Αποστολέας Θέμα: Αποκαλύπτοντας το AIDS  (Αναγνώστηκε 10329 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Αποκαλύπτοντας το AIDS
« στις: 05/09/07, 01:18 »
http://www.hivwave.gr/pages/index.php

Τα σχόλια δικά σας. Αξίζει τον κόπο να ακολουθήσετε τα λινκς. Βίντεο με μαρτυρίες, συνεντέυξεις, επιστολές κλπ...

Απίστευτο ε?...Ας έχουμε όλοι τα μάτια μας ανοιχτά....

Αποσυνδεδεμένος paran0id

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #1 στις: 05/09/07, 09:02 »
το ειχα δει χθες καπου αλλου και θεωρω οτι αν ειναι αληθεια, τοτε μιλαμε για κατι σαν αουσβιτς ver. 2.0 ...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #2 στις: 05/09/07, 10:03 »
Δεν πρόλαβα να το διαβάσω όλο αλλά αν όντως είναι αλήθεια τότε ούτε φίδι στον κόρφο μας....αυτό και αν είναι μια εξελιγμένη μορφή τρομοκρατίας...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #3 στις: 05/09/07, 10:38 »
Είναι γνωστή βέβαια η σχέση γιατρών-φαρμακευτικών με τις μίζες κτλ, αλλά αυτό παραείναι απάνθρωπο αν είναι αλήθεια.. Θενκς για το ενφιαφέρον άρθρο!

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #4 στις: 05/09/07, 12:12 »
Πάντα η ημιμάθεια φέρνει πληγές. Διότι ενώ γνωρίζεις ελάχιστα επί ενός θέματος νομίζεις ότι ξέρεις τα πάντα.
Η διαφορά ενός ημιμαθή από κάποιον που έχει μελετήσει διεξοδικά είναι ότι ο πρώτος νομίζει ότι ξέρει τα πάντα και δεν ντρέπεται να το λέει δημοσίως ενώ ο δεύτερος έχει ακριβή επίγνωση του τι δεν γνωρίζει.

Όσοι νομίζουν και διαδίδουν ότι ο HIV είναι ανύπαρκτος, ότι είναι υποκειμενικό θέμα η αντιμετώπισή του και η διάγνωσή του, μπορούν κάλιστα να μην κάνουν θεραπεία, και να δημοσιεύουν τις φωτογραφίες του εαυτού τους κάθε 6 μήνες.

Ας πάνε να το πουν στους Αιθίοπες ή στους Βραζιλιάνους, ή ας επισκεφτούν την Βραζιλία ή την Αιθιοπία να δουν τον τρόπο με τον οποίο πεθαίνουν αβοήθητα παιδιά και ενήλικες, από έναν ιό "που δεν υπάρχει" και έχει προσβάλει το 50% του πληθυσμού!

Υπάρχουν πολλά προβλήματα στην αντιμετώπιση του AIDS, δεν έχουν όμως καμμία σχέση με αυτά που αναφέρθηκαν.


Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #5 στις: 05/09/07, 12:20 »
Θα συμφωνησω με τον papou στο οσον αφορα τον ιο. Εξαλλου, αυτο που οι περισσοτεροι κανουν λαθος σαν αντιληψη, δεν ειναι ο ιδιος ο ιος που σκοτωνει, αλλα η αδυναμια του οργανισμου να δημιουργησει και να διατηρησει λειτουργικα αντισωματα.
Οτι καποιες εταιριες θησαυριζουν με ερευνες και φαρμακα που δεν ειναι καταλληλα για καθε περιπτωση, ειναι αληθεια. Ομως μην καταργουμε τελειως την υπαρξη ενος ιου, για τα εμπορικα λαθη της φαρμακοβιομηχανιας.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #6 στις: 05/09/07, 12:52 »
Και βέβαια προτείνω ότι κι αυτό το θέμα "παγκόσμιας τρομοκρατίας" θα έπρεπε να μεταφερθεί στον τομέα διασκέδαση!  :D
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #7 στις: 05/09/07, 12:59 »
Και βέβαια προτείνω ότι κι αυτό το θέμα "παγκόσμιας τρομοκρατίας" θα έπρεπε να μεταφερθεί στον τομέα διασκέδαση! :D

μάλλον "ασύμμετρης απειλής" θα το 'λεγα.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #8 στις: 05/09/07, 13:06 »
Λυπαμαι, αλλα οι υπευθυνοι mod θα το αποφασισουν αυτο. Εξαλλου δεν ειναι διασκεδαστικο ουτε γελοιο θεμα το AIDS και ο HIV και ειμαι σιγουρος πως θα ακουστουν ενδιαφερουσες αποψεις.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #9 στις: 05/09/07, 14:08 »
Θέση του Βαλλιανάτου που δημοσιεύεται και στην ιστοσελίδα της:

Στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας, εδώ και μερικά χρόνια, κυκλοφορεί μία κυρία Mαρία Παπαγιαννίδου-Σεν Πιέρ, η οποία από την ανεκδιήγητη ιστοσελίδα της απευθύνει την εξής πρόσκληση:

«Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν άνδρες-ετεροφυλόφιλοι οροθετικοί (εκτός από χρήστες ενδοφλέβιων ενέσεων). Aν γνωρίζετε κάποιον ή είστε εσείς ο ίδιος, επικοινωνήστε μαζί μου ανώνυμα. Aυτός ο κατασκευασμένος μύθος πρέπει κάποτε να σπάσει».

H θεωρία της συγγραφέως, εκτός αυτού, περιλαμβάνει την άποψη ότι εκατομμύρια άνθρωποι δηλητηριάζονται με άχρηστες τοξικές ουσίες (εννοεί τα αντιρετροϊκά φάρμακα που διαθέτουν όσες αρχές Yγείας ανά τον κόσμο κατέχουν), καθόσον το hiv/aids δεν οφείλεται στον ιό hiv.

Aν θυμάμαι καλά, πριν από μερικά χρόνια, και ένα ανδρικό περιοδικό είχε διατυπώσει μια ανάλογη π**άρα, χωρίς βέβαια κανείς υπεύθυνος να το μαζέψει.

Tο αποτέλεσμα αυτής της λάσπης σ' ένα τόσο τραγικό θέμα είναι βέβαια η διακοπή της αντιρετροϊκής αγωγής από τους οροθετικούς, ο εφησυχασμός του «γενικού πληθυσμού» και η επιστροφή στο ρατσισμό της αντιομοφυλοφιλικής υστερίας, με επακόλουθο την ανέφελη διασπορά του ιού.

H παραπάνω κυρία παραχωρεί συνεντεύξεις σε περιοδικά και εφημερίδες, περιφέρεται σε τηλεοπτικά κανάλια και γενικώς παραληρεί, με σκανδαλώδη και περίεργη ανοχή από συγκροτήματα εκδοτικά, ενώ οι αρμόδιες επιστημονικές αρχές σιωπούν.

Mε έκπληξη ανακάλυψα ότι η Eλληνική Eταιρεία Mελέτης και Aντιμετώπισης του AIDS, η επιστημονική δηλαδή εταιρεία που διοργανώνει τα συνέδρια για το hiv/aids στη χώρα μας υπό την αιγίδα του αρμόδιου (;) Υπουργείου Yγείας, εξέδωσε επιτέλους ένα δελτίο τύπου στις 13 Φεβρουαρίου 2007, στο οποίο:

«Θεωρώντας άκρως επικίνδυνες για τη δημόσια υγεία τις απόψεις της δημοσιογράφου κυρίας Mαίρης Παπαγιαννίδου, όπως αυτές εκφράζονται μέσα από την ιστοσελίδα της και το βιβλίο της...

1. Yπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ο ιός hiv προκαλεί το aids, η δε φαρμακευτική αγωγή είναι υπεύθυνη για τη σαφή μείωση των θανάτων αλλά και των λοιμώξεων που χαρακτηρίζουν το aids...

2. Tα επιδημιολογικά δεδομένα, για τα 39,5 εκατομμύρια ανθρώπων, περιλαμβάνουν 24,7 εκατομμύρια που ζουν στην υποσαχάρια Aφρική, όπου ο κύριος τρόπος μόλυνσης είναι η ετεροφυλοφιλική σεξουαλική επαφή...»

Π. Γαργαλιάνος-Kακολύρης, πρόεδρος
M. K. Λαζανάς, γραμματέας
 

Y.Γ. 1  H κυρία αυτή βραβεύτηκε ως «Γυναίκα της Xρονιάς 2006», για κοινωνική προσφορά στην Aθηνών Aρένα, 27 Mαρτίου 2007, από το περιοδικό "Life and Style", με επισημότητα και άφθονη προβολή.

Y.Γ. 2  Σταματήστε την

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #10 στις: 05/09/07, 14:37 »
Έχω πετύχει αρκετές φορές την εν λόγω κυρία στα διάφορα τηλεοπτικά κανάλια...ως και το Avopolis φρόντισε να της παράσχει βήμα για να καταθέσει τις απόψεις της. Τη θεωρώ επικίνδυνη, διότι ακόμα κι αν έχουν βάση οι υποψίες της, εμμέσως πλην σαφώς παροτρύνει προς συγκεκριμένες πράξεις κι ενέργειες που μπορούν κάλλιστα να θέσουν σε κίνδυνο τις ζωές φορέων. Συγκεκριμένα:

Γράφει:

"Ηταν πάλι δύσκολο να δεχτώ ότι έβλαπτα μόνη μου τον εαυτό μου τόσα χρόνια πολεμώντας κάτι που δεν με απείλησε ποτέ. Είναι ακόμα πιο δύσκολο για όσους έχουν χάσει δικούς τους ανθρώπους όλα αυτά τα χρόνια από το "AIDS". Πώς να δεχτούν ότι τα αγαπημένα τους πρόσωπα δεν έφυγαν  από τον "ιό", αλλά από τα φάρμακα που προμηθεύονταν χωρίς λόγο; Μήπως οι ίδιοι δεν φρόντιζαν ώστε να μην παραλείπουν οι αγαπημένοι τους ούτε μια δόση; Είναι σκληρό γι' αυτούς, αλλά η κατάσταση συνεχίζεται και άλλοι τόσοι μπορούν τώρα να σωθούν."

Τότε αγαπητή μου κυρία, γιατί ακριβώς συνεχίζετε μέχρι και σήμερα να προμηθεύεστε τα φάρμακά σας, όπως δηλώσατε σε συνέντευξή σας, αγνοώντας μάλιστα τι σας ωθεί να το κάνετε; Αν τα ρημάδια ευθύνονται για τον αργό σας θάνατο, σταματήστε τα λοιπόν. Ποιος ο λόγος από τη μια να τους ρίχνετε το ανάθεμα κι από την άλλη να λιποψυχείτε απέναντι στην απόφαση να μην τα χρησιμοποιήσετε; Υποκρισία!

Γράφει:

"Υπήρχε κάτι που με είχε προβληματίσει εξαρχής – πέραν της απειλής του θανάτου - και επανερχόταν σαν αναπάντητο ερώτημα διαρκώς. Εμοιαζε απίθανο. Αδιανόητο. Σύμπτωση θα ήταν αλλά δεν είχα συναντήσει πουθενά, ούτε στα νοσοκομεία, ούτε στα ιατρεία, ούτε στα κέντρα ψυχολογικής υποστήριξης, άντρα ετεροφυλόφιλο οροθετικό – πέρα από τους τοξικομανείς και τους ομοφυλόφιλους ή τους λεγόμενους αμφιφυλόφιλους που ήταν σταθερή πελατεία. Δεν το χωρούσε το μυαλό μου, προσπαθούσα να μην το σκέφτομαι. Θα το έλεγαν, αν ήταν αλήθεια κάτι τέτοιο! Αλλά και στη δική μου περίπτωση,  κανείς από τους αγαπημένους μου δεν είχε μολυνθεί από εμένα τα δέκα χρόνια που δεν γνώριζα ότι είμαι οροθετική. Και είχε προηγηθεί εκείνος που με μόλυνε, πρώην ναρκομανής τελικά. Γοητευτική προσωπικότητα, αν έχει καμία σημασία τώρα. Αλλά είχα  απειληθεί, δεν είχα απειλήσει. Είχα κινδυνεύσει εγώ, όχι οι άλλοι."

Δεν υπάρχουν ετεροφυλόφιλοι οροθετικοί λοιπόν; Περίεργο. Άλλα ομολογεί το Κέντρο Ελέγχου Και Πρόληψης Νοσημάτων πάντως. Όπως το ίδιο κάνει κι ο Ευρωπαίος επίτροπος αρµόδιος για θέµατα Υγείας κ. Μάρκος Κυπριανού, ο οποίος αναφέρει:

Το 2005 διαγνώστηκαν περισσότερα από 20.000 νέα κρούσµατα HIV, τα οποία αναφέρθηκαν από τις χώρες της ΕΕ στο δίκτυο EuroHIV. Στον αριθµό αυτό δεν περιλαµβάνονται στοιχεία για δύο µεγάλα κράτη της ΕΕ, µε αποτέλεσµα ο ετήσιος αριθµός των νέων κρουσµάτων που διαγνώστηκαν να είναι πιθανότερο να πλησιάζει
τις 30.000. Ο αριθµός των νέων κρουσµάτων που διαγιγνώσκονται ανά έτος δεν παρέχει την πλήρη εικόνα της µετάδοσης του ιού HIV στην ΕΕ. Εκτιµάται ότι το 30% των ατόµων που έχουν προσβληθεί από τον ιό HIV στην ΕΕ δεν το γνωρίζουν. Οι ετεροφυλόφιλοι αντιστοιχούσαν στο 55% των νέων κρουσµάτων HIV που διαγνώστηκαν στην ΕΕ το 2005, ενώ η σεξουαλική επαφή µεταξύ ανδρών αντιστοιχούσε στο 1/3 των περιπτώσεων (34%) και η χρήση ενέσιµων ναρκωτικών στο 13% περίπου. Ωστόσο, αξίζει να σηµειωθεί ότι σχεδόν οι µισές από τις αναφερόµενες λοιµώξεις µεταξύ ετεροφυλοφίλων (46%) διαγνώστηκαν σε µετανάστες από χώρες µε γενικευµένες επιδηµίες (κυρίως, χώρες της υποσαχάριας Αφρικής) και οι περισσότερες από αυτές τις λοιµώξεις αποκτήθηκαν εκτός της ΕΕ.


Συνωμότες άπαντες! Έτσι παίρνει ο "φαρμακάς" τα πρωταθλήματα στο μπάσκετ! :P :P


« Τελευταία τροποποίηση: 05/09/07, 15:29 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #11 στις: 05/09/07, 15:10 »
Θεωρώ την αναφερθείσα κυρία σεξίστρια, διότι ενώ δεν παραδέχεται ότι ετεροφυλόφιλοι άνδρες είναι δυνατόν να μολυνθούν μέσω ετεροφυλόφιλης σεξουαλικής επαφής, διατυμπανίζει ότι οι γυναίκες μολύνονται με ετεροφυλοφιλική πράξη!  ??? Εφόσον παραδέχεται ότι η ίδια μολύνθηκε από ετεροφυλοφιλική σεξουαλική επαφή.

Αυτή η διάκριση μεταξύ των δύο φύλων θεωρώ ότι είναι άκρως σεξιστική. Δηλ δεν μπορούμε κι εμείς οι ετεροφυλόφιλοι μη ναρκομανείς να μολυνθούμε? Είναι άδικο κύριοι! :D

Το πιθανότερο πρόβλημα που έχει αυτή η κυρία είναι ότι θα έχει κολλήσει καμμιά 100ρια ανθρώπους που την κυνηγάνε να την..... και προσπαθεί να αποκτήσει ενδόμυχο άλλοθι.

Δεν πρέπει όμως να ξεχνούμε ότι το τριπλό σχήμα χημειοθεραπείας που χρησιμοποιείται ΄για την θεραπεία του AIDS προκαλεί΄δυστυχώς διαταραχές προσωπικότητας και ψυχολογικά προβλήματα. Είναι πιο ανθρωπιστικό να φροντίσουν για μια ψυχολογική της υποστήριξη!

Και να πάει επιτέλους αυτό το θέμα στον τομέα "διασκέδαση".

ΥΓ. Αν σκεφτεί κανείς το πόσο κοστίζει στα ασφαλιστικά ταμεία ένας ασθενής με AIDS, μπορεί να καταλάβει από πια "σκοτεινά μονοπάτια" θα μπορούσε να προέρχεται μια τέτοια "συνομωσία".  :D
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #12 στις: 05/09/07, 19:22 »
Πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σας και χαίρομαι που ακούγονται (διαβάζονται εν προκειμένω) όλες οι πλευρές. Αυτός ήταν και ο λόγος που ανέβασα το θρεντ αυτό. Δεν είχα ξανακούσει ποτέ για κάτι τέτοιο σχετικό με το AIDS και ομολογώ ότι το παρακολούθησα με ενδιαφέρον. Αλλά είμαι κι εγώ της άποψης ότι απλώς πρέπει να έχουμε τα μάτια και τα αυτιά μας ανοιχτά. Και όχι φυσικά να πιστεύουμε ότι μας πλασσάρει ο ένας και ο άλλος. Η αλήθεια νομίζω ότι είναι κάπου στη μέση, όπως τελικά και σε πολλά άλλα πράγματα στη ζωή μας.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση και όχι μόνο βέβαια, ήταν ο τρόπος διάγνωσης των ασθενών του AIDS στην Αφρική όπου διεξάγεται με ερωτηματολόγια και βγαίνει η διάγνωση!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #13 στις: 07/09/07, 10:03 »
Ας πάνε να το πουν στους Αιθίοπες ή στους Βραζιλιάνους, ή ας επισκεφτούν την Βραζιλία ή την Αιθιοπία να δουν τον τρόπο με τον οποίο πεθαίνουν αβοήθητα παιδιά και ενήλικες, από έναν ιό "που δεν υπάρχει" και έχει προσβάλει το 50% του πληθυσμού!


Μη πετάς αδέσποτα νούμερα και στατιστικές. Όσον αφορά στην Βραζιλία έχεις πλήρη άγνοια, ούτε καν ημιμάθεια!

Δες σε αυτό το εξειδικευμένο site του Υπουργείου Υγείας Βραζιλίας:
Παράθεση
In 2004, a countrywide survey estimated that in Brazil around 593,000 people aged between 15 and 49 were living with HIV and AIDS (0.61%)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/09/07, 10:58 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #14 στις: 07/09/07, 15:59 »
Διορθώνω λοιπόν το:
Ας πάνε να το πουν στους Αιθίοπες ή στους Βραζιλιάνους, ή ας επισκεφτούν την Βραζιλία ή την Αιθιοπία να δουν τον τρόπο με τον οποίο πεθαίνουν αβοήθητα παιδιά και ενήλικες, από έναν ιό "που δεν υπάρχει" και έχει προσβάλει το 50% του πληθυσμού!



με την εξής φράση:
"Ας πάνε να το πουν στους Αιθίοπες ή στους Βραζιλιάνους ή ας επισκεφθούν την Βραζιλία ή την Αιθιοπία για να δουν τον τρόπο με τον οποίο πεθαίνουν αβοήθητα παιδιά και ενήλικες, από έναν ιό "που δεν υπάρχει", και από τον οποίο νοσούν επισήμως το 5% του πληθυσμού στην Αιθιοπία και το 0,5% του πληθυσμού στην Βραζιλία, χωρίς να γνωρίζει κανείς το ακριβές ποσοστό των φορέων."

Ευχαριστώ πολύ για την διόρθωση αγαπητέ Βραζίλη.


ΥΓ.
1) Η διόρθωση έγινε εδώ διότι δεν υπήρχε δυνατότητα να γίνει στο αυθεντικό κείμενο.
2) Αν επιθυμεί κάποιος να λάβει πληροφορίες για τις σύγχρονες εξελίξεις σε σχέση με τον HIV και το AIDS και δεν του δίνουν τα υπουργεία υγείας της χώρας του, μπορεί να επισκεφθεί διάφορα website. Προτείνω το: http://ccr.cancer.gov/Staff/staff.asp?profileid=5436
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #15 στις: 01/12/08, 13:13 »
Επειδη το εχω μελετησει λιγο το θεμα (παρ΄'οτι δεν ειμαι ειδικος) και εχω διασταυρωσει καποια πραγματα, ειχα κανει ενα ποστ σε ενα αλλο θεμα, να το κανω και εδω

¨
... θα αποτελούν σπουδαιότατη ανακάλυψη μεν,  αλλά όχι ζωτικής σημασίας (όπως θα ήταν λ.χ αντίστοιχου μεγέθους έρευνα για ανάπτυξη φαρμάκου κατά του ΗΙV). 

Μονο που ο ΗΙV ειναι ενας απλος Metavirus, ο οποιος δεν πρακαλει και πολλα πραγματα... το εχουμε συνδεσει ΚΑΚΩΣ με το AIDS, το οποιο τι ειναι... sου κανουν το τεστ και αν εχεις AIDS (δηλαδη αν εχει εκφυλιστει το ανοσοποιητικο σου συστημα, AIDS = Acquired immune deficiency syndrome) και εχεις περασει καποια στιγμη στην ζωη σου τον ιο HIV (γιατι το τεστ για HIV ελεγχει απλα αν εχεις αντισωματα στον ιο, δηλαδη αν τον εχεις περασει!!!), τοτε σου λενε οτι εχεις AIDS!!! Aν εχεις απλα μια απο τις 30 περιπου αρωστιες που σε "τελειωνουν" αν εχει εκφυλιστει το ανοσοποιητικο σου συστημα, αλλα δεν εχεις περασει τον ΗΙV, τοτε δεν εχεις AIDS αλλα απλα μια απο τις 30 αλλες αρωστιες...

Το ολο θεμα ειναι ενα μεγαλο φιασκο, γιατι οταν στις αρχες του '80 αρχισε να πεθαινει κοσμος και δεν ηξεραν απο τι, καποιος που ειχε προσπαθησει να συνδιασει τον HIV με τον καρκινο και μετα με αλλες αρωστιες και τον ειχε βρισει ολος ο επιστημονικος κοσμος, ειπε "εχω την λυση", και επειδη  η  κυβερνηση των ΗΠΑ ηθελε επειγοντως λυση βρηκανε αυτη!
Καποιες φαρμακευτικες που ηθελαν χρηματα ασπαστηκαν την λυση και εδωσαν στους ασθενεις φαρμακα που ειχαν τεσταρει και αυτα αρχικα για καρκινο σε πειραματοζωα, και ειχαν αποδειχθει ακαταληλα για χρηση σε οποιοδηποτε ζωντανο ων! Αυτα τα φαρμακα κατεστρεφαν τα κυταρα, με αποτελεσμα να επειδυνωνουν την κατασταση των ασθενων, φερνωντας το τελος πιο κοντα, και βγαζωντας πολλα χρηματα στην πορεια!

Τωρα τι ειναι το AIDS, απο τη χρηση χημικων ουσιων τα παιζει το ανοσοποιητικο συστημα, με αποτελεσμα μετα να κολαει καποιες αρωστιες (περιπου τριαντα στον αριθμο) και να μην μπορει να ανταπεξελθει, με αποτελεσμα τον θανατο. Π.χ. κατι που καποιος θα περνουσε σαν ελαφρα ιωγενη πνευμονια, ειναι ικανη να σκοτωσει καποιον με AIDS.
AIDS δεν ειναι ιος δηλαδη, ουτε κολαει με σεξουαλικη επαφη κτλ!
Γι'αυτο και κυριως εξαπλωθηκε σε ομοφυλαφυλους αντρες και σε ναρκομανης, επειδη εκαναν εκτεταμενη χρηση χημικων, και σκορπια σε λιγα αλλα ατομα που δουλευαν με χημικες ουσιες.

Ολα αυτα που λεω δεν ειναι λογια του αερα, ψαξτε λιγο τα επιστημονικα δεδομενα, τι ακριβως δειχνει το τεστ ΗΙV κτλ και θα δειτε οτι ολα αυτα ειναι επιστημονικα αληθη!
Και γι'αυτο εχουμε πολλους "φορεις" του HIV οι οποιοι δεν αρωστενουν ποτε, γιατι απλα το τεστ δειχνει οτι καποια στιγμη στη ζωη τους ειχαν περασει τον ιο (σαν να περασαν λοιμωδη μονοπυρινωση ας πουμε), και πλεων εχουν αντισωματα, αλλα δεν πασχουν ενοειτε απο το συνδρομο AIDS!

Ειχαμε μια διαφωνια με καποιον φιλο μου σχετικα με το θεμα, ο οποιος εχει σχεση με ιατρικη. Διασταυρωσε και αυτος τα στοιχεια, οποτε η διαφωνια μας περιοριστικε στο εξης-
Εγω- ο ιος HIV δεν προκαλει το AIDS, εξαλου το AIDS ειναι συνδρομο που δεν γνωριζουμε απο που ακριβως προκυπτει, αλλα εκδηλωνετε με ενα κατεστραμενο ανοσοποιητικο και 30+ αρωστιες που προσβαλουν το σωμα τοτε. Ο HIV ειναι Metavirus, δηλαδη μεσα σε 6 εβδομαδες απο τη στιγμη που θα τον κολησεις το πολυ εχει εκδηλωθει και εχεις δημιουργησει και αντισωματα, και γι'αυτο υπαρχουν "φορεις" του ιου που δεν παρουσιαζουν καποιο νοσημα. ("Φορεις", δηλαδη το τεστ διχνει οτι εχουν αναπτυξει αντισωματα στον ιο, τον οποιο περασαν πιο παλια).

Ο φιλος- Ο ΗΙV εχει χιλιαδες μεταλαξεις, και καποιες απο αυτες μπορουν να σε προσβαλουν και οι ζημιες που θα κανουν να εκδηλωθουν μετα απο 10 χρονια με τη μορφη του AIDS.

Τωρα το πιο απο τα δυο ειναι σωστο δεν μπορω να το γνωριζω γιατι δεν ειμαι ειδικος (ΕΙΔΙΚΟΣ, οχι "ειδικος" στο διαβαζω τα διαγκελματα των φαρμακευτικων και συνεργατων co.).
Οσο αφορα τους αρωστους στην Αφρικη, υπαρχουν ντοκυμαντερ που δειχνουν ομαδες βοηθειας να εχουν παει σε διαφορες περιοχες της αφρικης για να βοηθησουν τα ορφανα που εχουν μεινει με τις γιαγιες τους κτλ... και μετα απο 9 μηνες ξαφνικα εχουν εμφανιστει οι γωνεις τους που ειχαν παει για δουλεια στην πολη και τελειωσε η σεζον και γυρισαν!!!!!
Πολυ απλα, αν ελεγαν οτι τα παιδια ειναι ορφανα απο γωνεις ασθενεις με AIDS επερναν βοηθεια, αν ελεγαν οποιαδηποτε αλλη δικαιολογια τα παιδια θα εμεναν αβοηθητα για πολλους μηνες με τις γιαγιες τους...

Επισης οσο αφορα φαρμακα οπως το AZT (αν θυμαμαι καλα ετσι το λενε?), ειχαν δοκιμαστει και βρεθει ακαταληλα για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ χρηση με οποιοδηποτε ζωντανο οργανισμο, γιατι πολυ απλα δεν κατεστρεφαν τον ιο μεσα στο κυταρο, αλλα τα κυταρα, και οχι επιλεκτικα (επιλεκτικα θα βοηθουσε στην καταπολεμηση του καρκινου).
Με λιγα λογια εκαναν τον οργανισμο ακομα πιο αδυναμο, και υπαχουν πολλες μαρτυριες απο κοσμο που σταματησε τη θεραπεια εγκαιρα και βρηκε την υγεια του.

Να υπενθυμισω οτι δεν ειμαι ειδικος, ολα τα παραπανω τα εχω συμπερανει με απλη λογικη απο καθοδηγηση συγκραματων και ντοκυμαντερ, και με διασταυρωση στοιχειων, οποτε ενας πιο ειδικος ισως μπορει να κανει ελεγχο και να μας πει καλυτερα.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Αποκαλύπτοντας το AIDS
« Απάντηση #16 στις: 04/12/08, 14:51 »
To διαδυκτιακο περιοδικο 10% στα πρωτα του τευχη κανει σαφες οτι δεν υπαρχουν μονο ομοφυλοφιλοι οροθετικοι...
Νομιζω πως αυτες τις δηλωσεις (βλεπε τοπικ schizm) ειναι τουλαχιστον μωροι...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....