Αποστολέας Θέμα: Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD  (Αναγνώστηκε 13064 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« στις: 01/05/03, 11:48 »
Πως σας φανηκε το νεο cd του Νταλαρα με την Μαρινελα?

Αποσυνδεδεμένος Panos324

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #1 στις: 01/05/03, 12:21 »
Για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω αγοράσει ακόμα το CD. :-\
Έχω ακούσει όμως αρκετά τραγούδια στο ραδιόφωνο και μπορώ να πώ πως είναι πάρα πολύ ωραία. ;)
Σε ποιόν έλληνα δεν αρέσει το ερωτιάρικο "Σταλιά-Σταλιά" π.χ.  :D
« Τελευταία τροποποίηση: 01/05/03, 22:29 από Panos324 »

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #2 στις: 01/05/03, 13:03 »
Εχω ακούσει αρκετά τραγούδια και εγώ .Ομως η επιλογή που ακουσα απο το ραδιόφωνο ,δεν ξέρω αν είναι αντιπροσωπευτική του δίσκου ,όμως σε αυτά που άκουσα δεν μπορώ να πώ ότι ενθουσιάστικα ιδιαίτερα ,Εχοντας το δίσκο της Μαρινέλας πρίν 3 χρόνια περίπου στον ίδιο χώρο ,μάλλον αυτός είναι αρκετά κατώτερος .Ούτε η Μαρινέλα ήταν στις καλλίτερες στιγμές της (χωρίς να μπορώ να κατακάβω τον λόγο ) ούτε πολύ περισσότερο ο Νταλάρας (που μάλλον είθελε να κάνει ακόμα μία συνεργασία ,χωρίς να τον πολυνοιάζει το αποτέλεσμα).Αν ακούσω ολόκληρο τον δίσκο θα έχω καλλίτερη άποψη .

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #3 στις: 01/05/03, 13:31 »
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.
Παράθεση
ούτε πολύ περισσότερο ο Νταλάρας (που μάλλον είθελε να κάνει ακόμα μία συνεργασία ,χωρίς να τον πολυνοιάζει το αποτέλεσμα)
.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΩΝΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΑΣ(ΜΑΡΙΝΕΛΑ)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/05/03, 13:32 από Alchimistis »

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #4 στις: 01/05/03, 13:39 »
Δεν κατάλαβες νομίζω ,την συνεργασία δεν την έκανε για πλάκα ,αλλα γιατί την ειχε απο χρόνια αποθημένο (άλλωστε λιγες του μενουν ακομα για κλεισει ο κύκλος ).

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #5 στις: 01/05/03, 15:44 »
 :)O Νταλάρας τι άλλο μπορεί να θέλει απο την καρριέρα του...(έχει κάνει ήδη πολλά)  ::)
Οπότε πιστεύω πως τα τελευταία χρόνια κάνει πραγματα και συνεργασίες προτότυπες και αλλες φορες παραξενες και απροσμενες....με σκοπό να αφήσει τόσο μεγάλη δουλειά πίσω του...
ώστε να γίνει ο πλέον αξεπεραστος τραγουδιστής...στην Ελλάδα για τις επόμενες δεκαετίες... ??? ::) :-\
Αν αυτο τον εκφράζει....μπράβο του....
( δεν λέω οτι δεν ειναι μεγαλος καλλιτεχνης...λέω οτι μπορουσε να συγκρατηθει περισσότερο σε καποια πραγματα...)

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #6 στις: 01/05/03, 15:53 »
Όχι άλλο Νταλάρα...έλεος. >:(
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #7 στις: 01/05/03, 16:10 »
Μιλώντας για μουσική είμαστε υποχρεωμένοι να αναφερθούμε στον Νταλάρα. και μιλώντας για νέες κυκλοφορίες αξίζει τον κόπο μια αναφορά στον εν λόγω δίσκο.... Καλός ο δίσκος, αλλά live σαν αυτό του "Ορφέα" δεν ξαναγίνονται......... ήμουν 4 χρονών τότε.........
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #8 στις: 01/05/03, 17:56 »
Ρε παιδια ο ανθρωπος ειναι κορυφη αντικειμενικα μπορει να σταθει διπλα στον Καζατζιδη και στον μπιθικωτση.
Παράθεση
Αν αυτο τον εκφράζει....μπράβο του....
για πες μας ρε Fighter ποιος ειναι ο στοχος του καθε καλιτεχνη να αφησει μεγαλο εργο πισω του.Ετσι οπως τον παρουσιαζεται δινεται την εντυπωση για ενα ευτελη,απληστο τραγουδιστει που στοχος του ειναι να επικρατησει στην Δισκογραφια.Ελεος πια ας σκεφτουμε οτι γεμισε 2 συνεχομενες μερες το ολυμπικο σταδιο(160.000 κοσμο!!) πραγμα που δεν το εχει κανει αλλος εκτος απο τον ολυμπιακο ;D.Αλλωστε υπαρχουν πολλοι που δεν μπορεσαν να πανε στο Μεγαρο για να τον δουν οπως εγω και θα ηθελαν πολυ να κουσουν εστω το cd.Ολα αυτα τα ειπα εξαιτιας καποιον ειρωνικων σχολιων απο καποιους που ουτε εχουν ακουσει το cd...Ας σεβαστουμε και λιγο τα μεγαλα ονοματα καλος ο πορτοκαλογλου ρε Fighter αλλα μην μου βγαζεις τον Νταλαρα σκαρτο...ρε MERCY,MERCY (Γεωργιου speaking)

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #9 στις: 01/05/03, 20:40 »
Ρε παιδια ο ανθρωπος ειναι κορυφη αντικειμενικα μπορει να σταθει διπλα στον Καζατζιδη και στον μπιθικωτση.
Παράθεση
Αν αυτο τον εκφράζει....μπράβο του....
για πες μας ρε Fighter ποιος ειναι ο στοχος του καθε καλιτεχνη να αφησει μεγαλο εργο πισω του.Ετσι οπως τον παρουσιαζεται δινεται την εντυπωση για ενα ευτελη,απληστο τραγουδιστει που στοχος του ειναι να επικρατησει στην Δισκογραφια.Ελεος πια ας σκεφτουμε οτι γεμισε 2 συνεχομενες μερες το ολυμπικο σταδιο(160.000 κοσμο!!) πραγμα που δεν το εχει κανει αλλος εκτος απο τον ολυμπιακο ;D.Αλλωστε υπαρχουν πολλοι που δεν μπορεσαν να πανε στο Μεγαρο για να τον δουν οπως εγω και θα ηθελαν πολυ να κουσουν εστω το cd.Ολα αυτα τα ειπα εξαιτιας καποιον ειρωνικων σχολιων απο καποιους που ουτε εχουν ακουσει το cd...Ας σεβαστουμε και λιγο τα μεγαλα ονοματα καλος ο πορτοκαλογλου ρε Fighter αλλα μην μου βγαζεις τον Νταλαρα σκαρτο...ρε MERCY,MERCY (Γεωργιου speaking)

 ;D ;D ;D Δεν εχω να πω τιποτα ....το μονο που εχω να πω...ειναι...να διαβαζεις και τα προηγούμενα threads πριν γραψεις τιποτα...

Παράθεση
δεν λεω οτι δεν ειναι μεγαλος καλλιτεχνης...λέω οτι μπορουσε να συγκρατηθει περισσοτερο σε καποια πράγματα... )

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #10 στις: 01/05/03, 22:03 »
Παράθεση
Δεν εχω να πω τιποτα ....το μονο που εχω να πω...ειναι...να διαβαζεις και τα προηγούμενα threads πριν γραψεις τιποτα...
Απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελα......
« Τελευταία τροποποίηση: 01/05/03, 22:05 από Alchimistis »

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #11 στις: 01/05/03, 23:14 »
Καταρχας μην τσακωνεστε.Ο τελευταιος που τσακωθηκε με αφορμη τον Νταλαρα τωρα πληρωνει ενα μυριο οποτε λεει το ονομα του(α ρε Πανουση αθανατε).

Καλο το cd.Οι διφωνιες που κανουν ειναι αλλο πραγμα.Βεβαιως τα τραγουδια ειναι λιωμενα πια σαν οντοτητες(ας μου επιτραπει ο ορος "τραγουδια πουτανες".Μονο εγω δεν τα εχω πει.).Απο την αλλη ομως η ενορχηστρωση ειναι τελεια ,οπως μας εχει συνηθισει ο Γιωργακης ,εχοντας βεβαιως απο πισω τους ολοκληρη Συμφωνικη και η φωνες τους ταιριαζουν.

Ειναι απο τις δουλειες αυτες που γινονται συλλεκτικα κομματια.

Το Αθανασια το λενε υπεροχα.
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος Jo.

  • Great Melaggeus
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ανάγκη ν' αγαπάω.....
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #12 στις: 02/05/03, 02:42 »
Ego ayto pou exo na po parolo pou den exo akousei olo to CD einai oti apo ti stigmi pou synergastikan oi dyo Megaliteres en zoi fones tou ellinikou tragoudiou to apotelesma sigoura tha einai anamenomeno.
Oti kai an exei kanei o Ntalaras oti kai an exei pei,gia oti kai an exei katigorithei den yparxei tragoudistis pleon pou na mporesei na ton ftasei.Zito loipon apo ta paidia pou tha synexisoun to thread na anaferthoun sto CD kai stis fonitikes ikanotites tou Ntalara kai oxi ston xaraktira tou .Eleos pia kapoioi ton exoun ftasei 50 metra kato apo to xoma ton anthropo.Gia paradeigma to xerete oti i Marinela einai xazi kai oti den mporei na milisei sosta?oxi,alla gia ekeini den lete tipota.Apo tin alli esas ti sas exoun kanei den mporo na katalavo.Parte oti kalitero exei na sas dosei enas kalitexnis
Na eiste kala
Call me Jo

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #13 στις: 02/05/03, 15:47 »
Mπραβο!Oti kai an exei kanei o Ntalaras oti kai an exei pei,gia oti kai an exei katigorithei den yparxei tragoudistis pleon pou na mporesei na ton ftasei.Zito loipon apo ta paidia pou tha synexisoun to thread na anaferthoun sto CD kai stis fonitikes ikanotites tou Ntalara kai oxi ston xaraktira tou .Eleos pia kapoioi ton exoun ftasei 50 metra kato apo to xoma ton anthropo.Gia paradeigma to xerete oti i Marinela einai xazi kai oti den mporei na milisei sosta?oxi,alla gia ekeini den lete tipota.Apo tin alli esas ti sas exoun kanei den mporo na katalavo.Parte oti kalitero exei na sas dosei enas kalitexnis  Μεγαλη κουβεντα   ;DΑϊ γεια σου
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/03, 15:48 από Alchimistis »

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #14 στις: 02/05/03, 15:58 »
 ;)Δεν ασχολουμαστε με τη Μαρινέλλα γιατι δεν μας εχει ενοχλησει τιποτα...και δεν κανει ασκοπες κινησεις...αποφευγει και τη δημοσιοτητα οσο μπορει...
Αντιθετα ο Νταλαρας εχει εναντιωθει με πολυ κοσμο....εξου και το λαϊκό "δεν μας χε***ς ρε Νταλάρα..." ;D ;D ;D
Ετσι λοιπον οι περισσότεροι Ελληνες τον εκτιμουν σαν καλλιτεχνη...αλλα οχι και σαν χαρακτηρα... :-\
Ετσι ειμαστε καλλημενοι απο ολες τις πλευρες (και σαν χαρακτηρα και σαν τραγουδιστη...) ::)
Και το "παρτε οτι καλυτερο μπορειτε απο εναν καλλιτεχνη και μην κοιτατε τον χαρακτηρα του"...δεν ισχύει...
Γιατι φανταστειτε ενας καλλιτεχνης να ειναι φοβερός σε ολα του...αλλα να βρίζει και να βλασφυμάει τα πάντα....να εναντιωνεται με όλους κ.τ.λ...και πειτε μου αν αυτος θα ηταν αρεστος και αν θα αγκαλιαζοταν απο το ευρυ κοινό... :-\ ??? (Δεν εννοώ τον Νταλάρα...)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/03, 16:00 από Fighter »

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #15 στις: 02/05/03, 16:09 »
Παράθεση
Δεν ασχολουμαστε με τη Μαρινέλλα γιατι δεν μας εχει ενοχλησει τιποτα...και δεν κανει ασκοπες κινησεις...αποφευγει και τη δημοσιοτητα οσο μπορει...
Αντιθετα ο Νταλαρας εχει εναντιωθει με πολυ κοσμο....εξου και το λαϊκό "δεν μας χε***ς ρε Νταλάρα..."  
Aν ειναι δυνατον δηλαδη αν ο Νταλαρας δεν αποφευγει τη δημοσιοτητα τοτε ποιος την αποφευγει αλλωστε γι'αυτο και δεν εμφανιζεται συνεχεια σε μαγαζια κανει μονο μερικες εμφανισεις γιατι σεβεται την φωνη του και δε θελει να την καταστρεψει.και οσο για το δεν μας χ***ς ρε Νταλαρα ειναι ατακα του Τζιμη Πανουση και η οποια εμεινε.Και ποιον εχει ενοχλησει ο Νταλαρας εκτος απο τον Πανουση που ειχε απολυτο δικιο? ισως να εχει ενοχλησει τους αντιζηλους τους....

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #16 στις: 02/05/03, 16:21 »
Παράθεση
Δεν ασχολουμαστε με τη Μαρινέλλα γιατι δεν μας εχει ενοχλησει τιποτα...και δεν κανει ασκοπες κινησεις...αποφευγει και τη δημοσιοτητα οσο μπορει...
Αντιθετα ο Νταλαρας εχει εναντιωθει με πολυ κοσμο....εξου και το λαϊκό "δεν μας χε***ς ρε Νταλάρα..."  
Aν ειναι δυνατον δηλαδη αν ο Νταλαρας δεν αποφευγει τη δημοσιοτητα τοτε ποιος την αποφευγει αλλωστε γι'αυτο και δεν εμφανιζεται συνεχεια σε μαγαζια κανει μονο μερικες εμφανισεις γιατι σεβεται την φωνη του και δε θελει να την καταστρεψει.και οσο για το δεν μας χ***ς ρε Νταλαρα ειναι ατακα του Τζιμη Πανουση και η οποια εμεινε.Και ποιον εχει ενοχλησει ο Νταλαρας εκτος απο τον Πανουση που ειχε απολυτο δικιο? ισως να εχει ενοχλησει τους αντιζηλους τους....

Ανέφερα εγω για το αν αποφευγει τη δημοσιοτητα ο Νταλάρας ή οχι... ???
Το οτι το δεν μας χε***ς ρε Νταλάρα το εβγαλε ο Πανούσης το ξέρω...καποιος έπρεπε να το βγάλει δεν θα εβγαινε μονο του... ;D ;D ;D
Αλλα το οτι καθιερώθηκε απο τον κοσμο λέει πολλά... ;)
Για το αν ο Πανουσης ειχε δίκιο δεν θα εκφρασω την αποψη μου ...(πρεπει να μπει σε αλλο θεμα) πάντως ξέρω οτι υπάρχουν πολλοί οπαδοί του Πανούση...π.χ. Dave...
Και μην αρχισετε τωρα να μου λετε..."γιατι ο Νταλάρας δεν εχει πολλούς οπαδούς κ.τ.λ."

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #17 στις: 02/05/03, 16:27 »
Οσα δεν πιανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια....ξαναδιαβασε το θεμα της ερωτησης και διαβασε τι εχεις γραψει εσυ :-* :-*δεν εχω τιποτα αλλο να πω.Μην φευγεται απο το θεμα μιλαμε για το cd και οχι για τον Νταλαρα οποιος δεν το εχει ακουσει(Fighter,Pontifikas)καλο θα ειναι να μην μιλανε :-*
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/03, 16:29 από Alchimistis »

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #18 στις: 02/05/03, 16:39 »
 ;)Εδω εσυ δεν απαντας για το CD...που εχεις βαλει και το θέμα περιμενεις να το κανουν οι αλλοι... ;D ;D ;D
Εχεις απαντησει 7 φορές εκτος θέματος κι έχω απαντήσει 4-5....μηπως σου λεει κατι αυτό... ;D ;D ;D
Οσο για το Cd πραγματι δεν το εχω,εχω ακουσει καποια κομματια στο ραδιο...οπως και οι περισσοτεροι ή μαλλον όπως όλοι γιατι και συ ειπες δεν το χεις... ::)Και εξαλλου γιατι να πληρωσω για να παρω αυτο το cd για να ακουσω αλλη μια απο τις δεκαδες συνεργασιες του Νταλαρα με προπολεμικά τραγούδια...εχει καταντησει βαρετος...εχει βγαλει 10δες δισκους και τα 3/4 εχουν τα ιδια και τα ιδια... ;D ;D ;D
Γι αυτο αντε γεια κι οπως τα παμε... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/03, 16:41 από Fighter »

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #19 στις: 02/05/03, 16:47 »
1oν εγω ποτε δεν ειπα πως δεν εχω το cd
Παράθεση
Οσο για το Cd πραγματι δεν το εχω,εχω ακουσει καποια κομματια στο ραδιο...οπως και οι περισσοτεροι ή μαλλον όπως  
2oν
Παράθεση
Και εξαλλου γιατι να πληρωσω για να παρω αυτο το cd για να ακουσω αλλη μια απο τις δεκαδες συνεργασιες του Νταλαρα με προπολεμικά τραγούδια...εχει καταντησει βαρετος...εχει βγαλει 10δες
Δε σου ειπε κανεις να το αγορασεις απλα την γνωμη σου θελαμε αλλα αφου δεν εχεις ακουσει το cd δεν μας ενδιαφερει η γνωμη σου γιατι φαινεται πως δεν εισαι αντικειμενικος :-*3ον
Παράθεση
Εδω εσυ δεν απαντας για το CD...που εχεις βαλει και το θέμα περιμενεις να το κανουν οι αλλοι...
γι άυτο εβαλα ερωτημα για να μαθω την γνωμη των αλλων και οχι τη δικια μου :-*

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #20 στις: 02/05/03, 16:56 »
  ;)Φαίνεται σου αρεσε η ατακα μου "αντε γεια κι οπως τα παμε..." και την εβαλες και στη θέση της υπογραφής σου...με παραδέχεσαι λοιπόν εστω κι αν ειναι μικροπραγματα.... ;D
Αντε μη σου φέρω καμιά Α.Ε.Π.Ι. για τα πνευματικά μου δικαιώματα... ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/03, 16:58 από Fighter »

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #21 στις: 02/05/03, 17:37 »
Είχα την τύχη να τους ακούσω ζωντανά στο Μέγαρο Μουσικής. Ηταν πάρα πολύ καλοί (στα σόλο τραγούδια) στα ντουέτα νομίζω πως δεν ταίριαζαν οι φωνές τους
Σίγουρα δεν πήγα για να ακούσω τα τραγούδια (που τα έχουμε ξανακούσει εκατοντάδες φορές και με διάφορες ερμηνείες) αλλά αυτούς τους δυο καλλιτέχνες με τις σημαντικές φωνές.
Δυστχώς ή ευτυχώς είμαι απο τους ανθρώπους που επηρρεάζονται απο την εικόνα που ένας καλλιτέχνης παρουσιάζει στο κοινό. Με ενοχλεί η πρόκληση απο όπου κι αν προέρχεται και όσο καλυμμένη κι αν είναι η μορφή της. Είχα πάει στο Ολυμπιακό Στάδιο όταν τραγουδούσε ο Νταλάρας αλλά απο τότε δεν ήθελα να ξαναδώσω χρήματα για τον εν λόγω καλλιτέχνη απ' όσα είχαν φτάσει στ' αυτιά μου. Ο Νταλάρας δεν είναι ενας απλός τραγουδιστής, διαμορφώνει ήθη με την δημοσιότητα που έχει για αυτό και είχα αυτή τη στάση.
Και για να απαντήσω στο προκείμενο θεωρώ ότι ήταν μια σημαντική συνάντηση δυο καλλιτεχνών με τεράστιες φωνητικές δυνατότητες. Κατά την γνώμη μου ο Νταλάρας τραγούδησε στην σκιά της Μαρινέλλας. Ηταν ....λίγος (κάποιοι είπαν απο σεβασμό στο πρόσωπό της τραγουδούσε πολύ σιγά...) ....το αφήνω ασχολίαστο....Η διαφορά τους ήταν μεγάλη.
Αυτά.
ααα κάποιος είπε ότι η Μαρινέλλα είναι χαζή και δεν ξέρει να μιλάει σωστά. Θα μου επιτρέψει να του πω ότι είναι λάθος πληροφορημένος, αλλά ΠΟΛΥ λάθος.
Αλλα είναι τα λάθη της Μαρινέλλας (επαγγελματικά εννοώ) και όχι η έλλειψη νοημοσύνης.
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος yiannikos anoxis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
  • Μισησε με Καμπαρου, μισησε με.....Γιατι Χαγιατε;
    • Προφίλ
    • Biomedical Sciences club
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #22 στις: 02/05/03, 18:43 »
to de mas xe.eis re Ntalara nomizw to bgale o Xarry Klyn.
''Μην εμπιστεύεσαι ποτέ άνθρωπο που δε συγκινείται απο τη γλυκειά μελωδεία των ήχων και που δεν κλείνει μεσα του την μουσική.''Σαιξπηρ.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #23 στις: 02/05/03, 21:04 »
Κατ' αρχήν δεν έχω ακούσει καθόλου από το συγκεκριμένο cd οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη πάνω σε αυτό. Αυτό που θα ήθελα να πω (αν και ψιλοάσχετο) είναι ότι όλες οι γνώμες θα πρέπει να είναι σεβαστές, ανεξάρτητα αν μας φαίνονται προκατειλλημένες ή αντικειμενικές... το "μη μιλάς, δεν μας νοιάζει η γνώμη σου" το θεωρώ εντελώς άτοπο σε ένα forum που θέλει να λέγεται δημοκρατικό. Από εκεί και πέρα, η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο καλλιτέχνης πρέπει να κρίνεται καθαρά από την καλλιτεχνική του προσφορά και όχι από τον χαρακτήρα του, εκτός αν έχουμε ανάγκη να δημιουργούμε πρότυπα (κάτι που με βρίσκει εντελώς αντίθετη)... προσωπικά μιλώντας πάντα, αδιαφορώ ολοκληρωτικά για το αν ο Νταλάρας έίναι ή δεν έιναι καλός άνθρωπος... ούτε φίλος μου είναι, ούτε άντρας μου, ούτε πρόκειται ποτέ να τον συναναστραφώ (ακόμα και να το ήθελα... ;D). Θεωρώ ότι είναι εγωκεντρικός, υπερβολικός στις αντιδράσεις του και πολλά άλλα όχι και τόσο θετικά :P αλλά όταν μιλάμε για μουσική, όλα αυτά δεν σημαίνουν τίποτα απολύτως... τον θεωρώ έναν καταπληκτικό καλλιτέχνη, συνεπή ως προς την ποιότητα του έργου του και μία από τις καταπληκτικότερες φωνές που έχει βγάλει ή θα βγάλει ποτέ η χώρα... οπότε ναι, ακούω Νταλάρα όσο περισσότερο μπορώ... αλλά αν τον έιχα απέναντί μου και υποθέσουμε ότι έκανα συζήτηση μαζί του, δεν θα του φιλούσα τις πατούσες, ούτε θα το θεωρούσα τιμή μου.... αυτά. Συγγνώμη που είμαι από ελαφρώς έως εντελώς εκτός θέματος.... :)
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Nταλαρας-Μαρινελα ΝΕΟ CD
« Απάντηση #24 στις: 02/05/03, 22:14 »
Κατ' αρχήν δεν έχω ακούσει καθόλου από το συγκεκριμένο cd οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη πάνω σε αυτό. Αυτό που θα ήθελα να πω (αν και ψιλοάσχετο) είναι ότι όλες οι γνώμες θα πρέπει να είναι σεβαστές, ανεξάρτητα αν μας φαίνονται προκατειλλημένες ή αντικειμενικές... το "μη μιλάς, δεν μας νοιάζει η γνώμη σου" το θεωρώ εντελώς άτοπο σε ένα forum που θέλει να λέγεται δημοκρατικό. Από εκεί και πέρα, η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο καλλιτέχνης πρέπει να κρίνεται καθαρά από την καλλιτεχνική του προσφορά και όχι από τον χαρακτήρα του, εκτός αν έχουμε ανάγκη να δημιουργούμε πρότυπα (κάτι που με βρίσκει εντελώς αντίθετη)... προσωπικά μιλώντας πάντα, αδιαφορώ ολοκληρωτικά για το αν ο Νταλάρας έίναι ή δεν έιναι καλός άνθρωπος... ούτε φίλος μου είναι, ούτε άντρας μου, ούτε πρόκειται ποτέ να τον συναναστραφώ (ακόμα και να το ήθελα... ;D). Θεωρώ ότι είναι εγωκεντρικός, υπερβολικός στις αντιδράσεις του και πολλά άλλα όχι και τόσο θετικά :P αλλά όταν μιλάμε για μουσική, όλα αυτά δεν σημαίνουν τίποτα απολύτως... τον θεωρώ έναν καταπληκτικό καλλιτέχνη, συνεπή ως προς την ποιότητα του έργου του και μία από τις καταπληκτικότερες φωνές που έχει βγάλει ή θα βγάλει ποτέ η χώρα... οπότε ναι, ακούω Νταλάρα όσο περισσότερο μπορώ... αλλά αν τον έιχα απέναντί μου και υποθέσουμε ότι έκανα συζήτηση μαζί του, δεν θα του φιλούσα τις πατούσες, ούτε θα το θεωρούσα τιμή μου.... αυτά. Συγγνώμη που είμαι από ελαφρώς έως εντελώς εκτός θέματος.... :)

Mπράβο Vagabond συμφωνω απολύτος... :D
Αυτά ακριβώς προσπαθώ να πω και γω στα παιδιά εδω πέρα...αλλα ματαια...δεν θελουν να ακουσουν ουτε να καταλαβουν τι εννοώ... :-\
Και αρχίζουν και μιλάνε περι αντικειμενικότητας και αλλα τέτοια...
Παιδια εγω δεν θελω να βλάψω τον Νταλάρα γιατι και εγώ ακουω Νταλαρα...απλά θέλω μαλλον προσπαθώ να πω τη γνώμη μου γι αυτο τον ανθρωπο...