούς που παίρνουν παράνομες απαλλαγές.

Ανυπότακτοι είναι όσοι δεν παρουσιάστηκαν δεχόμενοι τις όποιες πιθανές κυρώσεις/επιπτώσεις.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #12 στις: 27/04/07, 20:48 »
το να μη θελω να παω στρατο γιατι βρηκα μια καταπληκτικη δουλεια και δε θελω να τη χασω, ανηκει στην ιδεολογια που αναφερθηκε? γιατι για μενα αυτο ειναι το μεγαλυτερο κακο που κανει ο στρατος!
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #13 στις: 27/04/07, 20:48 »
Βασικα η κατηγορια αυτη των παρανομων απαλλαγων ειναι μεσα.Και ισως και να ναι χειροτεροι γιατι κοροιδεουν τον κοσμο.Ο ανυποτακτος οπως εσυ τουλαχιστον βγαινει και λεει ανοιχτα..δεν παω γιατι δεν γουσταρω και θα δεχτω τις συνεπειες.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #14 στις: 27/04/07, 20:58 »
Στην Ισπανία συγκεκριμένα καταργήθηκε γιατί μία χρονία οι ανυπότακτοι έφτασαν το 50%!!! Αλλά βλέπεις εκεί είναι όλοι αργόσχολοι, εδώ στην Ελλάδα έχουμε τους πατριωταράδες του Ελληνικού Δημοσίου.

Χμμ, όχι ακριβώς...

Στην Ισπανία η υποχρεωτική στράτευση καταργήθηκε το 2001, αλλά μέχρι τότε υπήρχε και η εναλλακτική λύση της κοινωνικής θητείας την οποία μπορούσαν να επιλέξουν οι στρατεύσιμοι και η οποία ήταν ίσης διάρκειας με την κανονική στρατιωτική θητεία (9 μήνες). Το τελευταίο έτος που ίσχυε η υποχρεωτική κατάταξη, το ποσοστό των στρατευσίμων που επέλεξε την εναλλακτική θητεία ανερχόταν σε 75%. Πάντως δεν ήταν αυτός ο λόγος, ή τουλάχιστον ο μόνος λόγος, για την απόφαση της Ισπανικής κυβέρνησης να καταργήσει τη θητεία. Απλά οι Ισπανοί δεν αντιμετωπίζουν καμιά απειλή, κρίση, ή έστω περίπλοκη συνοριακή κατάσταση, οπότε δεν έχουν λόγο να διατηρούν στράτευμα αποτελούμενο από "εθελοντές".

Πάντως απ' ότι έχω ακούσει, η εννιάμηνη Ισπανική θητεία ήταν στα τελευταία χρόνια της ύπαρξής της κάτι μεταξύ νηπιαγωγείου και κατασκήνωσης προσκόπων. Καμιά σχέση με την Ελληνική θητεία, τουλάχιστον όπως την έχουν βιώσει κάποιοι από εμάς...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #15 στις: 27/04/07, 22:35 »
το να μη θελω να παω στρατο γιατι βρηκα μια καταπληκτικη δουλεια και δε θελω να τη χασω, ανηκει στην ιδεολογια που αναφερθηκε? γιατι για μενα αυτο ειναι το μεγαλυτερο κακο που κανει ο στρατος!
Υπάρχει σχετικός νόμος περί τούτου. Ο εργόδότης σου είναι υποχρεωμένος δια νόμου να σε επαναπροσλάβει για τουλάχιστον 2 χρόνια μετά την εκπλήρωση της θητείας σου.
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #16 στις: 28/04/07, 00:33 »
Βασικα η κατηγορια αυτη των παρανομων απαλλαγων ειναι μεσα.Και ισως και να ναι χειροτεροι γιατι κοροιδεουν τον κοσμο.Ο ανυποτακτος οπως εσυ τουλαχιστον βγαινει και λεει ανοιχτα..δεν παω γιατι δεν γουσταρω και θα δεχτω τις συνεπειες.

Αυτή την κατηγορία την κατακρίνω και εγώ, αλλά είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα. Ο παράνομα απαλλαγμένος έχει ξεμπερδέψει μία και καλή(συνήθως) ενώ ο ανυπότακτος μπορεί ανα πάσα στιγμή να αλλάξει ο νόμος και να έχει προβλήματα.

@actr

Πράγματι υπάρχει αυτός ο νόμος. Στην πράξη όμως γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο πολλοί εργοδότες ζητάνε εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις...και όχι επειδή έχουν πατριωτικά αισθήματα. Όντως πολύ καλές δουλειές δεν τις βρίσκεις κάθε μέρα...μετά τον στρατό ναί θα βρείς...ίσως καλύτερη, ίσως χειρότερη. Αλλά αν ήταν πραγματικά ευκαιρία είναι κρίμα να την χάσεις και τη θέση σου να πάρει μία γυναίκα η οποία δεν έχει τις αντίστοιχες υποχρεώσεις.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #17 στις: 28/04/07, 01:06 »
Αλλά αν ήταν πραγματικά ευκαιρία είναι κρίμα να την χάσεις και τη θέση σου να πάρει μία γυναίκα η οποία δεν έχει τις αντίστοιχες υποχρεώσεις.
Για μια γυναικα εσυ δεν πηγες? Για μια γυναικα που θα σου επαιρνε τη θεση εργασιας?!!
Σε σχεση με αυτα που διαβασα και στο αλλο thread, μεγαλυτερο φαλοκρατη και επαγγελματικο ρατσιστη απο σενα δεν εχω δει Χρηστο! Ελεος πια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #18 στις: 28/04/07, 01:27 »
O Επαγγελματικός ρατσιμός είναι εις βάρος μας ξύπνα. Οι γυναίκες σήμερα είναι ανταγωνιστικότερες στην αγορά εργασίας απο πάρα πολύ νωρίς λόγω του ότι δεν έχουν αυτή την υποχρέωση.

Μια γυναίκα μπορεί να ξεκινήσει τη καριέρα της απο τα μισά κι'όλας των σπουδών της (συνηθισμένο φαινόμενο). Ένας άντρας δύσκολα.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #19 στις: 28/04/07, 01:33 »
Κοιτα..εγω λεω να τις εκτελουμε κιολας στην πλατεια Συνταγματος γιατι εκαναν το λαθος:

α. Να ειναι γυναικες
β. Να μην πηγαινουν στρατο
γ. Να μας παιρνουν τις θεσεις εργασιας!

Μαλιστα, φαινομενα οπως η σεξουαλικη παρενοχληση γυναικων στο χωρο εργασιας, να επιδοτουνται απο το κρατος, ωστε να μειωθει ο αριθμος των εργαζομενων γυναικων!!

Εσυ ξυπνα! Στο αλλο thread μας ειχες πει πως αμα εχεις τα πτυχια παιρνεις και 1700Ε!!
Ξαφνικα οι γυναικες απειλουν τα πτυχια και τα 1700Ε?!!

Για να σοβαρευτουμε!!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #20 στις: 28/04/07, 01:47 »
Εσύ τα είπες...δεν τα είπα εγώ.

Ακόμα άλλη μιά φορά δείχνεις ότι πάσχεις απο έλλειψη ικανότητας επιχειρηματολογίας και καταφεύγεις είτε σε ειρωνίες, είτε σε προσωπικές επιθέσεις.

Τέλος, ασφαλώς οι γυναίκες απειλούν τα πτυχία των 1700€ γιατί είναι ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΕΡΕΣ!!!!
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #21 στις: 28/04/07, 01:50 »
Μια στιγμη.... Δηλαδή, μια που ξεκινάει ένα χρόνο νωρίτερα, είναι τόσο ανταγωνιστική? Να ξέρω, να τη κόψω δλδ!!!  ;D ;D ;D
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #22 στις: 28/04/07, 01:52 »
Α, ωστε εγω τα λεω ολα?? Τς τς τς..Σε αλλο thread eγω τις κατηγορησα πως καθονται 9 μηνες και αλλοι πληρωνουν τα σπασμενα ( που το πιο σωστο ειναι να τα πληρωνεις ρε φιλε, γιατι εσυ εκανες τη μιση πραξη..εκτος αν εισαι και κερατας :P );
Ελα..πες και αλλα..Ειμαι ανοικτος σε οποιαδηποτε προταση που μπορει να μειωσει τον ανταγωνισμο των γυναικων!! Εξαλλου στο 2007 ζουμε..Πολιτισμενες σκεψεις σαν και τις δικες σου, μαλλον εχουν μεγαλυτερη ισχυ απο την κοινωνικη ισοτητα!!

( βρε μπας και εχεις χασει θεση απο γυναικα και μασας λαμαρινες τωρα? :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #23 στις: 28/04/07, 01:53 »
Μία (1) που ξεκινάει ένα χρόνο νωρίτερα....χμμμ όχι.

20.000-30.000 που ξεκινάνε νωρίτερα για τις ελάχιστες θέσεις εργασίας είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ.

Τελευταία φορά που κοίταξα κάθε χρόνο δεν βγαίνει μόνο ΜΙΑ γυναίκα στην αγορά εργασίας.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #24 στις: 28/04/07, 01:56 »
( βρε μπας και εχεις χασει θεση απο γυναικα και μασας λαμαρινες τωρα? :P )

Όλοι κάθε χρόνο χάνουμε.

Αποφοιτείς εσύ και συμφοιτήτριά σου απο την σχολή την ίδια χρονική στιγμή. Εσύ με βαθμό 10, αυτή με βαθμό 5. Υπάρχει μία θέση εργασίας κάπου την οποία πληρείτε και οι 2. Εσύ πάς φαντάρος...μάντεψε ποιός προσλαμβάνεται.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/06, 18:33
από Ommadawn
27 Απαντήσεις
10240 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/06, 13:42
από Ορεστης99
57 Απαντήσεις
17221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/07, 15:22
από jaymz21
16 Απαντήσεις
7360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 20:12
από Ikaros
10 Απαντήσεις
5368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 01:48
από Jezus
0 Απαντήσεις
2081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/09, 20:34
από Sbiblerubleb
3 Απαντήσεις
2946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 10:19
από Vaiking
1 Απαντήσεις
2160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/11, 21:46
από hot_sauce (φλουτσ)
11 Απαντήσεις
3799 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/11, 21:00
από moitsos
2 Απαντήσεις
4168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/15, 22:04
από grigoris.karathimios