Αποστολέας Θέμα: "Πέμπτη απόγευμα"-Παναγιώτης Καλαντζόπουλος  (Αναγνώστηκε 4987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Κυκλοφόρησε ο δίσκος «Πέμπτη απόγευμα», με τραγούδια σε μουσική Παναγιώτη Καλαντζόπουλου και στίχους του ίδιου και του Μιχάλη Γκανά. Τα τραγούδια ερμηνεύει η Σοφία Παπάζογλου και ο Αλέξης Παρχαρίδης.
Εάν κάποιος έχει ακούσει το δίσκο, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω την άποψή του. Εγώ, κρίνοντας μόνο από το «Με τα μάτια κλειστά» (το οποίο αγάπησα με τη φωνή της Γιώτας Νέγκα, ενώ εδώ το τραγουδάει ο Παρχαρίδης), ελπίζω σε κάτι πολύ καλό!

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
Ο παναγιωτης καλαντζοπουλος οποτε κυκλοφορει κατι ειτε μουσικη για ταινια,ειτε δισκο με τραγουδια ή οτιδηποτε παντα με ενθουσιαζει,παντα με εκπλησσει με εναν μαγικο τροπο! Εξαιρετικα ταλαντουχος που ξερει πως να ξεπατικωνει μηνμες,αισθηματα και ερωτες...σε κανει να θελεις να ταξιδεψεις,να ερωτευτεις παραφορα,να χορεψεις μες τη βροχη....απιστευτος! ενας πολυ ομορφος δισκος,που αξιζει να τον εχετε οριτζιναλ στη δισκοθηκη σας και λογω οτι οι δουλειες της εταιριας cantini φημιζονται για την αισθητικη των δισκων τους! παρολαυτα θα γκρινιαξω λιγουλακι,γιατι οσο καλη και να ειναι η σοφια παπαζογλου...ε πως να το κανουμε, εαν αντι της παπαζογλου ερμηνευε η Γιωτα Νεγκα θα τον απογειωνε για τα καλα το δισκο...αλλα νταξει! περιμενουμε εναγωνιως το δισκο που ετοιμαζεται απο καλαντζοπουλο-νεγκα!
απολαυστε τον,αξιζει!!!
For those about to rock...we salute you!!

Αποσυνδεδεμένος alatariel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • elen sila omentielvo!
    • Προφίλ
    • Λιζέτα Καλημέρη
παρολαυτα θα γκρινιαξω λιγουλακι,γιατι οσο καλη και να ειναι η σοφια παπαζογλου...ε πως να το κανουμε, εαν αντι της παπαζογλου ερμηνευε η Γιωτα Νεγκα θα τον απογειωνε για τα καλα το δισκο...αλλα νταξει!

Μάλλον γι' αυτό το έκαναν... για να μην απογειωθεί και μετά δεν μπορούμε να τον βρούμε στα δισκοπωλεία...  ;)
Άντε να 'ρθει ο καινούριος να τους ευχαριστηθούμε μαζί Νέγκα-Καλαντζόπουλο γιατί το "με τα μάτια κλειστά" μας άνοιξε την όρεξη!!!  ;D
H εσωτερική διαμάχη του Λιγδιάρ΄ και του Σβαρνιάρ' ! (Γκόλουμ-Σμήγκολ)
"Αφέντημ' ι Σβαρνιάρς θα νι καλουςςςςςς!" έσκουξι ου Λιγδιάρς κι γκορκυλιστ'κε καταή...

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Μ'αρεσουν οι ιδιαιτερες ενορχηστρωσεις του Καλαντζόππυλου!!
Μου αρεσε επισης η πιο παραδοσιακη εκτελεση του "με τα ματια κλειστα"...και η φωνη του Παρχαρίδη!
Τελικα απο το σιντι ξεχωριζω τα "με τα ματια κλειστα", "φιλιά,φιλία" ,"λαθος πάθος" ,"μην ονειρευεσαι"......
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
Μου αρεσε επισης η πιο παραδοσιακη εκτελεση του "με τα ματια κλειστα"...και η φωνη του Παρχαρίδη!

περισσοτερο απτην αυθεντικη εκτελεση κ την φωνη της γιωτας νεγκα προτιμας την "παραδοσιακη"εκδοση κ τη φωνη του παρχαριδη?
For those about to rock...we salute you!!

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Μου αρεσε επισης η πιο παραδοσιακη εκτελεση του "με τα ματια κλειστα"...και η φωνη του Παρχαρίδη!

περισσοτερο απτην αυθεντικη εκτελεση κ την φωνη της γιωτας νεγκα προτιμας την "παραδοσιακη"εκδοση κ τη φωνη του παρχαριδη?


E οχι,απλα μου αρεσε κ αυτη πολυ!!Της Νεγκα την βρισκω πιο ερωτικη και απλα εκπληκτικη! ;)
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος llorona

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δίχως ιδέες και δίχως σημαίες, δίχως καβάτζα καμιά
    • Προφίλ
Εμέναπάντως, αν και ομολογουμένως στο συγκεκριμένο δίσκο η Σοφία Παπάζογλου έχει βελτιώσει πολύ τις ερμηνευτικές της δυνατότητες, συνεχίζει η φωνή της  να μην μου αρέσει καθόλου. Τα τραγούδια μου άρεσαν πολύ-σύγχρονος στίχος με ρίζα στα βαλκάνια!- αλλά θεωρώ ατυχή την επιλογή της τραγουδίστριας.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
llorona συμφωνω α π ο λ υ τ α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σεολα τα παραπανω που ειπες!
ενω εχει καλη φωνη εμενα μουφαινεται στεγνη,πεζη...τεσπα...γουστα ειναι αυτα...


ΥΓ. εχω αλλαξει γνωμη απο αυτο το ποστ, καθως ετυχε να την ακουσω λαιβ να τραγουδα καλδαρα κ ξετρελαθηκα.... :)

εξακολουθω να θελω αυτον τον δισκο ερμηνευμενο απτη Γιωτα Νεγκα ομως!
« Τελευταία τροποποίηση: 22/08/06, 14:17 από Shu_Ji »
For those about to rock...we salute you!!

Αποσυνδεδεμένος llorona

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δίχως ιδέες και δίχως σημαίες, δίχως καβάτζα καμιά
    • Προφίλ
Eμείς, έτσι κι αλλιώς τα βρίσκουμε σουτζουκάκι!!!!!!!!!! :-* :-* :-*
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος s.a

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
nomizo oti eiste ligo austiroi me tin Papazoglou..prosdidei k erotismo k laikotita k freskada sta kommatia..Omos peri orekseos oudis logos..Gousta einai auta.
 Oi melodies toy syntheti ontos oneirikes!
  Me kerdise apo tin proti stigmi to "Filia filia"!{Loipoun apo tin simerini discografia,tragoydia amesa me euaisthisia,authentikotita k horis eftelia}

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
εγω οπως διορθωσα στο ποστ μου πλεον εχω αλλαξει καθετα γνωμη, διοτι την ακουσα λαιβ και ελιωσα! ενας λιγμος η φωνη της!απαιχτη...απλα στο συγκεκριμενο δισκο που περιμεναμε να γινει με τη γιωτα, εγω τουλαχιστον ε πως να το κανουμε οσο καλη κ αν ειναι, ηθελα και θελω τη κυρια Νεγκα να το ερμηνευσει... οπως ειπες καλε/καλη μου, γουστα ειναι αυτα! ;)
For those about to rock...we salute you!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
22 Απαντήσεις
9252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/04, 18:54
από jazzer_n_rocker
17 Απαντήσεις
11713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4174 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
6967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
12 Απαντήσεις
12851 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
0 Απαντήσεις
2070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/06, 14:41
από Shu_Ji
0 Απαντήσεις
3684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/06, 14:43
από Shu_Ji
18 Απαντήσεις
7534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/10, 22:26
από Anaximandros
15 Απαντήσεις
7702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 02:56
από Joevaicci