Αποστολέας Θέμα: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)  (Αναγνώστηκε 2886 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Μιας και πλέον δεν έχω δουλειά λόγο περικοπών το έριξα στα covers  Ένα αγαπημένο κομμάτι που μου έτρωγε τα αυτιά κάθε πρωί στο VH1 και με είχε στοιχειώσει για τα καλά αποφάσισα να το κάνω ας πούμε κόβερ!Ελπίζω να σας αρέσει και περιμένω τη γνώμη σας και την αποψή σας για τη μίξη του ήχου γιατί έφαγα άπειρες ώρες διαβάσματος και προσπαθειών να καταλάβω τι στο καλό γίνεται με αυτά τα EQ Compressor και τα λοιπά  Τα σχόλια δικά σας!




Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)
« Απάντηση #1 στις: 06/04/12, 11:55 »
Επελεξες ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια.Ωραια το διασκευασες.Υποθετω οτι εισαι περισσοτερο κιθαριστας παρα τραγουδιστης.Μου αρεσε η διασκευη σου αρκετα.Η φωνη σου θελει λιιιιγακι δουλιτσα.Εχει και τα λαθακια της στην φωνη μεσα η ηχογραφηση αλλα ολα σε λογικα επιπεδα.

Στο συνολο το ακουσα ευχαριστα.


Υ.Γ.:μεγαλος φαν lenny kravitz.Αγαπημενο το fly away.(λογω του πολυ απλου αλλα πολυ πιασαρικου μπασου)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)
« Απάντηση #2 στις: 06/04/12, 14:25 »
Επελεξες ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια.Ωραια το διασκευασες.Υποθετω οτι εισαι περισσοτερο κιθαριστας παρα τραγουδιστης.Μου αρεσε η διασκευη σου αρκετα.Η φωνη σου θελει λιιιιγακι δουλιτσα.Εχει και τα λαθακια της στην φωνη μεσα η ηχογραφηση αλλα ολα σε λογικα επιπεδα.

Στο συνολο το ακουσα ευχαριστα.


Υ.Γ.:μεγαλος φαν lenny kravitz.Αγαπημενο το fly away.(λογω του πολυ απλου αλλα πολυ πιασαρικου μπασου)
Ευχαριστώ πάρα πολύ  ;D  Χαίρομαι που σου άρεσε!!!
Ούτε κιθαρίστας είμαι ούτε τραγουδιστής αυτοδίδακτος είμαι σε όλα εξού και η μετριότητα !!! Απλά όλο αυτό το θέμα με τα κλιπάκια είναι το χόμπυ μου !!

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)
« Απάντηση #3 στις: 06/04/12, 19:37 »
Ενταξει δεν θα χρησιμοποιουσα επ ουδενι τον ορο μετριοτητα στο ολο θεμα.Μου αρεσε αρκετα ο τροπος που τραγουδησες το κομματι.Εχει "attitude" δλδ..και δειχνεις να το γουσταρεις και να το βιωνεις και αυτο ειναι σημαντικο.Και γω γραφω κομματια ας πουμε και ασχολουμαι αλλα επισης σε παρομοια επιπεδα.

Πιστευω οτι αφου σε γεμιζει το ολο θεμα και γουσταρεις οτι και η βελτιωση ερχεται σιγα σιγα.Οποτε απο εμενα καλη συνεχεια.

Υ.Γ.: Ετσι οπως σε ακουσα πιστευω οτι θα σου πηγαινε να δοκιμαζες να διασκευασεις το word up απο την εκδοση των Gun.(επισης αγαπημενο κομματι)       



αντε ψησου!   ;)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)
« Απάντηση #4 στις: 06/04/12, 21:21 »
Κόλλησες με τον Lenny , ε; ;D Μου άρεσες πάρα πολύ, όσο πας και πολύ πολύ καλύτερος!Ολα όσα ανεβάζεις βγάζουν ένα νεύρο που προσωπικά με ανεβάζει :) Το κλιπάκι από τα καλύτερά σου!

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)
« Απάντηση #5 στις: 06/04/12, 23:41 »
Με τοσο equipment εβγαλες καλο ηχο, μπραβο.
Τουλαχιστο εσυ γραφεις τπτ γιατι μερικοι μονο αγοραζουν και τα κοιτανε στο δωματιο!
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: God Gave Me Everything - Mick Jagger feat Lenny Kravitz (Cover)
« Απάντηση #6 στις: 07/04/12, 03:22 »
Ενταξει δεν θα χρησιμοποιουσα επ ουδενι τον ορο μετριοτητα στο ολο θεμα.Μου αρεσε αρκετα ο τροπος που τραγουδησες το κομματι.Εχει "attitude" δλδ..και δειχνεις να το γουσταρεις και να το βιωνεις και αυτο ειναι σημαντικο.Και γω γραφω κομματια ας πουμε και ασχολουμαι αλλα επισης σε παρομοια επιπεδα.

Πιστευω οτι αφου σε γεμιζει το ολο θεμα και γουσταρεις οτι και η βελτιωση ερχεται σιγα σιγα.Οποτε απο εμενα καλη συνεχεια.

Υ.Γ.: Ετσι οπως σε ακουσα πιστευω οτι θα σου πηγαινε να δοκιμαζες να διασκευασεις το word up απο την εκδοση των Gun.(επισης αγαπημενο κομματι)       

http://www.youtube.com/watch?v=1xARbuaOy7c

αντε ψησου!   ;)

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια !!! Σίγουρα η βελτίωση έρχεται με το καιρό και με πολύ εξάσκηση :) όσο για το κομμάτι που προτείνεις πολύ καλό αν και το έχω συνδυάσει με τους Korn... Πάντως αν το δοκιμάσω θα ενημερώσω  :P


Κόλλησες με τον Lenny , ε; ;D Μου άρεσες πάρα πολύ, όσο πας και πολύ πολύ καλύτερος!Ολα όσα ανεβάζεις βγάζουν ένα νεύρο που προσωπικά με ανεβάζει :) Το κλιπάκι από τα καλύτερά σου!


Ε ναι αγαπάμε Lenny αλλα πιο πολύ αγαπάμε γερόλυκο Jagger!!! Χαίρομαι που το βρήκες ωραίο το κλίπ και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια πραγματικά :)


Με τοσο equipment εβγαλες καλο ηχο, μπραβο.
Τουλαχιστο εσυ γραφεις τπτ γιατι μερικοι μονο αγοραζουν και τα κοιτανε στο δωματιο!

Σιγά το equipment που έχω ! Τα πολύ βασικά μόνο έχω! Το θέμα είναι να έχεις τη όρεξη και το πάθος. Τα υλικά έρχονται δεύτερα μή σου πω και τρίτα! :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/07, 12:54
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/08, 12:01
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
2092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 18:53
από texblues85
7 Απαντήσεις
2783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/12, 03:25
από KorakidisN
0 Απαντήσεις
34994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 20:18
από nikkoxxi
3 Απαντήσεις
5204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/12, 01:01
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/13, 00:51
από guitarfan
16 Απαντήσεις
33523 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/13, 13:54
από zeoy
4 Απαντήσεις
4014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/14, 18:34
από voutsas.dimitris
2 Απαντήσεις
1954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/20, 21:42
από panixgr