Αποστολέας Θέμα: Η εξωτερική εμφάνιση...  (Αναγνώστηκε 30356 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #25 στις: 27/09/04, 11:11 »
Μα τί λέτε ; Φυσικά παίζει. Καλύτερα όμορφη και κακιά, παρά άσχημη και καλή ... Αλλά επειδή πάντα ζητάμε το καλύτερο, την όμορφη και κακιά την κρατάμε μόνο μέχρι να βρούμε μια ομορφότερη και καλή ;D

Αποσυνδεδεμένος adgadgadf

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
    • WWW.KITHARA.GR
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #26 στις: 27/09/04, 11:13 »
'''''Για μένα ο τόπος αυτός έγινε παγερός και αφιλόξενος τις τελευταίες ημέρες. Ενώ στην αρχή η χαρά μου ήταν απερίγραπτη που βρήκα ένα site που έχει άμεση σχέση με την κιθάρα, που αγαπώ πάρα πολύ, τώρα αμφιβάλω για την ''παρέα'' που υποτίθεται ότι μπορώ να κανω μεσα απο εδώ έστω και΄πίσω απο την οθόνη. Και αυτό θέλω. γιατι φίλους στην προσωπική μου ζωη έχω. Δεν επιδιώκω να κανω άλλους μέσα απο ένα site. δεν με πειραξε που τα΄θέματα μου πήγαν στον κάδο ανακύκλωσης, με πείραξε η συμπεριφορά όλων. και τους ρωτάω ένα πράγμα. άν ειμασταν μαζεμενοι  μια παρεα και πείναμε καφέ και άρχζα μια συζήτηση με τα ίδια θέματα θα μου απαντούσαν το ίδιο επιθετικα με τα ίδια λογια και θα μου έλεγαν ότι οι σκέψεις μου ''θέλουν κάδο''???'''

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #27 στις: 27/09/04, 11:29 »
Δημητρα, μη το παιρνεις τοσο κατακαρδα.....Ισως ο τροπος καποιων να μην ηταν ο ενδεδειγμενος, ομως σιγουρα αυτο το φορουμ δεν ειναι καφετερια....Αρα, λογικο η αντιδραση να μην ειναι η ιδια που θα υπηρχε σε μια συζητηση που θα γινοταν σε μια καφετερια... ;) ;) ;) ;)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος adgadgadf

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
    • WWW.KITHARA.GR
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #28 στις: 27/09/04, 11:31 »
Eρεβε μπορείς να μου εξηγήσεις ποιός είναι ο σκοπός του φόρουμ?
 

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #29 στις: 27/09/04, 11:43 »
Eρεβε μπορείς να μου εξηγήσεις ποιός είναι ο σκοπός του φόρουμ?
 

Βασικα ο σκοπος του φορουμ οπως τον αντιλαμβανομαι προσωπικα, ειναι η ανταλλαγη αποψεων και πληροφοριων κυριως για μουσικα θεματα, αλλα και για ασχετα με τη μουσικη στους αντιστοιχους τομεις βεβαια...Απ την αλλη αυτα τα θεματα θα πρεπει να διατηρουν ενα καποιο επιπεδο που εξ ορισμου εχει αυτο το φορουμ και στου οποιου τη διατηρηση πολλες φορες δε συμβαλλουμε (με πρωτο τον γραφοντα)...Καλο ειναι λοιπόν να δεχομαστε τις υποδειξεις, ακομα κι αν δε μας αρεσουν προσωπικα....Τωρα αν καποιος σου φερθηκε ασχημα...Απλα αγνοησε τον στο μελλον....Μπορεις να παρεις και ισως να δωσεις πολλα σε αυτο το φορουμ...Δε χρειαζετε να χαλιεσαι εξαιτιας καποιων συμπεριφορων...Αυτα... ;)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος adgadgadf

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
    • WWW.KITHARA.GR
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #30 στις: 27/09/04, 11:50 »
ΟΚ.
 Aπο εδώ και στο έξής θα είμαι πιο προσεχτική με όλα

                           *και με όλους*.


 ;)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #31 στις: 27/09/04, 11:56 »
Δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο προσεχτική, λιγότερο ανεχτική να είσαι.. μην χαλιέσαι και μην τα πέρνεις όλα τόσο σοβαρα..

Αν ήσουν σε καφετέρια και αγνοούσαν ή έβρησκαν αστεία την κουβέντα σου το σίγουρο ήταν ότι το ίδιο θα έκανες και εσυ.. αυτό κάνε και εδω.. :)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #32 στις: 28/09/04, 00:20 »
Λοιπον 1ον αν ησουν σε καφετερια και συζητηγες κατι λογικα ολοι δε θα σε προσεχαν μονο αυτοι που ενδιαφερονταν για το θεμα που ειχες ανοιξει2ον για το θεμα που λες εγω το καλοκαιρι βρηκα μια πατρινια ΘΕΑ αλλα ηταν πολυ ψωναρα δε μπορουσα να μιλησω μαζι της..(και γι'αυτο της μπουκωνα το στομα ;D....με φιλια)και περασα μια χαρα.Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν θελω απλα να περασω καλα και να μη κανω κατι σοβαρο οποσδηποτε θα ηθελα και μια κοπελα με ωραια εξωτερικη εμφανιση και ας μην ειχαμε κοινα ενδιαφεροντα...αλλα αν ηθελα κατι πιο σοβαρο θα διαλεγα μια κοπελα που να ταιριαζουμε να μου κανει αυτο το κλικ που λενε και ας μην ειναι και τελεια εξωτερικα(βεβαια να μην ειναι και μπαζο).Τις περισσοτερες φορες που εχω κολλησει ειναι με συνηθησμενες κοπελες και οχι με μοντελα τελειων γυναικων ψιλη,αδυνατη υπερβολικα κ.τ.λ. Ελπιζω να καταλαβαινεις
Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ασχετο εχετε γνωρισει γυναικα που να μη κανει διαιτα ολες μονιμος σε μια διαιτα βρισκονται ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #33 στις: 28/09/04, 00:24 »
Ολες ετσι λενε !!! Δεν ειναι !!!  ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #34 στις: 28/09/04, 08:42 »
Να θέσω ένα μέγα ερώτημα και προβληματισμό με μια μεταφορά:

Τι είναι καλύτερο; Να έχεις ένα ταψί με νόστιμο μπακλαβά και να τρως ξέροντας οτι απ'αυτό τρώνε κι άλλοι ή να έχεις ένα κουβά με καναβούρι και να το τρως μόνος σου;

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #35 στις: 28/09/04, 08:58 »
Ε δεν νομίζω να φτάνουμε και εκεί.. Δλδ πρέπει από το καλό να τρώνε όλοι? Δεν υπάρχει η περίπτωση να τρώει μόνο ένας? Μην φτάνουμε στα άκρα.

Εγώ θα προτημούσα το καναβούρι... ;D ;D ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #36 στις: 28/09/04, 09:39 »
Φίλτατε, μέσα από την υπερβολή γεννιούνται προβληματισμοί για τη ζωή και για τις ενδιάμεσες καταστάσεις ανάμεσα στα άκρα.

Ακόμα και στατιστικά να το δούμε, το όμορφο το θέλουν  όλοι, το άσχημο κανείς. Τελικά οι πιο πολλοί από εμάς είμαστε κάπου στη μέση, αλλά το αν τείνουμε λίγο ή πολύ προς κάποιο από τα δυο άκρα εξαρτάται από την άποψή μας στο ερώτημα που έθεσα.
(Υπάρχουν φυσικά και οι εξαιρέσεις, να έχεις όμορφη γυναίκα που να θέλει μόνο εσένα και άσχημη που να τους θέλει όλους, αλλά δεν μας απασχολούν σε αυτή τη περίπτωση.)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #37 στις: 28/09/04, 10:17 »
Ε τότε στην περίπτωση αυτή που αναφέρεις θα προτημούσα τον μπακλαβά διότι θα έτρωγα χωρίς συναισθηματισμούς από το ταψί. Δεν θα με πείραζε να τρώνε και οι άλλοι..
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #38 στις: 28/09/04, 10:39 »
Παράθεση
Τι είναι καλύτερο; Να έχεις ένα ταψί με νόστιμο μπακλαβά και να τρως ξέροντας οτι απ'αυτό τρώνε κι άλλοι ή να έχεις ένα κουβά με καναβούρι και να το τρως μόνος σου;
μπορει ομως να τρωνε και αλλοι απο το καναβουρι.....
Βαλτε μου δυο καναβουριες οπα

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #39 στις: 28/09/04, 12:31 »
Να θέσω ένα μέγα ερώτημα και προβληματισμό με μια μεταφορά:

Τι είναι καλύτερο; Να έχεις ένα ταψί με νόστιμο μπακλαβά και να τρως ξέροντας οτι απ'αυτό τρώνε κι άλλοι ή να έχεις ένα κουβά με καναβούρι και να το τρως μόνος σου;

Βασιλη, μη ξεχνας ομως οτι:

To καναβουρι αμα το φυτεψεις, το προσεξεις και φυτρωσει και μεγαλωσει, μετα ολοι το θελουν!  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #40 στις: 28/09/04, 19:01 »
(ΠΡΟΣΟΧΗ ,ΠΡΟΣΟΧΗ η παρακάτω απαντηση βλάπτει σοβαρά ατομα που βγάζουν σπυράκια μετά απο αναγνωση σουρρεαλιστικων ειρωνιών και ουτως συνίσταται η αποφυγή αναγνωσής της..Εαν παρολαταυτα οι εχοντες ευαισθητο δέρμα προχωρησουν-παρά τις προειδοποιήσεις-εις την ανάγνωση τότε ας φτιάξουν(κατά το συνήθη διασκεδαστικό τρόπο)ανάλογης σουρρεαλιστικότητας απαντήσεις με παροιμίες και γνωμικά..Τουλάχιστον να το διασκεδάσουμε το πραγμα :P)


Τι μέγιστα υπαρξιακά ερωτήματα ειναι αυτά μου γεννώνται μετά την ανάγνωση των παραπάνω μηνυμάτων..
Ως γυναίκα πρέπει να νοιώθω μπακλαβάς ή καναβούρι;
Και ως μπακλαβάς δικαιούμαι να έχω λόγο και να απαγορεύω σε οσους θελουν να με δαγκώσουν να το κάνουν ή απλώς ειμαι ενα κοινό κομμάτι μπακλαβά χωρίς δικαιώματα περαν του οτι ανήκω σε καποιον μπακλαβοφάγο;Ο οποίος μπακλαβαδοκράτορας(και μπακλαβαδοφάγος-για να μην ξεχνιόμαστε) αν είναι ''μεγάλη καρδιά'' αφήνει και τους άλλους να ''τσιμπήσουν'' ενα κομματάκι απο εμέ,αλλά αν ειναι κανάς μοναχοφάης τσιγγούνης με κλειδώνει μεσα στο ντουλάπι με κίνδυνο η τραγανή μου κρούστα να πιάσει μουχλα..
Και ω,τι γινεται αν ανήκω στην κατηγορία του καναβουριού;Εκεί πρέπει να έχω ησυχο το κεφάλι μου που κανείς δεν προκειται να με προτιμήσει και ετσι να με πάρει απο τον κύριό μου καναβουροφάγο ή μηπως πρέπει να νοιώθω ντροπή ούσα τιποτα παραπάνω απο ενα ποταπό καναβούρι;Και το άλλο που το πάτε;Πως θα πρεπει ως ασημαντο και ανοστο καναβούρι να αισθάνομαι ξεροντας οτι στον κυριο μου θα προκαλέσω στουμπωση απο το πολύ καναβουρι γιατί ως γνωστον -οπως ειπε και ο μεγάλος ''φιλοσοφος'' Χριστάκης :το πουλί για να τραφεί δε θέλει ολο καναβούρι καναβούρι;;
Ή, εν τέλει, η απαντηση σε ολα τα παραπάνω αγωνιώδη ερωτηματα ειναι απλή αφου ειτε μπακλαβάς ειμαι,ειτε καναβούρι δεν πρόκειται να νοιώσω τιποτα εφοσον ως γνωστόν τα φαγώσιμα δε νοιωθουν;;
Ααχχχ..ησυχασα..και δεν το σκεφτηκα απο την αρχη!!!!Αλλά που να βρεθεί το μυαλο σε ενα κομμάτι μπακλαβά ή σε εναν κουβά καναβούρι;Σιγουρα θα'ταν καλύτερα να ημουν κάτι ενδιάμεσο ως γυναίκα πχ ενα πιάτο φασολάκια ή ενας κουβάς ξηροί καρποι.Ωπα!Ξεχασα να βάλω το ''γυναικα'' σε εισαγωγικά..

« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/04, 19:26 από CHCOME »

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #41 στις: 29/09/04, 01:28 »
Προσοχη!!!Το παρακατω μηνυμα δε πρεπει να το διαβασουν οσοι βγαζουν σπυρακια με φαλοκρατικες αποψεις
Παράθεση
CHCOME
ΣΚΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ;D ;D ;D

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #42 στις: 29/09/04, 11:32 »
Προσοχη!!!Το παρακατω μηνυμα δε πρεπει να το διαβασουν οσοι βγαζουν σπυρακια με φαλοκρατικες αποψεις
Παράθεση
CHCOME
ΣΚΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ;D ;D ;D

1oν)Μη μου αλλάζεις τα λόγια ... >:( >:(....(αντε μη θυμώσω και αλιμονό σου τοτε ;D )
2ον)Πόσο χαμηλά τα μάτια;Να φτάνουν πεζοδρόμιο ή πιο ενδιαμεσα; 8)...(Αγωνιώδες ερώτημα)

old_lion

  • Επισκέπτης
Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #43 στις: 29/09/04, 12:37 »
Να κι άλλος με καλή μύτη!!!Πουλάκια μου!!!! ;D ;D

Αργείς ωστόσο Πάρη μου , αργείς .
Να φέρω δικές μου σβήστρες ?

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #44 στις: 19/11/05, 18:38 »
(ΠΡΟΣΟΧΗ ,ΠΡΟΣΟΧΗ η παρακάτω απαντηση βλάπτει σοβαρά ατομα που βγάζουν σπυράκια μετά απο αναγνωση σουρρεαλιστικων ειρωνιών και ουτως συνίσταται η αποφυγή αναγνωσής της..Εαν παρολαταυτα οι εχοντες ευαισθητο δέρμα προχωρησουν-παρά τις προειδοποιήσεις-εις την ανάγνωση τότε ας φτιάξουν(κατά το συνήθη διασκεδαστικό τρόπο)ανάλογης σουρρεαλιστικότητας απαντήσεις με παροιμίες και γνωμικά..Τουλάχιστον να το διασκεδάσουμε το πραγμα :P)


Τι μέγιστα υπαρξιακά ερωτήματα ειναι αυτά μου γεννώνται μετά την ανάγνωση των παραπάνω μηνυμάτων..
Ως γυναίκα πρέπει να νοιώθω μπακλαβάς ή καναβούρι;
Και ως μπακλαβάς δικαιούμαι να έχω λόγο και να απαγορεύω σε οσους θελουν να με δαγκώσουν να το κάνουν ή απλώς ειμαι ενα κοινό κομμάτι μπακλαβά χωρίς δικαιώματα περαν του οτι ανήκω σε καποιον μπακλαβοφάγο;Ο οποίος μπακλαβαδοκράτορας(και μπακλαβαδοφάγος-για να μην ξεχνιόμαστε) αν είναι ''μεγάλη καρδιά'' αφήνει και τους άλλους να ''τσιμπήσουν'' ενα κομματάκι απο εμέ,αλλά αν ειναι κανάς μοναχοφάης τσιγγούνης με κλειδώνει μεσα στο ντουλάπι με κίνδυνο η τραγανή μου κρούστα να πιάσει μουχλα..
Και ω,τι γινεται αν ανήκω στην κατηγορία του καναβουριού;Εκεί πρέπει να έχω ησυχο το κεφάλι μου που κανείς δεν προκειται να με προτιμήσει και ετσι να με πάρει απο τον κύριό μου καναβουροφάγο ή μηπως πρέπει να νοιώθω ντροπή ούσα τιποτα παραπάνω απο ενα ποταπό καναβούρι;Και το άλλο που το πάτε;Πως θα πρεπει ως ασημαντο και ανοστο καναβούρι να αισθάνομαι ξεροντας οτι στον κυριο μου θα προκαλέσω στουμπωση απο το πολύ καναβουρι γιατί ως γνωστον -οπως ειπε και ο μεγάλος ''φιλοσοφος'' Χριστάκης :το πουλί για να τραφεί δε θέλει ολο καναβούρι καναβούρι;;
Ή, εν τέλει, η απαντηση σε ολα τα παραπάνω αγωνιώδη ερωτηματα ειναι απλή αφου ειτε μπακλαβάς ειμαι,ειτε καναβούρι δεν πρόκειται να νοιώσω τιποτα εφοσον ως γνωστόν τα φαγώσιμα δε νοιωθουν;;
Ααχχχ..ησυχασα..και δεν το σκεφτηκα απο την αρχη!!!!Αλλά που να βρεθεί το μυαλο σε ενα κομμάτι μπακλαβά ή σε εναν κουβά καναβούρι;Σιγουρα θα'ταν καλύτερα να ημουν κάτι ενδιάμεσο ως γυναίκα πχ ενα πιάτο φασολάκια ή ενας κουβάς ξηροί καρποι.Ωπα!Ξεχασα να βάλω το ''γυναικα'' σε εισαγωγικά..



Ως γυναικα μ αρεσε πολυ το μηνυμα σου!Ηταν παρα πολυ εξυπνο και σωστο και περιγραφεις με πολυ σωστο τροπο και χιουμοριστικο τον τροπο με τον οποιο μας αντιμετωπιζουν οι αντρες!Σαν γευματα και αναλογα με τον τυπο εχουμε και την αντιστοιχη αντιμετωπιση!Φυσικα αυτο δεν ειναι κανονας!Υπαρχουν και εξαιρεσεις!Αλλα μη βιαστειτε ολοι απο θυξιμο να πειτε οτι εσεις αποτελειτε την εξαιρεση!Μαλλον αν σπευσετε να το κανετε σκεφτειτε πρωτα απ ολα πως αντιδρατε οταν βλεπετε μια ωραια γυναικα στον δρομο!Αν οχι παλι σκεφτειτε πως σκεφτεστε και συμπεριφερεστε στην κοπελα που πιθανως εχετε ηδη στο πλευρο σας και στο τι απαιτειτε απ αυτην!Αν σ ολα αυτα τα πατε καλα τοτε αποτελειτε εξαιρεση του ρητου "ολοι οι αντρες ειναι γουρουνια"!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Re:Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #45 στις: 19/11/05, 19:12 »
Αν σ ολα αυτα τα πατε καλα τοτε αποτελειτε εξαιρεση του ρητου "ολοι οι αντρες ειναι γουρουνια"!

Πολύ σωστά. Διότι φυσικά ακόμα και ένας έμμεσος και ασαφής υπαινιγμός (που δεν ήταν, αλλά λέμε τώρα) ότι οι γυναίκες έχουν οποιαδήποτε ομοιότητα με αντικείμενα ή ότι χρήζουν ανάλογης συμπεριφοράς, αποτελεί μέγα παράπτωμα στη σημερινή politically correct πραγματικότητα, τιμωρούμενο με άμεσο φραστικό (και όχι μόνο) λιθοβολισμό. Αντίθετα η ξεκάθαρη δήλωση ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια (πλην ελαχίστων ίσως εξαιρέσεων) δεν μπορεί παρά να αποτελεί αυταπόδεικτο αξίωμα για οποιονδήποτε λογικά σκεπτόμενο άνθρωπο (δηλαδή γυναίκα, αφού τα γουρούνια δεν είναι ούτε λογικά σκεπτόμενα, ούτε άνθρωποι).

Ευχαριστώ πολύ την αγαπητή Εύα που μάς έδειξε το σωστό δρόμο. Τα γουρούνια την ευγνωμονούν...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #46 στις: 19/11/05, 19:25 »
Συγνωμη μαλλον ηταν χοντρωδης ο χαρακτηρισμος αλλα ηθελα να δειξω μ αυτο οτι τουλαχιστον τα αγορια της ηλικιας μου κυριως επηρεαζονται πολυ απο τα προτυπα και τις συμπεριφορες που προβαλλονται στην τηλεοραση με αποτελεσμα να θεωρουμαστε πλεον κομματια κρεας και οχι ατομα με συναισθηματα γι αυτο και πλεον βρισκουμε ολο και περισσοτερες κοπελες μονες η πληγωμενες!Και με το σκεφτειτε τι λεν αγορια οταν περνα κοπελα απ κοντα παιρνω παραδειγμα και απο τους φιλους μου πως μιλαν!Γενικοτερα για τις κοπελες της ηλικιας μου ειναι πολυ δυσκολο να βρεις σοβαρο αγορι!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος last dying wish...

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαδιζω στο αγνωστο με τρυπια βαρκα την ελπιδα..
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #47 στις: 19/11/05, 19:27 »
symfono me osa les...
Νεκρος στο βωμο της αγαπης..

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #48 στις: 19/11/05, 19:45 »
Συγνωμη μαλλον ηταν χοντρωδης ο χαρακτηρισμος αλλα ηθελα να δειξω μ αυτο οτι τουλαχιστον τα αγορια της ηλικιας μου κυριως επηρεαζονται πολυ απο τα προτυπα και τις συμπεριφορες που προβαλλονται στην τηλεοραση με αποτελεσμα να θεωρουμαστε πλεον κομματια κρεας και οχι ατομα με συναισθηματα γι αυτο και πλεον βρισκουμε ολο και περισσοτερες κοπελες μονες η πληγωμενες!Και με το σκεφτειτε τι λεν αγορια οταν περνα κοπελα απ κοντα παιρνω παραδειγμα και απο τους φιλους μου πως μιλαν!Γενικοτερα για τις κοπελες της ηλικιας μου ειναι πολυ δυσκολο να βρεις σοβαρο αγορι!

oink oink oink (γρυλισμός γουρουνιού)

Μετάφραση:
Έχεις δίκιο. Ενώ όλα ανεξαιρέτως τα κορίτσια στην ηλικία των 19 ετών χαρακτηρίζονται από σοβαρότητα και ωριμότητα. Και φυσικά δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την εξωτερική εμφάνιση των αγοριών, διότι ενδιαφέρονται μόνο για το χαρακτήρα, τα ψυχικά χαρίσματα, τη νοημοσύνη, την ευαισθησία... ::)

Καιρός να ξυπνήσεις κούκλα μου και να καταλάβεις ότι δεν είναι όλοι οι άντρες γουρούνια και όλες οι γυναίκες θύματα. Εκτός αν αποφασίσεις εσύ ότι είσαι θύμα, πράγμα το οποίο είναι δικαίωμά σου. Εγώ προσωπικά αποφάσισα να είμαι γουρούνι, οπότε δέχομαι αδιαμαρτύρητα κάθε χαρακτηρισμό. Κάποιοι άλλοι άντρες που αντιστέκονται ακόμα στα μάγια της Κίρκης (γυναίκα ήταν κι αυτή), ΙΣΩΣ να μην αξίζουν τις κατηγορίες που εκτοξεύεις ελαφρά τη καρδία.

Καλή σου νύχτα

Απόδοση: Νατάσα Συρεγγέλα
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος jon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποιος θα στρίψει ??
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #49 στις: 19/11/05, 20:20 »
Μα τι ερωτήσεις είναι αυτές... ?? Είναι δυνατόν να μην θέλουμε να έχουμε δίπλα μας έναν όμορφο σύντροφο. Η βιολογία μιλάει. Όμορφος = καλά γονίδια... Πως να το κάνουμε ? Φυσικά και θέλω η κοπελιά μου να είναι όμορφη και έξυπνη. Θέλω να χει θαναταρές αναλογίες και μυαλό ξουράφι. Τα θέλω όλα, εεε ? Έτσι είναι και όποιος/α νοιώθει άσχημος/η καλύτερα θα ήταν να καταλάβει ότι δεν είναι τόσο άσχημος/η και σίγουρα για κάποια/ον είναι σίγουρο πάρα πολύ όμορφος/η... All it's matter of point view.
Stay Hungry. Stay Foolish.


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/07, 18:18
από Βραζίλης
13 Απαντήσεις
5128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/07, 15:06
από Baroness
20 Απαντήσεις
10168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/08, 10:03
από indie-anos laternative
6 Απαντήσεις
3580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/09, 00:41
από groovymood
6 Απαντήσεις
7952 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/09, 13:55
από Ntemis
1 Απαντήσεις
3122 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/10, 21:56
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
5032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/11, 12:46
από freemind
2 Απαντήσεις
28747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/11, 10:15
από Μelexdy
0 Απαντήσεις
2219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/13, 23:45
από staraflur
5 Απαντήσεις
36390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/17, 23:43
από Muselove