Αποστολέας Θέμα: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!  (Αναγνώστηκε 8465 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ



thanx

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #1 στις: 31/05/08, 20:47 »
πολύ καλό.. Ίσως απ'τα καλύτερα που έχω ακούσει από σένα.

Μου άρεσε το ξεκίνημα πολύ που ήταν πολύ παθιάρικο..
Μετά το υπόλοιπο κομμάτι του σόλο που ήταν πιο γρήγορο και τεχνικό και όχι πολύ απομνημονεύσιμο δεν ήταν καθόλου βαρετό..
Ιδιαίτερα το εκτίμησα όταν πήγε να μπει το τραγούδι μετά το τέλος και είδα ότι δένει πολύ καλά..
Γενικά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να μας αφήνεις να ακούμε λίγο τραγούδι πριν και μετά για να μπούμε και στην ατμόσφαιρα..
Άντε, περιμένουμε και samples με το λαμπάτο όταν τον πάρεις.. ;)

Μπράβο πάντως
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #2 στις: 31/05/08, 22:38 »
με αρεσες. ουτε μπουρμπουληθρας ουτε τπτ. καλη τεχνικη (αν και δεν ειμαι ο αρμοδιος να το κρινω γιατι ειμαι μπασιστας). στεκεται ωραια. μπραβο
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #3 στις: 31/05/08, 22:50 »
Ωραίο το σόλο!! Προσωπικά μου θύμισε 80's....

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #4 στις: 01/06/08, 01:22 »
Θα είμαι λίγο πιο επιθετικός νομίζω απο τους προλαλήσαντες.... και δε ξέρω πως θα το πάρεις...
Α)
Επειδή παρακολουθώ καιρό τώρα τα πράγματα που ανεβάζεις ....σολο σολο σολο.... ΟΚ....απλά αυτή τη φορά προσπάθησα να κρατηθώ αλλά δε μπόρεσα....
Στο θέμα γράφεις...."δική σου σύνθεση"...και τόσο καιρό έχεις ανεβάσει αρκετά σόλο με ονόματα στα thread οπως "σόλο απο άγγελους της νύχτας" ...."δευτερο σόλο απο άγγελους της νύχτας" ..." σόλο της μπάντας μου" ....κλπ....
Πραγματικά όταν είδα για πρώτη φορά ένα τέτοιο thread είπα απο μέσα μου "ποιοί είναι ρε παιδιά οι άγγελοι της νύχτας?? που εδώ έχουμε και ένα σόλο τους?"....... Την δεύτερη φορά είπα "άντε πάλι με τους άγγελους της νύχτας...θα έπρεπε να τους ξέρω? γιατί εδώ μου παρουσιάζουν το solo τους.....και το solo τους ..έχει κάτι το ιδιαίτερο?" ..δηλαδή, αν έγραφε κάποιος "solo του Criss Oliva"...να το καταλάβω ως κάτι το ιδιαίτερο...αν βλέπω "solo απο τους Necrotic Winds".... Πραγματικά δε μου κάνει καμια αίσθηση.
Οχι γιατί είναι αγνωστη η μπάντα...αλλά γιατί αναφέρει το όνομα μιας μπάντας...αλλά ΟΧΙ την μουσική της...


ΑΝ μου παρουσίαζαν οι "Αγγελοι της Νυχτας" ένα κομμάτι τους.... Ευχαρίστως να κρίνω και την σύνθεση και την εκτέλεση και ότι άλλο θες... Αλλά αποκλειστικά και μεμονωμένα "solo των Αγγελων της Νύχτας" ............ και σε αυτό μάλιστα μου λες "δικη σου σύνθεση"... αρκετοί έχουν ανεβάσει solo τους....αυτοσχεδιασμούς κλπ αλλά....σύνθεση....σολο..... ?
Δλδ δεν είναι απλά ένα σόλο που σου ήρθε και έπαιξες? Το συνέθεσες πριν?

Β)
Τώρα αν θες κριτική....
Νομίζω πως τεχνικά στέκεσαι καλύτερα αν κρίνω απο τις παλάιότερες επιθέσεις σου...και θα περίμενα περισσότερα...
Συνθετικά δε ξέρω τι να σου πω γιατί ο ήχος ήταν αρκετά κακός και δε καταλάβαινα τι ακριβώς παίζει στο κομμάτι για να φανταστώ πόσο καλά δένει με αυτό....γιατί και απλό να είναι το σόλο (όπως αυτό εδώ) αν δένει καλά με το κομμάτι σε πηγαίνει πραγματικά αλλού...
Ψάξε λίγο το πως ηχογραφείς, στο έχουν ξαναπεί νομίζω ...Για μουσική πρόκειται...όχι για κατάσταση ύπνωσης που λέει ο καθένας τι φαντάζεται... Πχ δε καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν ο επιλογέας να ακούγεται ΚΑΜΠΑΝΑ και τα υπόλοιπα όχι..εκτός αν έχει τελικό ενισχυτή ο επιλογέας σου...

Αυτά απο εμένα....
Φιλικά και καλή συνέχεια....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #5 στις: 01/06/08, 02:16 »
thanx...guys!! Περιμενω και αλλα σχολια..αν θελετε..!!!

..φιλε drakoumel δε θα θελα ν ερθω σε αντιπαραθεση πραγματικα...αναφερω το "Σχημα" απλα για να ακουστει κ λιγο εδω στη "δικη" μας κοινοτητα / και ανεβαζω μονο αυτο ( γιατι τα κομματια δεν ειναι ολοκληρωμενα ακομα ) για να μου πειτε τη γνωμη σας... για τη συνθεση του ( αν υπαρχει ) και για τη τεχνικη του ( αν υπαρχει )....


...απο οτι ειπες... προφανος η συγκεκριμενη "επιθεση" οπως λες υστερει σε ολα... τι να κανουμε? ... αυτο μπορω να παιξω...αυτο ανεβαζω..δυστηχως  δεν εχω την ικανοτητα αν θελεις να παιξω σαν και σενα...που προφανως απο τη στιγμη που μιλας "ετσι" κατεχεις την ικανοτητα να ισοπεδωνεις..την ταστιερα....και δεν ειρωνευομαι....σεβομαι τους καλους παιχτες και αν εισαι..σεβομαι και εσενα..


..Φιλικα..

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #6 στις: 01/06/08, 02:29 »
Δεν είπα ποτέ ότι είμαι καλύτερος απο τον οποιονδήποτε...και δεν έκανα ποτέ την σύγκριση που θέλεις να παρουσιάσεις...
Δεν είμαι όμως χαζός και δεν είμαι και άσχετος....
Για να κρίνω κάτι δε χρειάζεται να είμαι ο satriani και το μάλλον άστοχο σχόλιο σου πέφτει στην παγίδα που του έστησες.... αν θα περίμενες να σε κρίνει ο satriani δε θα έπρεπε να είχες εκθέσει τον εαυτό σου έτσι εδώ....

Αλλά όλο αυτό είναι μάλλον χαζό...γιατί για την τεχνική σου μάλλον μίλησα με καλά λόγια...αλλά μέσα στην φουρια σου το προσπέρασες και επικεντρώθηκες στον αρνητικό χαρακτήρα του μηνύματος μου, ο οποίος btw αφορούσε την αναφορά της μπάντας σου με μάλλον ΚΑΚΟ κατ'εμέ τρόπο....
Λες πως θες να ακούστεί η μπάντα σου αλλά την προβάλεις σαν "Το σόλο μου και οι άλλοι".... που είναι η προβολή της μπάντας σου? μέσα απο τα 3-4 video με σόλο σου που την αναφέρεις?

Το αν υπάρχει σύνθεση το ξέρεις μόνο εσύ και οι παρενθέσεις μόνο για ειρωνία μου κάνουν....ήταν αυτοσχεδιασμός? ήταν σύνθεση? εσύ το ξέρεις και εσύ το παρουσιάζεις ....

Και ένα τελευταίο...
Άλλο οι καλοί παίχτες....άλλο οι καλοί συνθέτες....άλλο εγώ ...άλλο εσύ....Κατά συνέπεια... άλλο σύνθεση...άλλο τεχνική...άλλο εγώ..άλλο εσύ...
Ζήτησες να κρίνουμε την τεχνική....το έκανα...ζήτησες να κρίνουμε την σύνθεση..το έκανα...απο εκεί και πέρα....κρίνω τον GeorgeLynch όπως αυτός διάλεξε να εκτεθεί δημόσια....
Η κριτική δεν σημαίνει έλλειψη σεβασμού...είναι κριτική και θα έπρεπε να σε προβληματίσει αν με σεβεσαι....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #7 στις: 01/06/08, 10:45 »
Δεν είπα ποτέ ότι είμαι καλύτερος απο τον οποιονδήποτε...και δεν έκανα ποτέ την σύγκριση που θέλεις να παρουσιάσεις...
Δεν είμαι όμως χαζός και δεν είμαι και άσχετος....
Για να κρίνω κάτι δε χρειάζεται να είμαι ο satriani και το μάλλον άστοχο σχόλιο σου πέφτει στην παγίδα που του έστησες.... αν θα περίμενες να σε κρίνει ο satriani δε θα έπρεπε να είχες εκθέσει τον εαυτό σου έτσι εδώ....

Αλλά όλο αυτό είναι μάλλον χαζό...γιατί για την τεχνική σου μάλλον μίλησα με καλά λόγια...αλλά μέσα στην φουρια σου το προσπέρασες και επικεντρώθηκες στον αρνητικό χαρακτήρα του μηνύματος μου, ο οποίος btw αφορούσε την αναφορά της μπάντας σου με μάλλον ΚΑΚΟ κατ'εμέ τρόπο....
Λες πως θες να ακούστεί η μπάντα σου αλλά την προβάλεις σαν "Το σόλο μου και οι άλλοι".... που είναι η προβολή της μπάντας σου? μέσα απο τα 3-4 video με σόλο σου που την αναφέρεις?

Το αν υπάρχει σύνθεση το ξέρεις μόνο εσύ και οι παρενθέσεις μόνο για ειρωνία μου κάνουν....ήταν αυτοσχεδιασμός? ήταν σύνθεση? εσύ το ξέρεις και εσύ το παρουσιάζεις ....

Και ένα τελευταίο...
Άλλο οι καλοί παίχτες....άλλο οι καλοί συνθέτες....άλλο εγώ ...άλλο εσύ....Κατά συνέπεια... άλλο σύνθεση...άλλο τεχνική...άλλο εγώ..άλλο εσύ...
Ζήτησες να κρίνουμε την τεχνική....το έκανα...ζήτησες να κρίνουμε την σύνθεση..το έκανα...απο εκεί και πέρα....κρίνω τον GeorgeLynch όπως αυτός διάλεξε να εκτεθεί δημόσια....
Η κριτική δεν σημαίνει έλλειψη σεβασμού...είναι κριτική και θα έπρεπε να σε προβληματίσει αν με σεβεσαι....

δε..βλεπω αλλον να κρινει οπως εσυ... φιλος...αυτα...και συνηθως σε τετοια topics οι απαντησεις δε χρειαζεται να ...πατανεσε προσωπικα επιπεδα οπως εσυ κανεις...καλυτερα να μην απαντουσες καθολου...


Αλλος ???????????????????????????????????????:P

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #8 στις: 01/06/08, 11:16 »
Εγώ θα πω μόνο ότι ακούω ένα hard rock σόλο σε ελληνικό κομμάτι, πράγμα που το κάνει να ακούγεται υπεράνω.
Συνήθως στις ελληνικές μπάντες τα σόλο είναι ψόφια, χωρίς καμιά σημαντική τεχνική κλπ

Εμένα μου άρεσε το σόλο αν και είναι βεβιασμένο σε κάποια σημεία, θέλει λίγο καλύτερο μέτρημα. Επίσης τον ήχο πρέπει να κοιτάξεις.
Το βιμπράτο είναι καλό, λίγο παραπάνω δε θα με χάλαγε προσωπικά.
 

Φίλε drakumel, οκ μην γίνεσαι επιθετικός, για τη μπάντα αυτή έχει γράψει το παιδί πολλές φορές. Ισως να πρέπει να γράφει συνέχεια αλλά οκ δεν τρέχει τπτ. Εδώ είναι για αυτοσχεδιασμούς όχι για διαφήμιση της μπάντας κλπ. Προσωπικά πιστεύω ότι ο GeorgeLynch θέλει να διορθώσει κάποια πράγματα στο παίξιμο του γι'αυτό ποστάρει.

Τουλάχιστον ας σκεφτούμε ότι από κατά καιρούς χάλια πράγματα που είδαμε εδώ μέσα, αυτό τουλάχιστον είναι κάτι αρκετά καλό, μη το θάψουμε και αυτό :)

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #9 στις: 04/06/08, 11:58 »

Συνήθως στις ελληνικές μπάντες τα σόλο είναι ψόφια, χωρίς καμιά σημαντική τεχνική κλπ



@ parlats

δηλαδή ο σκοπός  του σόλο ειναι να παιζουμε παπαδες και να χωνουμε οτι εχουμε απο τεχνικη ?
ή μιλάς για το συγκεκριμενο ειδος που εχουμε συνηθισει τη κιθαρα σε ρολο .. παπατρεχα  ;D !

-----------------------------------------
@ GeorgeLynch .. δε κρινω, γιατι δε με συγκινει το ειδος αυτό και η κριση μου δε θα ειναι δικαιη ...
ωστόσο δε μου ακουστηκε κατι ασχημο! ίσα ίσα  :D (θα συμφωνησω με τον Constantine* που σου λεει οτι  " το κατέβασμα που το κλείνει (0:31-0:32), μου φάνηκε λίγο "απότομο" .")
 αν ειχες αφησει και λιγο απο το τραγουδι, θα ειχα καλυτερη εικόνα  :)

« Τελευταία τροποποίηση: 04/06/08, 12:13 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #10 στις: 04/06/08, 14:51 »
Οχι καμία σχέση. Πρώτα απ'όλα δε μου αρέσει το shredding τουλάχιστον όχι το ''άντε να φτάσω τα 300bpm'' με κάθε τρόπο και μέσο.
Επίσης δε μου αρέσουν τα παπατρέχα σόλο αλλά αυτά που περιέχουν μελωδικότητα, λεγκάτο, βιμπράτο και γενικά να έχουν κάτι να προσφέρουν στον ακροατή εκτός από θόρυβο και σκόρπιες νότες. Να ακολουθεί το σόλο μία δομή όχι ό,τι νά'ναι.
Για όλα αυτά βέβαια εξαιρούνται έλληνες κιθαρίστες πχ Σπάθας κλπ, μιλάω για μπάντες με ελληνικό ροκ όπου τα ελάχιστα σόλο μπήκαν απλά για να μπουν. Αν τώρα διαφωνείς οκ το σέβομαι.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #11 στις: 04/06/08, 14:59 »
Οχι καμία σχέση. Πρώτα απ'όλα δε μου αρέσει το shredding τουλάχιστον όχι το ''άντε να φτάσω τα 300bpm'' με κάθε τρόπο και μέσο.
Επίσης δε μου αρέσουν τα παπατρέχα σόλο αλλά αυτά που περιέχουν μελωδικότητα, λεγκάτο, βιμπράτο και γενικά να έχουν κάτι να προσφέρουν στον ακροατή εκτός από θόρυβο και σκόρπιες νότες. Να ακολουθεί το σόλο μία δομή όχι ό,τι νά'ναι.
Για όλα αυτά βέβαια εξαιρούνται έλληνες κιθαρίστες πχ Σπάθας κλπ, μιλάω για μπάντες με ελληνικό ροκ όπου τα ελάχιστα σόλο μπήκαν απλά για να μπουν. Αν τώρα διαφωνείς οκ το σέβομαι.
όχι, όχι ..
με πολυ καλη διαθεση το ειπα, (και ξερω ακριβως τι θελεις να πεις  ;)) και συμφωνω όπως το θετεις..
Προφανως όμως, μιλας για το συγκεκριμενο ειδος.. γιατι υπαρχουν και αλλα ειδη που δε χρειαζονται όλα αυτα τα ... παπατρεχαλικια  ;D , ούτε να αναδειξεις τη μελωδικότητα το λεγκάτο το βιμπράτο κλπ σωνει και καλα με  ταχυτητα για να μη σε .. στραβωκοιτανε οι .. shred'αδες .. (το εχω ζησει αυτό ..)
« Τελευταία τροποποίηση: 04/06/08, 15:02 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #12 στις: 06/06/08, 17:03 »
Μιλάω και για το συγκεκριμένο είδος αλλά και γενικά. Ενα σόλο είναι ωραίο όταν δεν είναι τυχαίο και σκόρπιο.
Είτε είναι ροκ είτε μέταλ είτε τζαζ κλπ υπάρχει μια δομή κλπ ώστε συνδυασμένο με φαντασία, τεχνική και γνώση να βγει κάτι ωραίο.


PS: Με όλο το σεβασμό στους σωστούς shredάδες, με αφήνει παγερά αδιάφορο το αν στραβοκοιτάνε οι υπόλοιποι.
Ας μάθουν πρώτα τι θα πει σωστές νότες στην κλίμακα και σωστό τέμπο και μετά συζητάμε για το παραπέρα βήμα.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #13 στις: 06/06/08, 17:44 »
O Parlats, τα χώνει γενικώς και διακριτικώς! Ε'Υγεεεε εύγεεε
Έτσι είναι Parlatie, αυτό ακριβώς που λες είναι μουσική.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος kotas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #14 στις: 09/06/08, 16:39 »
πολυ ωραιο ,ειδικα εκει που φευγει απο ρυθμικο παει πιο τεχνικο και παλι ρυθμικο :)και το tapping poly wraio!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #15 στις: 01/07/08, 12:21 »
Επίσης δε μου αρέσουν τα παπατρέχα σόλο αλλά αυτά που περιέχουν μελωδικότητα, λεγκάτο, βιμπράτο και γενικά να έχουν κάτι να προσφέρουν στον ακροατή εκτός από θόρυβο και σκόρπιες νότες. Να ακολουθεί το σόλο μία δομή όχι ό,τι νά'ναι.

δεν ειναι αντιπαραθεση αλλα για μενα ακομα κ ενας θορυβος ειναι μουσικη...απλα αλλαζει το πως θα το προσεγγισεις....
οσον αφορα το σολο....συμπαθιτικο σιγουρα...δεν μιλαω για τεχνικη γιατι δεν ειμαι κ ο καλυτερος...οκ δεν με χαλασε παντως να το ακουσω...εγω παντως ειμαι γενικα αντιθετος στο "καθομαι μπροστα στο πισι παιζω κ με βγαζω στο νετ"
λιγο εγωκεντρικο μου φαινεται κ οχι προσπαθεια βελτιωσεις του ευατου μου...κ στην τελικη δεν με νοιαζει να μου αφησει ενας ενα θετικο ποστ απο την στιγμη που οτι παιζω το παιζω για μενα...
εμενα μου φανηκε πως ο GeorgeLynch ηθελε λιγο τα θετικα σχολια...αλλιως δεν θα ειχε αυτη την αντιδραση σε σχεση με το ποστ του δρακουμελ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος pindrops

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #16 στις: 09/07/08, 02:14 »
Αν και δεν είμαι του είδους, γράφω για τονώσω και να δώσω κουράγιο. Εμένα μου άρεσε και το βρίσκω καλή δουλειά, χωρίς να έχω δει άλλα σολο από το παιδί. Πρέπει όμως να ακούσουμε όσο δυνατό περισσότερο από το κομμάτι για να καταλάβουμε.
Feed my eyes, now you 've sewn them shut. Jesus Christ, deny your maker. He who tries, wiil be wasted

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #17 στις: 11/07/08, 14:46 »
Ωραιο το solo!!! Μπράβο φίλε μου...συνέχισε έτσι!!!

Αποσυνδεδεμένος Hellborn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #18 στις: 19/07/08, 15:51 »
Προσοπικα το σολο μου φανηκε αρκετα καλό... Η μπαντα παλι ειναι ψιλοαισχος... η μαλλον...
Καλη είναι αλλά πολύ cult...Ο ήχος είναι τυπικός ελληνικού ροκ 80' , η μουσική τυπικά κατι θυμίζει.. και ο τραγοθδιστής τυπικα χρειαζεται Ωδείο.

Οκ πέρα απο την πλακα (?!) η μπαντα πέρνει απειρες βελτιωσεις... Αλλά το σολο μου άρεσε.

Μια παρατήρηση όμως, άσχετη με τη μουσική. Αν ρε παιδια κοβετε την καλυμερα και σπατε τα νευρα οποιου σας κανει την κριτικη που ζητησατε αλλα δεν σας ειπε αυτο που θελατε, ε μην τα σηκωνετε τα ρημαδια τα threads....
Πριν προλαβεται να μου την πείτε... Το ξέρω οτι πρέπει να επανεξετασω την ορθογραφία μου και τη γραφή μου στα ελληνικα... Atimo die8nes cybersex....

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #19 στις: 18/08/08, 00:19 »
Το solo μια χαρά είναι...κάποιες λεπτομέρειες δεν μου άρεσαν, αλλά ok μην γινόμαστε και "ψείρες" .

Από εκεί και πέρα εντελώς φιλικά, μέχρι να ανεβάσεις κάπου μια ολοκληρωμένη δουλειά της μπάντας σου, μην την αναφέρεις καθόλου. Δεν υπάρχει λόγος. Κάποτε κι εγώ βιαζόμουν να ανεβάσω κάτι. Κι ακόμα βιάζομαι. Απλά πιστεύω πως η υπομονή είναι χάρισμα που προσπαθώ να αποκτήσω γιατί φέρνει σχεδόν πάντα καλά αποτελέσματα.

BTW ωραία κιθάρα φίλε μου... ;)

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #20 στις: 10/09/08, 12:47 »
Ωραίο το σόλο,έκανες καλή δουλειά btw φαίνεται ότι σε έχει επιρέσει το hair metal των 80ς

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #21 στις: 18/09/08, 22:28 »
Σωστό παίξιμο που δείχνει ότι έχεις τον έλεγχο.

Κάποιος που ξέρει μπορεί να καταλάβει πόσες παραπάνω δυνατότητες έχεις αν θες να πιάσεις ταχύτητες κτλ.

Μ΄άρεσε όμως που το ελέγχεις, δείχνει πρόοδο ο έλεγχος στον σωστό κιθαρίστα.
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος MichaelYiochalas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #22 στις: 18/09/08, 23:55 »
  Πολύ καλό!Μου την έσπασε ο ήχος που δεν άφηνε να ακουστείς καθαρά σε κάποια σημεία αλλά τεχνικά και ερμηνευτικά φαίνεται,έστω και μέσα από το πέπλο της χαμηλής ηχητικής ποιότητος,ότι αξίζει.Προτείνω να βάλεις μέσα και sweeps αλλά και περισσότερα bends,για να έχεις ακόμα περισσότερες επιλογές έκφρασης.Καλή συνέχεια!
Arpeggios from Hell

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #23 στις: 19/09/08, 00:22 »
Πολύ καλή η ροκιά σου φίλε χρειάζεται κανένα καλό σόλο η ελληνική ροκ σκηνή ;)

Μου άρεσε ιδιαίτερα το πολύ καθαρό σου παίξιμο και το καλό phrasing. Έχω την εντύπωση όμως ότι ο ήχος της κιθάρας χρειαζόταν λίγο λιγότερο delay/reverb αν και ακόμα και έτσι μια χαρά είναι (γούστα είναι αυτά εξάλλου)!

Συνέχισε έτσι!

Αποσυνδεδεμένος Γεννημενος Κιθαρίστας!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • 1 ki8ara 1000 le3eis !!!
    • Προφίλ
Απ: Solo δικη μου συνθεση :P περιμενω γνωμες... !!!
« Απάντηση #24 στις: 28/09/08, 15:18 »
 πολύ καλό το solo σου ... έχεις κα8αρι παί3ιμο και τ solo ταιριάζει απολύτοσ στο κομμάτι ..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
36 Απαντήσεις
19769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/06, 21:28
από Panagiotis K
4 Απαντήσεις
2129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/06, 06:56
από Ektor_S
0 Απαντήσεις
1493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/06, 14:14
από sonata
1 Απαντήσεις
1786 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/09, 12:10
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
7 Απαντήσεις
5047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/09, 20:14
από conny
16 Απαντήσεις
6914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/11, 14:14
από Johnie Darko
72 Απαντήσεις
17304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/12, 14:13
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/14, 17:04
από ivikos
3 Απαντήσεις
4638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/15, 15:49
από Ioannis Anastassakis
3 Απαντήσεις
2375 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/18, 14:09
από ΠΟΙΟΣ