Αποστολέας Θέμα: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e  (Αναγνώστηκε 15503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #25 στις: 27/12/05, 02:45 »
panta yparxoun oi <eksipnoi> sta forum pou tha rotiseis kati k tha vgaloun xilia dio simperasmata tou tipou arxarios,den kserei tin tifla tou,eine periergo pou rotas eno eprepe na exeis diki sou gnomi klp....loipon katarxhn o titlos leei "kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e" k zitao tin gnomi sas gia auto to thema...oxi gia na vgazoun simberasmata k erotimata tou tipou "giati rotas?", "pane pare kana klarino","arxarios,kithara gia arxario klp"....Loipon allos sxoliase tin mousiki pou thelo na pekso,allos evgale idi to simberasma oti tha paro tin proti mou kithara k tin thelo poli akrivi gia proti,allos mou eipe oti an den ksero na pezo to idio apotelesma tha exei...allos eipe oti den exo diki mou g nomi....kai rotao..POIOS SAS TA ROTISE RE PEDIA OLA AUTA?ALLA ROTAME K APANTATE SE EROTIMATA POU DEN EXOUN TETHEI?eleos re pedia to oti rotao gnomes den simenei oti den exo diki mou,tora an kapoioi nomizoun oti ta kseroune ola k eine peritto na lavoun ipopsin alles gnomes tote ok...episis to oti exo mono 30minimata sto <energitiko> mou den simenei oti den exo piasei kithara sta xeria mou i oti ksekinao tora kithara,i oti tha paro tora proti kithara k thelo na einai k enos ekatomiriou.sto kato kato osa goustaro tha doso giati ta mazeyo k den me plirei o ixos apo to organo mou.

telos thelo na mou peite an exo adiko,koitakste to post apo tin arxi mexri to telos k deite ti ginete
kata ta alla euxaristo poli ta ipolipa pedia pou apantisan STIN EROTISI MOU kai oxi se otidipote allo
Thankzz

Το ολο θεμα και η εξελιξη του μου εκανε μεγαλη εντυπωση....

Δικαιολογω πληρως την αντιδραση σου .. και εγω το ιδιο σκεφτομουν οσο διαβαζα τις απαντησεις ("καλα ποτε ειπε το παιδι οτι δε ξερει κιθαρα η οτι δεν εχει καποιες κιθαρες υπ οψη του..")

Δυστυχως επι του θεματος δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο τοσο ακριβες κιθαρες και δεν μπορω να βοηθησω... Απλα ηθελα να πω την αποψη μου για τις διαφορες απαντησεις....

Ελπιζω να βοηθηθεις απο τις υπολοιπες απντησεις και να δωσεις τα λεφτα σου σε κατι που να αξιζει και να σε ικονοποιει....

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #26 στις: 27/12/05, 12:37 »
Opws vevaia egine fanero apo ta parapanw, to atopo ths ypotheshs einai na eisai empeirotatos paixths, na theleis na agoraseis kithara 3000 eyrw(fantasou poso psagmenos eisai), kai na thes kaai gnwmes tritwn...den kollane ta parapanw apla...
Twra oso gia thn apanthsh epi toy thematos, osoi proteinoun kithares se ayta ta lefta lene prs, parker etc...(em ti me 3000 strat tha pareis???:),parol'ayta ellhniko rock me prs den vlepeis kai pollous na paizoun...ara opws katalavainete yparxoun polles antifaseis sto olo skhniko...
Telikh m apanthsh : Gia ellhniko rock pare strat, gia metal pare mia ibanez h jackson kai ligei to thema...
Na stai kala, kales giortes kai kalh xronia.!C ya!

Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #27 στις: 29/12/05, 02:40 »
Opws vevaia egine fanero apo ta parapanw, to atopo ths ypotheshs einai na eisai empeirotatos paixths, na theleis na agoraseis kithara 3000 eyrw(fantasou poso psagmenos eisai), kai na thes kaai gnwmes tritwn...den kollane ta parapanw apla...
Twra oso gia thn apanthsh epi toy thematos, osoi proteinoun kithares se ayta ta lefta lene prs, parker etc...(em ti me 3000 strat tha pareis???:),parol'ayta ellhniko rock me prs den vlepeis kai pollous na paizoun...ara opws katalavainete yparxoun polles antifaseis sto olo skhniko...
Telikh m apanthsh : Gia ellhniko rock pare strat, gia metal pare mia ibanez h jackson kai ligei to thema...
Na stai kala, kales giortes kai kalh xronia.!C ya!



Θα διαφωνησω οτι το να εισαι κιθαριστας και να θελεις να αγορασεις κιθαρα ακριβη προυποθετει οτι εισαι ηδη τοσο "ψαγμενος και κατασταλαγμενος" που οι γνωμες των τριτων σου ειναι περιττες.
Θελω να τονισω οτι το παιδι δεν ειπε οτι ειναι "εμπειροτατος και ψαγμενος"... Γιατι λοιπον αποκλειουμε το ενδεχομενο να ειναι ενας πολυ καλος κιθαριστας που εχει να διαθεσει τα χρηματα για μια τοσο ακριβη κιθαρα (για να παιξει οποιο ειδος αυτος γουσταρει) και να εχει ηδη καποιες κιθαρες υποψη και να θελει να ακουσει προτασεις για να ειναι ακομη πιο σιγουρος για την αγορα που θα κανει...
Επισης απορω πως καποιος γινεται ψαγμενος?.... Εγω πιστευω δοκιμαζοντας πολλες κιθαρες αλλα και ακουγοντας πολλες αποψεις (πραγμα ισως πιο σημαντικο αφου οσες κιθαρες και να δοκιμασεις καποια μπορει να σου ξεφυγει -και ισως αυτη στην προτεινει καποιος απο δω μεσα ;))
Επισης οσο "ψαγμενος" και να ειναι καποιος παντα θα υπαρχει και ο ακομα πιο ψαγμενος του οποιου η γνωμη ειναι πολυ χρησιμη...
Οσο για την απολυτη αντιστοιχιση μαρκας κιθαρας και ειδους απλα θα διαφωνησω πληρως.... 8)

Καλες γιορτες και καλη χρονια κι απο μενα...

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #28 στις: 29/12/05, 14:00 »
kala mhn 3anagrafw ta idia pali...
apla na pw pws psagmenos ginesai me ton kairo kai me to paizeis me diafores kithares...
An eisai enas apla poli kalos kitharistas 3ereis ti kithara sou aresei, exeis paiksei hdh me polles kai genikotera exeis katastalaksei.Allo o poli kalos kitharistas kai allo enas metrios kitharistas pou apla exei lefta na dwsei gia kithara.
Apolyth antistoixhsh markas kitharas kai eidous den ypartxei...alla oloi gnwrizoume pws me jackson den paizeis poli kala blues oso me mia strat, kathws kai me mia strat den paizeis poli kala metal opws me mia jackson h ibanez...((Kati paromoio siumvainei me ellhniko rock(den to meiwnw,apenantias akouw kai poli) kai me to metal))Ayta...
Na stai kala kai pali, kalh xronia, kales giortes kai have lots of fun!Ciao!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #29 στις: 29/12/05, 14:34 »
Φίλε Μιστράλ λάθος κάνεις.

Το παιδί επειδή ρωτάει δεν σημαίνει ότι είναι αρχάριος. Δεν μπορεί κάποιος να τα ξέρει όλα. Μπορεί εσύ να γνωρίζεις να του πεις πάρα πολλές λεπτομέρειες από κιθάρες, ενισχυτές, πετάλια κλπ απλά να μην έχεις τα λεφτά να τα αγοράσεις. Το παιδί καλά έκανε και ρώτησε και καλό θα ήταν όποιος ξέρει να τον βοηθήσει χωρίς περιττά σχόλια.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #30 στις: 29/12/05, 15:42 »
File m parlats, To an kanw lathos h oxi einai kati teleiws ypokeimeniko.
Den s apantw se ayta pou theteis giati hdh exw apanthsei parapanw.
Sick n' tired.
Th boithia mou thn edwsa,elpizw na tou fanei xrhsimih,ta peritta sxolia ginontai gia thn yperaspish ths theshs m h opoia egine fanerh kai den vriskw logo na synexisw parapera th syzhthsh.  :-\
Filika panta, ;)
Kai na 3anaeyxhthw kalh xronia se olous...
Na ste kala,


Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #31 στις: 29/12/05, 21:53 »
Σου είπα ότι κάνεις λάθος όσον αφορά το παιδί αν είναι αρχάριο ή όχι. Τα περιττά σχόλια δεν πήγαιναν σε σένα αλλά σε όσους απάντησαν στο θέμα χωρίς πρόθεση να βοηθήσουν. Εξηγούμαι για να μη παρεξηγούμαι  :)

Επίσης καλή χρονιά σε όλους  :)

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #32 στις: 29/12/05, 21:59 »
panta yparxoun oi <eksipnoi> sta forum pou tha rotiseis kati k tha vgaloun xilia dio simperasmata tou tipou arxarios,den kserei tin tifla tou,eine periergo pou rotas eno eprepe na exeis diki sou gnomi klp....loipon katarxhn o titlos leei "kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e" k zitao tin gnomi sas gia auto to thema...oxi gia na vgazoun simberasmata k erotimata tou tipou "giati rotas?", "pane pare kana klarino","arxarios,kithara gia arxario klp"....Loipon allos sxoliase tin mousiki pou thelo na pekso,allos evgale idi to simberasma oti tha paro tin proti mou kithara k tin thelo poli akrivi gia proti,allos mou eipe oti an den ksero na pezo to idio apotelesma tha exei...allos eipe oti den exo diki mou g nomi....kai rotao..POIOS SAS TA ROTISE RE PEDIA OLA AUTA?ALLA ROTAME K APANTATE SE EROTIMATA POU DEN EXOUN TETHEI?eleos re pedia to oti rotao gnomes den simenei oti den exo diki mou,tora an kapoioi nomizoun oti ta kseroune ola k eine peritto na lavoun ipopsin alles gnomes tote ok...episis to oti exo mono 30minimata sto <energitiko> mou den simenei oti den exo piasei kithara sta xeria mou i oti ksekinao tora kithara,i oti tha paro tora proti kithara k thelo na einai k enos ekatomiriou.sto kato kato osa goustaro tha doso giati ta mazeyo k den me plirei o ixos apo to organo mou.

telos thelo na mou peite an exo adiko,koitakste to post apo tin arxi mexri to telos k deite ti ginete
kata ta alla euxaristo poli ta ipolipa pedia pou apantisan STIN EROTISI MOU kai oxi se otidipote allo
Thankzz

Κανείς δε βγάζει συμπεράσματα. Απλά υποθέσεις. Γιατί είναι περίεργο να ρωτας τόσο γενικές ερωτήσεις για budget 3000euro. Υπάρχουν πολλές επιλογές, πάρα πολλές εξαρτώνται απο πολλούς παράγοντες σε ποια θα καταλήξεις. Συμπεριλαμβανομένου του είδους της μουσικής που σε ενδιαφέρει κλπ.

ΚΑι δεν είναι 300 ευρώ που άν δε σε ικανοποιήσει το όργανο μπορεί στο μέλλον να πάρεις και ένα άλλο.

Απλά είναι περίεργο τίποτα παραπάνω.

Εγώ πάντως για εμένα θα έπαιρνα μια Gibson Goldtop '57

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #33 στις: 30/12/05, 03:47 »


Φίλε Μιστράλ λάθος κάνεις.

Το παιδί επειδή ρωτάει δεν σημαίνει ότι είναι αρχάριος. Δεν μπορεί κάποιος να τα ξέρει όλα. Μπορεί εσύ να γνωρίζεις να του πεις πάρα πολλές λεπτομέρειες από κιθάρες, ενισχυτές, πετάλια κλπ απλά να μην έχεις τα λεφτά να τα αγοράσεις. Το παιδί καλά έκανε και ρώτησε και καλό θα ήταν όποιος ξέρει να τον βοηθήσει χωρίς περιττά σχόλια.
File m parlats, To an kanw lathos h oxi einai kati teleiws ypokeimeniko.
Den s apantw se ayta pou theteis giati hdh exw apanthsei parapanw.
Sick n' tired.
Th boithia mou thn edwsa,elpizw na tou fanei xrhsimih,ta peritta sxolia ginontai gia thn yperaspish ths theshs m h opoia egine fanerh kai den vriskw logo na synexisw parapera th syzhthsh. :-\
Filika panta, ;)
Kai na 3anaeyxhthw kalh xronia se olous...
Na ste kala,



Σου είπα ότι κάνεις λάθος όσον αφορά το παιδί αν είναι αρχάριο ή όχι. Τα περιττά σχόλια δεν πήγαιναν σε σένα αλλά σε όσους απάντησαν στο θέμα χωρίς πρόθεση να βοηθήσουν. Εξηγούμαι για να μη παρεξηγούμαι :)

Επίσης καλή χρονιά σε όλους :)

Θα συμφωνησω απολυτα με τον parlats (πιστευω τις ιδιες σκεψεις και διαφωνιες ειχα εκφρασει και εγω) ετσι (χωρις σχολια και κοντρες) αποφευγονται παρεξηγησεις και εντασεις στο forum

Δυστυχως ομως ξεφυγουμε απο το θεμα.. ελπιζω να ακουστουν κι αλλες προτασεις

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #34 στις: 30/12/05, 05:05 »
Mιλάμε για μία κιθάρα?
αν μπορείς να μοιράσεις το κόστος κοίτα για fender usa για τα ελληνικά ροκ και σκέψου τι θα κάνεις με τα υπόλοιπα.
Ο sadomantric ghost πουλάει μια usa πολύ φτηνά.Αν την έχει καλοδιατηρημένη μπορείς να τη χτυπήσεις.
όσο για metal...Jackson,Esp,Ibanez.
Τα λέω καλά?
πείτε και οι πιο έμπειροι μια γνώμη.Αλλά please...μην του πηδάμε το post!!! ::)
ίσως και les paul για ροκ ή για μέταλ.έχει πολύ ιδιαίτερο ήχο.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #35 στις: 30/12/05, 09:40 »
Λοιπόν να απαντήσω και γω περί κιθάρας και πεταλιού.

Οπως πολύ σωστά είπε ο jacksonas υπάρχει η fender stratocaster USA του sadromanticghost με την οποία μπορείς να παίξεις ίσως τα πάντα. Η κιθάρα αυτή είναι σε πάρα πολή καλή κατάσταση, σε διαβεβαιώ γιατί την έχω δει. Τα τάστα είναι αφάγωτα, δεν είναι κτυπημένη και το παίξιμο της είναι πολύ εύκολο. τσέκαρε το!
Για μέταλ ίσως να χρειαστείς άλλη κιθάρα όπως Jackson, PRS, Ibanez κλπ.
Επίσης από πεταλιέρα ένα pod xt θα σου δώσει πολλές επιλογές ως προς τον ήχο. Βέβαια θα πρέπει να έχεις και ανάλογο ενισχυτή (δεν ξέρω αν έχεις ήδη). Από πεταλιέρα επίσης είναι και το vamp της Behringer που είναι πάρα πολύ καλό επίσης.


Πρέπει όμως φίλε να το ψάξεις καλά το θεμα. Μια κιθάρα ακριβή θα πρέπει να την έχεις δοκιμάσει πολύ και να αποφασίσεις ότι σου κάνει (το μπράτσο, η ταστιέρα, ο ήχος). Δεν είναι εύκολο να παίρνεις ένα όργανο ακριβό και μετά να δεις ότι δεν σου κάνει και να το πουλάς. Χάνει πολύ από την αγοραστική του αξία ακόμα και αν το έχεις πάρει μία μέρα πριν.

Καλή επιτυχία στην επιλογή κιθάρας και πεταλιέρας  :)

Αποσυνδεδεμένος deebblues

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #36 στις: 07/01/06, 11:04 »
Πω πω !!! Παιδιά είχα αρκετό καιρό να μπώ στο Forum και έχω πάθει πλάκα !!!  Τελικά στην Ελλάδα είμαστε όλοι κριτες των πάντων... Ρε σεις, τι μας νοιάζει τι παίζει το παλικάρι και πως το παίζει ? Αν είναι σολίστας ή τενεκές !! Προβλημά του είναι, απλά !!! Το εάν έχει 3,000 Euro να δώσει και εγω δεν τα έχω δεν σημαίνει πως θα τον ξευτιλήσουμε κιόλας!
Μάγκα, κάνε μια βόλτα στην αγορά και ΑΚΟΥ όλα τα όργανα που υπάρχουν σε αυτά τα χρήματα, οπου σου κάνει κλικ, σταμάτα, πιστεύω πως υπάρχουν κιθάρες που γράφουν το όνομά μας επάνω και μας περιμένουν  :) .
Εάν ρωτάς για την προσωπική μου γνώμη εγώ με τόσα χρήματα θα έκανα μια χειροποίητη κιθάρα στα δικά μου μέτρα (ταστιέρα μπράτσο μαγνήτες βάρος ξύλα όλα) γιατί με τόσα χρήματα μπορείς. όχι βέβαια από κάποιο Έλληνα κατασκευαστή αλλά από καταξιωμένους του εξωτερικού. Pagelli,  Suhr,  Mollineli, και το όνειρο της ζωής μου ..
Νικ Huber που όταν "παίξεις" τότε θα καταλάβεις τι εννοώ .... Καλές και οι Gibson και οι PRS αλλά πλέον ειναι factory shop, εργοστασιακά μοντέλα, οχι χειροποίητα, πληρώνεις χειροποίητη τιμή αλλά αγοράζεισ κιθάρα της σειράς...
Αυτα !! Sorry αν πρόσβαλα κάποιον άθελά μου...

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #37 στις: 31/12/06, 03:23 »
λοιπόν... απλά απλά:) θα τσιμπήσεις μια Les paul που έχει όγκο αρκετό ο ήχος της
(το τι μάρκα κτλ, θα το κρίνεις εσύ, όχι εγώ ούτε κανένας τρίτος)
ανάλογα και με το πόσα επιπλέον χρήματα μπορείς να διαθέσεις που επίσης είναι καθαρά
δικό σου θέμα

και θα πάρεις μια Vox ToneLab SE και ένα Mesa boogie.
Ένα καυσόξυλο να βάλεις -πάνω στο σύστημα αυτο- με 3 μιχίνες απο καλάμι ψαρέματος
και 2 μαγνητάκια που πουλάνε οι πακιστανοι στο μοναστηράκι. θα βγάλει καλύτερο ήχο απ την κιθάρα μου:Ρ

εν ολίγοις: Mesa, vox, Les paul
απο Bluez μέχρι inflames και δεν συμμαζεύεται.
και ακόμα κατι... ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΟΚ;

κάτι τελευταίο για να πέσω για ύπνο.... Αν ήταν να δώσω κάποιο χρηματικό ποσό ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ... 100 ευρώ ρε παιδι μου.... θα ρωτήσω όσο σίγουρος και αν είμαι. βρε και ο petrucci ο ίδιος να είμαι στην κιθάρα, εεεε.. και το φίλιππο θα ρωτήσω, και το μιχάλη, και το ποστ μου θα βάλω στο Forum...
καλο σας βράδυ και καλές γιορτές

Φιλικά, Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος sepsis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • Sepsis Forum
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #38 στις: 31/12/06, 12:45 »
για χειροποίητη και'γω προτείνω huber...θα πάθεις πλάκα

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #39 στις: 31/12/06, 13:49 »
Φίλε ρίξε μία ματιά και σε αυτή την κιθάρα.
http://www.thomann.de/gr/music_man_petrucci_6_piezo_md.htm
Μπορείς να την δοκιμάσεις είτε στον Zozef είτε στο Guitar store. Πιθανόν να υπάρχει και αλλού. Εγώ πάντως ψάχνοντας μόνο εκεί την είδα.. Άν την πάρεις χωρίς Matching Headstock και χωρίς piezo μπορείς να την βρείς 2000 Ε σε ελληνικό μαγαζί. Επίσης νομίζω κάποιος εδώ μέσα δίνει μία..

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: kithara sta 3000e k petaliera sta 500-600e
« Απάντηση #40 στις: 31/12/06, 13:55 »
Για μεταλλικα παρε μια Gibson explorer που παιζει και ο hetfield και ριξτης πανω σετακι emg 81/60 (james) ή 81/81 (kirk).
http://www.thomann.de/gr/gibson_explorer76_cw.htm

Με τα υπολοιπα 1300 ευρω που σου μενουν παρε μια Fender Stratocaster, για ελληνικο ροκ.

Ετσι θα εχεις 2 κιθαρες και παρα πολλες επιλογες καθωτι η φεντερ ειναι μια παρα πολυ καλη all around κιθαρα, οτι θες παιζεις με αυτην. Και για βαρυ μεταλ θα εχεις την gibson. Θα μπορεις να παιξεις πολλα ειδη μουσικης με αυτες τις 2. Και εισαι μεσα στα 3000 ευρω που αναφερεις.

Οσο για την πεταλιερα, ας σε συμβουλεψουν τα παιδια.



 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
81 Απαντήσεις
34266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/02, 16:41
από Jo.
40 Απαντήσεις
27907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/02, 17:39
από lidia
33 Απαντήσεις
12231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/03, 01:03
από WINNIE
11 Απαντήσεις
7543 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/03, 22:12
από Ikaros
3 Απαντήσεις
5024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/03, 14:12
από delfinaki
24 Απαντήσεις
11086 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/03, 15:15
από Καρχαρίας
9 Απαντήσεις
7536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/04, 14:40
από Holy Diver
23 Απαντήσεις
5852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/09, 09:30
από adr1anos
12 Απαντήσεις
3604 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/10, 15:47
από kostasmel
17 Απαντήσεις
7683 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/12, 19:59
από Υπνοβάτης...