Σελίδες:
  • #1 από Ibanezακιας στις 16 Mar 2011
  • Γειά σας παίδες.Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια μαγαζία στην Αθήνα που να μπορώ να δώσω μεταχειρισμένα βιβλία?Κυρίως μαθηματικών, φυσικής και κάποια τεχνικά και ξενόγλωσσα...Ακόμα καλύτερα αν μπορώ να έχω και κάποιο κέρδος...?
  • #2 από freemind στις 16 Mar 2011
  • Υπαρχουν αρκετα παλαιοβιβλιοπωλεια στο κεντρο, οπως το παλιο Μοναστηρακι...ομως πολυ φοβαμαι πως εαν ειναι σχετικα νεες εκδοσεις, δε θα "χτυπησεις" καποια ιδιαιτερη τιμη ;)
  • #3 από YmiRLinG στις 16 Mar 2011
  • Υπαρχουν αρκετα παλαιοβιβλιοπωλεια στο κεντρο, οπως το παλιο Μοναστηρακι...ομως πολυ φοβαμαι πως εαν ειναι σχετικα νεες εκδοσεις, δε θα "χτυπησεις" καποια ιδιαιτερη τιμη ;)
    +1 Κόψε βόλτες γενικα παλιό Μοναστηράκι έχει πάρα πολλά βιβλιοπωλεία. Γενικά λέγε τους τι έχεις και κάνε παζαρια για το πόσα να σου δώσουνε, πήγαινε σε διαφορετικούς κτλ.
  • #4 από Βραζίλης στις 17 Mar 2011
  • Κι εγω εχω να δωσω καποια βιβλια, π.χ. απο τη σχολή μου. Ακομα και 1 ευρω για το καθενα να μου δωσουν, ειναι κατι. Το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι δυνατον να τα κουβαλαω στα χερια απο μαγαζι σε μαγαζι, ειναι πολλα κιλα. Θα μου δωσουν τιμη μονο με τον τιτλο του βιβλιου; μπα ε;
  • #5 από hot_sauce (φλουτσ) στις 17 Mar 2011
  • πιθανότερο να τα τιμολογήσουν με....το κιλό! ;) :P
  • #6 από corpse_bride στις 18 Mar 2011
  • πιθανότερο να τα τιμολογήσουν με....το κιλό! ;) :P

    χαχαχα! Σωστος!
  • #7 από themos στις 18 Mar 2011
  • Σε περίπτωση που δεν καταφέρετε/δεν ενδιαφέρεστε τόσο να βγάλετε κάποιο κέρδος, ρίξτε μία ματιά εδώ: http://www.24grammata.com/?p=11078
  • #8 από papous στις 19 Mar 2011
  • Σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε να βγάλετε κάποιο κέρδος, δοκιμάστε εδώ:
    http://www.ricardo.gr/
  • #9 από analogio στις 21 Mar 2011
  • θα πας μοναστηρακι σε βιβλιοπωλειο, μετρησε ποσα βιβλια περιπου πουλας ή ποσα κιλα ειναι, σε τι κατασταση (υπογραμμισεις, κιτρινισματα, αμυχες, ζαρωματα, μαυριλες, πιτσιλισματα κτλ), μην πας εκει με τα βιβλια μαζι σου, αυτο θεωρειται μειονεκτημα που το εκμεταλευονται εις βαρος σου, θα παρεις πρωτα τιμη προσφορα απο τον βιβλιοπωλη, αν προκειται για σχολικα βιβλια και ειναι καθαρα θα τα δωσεις ολα μαζι μια τιμη να ξεμπερδευεις (συνηθως με το κιλο), ρωτησε δυο-τρεις γιατι καθενας προτεινει τιμη που εξαρταται απο το στοκ που διαθετει, μπορει να πεσεις σε καποιον που δεν εχει στοκ και θα δωσει περισσοτερα απο αυτον που εχει στοκ,
Σελίδες: