Σελίδες:
  • #1 από ManMan στις 10 Feb 2014
  • Γεια σας παιδιά,


    Θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε κατά πόσο αξιόπιστη είναι η αγορά ενός προϊόντος, από το e-bay που το δίνουν μπορεί και 60-70% φθηνότερα απ'ότι κοστίζει στην πραγματικότητα. Για παράδειγμα κοιτούσα για ενισχυτή και βρήκα των Fender Mustang I 25€ και τον ΙΙ 110€!! Έχετε αγοράσει προϊόντα σε τέτοιες περιπτώσεις? Είχατε κάποιο πρόβλημα?
  • #2 από metalmike στις 10 Feb 2014
  • Να κοιτάς πάντα το feedback του πωλητή και φυσικά η πληρωμή να γίνεται μέσω paypal! Επίσης είσαι σίγουρος πως στέλνουν τους ενισχυτές στην Ελλάδα;
  • #3 από ManMan στις 10 Feb 2014
  • Επίσης είσαι σίγουρος πως στέλνουν τους ενισχυτές στην Ελλάδα;


    Tις περισσότερες φορές όχι... Και στις περιπτώσεις που στέλνουν αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά ανεβαίνει η τιμή αλλα και πάλι η διαφορά με την "κανονική" τιμή του προϊόντος είναι μεγάλη.
    Ευχαριστώ πάντως! :)
  • #4 από metalmike στις 11 Feb 2014
  • Είναι φυσιολογικό να είναι μεγάλη η διαφορά γιατί στην Αμερική ο εξοπλισμός υπολογίζεται με δολλάρια και είναι πολύ πιο φθηνός από εδώ! Δεν ισχύει πάντα αλλά γενικά ισχύει! Να 'σαι καλά :)
  • #5 από bozosd στις 11 Feb 2014
  • Γεια σας παιδιά,


    Θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε κατά πόσο αξιόπιστη είναι η αγορά ενός προϊόντος, από το e-bay που το δίνουν μπορεί και 60-70% φθηνότερα απ'ότι κοστίζει στην πραγματικότητα. Για παράδειγμα κοιτούσα για ενισχυτή και βρήκα των Fender Mustang I 25€ και τον ΙΙ 110€!! Έχετε αγοράσει προϊόντα σε τέτοιες περιπτώσεις? Είχατε κάποιο πρόβλημα?


    Με μια μικρή αναζήτηση απο Ελλάδα μέσω σκρούτζ,οι ενισχυτές που παραθέτεις ξεκινάν απο 135 ευρώ για τον πρώτο και 218 για τον άλλο.
    Σίγουρα οι διαφορές είναι μεγάλες.Φυσικά όπως ήδη έχει ειπωθεί,λίγοι είναι αυτοί που στέλνουν Ελλάδα.
    Προσοχή μόνον απο αγορές απο τρίτες χώρες όπως στην περίπτωση σου,
    διότι υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο τελωνείου απο ένα ποσό και πάνω (νομίζω άνω των 40-50 ευρώ).
  • #6 από ManMan στις 11 Feb 2014


  • Με μια μικρή αναζήτηση απο Ελλάδα μέσω σκρούτζ,οι ενισχυτές που παραθέτεις ξεκινάν απο 135 ευρώ για τον πρώτο και 218 για τον άλλο.



    Ναι το έχω δει και εγώ... Ευχαριστώ!! :)

Σελίδες: