Σελίδες:
  • #1 από Archangel στις 19 Dec 2014
  •  Παίδες με αφορμή κάποια τελευταία posts υπάρχει κόσμος εντός του forum που ασχολείται με war games, tabletops, r.p.g.’s (όχι τα διαδικτυακά), card games και τα συναφή;
     
    Και ίσως θα τον δελέαζε κάποιο event από Risk και Munchkin ως Axis & Allies, Arkham Horror, Twilight Struggle (καμία σχέση με την ταινία)  Junta, Battlestar Gallactica, Game of Thrones, DnD (2η και 5η έκδοση;) κλπ κλπ.
     
    Απλά το αναφέρω…
     
  • #2 από atav (φλουτσ) στις 19 Dec 2014
  • Υπάρχει υπάρχει! Ειδικά για munchkin ξέρω μερικούς που πετάνε τη σκούφια τους αν και έχουν αδρανήσει τώρα τελευταία....
  • #3 από Archangel στις 19 Dec 2014
  •  Munchkin είχαμε το ελληνικό βασικό και μετά κάνα δυο άσχετα boosters (στα αγγλικά)… να τονίσω πως μέσα στα ίδια χαβαλετζίδικα πλαίσια παίζει και το Junta (όπου οι παίκτες απαρτίζουν τα μέλη μιας μπανανοδημοκρατίας κάπου στη Ν. Αμερική και προσπαθούν να κατασπαταλήσουν την «Αμερικάνικη βοήθεια» αλλά και το Gallactica όπου οι humans παίκτες πρέπει να φτάσουν στην Νέα Κάπρικα χωρίς να τους καταστρέψουν οι Κίλωνες (κάτι σαν το Παλέρμο)….


    Δεν ξέρω να οργανωθούμε... μπούφλες μετα μουσικής  ;D !!

     
  • #4 από Korgy στις 19 Dec 2014
  • Υπάρχει υπάρχει! Ειδικά για munchkin ξέρω μερικούς που πετάνε τη σκούφια τους αν και έχουν αδρανήσει τώρα τελευταία....


    γκουχεν
  • #5 από Μητσάκος στις 19 Dec 2014
  • Munchkin, D&D, Cthulhu D20, Settlers κι ένα σωρό άλλα. Μεγάλη αγάπη και ένα μικρόβιο που δε φεύγει!

    Αλλά πέφτω λίγο μακρυά για να μετάσχω σε κάποιο τέτοιο event στας Αθήνας... :-\
  • #6 από Archangel στις 24 Dec 2014
  • Ε, αντε γιορτές έρχονται καιρός για live event μετ`επιτραπεζίων...

    Η μόνο επιτραπεζίων  ;D
Σελίδες: