Αποστολέας Θέμα: Ιστορίες... Ονειρικές!  (Αναγνώστηκε 28198 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #75 στις: 27/12/07, 17:22 »
Δεν ξέρω αν θα σας τρελλάνω ,αλλά μια φορά κι'εγώ στη ζωή μου ,είδα το απόλυτο προφητικό όνειρο.Δεν ήταν κάτι συγκλονιστικό ,αλλά συνέβη μετά από πέντε μέρες ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ !Ίδιος χώρος ,ίδια πρόσωπα,ίδιοι διάλογοι .Δεν μου έχει ξανατύχει από τότε... :o

Μήπως ήταν Deja Vu?

Και σε μενα εχει τυχει πολλες φορες ακριβως αυτο το πραμα.
Ρε σεις, αφου ειναι πραγματικοτητα, συμβαινει, και μαλιστα σε πολλους απο μας, μηπως να το ψαχναμε?



Πως να το ψάξουμε δηλαδή τι μπορούμε να κάνουμε ?  ???
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #76 στις: 28/12/07, 15:40 »
Δεν ξέρω αν θα σας τρελλάνω ,αλλά μια φορά κι'εγώ στη ζωή μου ,είδα το απόλυτο προφητικό όνειρο.Δεν ήταν κάτι συγκλονιστικό ,αλλά συνέβη μετά από πέντε μέρες ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ !Ίδιος χώρος ,ίδια πρόσωπα,ίδιοι διάλογοι .Δεν μου έχει ξανατύχει από τότε... :o

Μήπως ήταν Deja Vu?

Και σε μενα εχει τυχει πολλες φορες ακριβως αυτο το πραμα.
Ρε σεις, αφου ειναι πραγματικοτητα, συμβαινει, και μαλιστα σε πολλους απο μας, μηπως να το ψαχναμε?



Πως να το ψάξουμε δηλαδή τι μπορούμε να κάνουμε ?  ???

MMM τι να σου πω, αξιζει να ενδιαφερθουμε αφου ειναι τοσο συχνο φαινομενο :P
Εννοω, οποιος εχει χρονο ας δει σε καμια εγκυκλοπεδια, ας ρωτησει καποιον γνωστο του ψυχολογο για το αν ειναι απλα καποιο παιχνιδι του μυαλου (λεμε τωρα), ας ανοιξουμε ενα αλλο θεματακι να παραθεσουν ολοι τις εμπειριες τους, τις πληροφοριες τους κλπ.
Εμενα παντως μου κινει το ενδιαφερον.Απλα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #77 στις: 28/12/07, 16:02 »
Παιδιά εμένα ένας φίλος μου είδε στον ύπνο του οτι ένας παππούς του έτρωγε τα πόδια ;D τι άλλο να πούμε..
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #78 στις: 28/12/07, 16:49 »
Παιδιά εμένα ένας φίλος μου είδε στον ύπνο του οτι ένας παππούς του έτρωγε τα πόδια ;D τι άλλο να πούμε..

Θα ταν χειροτερο να εβλεπε πως αυτος ετρωγε τα ποδια του παππου...  :P :P
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #79 στις: 28/12/07, 18:19 »

MMM τι να σου πω, αξιζει να ενδιαφερθουμε αφου ειναι τοσο συχνο φαινομενο :P
Εννοω, οποιος εχει χρονο ας δει σε καμια εγκυκλοπεδια, ας ρωτησει καποιον γνωστο του ψυχολογο για το αν ειναι απλα καποιο παιχνιδι του μυαλου (λεμε τωρα), ας ανοιξουμε ενα αλλο θεματακι να παραθεσουν ολοι τις εμπειριες τους, τις πληροφοριες τους κλπ.
Εμενα παντως μου κινει το ενδιαφερον.Απλα.

πάντως όσο το έχω ψάξει εγώ το θέμα κάτι τέτοιες καταστάσεις οφείλονται σε deja vu Εσύ λες ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο στην περίπτωση σου ?
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #80 στις: 29/12/07, 11:21 »

MMM τι να σου πω, αξιζει να ενδιαφερθουμε αφου ειναι τοσο συχνο φαινομενο :P
Εννοω, οποιος εχει χρονο ας δει σε καμια εγκυκλοπεδια, ας ρωτησει καποιον γνωστο του ψυχολογο για το αν ειναι απλα καποιο παιχνιδι του μυαλου (λεμε τωρα), ας ανοιξουμε ενα αλλο θεματακι να παραθεσουν ολοι τις εμπειριες τους, τις πληροφοριες τους κλπ.
Εμενα παντως μου κινει το ενδιαφερον.Απλα.


πάντως όσο το έχω ψάξει εγώ το θέμα κάτι τέτοιες καταστάσεις οφείλονται σε deja vu Εσύ λες ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο στην περίπτωση σου ?


Ωραια,και εγω αυτο λεω... Αλλα το θεμα ειναι τι ειναι και που ωφειλειται τι deja vu...

http://en.wikipedia.org/wiki/Deja_vu

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #81 στις: 09/01/08, 22:39 »

MMM τι να σου πω, αξιζει να ενδιαφερθουμε αφου ειναι τοσο συχνο φαινομενο :P
Εννοω, οποιος εχει χρονο ας δει σε καμια εγκυκλοπεδια, ας ρωτησει καποιον γνωστο του ψυχολογο για το αν ειναι απλα καποιο παιχνιδι του μυαλου (λεμε τωρα), ας ανοιξουμε ενα αλλο θεματακι να παραθεσουν ολοι τις εμπειριες τους, τις πληροφοριες τους κλπ.
Εμενα παντως μου κινει το ενδιαφερον.Απλα.


πάντως όσο το έχω ψάξει εγώ το θέμα κάτι τέτοιες καταστάσεις οφείλονται σε deja vu Εσύ λες ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο στην περίπτωση σου ?


Ωραια,και εγω αυτο λεω... Αλλα το θεμα ειναι τι ειναι και που ωφειλειται τι deja vu...

http://en.wikipedia.org/wiki/Deja_vu


Αυτό μπορώ να σου το πω αλλά από msn γιατί εδώ δεν μας πολύ παίρνει όταν μπορείς στείλε πμ να ανταλλάξουμε msn .
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος Louminis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #82 στις: 12/01/08, 23:42 »
Είδα σήμερα ότι ήμουν στην πλατεία με τον κολλητό μου και ο ουρανός ήταν κάπως κυανό κ είχα ίλιγκο. Κάναμε κούνια κ του είπα τελικά θα πάω σπίτι μου κ του ζητάω το κινητό του. Ανεβαίνω στο ποδήλατό μου (ο ουρανός κυανός ακόμα) και στον δρόμο προσπαθώ να κοιτάξω στο κιν. του τα μηνύματά του. Μερικές στιγμές, κάνοντας πετάλι εκτοξεύομαι προς τα μπρος και κνδυνεύω να πέσω. Στο τελευταίο μέρος του δρόμου επειδή φοβάμαι τρέχω. Σε εκείνο το σημείο ο ουρανός σκουραίνει και αλλάζει από κυανό σε μαύρο πάλι σε κυανό και μετά μαύρο ενώ παράληλα εκτοξεύομαι από το ποδήλατο. Τελικά τσακίζομαι στο δρόμο και βλέπω, όπως το είδα στον ύπνο μου το "τέρας". Τότε με σκότωσε. Μετά νμεκρός λέει έμαθα ότι το ίδιο τέρας σκότωσε τη μητέρα μου έχοντας τη μορφή μου :(
Σκιάχτηκα το μεσημέρι

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #83 στις: 09/02/08, 21:29 »
ημουνα λεει power ranger, κ πολεμουσα τον κακο απο το mighty ducks....
 :P
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #84 στις: 10/02/08, 15:00 »
ημουνα λεει power ranger, κ πολεμουσα τον κακο απο το mighty ducks....
 :P

Και μετα εγινες πασχαλιτσα?? :P
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #85 στις: 10/02/08, 19:28 »
εσυ πολλα λες....  :P
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #86 στις: 10/02/08, 19:39 »
Παιδιά το κορυφαίο όλων το είδε ο αδερφός ενός φίλου μου. Είδε λέει ότι κυνηγούσε ρομπότ με τον Κωνσταντάρα ;D ;D ;D ;D ;D

Εγώ έχω άπειρα κουλά όνειρα να διηγηθώ, αλλά ακόμα θυμάμαι ένα συγκεκριμένο που έκοβα λέει τα δάκτυλα του χεριού μου χωρίς να πονάω ή να αιμορραγώ (σα να ήτανε από πλαστελίνη ας πούμε) και μου έλεγε μια φίλη μου να μη το κάνω και  να σταματήσω. Εγώ συνέχιζα κι όταν δεν είχα άλλα δάχτυλα σκέφτηκα πόσο τα χρειαζόμουνα τελικά και τι μλκας ήμουν που τα έκοψα μόνο και μόνο για να περάσει η ώρα. Με το που ξύπνησα κατ΄λαβα ότι το όνειρο αυτό οφείλονταν στο ότι κατά τη διάρκεια της τρίτης λυκείου όλοι μου έλεγαν πολλές φορές τη μέρα πως κάνω κακό στον εαυτό μου που δε διαβάζω πολύ κι ότι είναι ανωριμότητα να τεμπελιάζω γιατί καταστρέφω το μέλλον μου. ::) ::)

Άντε να πω κι ένα αστείο. Ήμουνα μόνος έξω από ένα κτίριο κι έτσι μου καρφώθηκε ότι αυτό ήτανε θέατρο. Με το που το σκέφτομαι αυτό σκάει κάθε γνωστός ηθοποιός επιθεωρήσεων ( ::)) και με ρωτάγανε τι ώρα ήταν. Πέρασε ο Ψάλτης, ο Ευριπιώτης, ο Σεφερλής, οΤσάκωνας, η Τριφύλλη, αλλά μόλις είδα και τον Ταμτάκο μέσα σε ένα μίνι κούπερ ξύπνησα ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/08, 19:46 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #87 στις: 10/02/08, 20:22 »
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #88 στις: 15/05/08, 16:10 »
Εγω κ αν εχω δει κουλα ονειρα...

Σε ενα απο αυτα παντρευομουν, λεει, εναν πρωην κολλητο μου, κ μαλιστα στην Μητροπολη Αθηνων! :-X Η φαση ηταν, πως ολα ηταν ηδη ετοιμα για το γαμο, η μητροπολη καταμεστη απο κοσμο (εκ των οποιων δν ηξερα κανεναν :o) κ εγω αντι να ειμαι μεσα, η εστω να με απασχολει, ημουν εξω στην εισοδο κ ειχα πιασει κουβεντουλα με τον καθηγητη αρχαιων που ειχα στο Γυμνασιο για ασχετα θεματα κ οταν καποια στιγμη ρωταει αραγε ποιος να παντρευεται με τοσο κοσμο στην εκκλησια του λεω "εγω!" κ επειδη αρχισε να με κοιτα περιεργα κοιτιεμαι κ συνειδητοποιω πως ημουν ακομη ντυμενη με το σκισμενο μου τζιν, τα αθλητικα κ το μπλουζακι με τη φουντα στην πλατη που ειχα βγαλει στην πενταημερη! (τεεεεουν!). Με πιανει το λοιπον πανικος, τερχω μεσα στην εκκλησια, βλεπω τον κοσμο να με κοιταει μ το στομα ανοιχτο (νυφη περιμεναν, παγκι βλεπαν) κ εκει που αναρωτιομουν τι θα κανω τωρα, καποιος με τραβαει σ'ενα απο τα παραπορτια. Γυριζω κ βλεπω πως ηταν μια συμμαθητρια μου απο το δημοτικο (με την οποια ποτε δεν ειχαμε πανω απο γεια) η οποια ειχε αναλαβει να με ντυσει νυφουλα. Το λοιπον μου βαζει το νυφικο (ενα φουσκωτο πραγμα με μπολικη δαντελα :P :-X) κ αρχιζει να μου κανει τα μαλλια μπουκλες για να πλεξει μεσα κατι πλαστικες περλες μετα κ εκεινη την ωρα σκαει μυτη ο πρωην μου κ μ λεει τι ετοιμαζεσαι να κανεις, αφου στο φιναλε δεν προκειται να παντρευτεις κ το ξερεις! Τα παιρνω κ αρχιζω να τον βριζω εσυ τι ανακατευεσαι, ασε μας κ εχουμε κ εναν γαμο να κανουμε εδω περα, αυτος να επιμενει πως τζαμπα χτυπιεμαι αφου δεν προκειται να το κανω! Εκεινη την ωρα μπαινει μεσα μια ασχετη κ λεει σε μενα κ την συμμαθητρια μου, τελειωνετε, εφτασε ο γαμπρος κ ο παπας θελει να αρχισει το μυστηριο! παμε να τρεξουμε ξωπισω της μεσα στην εκκλησια αλλα δεν προλαβαινω, γιατι με αρπαζει ο πρωην απο το μπρατζο κ μ λεει παλι, αφου δεν προκειται να το κανεις αυτο, ξυπνα ηλιθια, εσυ δεν ησουν που ελεγες οτι ειναι μαμακια να παντερευται κανεις χωρις να εχει τελειωσει το σχολειο? τι μου θες τωρα γαμο στα 17 κ μαλιστα με καποιον που δν γουσταρεις? πας καλα? ε, την ωρα που γυρναω να του την πω ασχημα, κοντοστεκομαι, γιατι συνειδητοποιω πως ειχε δικιο! κ με πιανει ενας πανικος, με λουζει κρυος ιδρωτας κ να αναρωτιεμαι πως εμπλεξα ετσι κ τι να κανω τωρα? ειμαι πολυ μικρη για γαμο, τ διαολο μ'επιασε? κ πως να την κποανησω τωρα, με την εκκλησια γεματη κοσμο? τι θα πω στον Βασιλη? (το γαμπρο) κ οσο τα σκεφτομουν, τοσο με επιανε πανικος, μεχρι που ξυπνησα αποτομα κ ειδα πως ηταν ονειρο! πιστεψτε με, μεγαλυτερη ανακουφηση δεν ειχα αισθανθει ποτε μου! φρικη! ;D ;D ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ιστορίες... Ονειρικές!
« Απάντηση #89 στις: 19/05/08, 23:52 »
Εγω δεν βλεπω συνηθως ονειρα, ή τουλαχιστον δεν τα θυμαμαι...
Παντως οταν βλεπω ειναι τελειως ακυρα, π.χ. ταξιδευω μεσα σε περιεργες κρυσταλικες μορφες καπου στο συμπαν (ΟΧΙ δεν παιρνω ουσιες), και αλλα κουλα που δεν εχουν σχεση με οτιδηποτε κοντα στα φυσικα φαινομενα που εχω ζησει σε αυτη τη ζωη.
Τις τελευταιες μερες ειχα δει ομως κατι ονειρα, κοντα στην πραγματικοτητα (περιελαμβαναν ανθρωπους ενοω  :P ), αλλα και παλι ηταν κουλα... θα στιψω το μυαλο μου και αν θυμηθω κατι θα το αναφερω [περαν του οτι ειδα εναν ψιλογνωστο να προσπαθει να κουβαλησει τον πατερα (2-3 φορες τον εχω δει απο μακρυα)  του πανω στη μοτο να τον παει καπου γιατι ειχε παθει ανακοπη or something...]
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
4631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/07, 14:42
από pimami
45 Απαντήσεις
108772 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/11, 09:49
από RORY GALLAGHER
16 Απαντήσεις
13625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/08, 12:55
από Jezus
Ιστορίες overdrive...

Ξεκίνησε από Απόλλων « 1 2 3 » Εφέ

72 Απαντήσεις
20984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/14, 02:29
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
1849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/14, 14:33
από ivikos
0 Απαντήσεις
1727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/15, 16:21
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
18563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/16, 19:14
από krios80
3 Απαντήσεις
3404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/17, 19:31
από Καθόδιος (φλουτσ)
10 Απαντήσεις
8149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/17, 17:21
από Guitar Fan
3 Απαντήσεις
2273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/22, 23:40
από charllestone