Σελίδες:
  • #26 από mace στις 23 Nov 2007
  • ...και bye-bye καθαρα  :)
  • #27 από Evangelos 123 στις 23 Nov 2007
  • αν και δεν έχω ακούσει ποτέ EMG φαντάζομαι ότι το rosewood(αφού μιλάμε για les paul) σε συνδυασμό με το high output(νομίζω τέτοιοι είναι και οι EMG) θα κατατροπώσουν τα καθαρά.
  • #28 από Jezus στις 23 Nov 2007
  • Mια χαρα ειναι και στα καθαρα, τουλαχιστον στα ελαχιστα καθαρα που παιζω  ;D
    Βασικα εχουν καλα καθαρα, αλλα δεν ειναι και τοσο ευελικτοι σε αυτα...
  • #29 από mace στις 24 Nov 2007
  • ...χμμμ...καλα...εξαρταται τι εννοια δινουμε στον ορο ''καθαρα'' και αν τελικα μας απασχολει το να εχουμε ''καθαρα''...παντως πιστευω οτι χρειαζομαστε και μια ακομα κιθαρα (αν υπο8εσουμε οτι η μοναδικη κιθαρα που εχουμε ειναι Les Paul  με EMG)....αλλα τελικα,οπως και τα περισσοτερα πραγματα,ειναι θεμα γουστου και ηχου που θελουμε να πετυχουμε...προσωπικα ποτε δε κατα φερα να βγαλω ''καθαρα'' απο 81/85 σε μια RG 550 που ειχα καποτε...
  • #30 από Frail στις 24 Nov 2007
  • Epiphone μεν Les Paul δε!
    Στη Studio gothic με 81 bridge 60 neck...Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα καθαρα...απο τον60 αλλα οχι απο τον 81.
    Αν και να πω την αληθεια επιδει φιλοδοξω να παρω μια καλη Les Paul (Tokai) συντομα μαλλον εκει δε θα προτιμησω active...δε ξερω γιατι αλλα δε μου παει ρε γ**ωτο :P
    Για την epiphone παντως ειμαι ΥΠΕΡ-ευχαριστημενος με τους EMG!
  • #31 από Jezus στις 26 Nov 2007
  • Στη Studio gothic με 81 bridge 60 neck...Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα καθαρα...απο τον60 αλλα οχι απο τον 81.

    Nαι, και εγω για τα καθαρα του 85 μιλαω, του 81 δεν ηταν και τοσο καθαρα, θυμιζαν λιγο στρατ...  :-\
  • #32 από Johnie Darko στις 26 Nov 2007
  • Για οποιον ψαχνεται, υπαρχει και ο 89... Δοκιμαστε τον... μαμαει...
  • #33 από ερεβος στις 27 Nov 2007
  • Εγω παντως προσωπικα και για το ειδος μουσικης που παιζω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την ηχητικη διαφοροποιηση της Epi Les Paul μου μετα την τοποθετηση 81 στο Bridge και 89 στο neck...Νομιζω, και αυτο ισχυει για ολες τις κιθαρες, οτι στην τελικη ειναι θεμα γουστου το ηχοχρωμα και σιγουρα εχει σημασια κι ο ρολος που θα παιζει κυριως η κιθαρα (αμα την θες πχ για ελληνικο ροκ δεν ειναι κι οτι καλυτερο οι EMG οπως αν τη θες για Black δεν ειναι οτι καλυτερο ο P90 :P )
  • #34 από studio54 στις 15 Dec 2007
  • Πάντως η G 400 Gothic "έφαγε" κιτ Zakk Wylde (EMG 81B, 85N) που πήγε καπνός.....
    Έφυγε η λασπούρα και το άχρωμο κλατς και ακούγεται σαν κιθάρα.
  • #35 από studio54 στις 15 Dec 2007
  • Στη Studio gothic με 81 bridge 60 neck...Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα καθαρα...απο τον60 αλλα οχι απο τον 81.

    Nαι, και εγω για τα καθαρα του 85 μιλαω, του 81 δεν ηταν και τοσο καθαρα, θυμιζαν λιγο στρατ...  :-\

    Λες να μ΄άρεσε γι αυτό???

    Πάντως έχω μεγάλη διαφορά σε ένταση μεταξύ B/N με το Νeck να θερίζει..... Πρέπει να το ελέγξω.
  • #36 από Jezus στις 15 Dec 2007
  • Σηκωσε λιγο αυτον που παιζει πιο χαμηλα, αν δεν σε περνει κατεβασε λιγο τον πιο δυνατο μακρια απο τις χορδες. Γενικα εμενα περιπου στα ιδια επιπεδα παιζουν εκει που τους εχω ρυθμισει, απλα εχουν τελειως διαφορετικο ηχο και συχνοτητες μεταξυ τους, με αποτελεσμα αναλογα με το πως εχω ρυθμισει τον ηχο στο ενισχυτη, καποιες φορες ο 85 να βγαινει πιο δυνατα (εχει πολυ περισοτερα μπασα)
Σελίδες: