Αποστολέας Θέμα: ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ - ΣΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ  (Αναγνώστηκε 10108 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Πρωτη ακροαση. :( :( >:( >:( >:( >:( :-\ :-\ :-\ :-X :-X

Δεν καταλαβα.Θελει να γινει εμπορικος?Θελει να χαλαρωσει?Θελει να μαζοποιηθει?Δεν εχω ιδεα.

Ευκολοχωνευτα τραγουδακια.Στιχος καλουτσικος αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.Ενορχηστρωσεις τυπικες ενω αλλα εχουμε συνηθισει απο τον Νταλαρα και ιδιαιτερα μετα την Ασφαλτο.

Λαικος κατα βαση αλλα με πιο ποπ κατ'εμε διαθεση σε πολλα κομματια.
Υποτονικος.Μαλλον Βαρετος.Εχει μια εντονη αισθηση Βαρδη.Και αυτο ειναι πολυ κακο.

Δεν εχει το κομματι που θα πεις "κομματαρα" και δεν βλεπω κανενα να αντεχει και πολυ στο χρονο.

Τα πιο καλα κομματια ειναι αυτα που ειναι Λαικα αμιγως.Τα αλλα...

Ενα κομματι εχει το ιδιο ρεφρεν με ενα απο τα τελευταια του Περιδη.Πως ξεφυγε αυτο?

Κριμα.

Υ.Γ.:Τη συνεργασια με τον Ρεμο δεν τη σχολιαζω γιατι θα αρχισω τα βρισιδια και δε θελω.
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Όντως καμία(σχεδόν) σχέση με την άσφαλτο που τρέχει(η οποία ήταν το κάτι άλλο) αλλα σίγουρα καλό το αποτέλεσμα. Σε γενικές γραμμές ωραία δουλειά και νομίζω πως είναι νωρίς ακόμα να κρίνουμε. Πάντως στην πρώτη ακρόαση και εμένα δεν με εντυπωσίασε αλλα κρύβει πολλά ωραία κομμάτια που ανακαλύπτονται στην πορεία. Για το ντουέτο με τον Ρέμο :) . Συμβαίνουν και αυτα, μια χαρά είναι ο Ρέμος.

Τι μου άρεσε ώς τώρα:

Τι θεό πιστεύεις
Το προαίσθημα
Είπες φεύγω(!!!)
Βραδίες με ακτινοβολία
Σαν πυρετός
.... βασικά μου άρεσαν σχεδόν όλα.




Αποσυνδεδεμένος lumi

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Ασ' το όνειρο αληθινό, αφού χτυπά η καρδιά μου.."
    • Προφίλ
Μα δείτε τι λέει κι ο ίδιος ο Νταλάρας (http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/nsearch.print_unique?entypo=A&f=18103&m=P20&aa=1)... Παραθέτω αποσπάσματα:

«Τις εκπτώσεις τις καταλάβατε; Στον στίχο εννοώ»

«Ναι, ήμουν ελαστικός στην επιλογή κάποιων τραγουδιών, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Ο κόσμος έφυγε, πήγε πίσω, πήγε μπρος, ποιος ξέρει; Aμα πήγε πίσω, πρέπει κι εγώ να πάω λίγο πίσω»

"H "Aσφαλτος που τρέχει" είχε τραγούδια καταπληκτικά και όμως δεν έχει πουλήσει ούτε 70.000 αντίτυπα"


Μωρέ καλά του τα λέει ο Πανούσης...  ;D Άμα είναι μετά από τόσα χρόνια πορείας στο τραγούδι να αρχίσεις τις... "εκπτώσεις" και να τα ρίχνεις στην "εποχή" (αυτή η ρημάδα η εποχή, λες και μόνη της υπάρχει, δεν τη διαμορφώνουμε εμείς με τις επιλογές μας!!!) και να τα φέρνεις από δω κι από κει... Μέχρι να παραδεχτείς το αυτονόητο: δεν έβγαζα φράγκα ρε παιδιά με την Άσφαλτο και την ποιότητα, ας το γυρίσουμε λίγο σε πιο light... Λες και πεινάει ο καημένος..

Λυπάμαι αλλά μου φαίνεται ότι ειδικά στη χώρα μας, η μουσική στο 80% των περιπτώσεων δεν αντιμετωπίζεται απ' τους δημιουργούς της ως "τέχνη" αλλά ως δουλειά - γιατί τότε δεν πιάνανε καμιά θέση σε κανένα γραφείο; Τι να πω, ή εγώ είμαι εξωγήινη και δεν παίρνω πρέφα τι γίνεται, ή οι... "καλλιτέχνες" τα χουν παίξει εντελώς.

(Μη τον ακούσω μόνο μετά απ' αυτά να τολμήσει να πει τίποτα για τον Πανούση... Θα ναι και πολύ γελοίος!)

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
αντί να "παρασύρει" τον Ρέμο, που αντικειμενικά έχει συμπαθητική φωνή, να τραγουδήσει κάτι καλύτερο μπήκε κι αυτός στην ομάδα των τύπου "Θεοφάνους" απρόσωπα τραγούδια.....
Μπράβο ρε Γιώργο..... και κάποτε έλεγες για την Βίσσυ....
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος nikkon

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
O Nταλάρας αντρώθηκε αναδείχθηκε και υπάρχει με άλλου είδους τραγούδια, τα  γνωστά.... με συνεργασίες πειράματα  έκανε τις πετυχημένες του υπερβάσεις στο τραγούδι γι αυτό είναι αυτός που είναι. Aπό την εποχή του Λατιν και μετά είναι δισκογραφικά ένας μέτριος . Aν δεν υπήρχε το παρελθόν του, ή αν ξεκινούσε τότε κανείς δεν θα ασχολούνταν μαζί του. Δεν βλέπετε οτι οι μισοί και παραπάνω δίσκοι του από τα Λατιν και μετά είναι ζωντανές ηχογραφήσεις και αφιερωματα΄Tο μόνο που εχει να κάνει ε'ίναι να πάει σπίτι του από το να αυτοκαταστρέφεται με Pεμους, Pοκους και φειμστόριδες. Mε τις κινήσεις αυτές τιμωρεί τον εαυτότου το κοινό του και την ιστορία του. Eνας ακροατής από τα παλιά.
HΘEΛEΣ OΛA NA TA AΛΛAΞEIΣ
MA ΠPIN ΠPOΛABEIΣ NA ΠETAΞEIΣ
KAΠOIOI ΣOY ΓNEΦANE
TOYΣ XAPIΣEΣ TON ΣAMATA ΣOY
KAI TΩPA METPA TA ΛEΦTA ΣOY KAI TPABA ΠEΘANE...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Δυστυχώς ,όταν ακούς τέτοια λόγια απο ανθρώπους που (τουλάχιστον οικονομικά ) δεν έχουν πρόβλημα ,να μιλάνε για εμπορική επιτυχία η όχι της δουλειάς τους ,ωαντάσου τι θα πουν οι άλλοι που ζουνε μόνο απο την μουσική ...........................
Η πορεία του έχει φανεί εδω και χρόνια ,για όσους δεν έχουν φανατισμό προσωλατρεία και μουσικές παρωπίδες .
Θα έρθουν και χειρότερες .................μέρες ..μάλλον .

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Κοίτα που στο τέλος οι λαικοπόπ τραγουδιστές θα γίνουν έντεχνοι και οι έντεχνοι θα το ρίξουν στον Φοίβο και τον Θεοφάνους !!!  ::)
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

anastasioujim

  • Επισκέπτης
Το cd του Νταλάρα το αγόρασα πρόσφατα. Έχει αξιόλογα τραγούδια αλλα δεν διαφωνω οτι μπορεί να ήταν πραγματι η επιλογή των τραγουδιών πιο ελαστική. Είμαι όμως της γνώμης οτι με το περασμα του χρόνου πρέπει ολοι οι καλλιτεχνες να ανανεώνονται με διαφόρους τρόπους.  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Ελεος πια με αυτο το καρκινωμα του ελληνικου τραγουδιου...ελεος...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

anastasioujim

  • Επισκέπτης
Ελεος πια με αυτο το καρκινωμα του ελληνικου τραγουδιου...ελεος...
??? :-[ ??? :'(

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ελεος πια με αυτο το καρκινωμα του ελληνικου τραγουδιου...ελεος...
??? :-[ ??? :'(

Πεστα Dave! Ελεος...
κι ασε τη "Συρο" να σπαρασει στο κλαμα.. ;D ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Ελεος πια με αυτο το καρκινωμα του ελληνικου τραγουδιου...ελεος...

σωστος οπως παντα μητσο..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος stavrod7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συμφωνούμε ότι δεν είναι και η καλύτερη δουλειά του Νταλάρα! Ωστόσο, ο Νταλάρας δεν είναι από τους καλλιτέχνες που έχει ανάγκη να φορέσει προσωπείο για να πουλήσει. Ο άνθρωπος ερμήνευσε όλα τα είδη μουσικής με απόλυτη επιτυχία, δεν έχει ανάγκη να κριθεί! Μας έχει συνηθίσει σε διάφορους πειραματισμούς και ψάχνεται συνεχώς. Πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αποδείξει τίποτα σε κανέναν. Τώρα, κάποιες επιλογές βγαίνουν, κάποιες όχι (όπως στον καθένα που ψάχνεται). Για το αν του βγήκε αυτή, δεν θεωρώ τον εαυτό μου ως κατάλληλο άτομο να το κρίνει.
Σταύρος

anastasioujim

  • Επισκέπτης
« Τελευταία τροποποίηση: 21/03/05, 14:22 από ΙSign Θεσσαλονίκη »

Αποσυνδεδεμένος Evridik_in_Adis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dream Is My Profession
    • Προφίλ
    • Dream Is My Profession
Σα Ρέμος τραγουδάει σε βαθμό που με εκνευρίζει καμιά φορά όταν τον ακούω στο ραδιόφωνο που τον παίζει μανιωδώς. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα κυκλοφορίας αυτών των τραγουδιών. Δεν διακρίνω καμία ανανέωση. Μια ψιλοξεφτίλα όμως... Δυστυχώς δεν μπορώ να είμαι μαζί του ούτε επιεικής ούτε ελαστική μετά από ότι έχει πει για το εμπορικό τραγούδι και τους εκπροσώπους του.
Για να 'ναι πάντα ίδια αλλάζουν όλα
Μια απέραντη μοναξιά αυτή η ζωή τελικά...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Μα δείτε τι λέει κι ο ίδιος ο Νταλάρας (http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/nsearch.print_unique?entypo=A&f=18103&m=P20&aa=1)... Παραθέτω αποσπάσματα:

«Τις εκπτώσεις τις καταλάβατε; Στον στίχο εννοώ»

«Ναι, ήμουν ελαστικός στην επιλογή κάποιων τραγουδιών, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Ο κόσμος έφυγε, πήγε πίσω, πήγε μπρος, ποιος ξέρει; Aμα πήγε πίσω, πρέπει κι εγώ να πάω λίγο πίσω»

"H "Aσφαλτος που τρέχει" είχε τραγούδια καταπληκτικά και όμως δεν έχει πουλήσει ούτε 70.000 αντίτυπα"


Μωρέ καλά του τα λέει ο Πανούσης...  ;D Άμα είναι μετά από τόσα χρόνια πορείας στο τραγούδι να αρχίσεις τις... "εκπτώσεις" και να τα ρίχνεις στην "εποχή" (αυτή η ρημάδα η εποχή, λες και μόνη της υπάρχει, δεν τη διαμορφώνουμε εμείς με τις επιλογές μας!!!) και να τα φέρνεις από δω κι από κει... Μέχρι να παραδεχτείς το αυτονόητο: δεν έβγαζα φράγκα ρε παιδιά με την Άσφαλτο και την ποιότητα, ας το γυρίσουμε λίγο σε πιο light... Λες και πεινάει ο καημένος..

Λυπάμαι αλλά μου φαίνεται ότι ειδικά στη χώρα μας, η μουσική στο 80% των περιπτώσεων δεν αντιμετωπίζεται απ' τους δημιουργούς της ως "τέχνη" αλλά ως δουλειά - γιατί τότε δεν πιάνανε καμιά θέση σε κανένα γραφείο; Τι να πω, ή εγώ είμαι εξωγήινη και δεν παίρνω πρέφα τι γίνεται, ή οι... "καλλιτέχνες" τα χουν παίξει εντελώς.

(Μη τον ακούσω μόνο μετά απ' αυτά να τολμήσει να πει τίποτα για τον Πανούση... Θα ναι και πολύ γελοίος!)




Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο αγαπητή Lumi. Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος coyote

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευκολοχωνευτα τραγουδακια.Στιχος καλουτσικος αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.Ενορχηστρωσεις τυπικες ενω αλλα εχουμε συνηθισει απο τον Νταλαρα και ιδιαιτερα μετα την Ασφαλτο.                  Τη συνεργασια με τον Ρεμο δεν τη σχολιαζω γιατι θα αρχισω τα βρισιδια και δε θελω.
Βάζω λίγο σκόταδι κ λιγάκι βροχή για να σου φτιάξω μια παράξενη αρχή κ να σε ξανα κρίνω λίγο απο τις σκέψεις σου που ετσι κ αλλιώς ξεσυνερίζεται το κέφι σου..

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Ε ρε παιδια ο ανθρωπος χρειαζεται λεφτα για να στειλει στην Κυπρο!!!!! ;D ;D ;D ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος stavrod7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πρόσφατα πήγα στο κέντρο όπου τραγουδά ο Νταλάρας με το Ρέμο. Ο Νταλάρας κινήθηκε στο παλιό του ρεπερτόριο, από το νέο δίσκο είπε μόνο το ντουέτο με το Ρέμο και ένα άλλο μόνος. Επίσης, ένα πράγμα που πρόσεξα- οι «λουλουδούδες» εμφανίστηκαν μόνο όταν τραγουδούσε μόνος ο Ρέμος στη σκηνή και στη συνέχεια όταν ξαναεμφανίστηκε ο Νταλάρας αποχώρησαν. Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό ή αν είναι απλά για τη «φιγούρα». Εσείς τι λέτε?
Τώρα όσον αφορά γενικότερα το γιατί εμφανίζεται σε κέντρο σε συνδυασμό με το νέο αυτό «διαφορετικό» δίσκο, αυτό μπορεί να προέρχεται από πολλούς παράγοντες. Θα αποκλείσω τον παράγοντα χρήμα γιατί δεν νομίζω να έχει τέτοια ανάγκη. Πάντως γενικότερα τον τελευταίο καιρό αρκετοί καλλιτέχνες «χαλούν» με τις επιλογές τους. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και κακές. Ίσως γιατί μας έχουν συνηθίσει σε πιο υψηλά επίπεδα και περιμένουμε πάντα απ’ αυτούς την τελειότητα. Από την άλλη, ίσως να θέλουν να παραμείνουν στα φώτα της δημοσιότητας- κακά τα ψέματα-για πολλούς και διάφορους λόγους οι «ποιοτικοί» δεν «πουλάνε» (ΚΑΚΩΣ) πλέον…Ίσως με μια πιο χαλαρή επιλογή τραγουδιών να θέλουν να παραμείνουν στη σκηνή-όχι ότι χρειάζεται να αποδείξουν τίποτα σε κανέναν-αλλά γιατί ως καλλιτέχνες η ζωή τους είναι στη σκηνή. Τέλος, ίσως και να πειραματίζονται  σε νέα είδη.

Σταύρος

Αποσυνδεδεμένος Giannis17

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Τον Νταλάρα τον εκτιμώ για πολλούς λόγους  που δεν είναι της παρούσης να τους εξηγήσω. Είναι μια περίπτωση τραγουδιστή που ομοιάτου δεν υπάρχει.  Το σημαντικότερο στην περίπτωσή του είναι ο τρόπος και η δυναμική που  κινείται μέσα στο χώρο. Τώρα όσον αφορά τον συγκεκριμένο δίσκο σαφέστατα και δεν μου άρεσε . Εκτός από τα τραγούδια του Σέμση  που έχουν κάποιο μουσικό ενδιαφέρον και ένα του Γαργάλα το ΄΄ Μόνος΄΄ όλα τα  άλλα  είναι σχεδόν αδιάφορα.
Πιστέυω ότι καλλιτέχνες του διαμετρήματος του Νταλάρα θα πρέπει να είναι περισσότερο προσεκτικοι
 σε δισκογραφικές δουλειές  αλλά και σε επίπεδο ζωντανών εμφανίσεων. Η σύμπραξή του με τον Ρέμο  μόνο αρνητικές εντυπώσεις άφησε και ας κόπτεται  για το αντίθετο.  Υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι στο χώρο του τραγουδιού που θα μπορούσε να τους προσεγγίσει .  Αλλά βλέπετε το εμπορικό μέρος της δουλείας δεν τους  αφήνει  ήσυχους. Θα διαφωνήσω με κάποιον φίλο που  υποστηρίζει ότι μετά τα λάτιν οι δουλειές του δεν ήταν καλές ΄΄Τα κατά Μάρκον΄΄ ΄΄Καλώς τους΄΄ ΄΄Συγνώμη για την άμυνα΄΄ Τα τραγούδια του Δημητρίου  ήταν αξιοπρεπέστατες δουλειές. Πάντως διακρίνω μια εμπάθεια στο πρόσωπο του Νταλάρα από κάποιους, καλό θα ήταν μα ακούσουν πάλι κάποιους δίσκους του και να μην πέφτουν θύματα παραπληροφόρησης.   


Αποσυνδεδεμένος stavrod7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
καλό θα ήταν μα ακούσουν πάλι κάποιους δίσκους του και να μην πέφτουν θύματα παραπληροφόρησης.   
Παραπληροφόρηση από ποιούς?

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Δίκιο έχει ο έρεβος που λέει ότι χρειάζεται λεφτά αλλά για να πληρώσει τις 5 φιλλιπινέζες που έχει στη βιλίτσα του... Αχχχ τι φιλάνθρωπος.. :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Giannis17

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Παραπληροφόρηση  από μια  μερίδα του τύπου  του ραδιοφώνου και κυρίως της τηλεόρασης που δεν έχει ιδέα τι σημαίνει μουσική. Όταν βάζουν στην ίδια κατηγορία τον Νταλάρα με τον Τσαλίκη ή την Αρβανιτάκη με την Γαρμπή   ε τότε τι να πει κανείς. Απλά βγαίνουν διάφοροι άσχετοι [Oi  οποίοι θέλουν να λέγονται  και  ΄΄ειδικοί ΄΄  τρομάρα τους } και παραμυθιάζουν τον κοσμάκη και δυστυχώς οι περισσότεροι  τσιμπάνε. ΄Βέβαια δε λέω και ο Νταλάρα ς έχει κάνει τα λάθη του και συνεχίζει να τα κάνει αλλά ποιός διεκδικεί το αλάθητο;
Τώρα  όσο αφορά της Φιλιπινέζες   ε..... τι να  πω  εδώ και η Πολυξένη σε λίγο θα έχει την δική της, ο  Νταλάρας μας πείραξε τώρα;

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Κάτω τα χέρια απ τον Νταλάρα!!!
(ο πρώτος που έκρινε αρνητικά το cd του ήμουν εγώ)
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Κάτω τα χέρια απ τον Νταλάρα!!!

Σ αυτο συμφωνω κι εγω...Μπορει να χει ελαττωματα αλλα εχει προσφερει οσο λιγοι.
Twitter @mcrosog

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 01:11
από Μουσικόφιλη
13 Απαντήσεις
3835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/06, 11:40
από Stergios Kourou
34 Απαντήσεις
13452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:52
από Salinas
2 Απαντήσεις
3666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/02, 17:17
από Μάριος
5 Απαντήσεις
4102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/07, 08:40
από FSL
7 Απαντήσεις
3712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/07, 23:46
από ssIonion1934
0 Απαντήσεις
1728 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 22:06
από vanmaria
3 Απαντήσεις
2498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/09, 00:21
από Panos the Greek
2 Απαντήσεις
3003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/19, 21:18
από ivikos
2 Απαντήσεις
1157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/22, 19:18
από panixgr