Αποστολέας Θέμα: Αλκίνοος Ιωαννίδης  (Αναγνώστηκε 215995 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #425 στις: 18/05/06, 16:09 »
Καλωσόρισες Βικάκι!Μ'αρέσει να βλέπω φανατικούς φαν του Αλκίνοου.Όσον αφορά το ότι χτυπιόσουνα και τα σχετικά ένα σου λέω:κάνω ακριβώς τα ίδια τα τελευταία 4-5 χρόνια..
Καλώς σε βρήκα echo... λέω κι εγω... καλά ούτε μία γυναίκα δε θα με καλωσορίσει;;;!!! μπράβο κορίτσι μου έτσι να συνεχίσεις να κοπανιέσαι μεχρι να φτάσεις στην ηλικία μου... και βάλε... έγω για τον Αλκίνοο κοπανίεμαι από τότε που ξεκίνησε, ήμουν μόλις 14 και συνεχίζω να κάνω το ίδιο μεχρι τώρα στα 29 μου... και θα συνεχίσω μέχρι που να με κρατάνε τα πόδια μου... ;) :)
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #426 στις: 18/05/06, 16:18 »
Καταρχήν γεια χαρά και σε σένα Fusalida... Μπορεί για σένα να μην είναι κούκλος, αλλά για μένα είναι πιο κούκλος και από κούκλος... γούστα είναι αυτά... Αλκίνοος και ξέρο ψωμί από όλες τις απόψεις... Δεν παίζεται ο άνθρωπος!!! κούκλος... φωνάρα... ποιητής...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 18/05/06, 16:23 από Βίκυ »
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #427 στις: 18/05/06, 17:43 »
Όχι βρε Σωτήρη... είχα πολλές ματιές... κάποια στιγμή δεν κρατήθηκε και γέλασε. Όταν πήγα και τον βρήκα στο τέλος της συναυλίας μου λέει:"Εσύ είσαι λοιπόν που μου έστελνες φιλιά από κάτω και δεν μπορούσα να κρατηθώ..."
κοιτα να δεις τωρα τι προβλημα του δημιουργησες. :-\
αλλη φορα προσεξε να εισαι πιο διακριτικη, ειναι ευαισθητο παιδι και τετοιες ενεργεις μας κοστιζουν στην αποδοση του.
εμα..σκεφτειτε κι εμας!

 ::) ;D

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #428 στις: 18/05/06, 17:47 »
Όχι βρε Σωτήρη... είχα πολλές ματιές... κάποια στιγμή δεν κρατήθηκε και γέλασε. Όταν πήγα και τον βρήκα στο τέλος της συναυλίας μου λέει:"Εσύ είσαι λοιπόν που μου έστελνες φιλιά από κάτω και δεν μπορούσα να κρατηθώ..."
κοιτα να δεις τωρα τι προβλημα του δημιουργησες. :-\
αλλη φορα προσεξε να εισαι πιο διακριτικη, ειναι ευαισθητο παιδι και τετοιες ενεργεις μας κοστιζουν στην αποδοση του.
εμα..σκεφτειτε κι εμας!

 ::) ;D
Λοιπόν Σωτήρη έχεις δίκιο... σου δίνω το λόγο μου πως δεν θα το ξανακάνω... ;) :P
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #429 στις: 18/05/06, 17:53 »
....Ρε παιδιά μην υπερβάλουμε!Αφού το παιδί για να είμαστε και αντικειμενικοί-όσο περισσότερο μπορούμε τουλάχιστον!-δεν είναι και....κανένας κούκλος!
   αααχ, αυτό που κάνει όλα του γύρω να είναι όμορφα και ο ίδιος βέβαια είναι η δύναμη, το μοναδικό πάθος, ο απίστευτος, ο ψαγμένος στίχος του τραγουδιού του (που με αυτόν τον στίχό έχεις κλάψει, έχεις νοσταλγήσει, έχεις προβληματιστεί...κλπ.) καθώς και η συναρπαστική ερμηνεία του! Τι να πούμε για την φωνή του; Τι να πούμε όταν κλείνει τα μάτια του και δεν κοιτά ούτε καν τα δάχτυλά του που παίζουν την κιθάρα; Τι να πούμε όταν τραγουδάμε όλοι μαζί...."...είσαι τ' άγγιγμα τ' ανέμου που ξαφνιάζει το κορμί..."
Αυτή είναι η μαγεία της συναυλίας!Γι' αυτό τις λατρεύω...

Πάντως, αν δεν ήμουν άνθρωπος θα ήθελα να ήμουν κιθάρα στα χέρια του Ιωαννίδη...ή και του Μάλαμα....ή και του...Απόστολου Ρίζου....(ααααχ, αυτός είναι όντως "αντικειμενικά" ωραιός!!!) 

Καλά Φυσαλίδα μου, κράτα εσύ τον Ρίζο να πάρω εγώ την κιθάρα του  ;D ;D

Σοβαρά τώρα, στον Αλκίνοο έχω πάει και γω πάρα πολλές φορές. Στην Κύπρο, στην Αθήνα, στη Σαλονίκη, είναι πάντα καταπληκτικός και πολύ προσιτός άνθρωπος. Μια φορά θυμάμαι εδω στο Μετρό στην Αθήνα του φωνάζαμε να πει το υπεραστικό. Δεν μας άκουσε με το κακό που γινόταν. Στα καμαρίνια μετά του το είπαμε και έπιασε την κιθάρα και μας το έπαιξε το κομμάτι πριβέ. Ο τύπος είναι φοβερός!!!

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #430 στις: 18/05/06, 17:55 »
γι αυτο εχουμε παντα μαζι μας μια καμερα!!
σε λιγο αρχιζει η συνεντευξη...!!!!!
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #431 στις: 18/05/06, 17:56 »
....Ρε παιδιά μην υπερβάλουμε!Αφού το παιδί για να είμαστε και αντικειμενικοί-όσο περισσότερο μπορούμε τουλάχιστον!-δεν είναι και....κανένας κούκλος!
   αααχ, αυτό που κάνει όλα του γύρω να είναι όμορφα και ο ίδιος βέβαια είναι η δύναμη, το μοναδικό πάθος, ο απίστευτος, ο ψαγμένος στίχος του τραγουδιού του (που με αυτόν τον στίχό έχεις κλάψει, έχεις νοσταλγήσει, έχεις προβληματιστεί...κλπ.) καθώς και η συναρπαστική ερμηνεία του! Τι να πούμε για την φωνή του; Τι να πούμε όταν κλείνει τα μάτια του και δεν κοιτά ούτε καν τα δάχτυλά του που παίζουν την κιθάρα; Τι να πούμε όταν τραγουδάμε όλοι μαζί...."...είσαι τ' άγγιγμα τ' ανέμου που ξαφνιάζει το κορμί..."
Αυτή είναι η μαγεία της συναυλίας!Γι' αυτό τις λατρεύω...

Πάντως, αν δεν ήμουν άνθρωπος θα ήθελα να ήμουν κιθάρα στα χέρια του Ιωαννίδη...ή και του Μάλαμα....ή και του...Απόστολου Ρίζου....(ααααχ, αυτός είναι όντως "αντικειμενικά" ωραιός!!!) 

Καλά Φυσαλίδα μου, κράτα εσύ τον Ρίζο να πάρω εγώ την κιθάρα του  ;D ;D

Σοβαρά τώρα, στον Αλκίνοο έχω πάει και γω πάρα πολλές φορές. Στην Κύπρο, στην Αθήνα, στη Σαλονίκη, είναι πάντα καταπληκτικός και πολύ προσιτός άνθρωπος. Μια φορά θυμάμαι εδω στο Μετρό στην Αθήνα του φωνάζαμε να πει το υπεραστικό. Δεν μας άκουσε με το κακό που γινόταν. Στα καμαρίνια μετά του το είπαμε και έπιασε την κιθάρα και μας το έπαιξε το κομμάτι πριβέ. Ο τύπος είναι φοβερός!!!
Συμφωνώ κι εγω μαζι σου Parlats... ο τύπος είναι άπαιχτος... όλα τα λεφτά!!!
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #432 στις: 18/05/06, 18:00 »
γι αυτο εχουμε παντα μαζι μας μια καμερα!!
σε λιγο αρχιζει η συνεντευξη...!!!!!
ελπιζω να γραφει καποιος... ::)
εγω φευγω απο το σπιτι σε λιγο.. :-\

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #433 στις: 18/05/06, 18:03 »
γι αυτο εχουμε παντα μαζι μας μια καμερα!!
σε λιγο αρχιζει η συνεντευξη...!!!!!
ελπιζω να γραφει καποιος... ::)
εγω φευγω απο το σπιτι σε λιγο.. :-\
Σωτηράκη μου εγω μόνο σε κασέτα μπορώ να τη γράψω... ;D ξεπερασμένο είδος τώρα πια... ::)
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #434 στις: 18/05/06, 19:23 »
εγω την γραφω ηδη σε κασετα(μην γελατε)
ε ρε και να φαω ντοματοσαλατα απο τον Αλκινοο και τι στον κοσμο!
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #435 στις: 18/05/06, 19:26 »
εγω την γραφω ηδη σε κασετα(μην γελατε)
ε ρε και να φαω ντοματοσαλατα απο τον Αλκινοο και τι στον κοσμο!
Θέλω κι εγώ αυτή την τρομερή ντοματοσαλάτα!!!!!!!!!!!
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #436 στις: 18/05/06, 19:31 »
Λοιπόν αγαπητοί...σε parlats και symeon έτυχαν διάφορα εγώ έλειπα γκαντεμιά κοινώς.
Τα πρώτα 25 λεπτά χάθηκαν το υπόλοιπο περιέχει διαφημίσεις ειδήσεις κλπ.
Θα προσπαθήσω να το φτιάξω -δεν το χω ξανακάνει το κόψε ράψε- και θα το χετε συντομα.

Απ ότι πρόλαβε τ αυτί μου επίσημες είναι οι συναυλίες του Λυκαβηττού και αυτή που τόσο περιμένω με Χαρούλα και Σωκράτη.
Επίσης ενδέχεται να βγάλει δίσκο μόνο κιθάρα φωνή.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #437 στις: 18/05/06, 19:44 »
επισης ειπε και για κατι συναυλιες στο εξωτερικο, Αμερικη αν δεν απατωμαι!
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #438 στις: 18/05/06, 20:02 »
Η ηχογράφηση τελείωσε μα δυστυχώς δεν είναι και ό,τι καλύτερο καθώς όποιος βιάζεται σκοντάφτει.
Η ένταση είναι λίγο παραπάνω απ ότι έπρεπε.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #439 στις: 18/05/06, 20:31 »
....Ρε παιδιά μην υπερβάλουμε!Αφού το παιδί για να είμαστε και αντικειμενικοί-όσο περισσότερο μπορούμε τουλάχιστον!-δεν είναι και....κανένας κούκλος!
   αααχ, αυτό που κάνει όλα του γύρω να είναι όμορφα και ο ίδιος βέβαια είναι η δύναμη, το μοναδικό πάθος, ο απίστευτος, ο ψαγμένος στίχος του τραγουδιού του (που με αυτόν τον στίχό έχεις κλάψει, έχεις νοσταλγήσει, έχεις προβληματιστεί...κλπ.) καθώς και η συναρπαστική ερμηνεία του! Τι να πούμε για την φωνή του; Τι να πούμε όταν κλείνει τα μάτια του και δεν κοιτά ούτε καν τα δάχτυλά του που παίζουν την κιθάρα; Τι να πούμε όταν τραγουδάμε όλοι μαζί...."...είσαι τ' άγγιγμα τ' ανέμου που ξαφνιάζει το κορμί..."
Αυτή είναι η μαγεία της συναυλίας!Γι' αυτό τις λατρεύω...

Πάντως, αν δεν ήμουν άνθρωπος θα ήθελα να ήμουν κιθάρα στα χέρια του Ιωαννίδη...ή και του Μάλαμα....ή και του...Απόστολου Ρίζου....(ααααχ, αυτός είναι όντως "αντικειμενικά" ωραιός!!!) 

Καλά Φυσαλίδα μου, κράτα εσύ τον Ρίζο να πάρω εγώ την κιθάρα του  ;D ;D

Σοβαρά τώρα, στον Αλκίνοο έχω πάει και γω πάρα πολλές φορές. Στην Κύπρο, στην Αθήνα, στη Σαλονίκη, είναι πάντα καταπληκτικός και πολύ προσιτός άνθρωπος. Μια φορά θυμάμαι εδω στο Μετρό στην Αθήνα του φωνάζαμε να πει το υπεραστικό. Δεν μας άκουσε με το κακό που γινόταν. Στα καμαρίνια μετά του το είπαμε και έπιασε την κιθάρα και μας το έπαιξε το κομμάτι πριβέ. Ο τύπος είναι φοβερός!!!
Συμφωνώ κι εγω μαζι σου Parlats... ο τύπος είναι άπαιχτος... όλα τα λεφτά!!!

Θα συμφωνησω και εγω οτι ειναι φοβερος τυπος!!Πηγα περσι τον Ιουνιο στον Θεατρο Δασους σε μια συναυλια με τιτλο "με μια κιθαρα και μια φωνη"!Το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι εκπληκτικος!!Σε καποια στιγμη ζητησε να κανουμε ολοι ησυχια για να τον ακουσουν και πανω στο θεατρο!ολοι απορησαμε μιας και δεν ειχε γενικα φασαρια!!Και στο επομενο λεπτο πηρε την κιθαρα του και εκανε μερικα βηματα στο πλαι και μπροστα και τραγουδησε χωρις μικροφωνο και πολυ κοντα μας,μιας και δεν υπηρχε σκηνη!!!Ηταν απλα υπεροχος!!Ειναι λιγο δυσκολο να περιγραψω το κλιμα της συναυλιας αλλα ηταν μια απο τις καλυτερες που εχω παει!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #440 στις: 18/05/06, 20:57 »
Ωραία...ωραία....συμφωνώ με όλους σας!

    Αυτό είναι η συναυλία....Πως να το εξηγήσεις; Νιώθεις ότι βγαίνεις απ' το σώμα σου και ταξιδεύεις σε άλλους πλανήτες!!!
Μετά από τέτοιες συναυλίες βέβαια προσωπικά νιώθω απίστευτη θλίψη...Και δυσκολεύομαι να....ξαναγυρίσω στη γη! (Στον Μάλαμα να δείτε που κάθε τραγούδι συνοδεύεται και από δυο-τρεις γουλιές κρασί...εκεί χρειάζομαι μέρες για να συνέλθω!)
Αααχ και μετά από τέτοιες σκέψεις άντε να διαβάσεις.....


    Κατα τ' άλλα για την συνέντευξη του στον Ο. Ιωάννου τα πρώτα λεπτά μέχρι τις ειδήσεις είπαν κάποιες ιστοριούλες που αφορούσαν κυρίως το πως βρήκαν τα τραγούδια. Επίσης τις εντυπώσεις του Αλκίνοοου για την μόνιμη διαμονή του στην Χαλκίδα...

Άπατρις και αυτόνομος δήλωσε! Δεν υποστηρίζει καμιά ποδοσφαιρική ομάδα!!!!! (και τι γλυκός που ήταν όταν τον ψιλοπείραζε ο Ιωάννου!!!)

Και τι δε θα 'δινα να ήμουν μέσα στο στούντιο εκείνη την στιγμή!
« Τελευταία τροποποίηση: 18/05/06, 21:00 από Fusalida »
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #441 στις: 19/05/06, 00:09 »
Απ ότι πρόλαβε τ αυτί μου επίσημες είναι οι συναυλίες του Λυκαβηττού και αυτή που τόσο περιμένω με Χαρούλα και Σωκράτη.
Επίσης ενδέχεται να βγάλει δίσκο μόνο κιθάρα φωνή.


Γι'αυτην με τη Χαρουλα και τον Μαλαμα δε δινει προσκλησεις ο Μελωδια ?ωραια...χεχεχ ;D
δισκος μονο κιθαρα φωνη??? :o  ο-υ-ά-ο-υ !!

Φυσαλιδα>ο Αλκινοος ή ο Ιωαννου ήταν γλυκούλης? ;Dγιατι πιστεψε με μια φιλη μου ακουσε τη συνεντευξη μονο κ μονο για τον Ιωαννου!! ;D (ε ρε τρελα π υπαρχει στον κοσμο!!!   :D  )
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #442 στις: 19/05/06, 00:16 »
Απ ότι πρόλαβε τ αυτί μου επίσημες είναι οι συναυλίες του Λυκαβηττού και αυτή που τόσο περιμένω με Χαρούλα και Σωκράτη.
Επίσης ενδέχεται να βγάλει δίσκο μόνο κιθάρα φωνή.


Γι'αυτην με τη Χαρουλα και τον Μαλαμα δε δινει προσκλησεις ο Μελωδια ?ωραια...χεχεχ ;D
δισκος μονο κιθαρα φωνη??? :o  ο-υ-ά-ο-υ !!

Φυσαλιδα>ο Αλκινοος ή ο Ιωαννου ήταν γλυκούλης? ;Dγιατι πιστεψε με μια φιλη μου ακουσε τη συνεντευξη μονο κ μονο για τον Ιωαννου!! ;D (ε ρε τρελα π υπαρχει στον κοσμο!!!   :D  )

Μα καλά βρε κορίτσια... θα τρελαθούμε τελείως!!! Μπορεί να γίνει συγκριση μεταξύ Αλκίνοου και Ιωάννου;;;;;;;;;;; Θα τις κόψω τις φλέβες μου!!!!!!!!!!!
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #443 στις: 19/05/06, 00:30 »
Parlats... τι γίνεται βρε παιδί μου... γιατί εσύ δεν μιλάς καθόλου;;;;;;;;; ???  ::)
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #444 στις: 19/05/06, 00:36 »
Echo είσαι εδω;;; Άκουσες την συνεντευξη;;; Ηταν τέλειος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    • Προφίλ
    • Justelene
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #445 στις: 19/05/06, 00:40 »
Δυστυχώς όσι..Δεν πιάνει Μελωδία στο δωμάτιό μου και και επειδή διαβάζω για τις Εξετάσεις δεν μπορούσα να μετακινηθώ..
« Τελευταία τροποποίηση: 19/05/06, 00:45 από echo »
I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #446 στις: 19/05/06, 00:41 »
Ο Αλκίνοος ήταν γλυκούλης βρε παιδιάάάάά!!!!!!
Ο Ιωάννου είναι απίστευτα εκνευριστικός κατα την άποψή μου αλλά την εκπομπή του την λατρεύω όπως και τα περισσότερα απ' τα τραγούδια που έχει γράψει! Ο Ιωάννου είναι η δόση μου! 6-8 κάθε απόγευμα υπάρχει μόνο το ραδιόφωνο και τίποτα άλλο!

Βικάκι ξέχασα να σου πω καλώς όρισες...!  
« Τελευταία τροποποίηση: 19/05/06, 00:49 από Fusalida »
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #447 στις: 19/05/06, 00:46 »
Δυστυχώς όσι..Δεν πιάνει Μελωδία στο δωμάτιό μου και διαβάζω για τις Εξετάσεις..

Ωχ!!! εξετάσεις!!! τι μου θύμησες τωρα... τι να ευχηθώ;;; καλή δύναμη και καλό κουράγιο!!! μπόρα είναι θα περάσει...

Ο Αλκίνοος ήταν όπως πάντα γλυκόοοοοςςςς!!!! μμμ!!!!! τρέλα...!!!!!
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος Βίκυ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βίκυ
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #448 στις: 19/05/06, 00:52 »
Ο Αλκίνοος ήταν γλυκούλης βρε παιδιάάάάά!!!!!!
Ο Ιωάννου είναι απίστευτα εκνευριστικός κατα την άποψή μου αλλά την εκπομπή του την λατρεύω όπως και τα περισσότερα απ' τα τραγούδια που έχει γράψει! Ο Ιωάννου είναι η δόση μου! 6-8 κάθε απόγευμα υπάρχει μόνο το ραδιόφωνο και τίποτα άλλο!

Βίκακι ξέχασα να σου πω καλώς όρισες...!  

καλώς σε βρήκα και σένα γλυκιά φυσαλίδα!!!!!!! Συμφωνώ με την αποψή σου φυσαλίδα, η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μ΄ εκνεύρησε πολύ σε κάποιες φάσεις...
Όνειρο ήτανε...Θα ξαναρθείς,ς μόλις νυχτώσει. και τ΄όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει,Θα ΄μαι κοντά σου...μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου...έκει ζυγώνεις κι ακουμπάς την ψυχή μου με τα φτερά σου...μα το πρωϊ χάνεσαι,φεύγεις,ανοίγω τα μάτια κι αμέσως πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αλκίνοος Ιωαννίδης
« Απάντηση #449 στις: 19/05/06, 05:26 »
Παιδιά το θέμα είναι για να κυκλοφορούμε τα νέα για τον Αλκίνοο.
Μην πιάνουμε την κουβέντα εδώ μέσα.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
5582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/06, 23:14
από kixem
7 Απαντήσεις
8135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/06, 18:49
από analogia
1 Απαντήσεις
2964 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/06, 21:04
από FSL
17 Απαντήσεις
9194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/05, 16:41
από marinos21
21 Απαντήσεις
12404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/09, 16:41
από FSL
0 Απαντήσεις
2083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 17:26
από johnakos79
10 Απαντήσεις
4756 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/09, 19:16
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
0 Απαντήσεις
2130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/10, 21:25
από Θοδωρής
8 Απαντήσεις
4452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/13, 14:32
από gkou
0 Απαντήσεις
2316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/18, 23:56
από Dagoth