Αποστολέας Θέμα: EMG VS SEYMOUR DUNCAN  (Αναγνώστηκε 33959 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« στις: 29/01/08, 16:42 »
Είμαι ανάμεσα σε emg hz h4 και seymour duncan invader.Δεν έχω ακούσει κάποιον απ'τους 2..τι γνώμη έχετε για τους συγκεκριμένους? :)
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #1 στις: 29/01/08, 16:50 »
μέρα με νύχτα φίλε μου. τι μουσική παίζεις και σε τι κιθάρα θέλεις να τους βάλεις;

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #2 στις: 29/01/08, 17:22 »
Ε αμα θες alexi και πάλι alexi τότε
emg hz h4

Αποσυνδεδεμένος Solstafir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #3 στις: 29/01/08, 17:24 »
Γιατί να μή βάλεις 81 αμα είναι να βάλεις emg?

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #4 στις: 29/01/08, 17:29 »
Δεν θέλω active.Η μουσική που παίζω είναι death..απλα δεν ξέρω ποιος ταιριάζει καλά στην κιθάρα μου.(jackson wrxt)
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #5 στις: 29/01/08, 18:24 »
Φιλε αν ειναι να βαλεις EMG ΒΑΛΕ ACTIVE.Για passive δεν θα το ελεγα.εγω εχω στην κιθαρα μου τον sd invader,και για μενα απλως σπερνει...... Αυτα που λενε οτι ειναι μονο για βαρια μουσικη ειναι αηδιες! Με ενα κλικ πιο χαμηλα μπορεις να παιξεις πολλα ηδη μουσικης.Καποια πραγματα γι' αυτον.....ειναι μαγνητης με πολυ μεγαλο output.Εχει πολλα μπασα και μεσσαια (αυτα χρειαζεσαι για τη μουσικη που θελεις), Εγω παντως τρελαινομαι οταν παιζω μ'αυτον βαρια ρυθμικα με palm mute,μιλαμε για φοβερο ογκο!!! Καθαρα σαν διπλος εχει πολυ χαλια,αλλα οταν ειναι splitαρισμενος ειναι πολυ καλυτερα.ακομη και χωρις παραμορφωση και overdrives απο μονος του βγαζει ελαχιστη παραμορφωση ,αυτο εμενα με βολευει πολυ γιατι δεν χρειαζεται να βαζω παρα πολυ παραμορφωση(με τα μειωνεκτηματα που συνεπαγεται αυτο) για να βγαλω τον  ογκο που θελω. οσο για σολιδια πιστευω οτι κανει και παρακανει λογο των εντονων μεσσαιων που εχει. Παντως επειδη δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου,και επειδη ξερω οτι ειναι ενας πολυ ιδιαιτερος μαγνητης καλυτερα να τον ακουσεις σε καποια κιθαρα.και επειδη ειναι very high output μαγνητης δεν θα εχει μεγαλη διαφορα απο κιθαρα σε κιθαρα. Εχω την tonelab se και ενω ολοι λενε οτι δεν εχει high output ηχο, αντιθετος λογο μαγνητη μαλλον εχω βγαζω πολυ καλη καφριλα ;D Την εχω συνδεσει και με αλλες κιθαρες με αλλους μαγνητες στον ιδιο ενισχυτη, κι ομως ο invader κανει την τεραστια διαφορα στον ογκο και στην παραμορφωση της πεταλιερας! Για μενα ειναι ο μαγνητης που δεν θα βγαλω ποτε απο την κιθαρα που εχω για καφριλα.....JUST BRUTAL!

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #6 στις: 29/01/08, 20:30 »
πάντως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια για τους EMG passive. αν θέλεις τη γνώμη μου για death 81/85

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #7 στις: 30/01/08, 01:16 »
Duncan Invader εχει απο το εργοστασιο η Jackson Warrior του κιθαριστα που παιζουμε μαζι, και 8α ελεγα οτι το αποελεσμα δεν ειναι κα8ολου καλο!
Ειναι φοβερο για power-cords, nu-metal etc, αλλα αμα πας να παιξεις ντεθ θα ακους μονο μια φασαρια.
Βαλε ΕΜΓ να σωθεις...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #8 στις: 30/01/08, 01:20 »
υπάρχουν και οι Black out της seymour που εμένα προσωπικά μου αρέσουν πιο πολύ από emg
για passive με έναν (bridge) Seymour Duncan SH-6 είσαι άρχοντας  ;)
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #9 στις: 30/01/08, 01:21 »
τι ειδους εξοπλισμο εχεις?γιατι οι μαγνητες ειναι το τελευταιο που θα κοιταγα αμα ειχα χρηματα για αλλα πραγματα...ακομα και με τους disigned που νομιζω οτι εχει η jackson σου μπορεις να παιξεις μια χαρα αρκει να εχεις και τπτ αλλα καταλληλα μηχανηματα...δεν νομιζω οτι θα εχει τοοοσο τρελη διαφορα στον ηχο της κιθαρας σου γενικα η αλλαγη του μαγνητη...
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #10 στις: 30/01/08, 01:33 »
Η Jackson νομιζω δεν εχει τον γνησιο invader αλλα εναν sd design που μοιαζει τουλαχιστον εξωτερικα με τον invader!Πανω απ'ολα ειναι το χερι του κιθαριστα...... ;) , και τον εξοπλισμο του Vai να σου δωσουν με τις κιθαρες του,ουτε μια απλη νοτα δεν θα μπορεις να παιξεις οπως αυτος! Ειναι περιεργος μαγνητης ο invader....ή τον μισεις  ή τον λατρευεις!

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #11 στις: 30/01/08, 09:58 »
Η κιθάρα μου όντως έχει εναν duncan design detonator (invader style) αλλα γιατί να μην δώ διαφορά?Απο που εξαρτάται αυτο?
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #12 στις: 30/01/08, 11:44 »
γιατι γενικα πιστευω οτι κυριο ρολο στη κιθαρα παιζουν τα ξυλα.η αλλαγη μαγνητη θα κανει διαφορα αλλα οχι τοσο μεγαλη οσο θες πιθανον...και γω εχω αλλαξει αλλαξει στην ibanez μου γιατι ο εργοστασιακος dimarzio παραηταν μεταλλο-μποχακιας αλλα και παλι ενα μικρο συμμαζεμα εγινε με την αλλαγη, μη νομιζεις...εκει που πιστευω μπορει να υπαρξει μεγαλη διαφορα ειναι στις αρμονικες...το θεμα ειναι να υπαρχει ενας καλος ενισχυτης...απο κει και περα τα αλλα θα λυθουν...
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #13 στις: 04/02/08, 00:24 »
Εμενα παντως η κιθαρα μου αλλαξε τελειως ηχο που εβγαλα τους κορεατικους που ειχε πανω και εβαλα ΕΜΓ. Και σε αλλες κιθαρες εχω δει μεγαλες διαφορες με αλλαγη μαγνητη. Αν εβγαζαν ολοι τον ιδιο ηχο δεν θα υπηρχε λογος να τους αλλαξουμε. Παντως οπως ειπες, και ο ενισχυτης παιζει μεγαλο ρολο
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #14 στις: 06/02/08, 16:34 »
Τελικά άλλαξα γνώμη..θα πάω για active ;D Είμαι σχεδόν σίγουρος για 81 85 emg άλλα τσέκαρα και τους livewires metal του mustaine.Κάποια γνώμη γι'αυτούς?
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #15 στις: 06/02/08, 16:46 »
Για του Μαστειν δεν εχω δοκιμασει να σου πω, το μονο που θελω να προσθεσω ειναι οτι ο 81 ειναι λιγο βρομικος και με ιδιεταιρο ηχο, γι'αυτο και αρεσει σε πολυ κοσμο. Εμενα παντως μου αρεσουν ο 85 και ο 60 περισοτερο, εχουν πιο πολυ ηχο απο την κιθαρα σου και πιο πολυ ενταση, χωρις να βρωμιζουν...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #16 στις: 06/02/08, 17:21 »
Ο 81 λίγο βρόμικος? ??? Ποιος είναι δηλαδή πολύ βρόμικος?
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #17 στις: 06/02/08, 17:38 »
o 81 είναι ξυράφι σκέτο, αλλά λέει αρκετά, αν και σε alder σώματα δεν τον συμπαθώ ιδιαίτερα. Για τα livewires του Mustaine έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά γενικά όλοι οι livewires της Duncan γενικά δεν έχουν τύχει τρελής απήχησης, ειδικά οι blackouts, για τους οποίους έχω ακούσει τα χειρότερα, και μάλλιστα από πολύ έγκυρο μάστορα. Επίσης, πολύ βασικό, επειδή εγώ έχω την Kelly και σκεφτόμουν κι εγώ για active παλιότερα, να ξέρεις πως θα πέσει μεγάλο στρίμωγμα στο cavity των ηλεκτρονικών, μια κι είναι σχετικά μικρό, και θέλει ψιλοδουλειά με τα καλώδια και την μπαταρία εκεί μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #18 στις: 06/02/08, 17:53 »
Ο 81 λίγο βρόμικος? ??? Ποιος είναι δηλαδή πολύ βρόμικος?

Δεν νομιζω οτι η πολυ βρομια ειναι καλο, χανει τον προσδιορισμο της η νοτα, γκαζια αν ενοεις βγαζουν ολοι οι ΕΜΓ  :)
Ο 81 να φανταστεις θα παρομοιαζα τον ηχο του με μια μπαντα, σεπουλτουρα, αυτο μου θυμιζει στις πιο πολλες παραμορφωσεις...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #19 στις: 06/02/08, 20:59 »
εμένα μόνο sepultura δε μου βγάζει αυτός ο μαγνήτης (εκτός αν εννοείς μετά το chaos ad)
αν έβαζα emg σε bridge θα προτιμούσα τον 85

όσο για τους black out επειδή τους έχω μπορώ να πω ότι μου ακούγονται καλύτεροι και πιο ισορροπημένοι
αλλά γούστα είναι αυτά  ;) 
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #20 στις: 06/02/08, 21:59 »
εμένα μόνο sepultura δε μου βγάζει αυτός ο μαγνήτης

όσο για τους black out επειδή τους έχω μπορώ να πω ότι μου ακούγονται καλύτεροι και πιο ισορροπημένοι
αλλά γούστα είναι αυτά  ;) 

Όσο για τους blackouts, δεν τους εχω ακουσει ακομα απο κοντα, αλλα θα ηταν πολυ καλο να ακουσετε και εσεις αυτά:


Δεν νομιζω οτι ειναι μονο φασαρια τελικα.Και ειναι καπως διαφορετικοι απο αυτο που εχουμε ως τωρα συνηθισει να λεμε active....

εντιτ: και αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=L7oEk47y7W4
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/08, 22:02 από hoba »

Αποσυνδεδεμένος Veldrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Tech Freak
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #21 στις: 07/02/08, 02:34 »
φίλε hoba στο 2ρο βιντεάκι κρατάει ibanez xiphos. Αυτές φοράνε dimarzio d activator . καλοί μαγνήτες αλλα διαφορετική ιστορία απο EMG. Ωραιος ο ήχος του τυπά στο 1ο με τους blackouts , αλλά είδες τι ρακ και τι ενισχυτή χρησιμοποιεί... προσωπικά πάντα οι blackouts δε μου αρέσουν. Είναι σα να προσπαθούν με τον ήχο τους να πάρουν απο πάνω τους την ταμπέλα του active (λιγο αποτυχημένα) αλλα γιατι να γίνεται κάτι τέτοιο όταν τους active τους θές για συγκεκριμένο λόγο ?! οχι απο μαζοχισμό για την μπαταρία και για να κάνεις ποζεριά με το κεραμικό κάλυμα θέλω να πιστεύω(χαχαχα). Ναι μεν πιάνουν τις γνωστές αρμονικές... αλλα τι θαμπάδα είναι αυτή στα ρυθμικά σημεία  :-\

Γνώμη μου. Active της φάσης humbucker (81/85/livewires/d activator) δε θα έβαζα ΠΟΤΕ αν είχα μόνο μια κιθάρα. Να έχεις μια κιθάρα που θα ξέρεις οτι με αυτή θα παίξεις ΜΟΝΟ συγκεκριμένα είδη σκληρής μουσικής τοτε οκ. Έχω πλεον 5 κιθάρες , στις 2 έχω active και τις χαίρομαι (Warrior, Zakk Wylde). Αν ήταν μια και ήταν έτσι, δε θα χαιρόμουν και τόσο  ;D

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #22 στις: 07/02/08, 02:40 »
ο συγκεκριμένος κιθαρίστας των Devine Heresy παίζει με blackouts πάνω στην κιθάρα του  ;)
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Solstafir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #23 στις: 07/02/08, 02:57 »
Ο Cajares έχει και κάτι ενισχυτάρες από πίσω του, και δέν παίζει και ποτέ και καθαρά :P

Σε Alder σώματα (κυρίως) προτιμώ 85 γέφυρα, τονίζει το πλατύ έυρος πού έχει τo alder σάν ξύλο. Όσο για τα Duncan designed, είναι αρκετά υποδέεστερα, όχι τόσο σε τονικότητα, αλλά σε καθαρότητα, και όγκο σε σχέση με τα SD's.

Οι D-Activators είναι passive και μη σάς πώ ότι στήν VBT φίλου που αρέσαν πιό πολύ από τα EMG (πλεόν άκουγες δυναμικές :P). Εντυπωσιακά καλοί μαγνήτες. Όσο για τον Muhamed με το Xiphos, ναι μεν είναι το Xiphos, αλλα φοράει EMG's.

LiveWires... Απλά δέν..., με μία μικρή λαμψη φωτός σε αυτούς του mustaine, αλλά είναι τόσο υπερβολικοί που πολύ δύσκολα ελεγχεις τήν κιθάρα σε μεγάλες εντάσεις. Σε αρκετά live videos θα καταλάβετε τί εννοώ.

Ο 81 είναι σκέτο ξυράφι (η χαρά του blackmetalla \m/ ), ώρες ώρες νομίζεις ότι δέν κρατάς κιθάρα αλλά ότι είσαι παρανοικός δολοφόνος με ηλεκτρικό πριόνι (ποτέ δέν είπα ότι με χαλάει.. :D )

Πρόσεχε στόν neck τί θα ρίξεις.. Ο 85 είναι πολύ βαρύς για ρυθμικά εκεί πέρα (αλλα καταπληκτικός για στρογγυλα σολάκια, πιο round ήχος), αλλιώς κοιτάς για 60 neck..

Άν πάντως επιλέξεις EMG, ότι και να ρίξεις, συστήνω ανεπιφύλακτα wiring με 2 μπαταρίες σε σειρα (18volt mod).

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: EMG VS SEYMOUR DUNCAN
« Απάντηση #24 στις: 07/02/08, 03:28 »
Αυτο το θεμα απλα δεν υπαρχει...ολοι οι μαγνητες κανουν σωστα τη δουλεια τους! Προσωπικα, προτιμω τους Seymour Duncan λογω μεγαλυτερης ποικιλιας στον ηχο, αλλα ολα ειναι σχετικα. Παιζουν ρολο οι ενισχυτες, οι κιθαρες και τα ξυλα τους κλπ κλπ. Εγω ενα πραγμα θα πω σα συμβουλη: Αν το ξυλο της κιθαρας δεν εχει "μπασα" προδιαθεση τοτε μη στραφειτε σε EMG. Διαφορετικα για γκαζια ειναι οτι καλυτερο οι EMG, αν και καποιοι Duncan τα σπανε!!! Αυτα... ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/03, 15:23
από marcius
33 Απαντήσεις
24676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 02:26
από Quark
0 Απαντήσεις
2199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 19:56
από The common cunning linguist
9 Απαντήσεις
4579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/08, 02:14
από JP.M
2 Απαντήσεις
3416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 12:59
από vgls_7
4 Απαντήσεις
3070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 12:18
από Jizzzm
11 Απαντήσεις
11022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/15, 12:40
από Α. Κ. Ρ.
38 Απαντήσεις
23737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/18, 07:58
από panixgr
4 Απαντήσεις
4209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/19, 09:46
από panixgr
0 Απαντήσεις
1052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/20, 16:11
από Yiannis Papadopoulos