Αποστολέας Θέμα: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?  (Αναγνώστηκε 17483 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« στις: 11/01/07, 15:43 »
Θα γίνει ενα live στο σχολείο μου και θέλουμε μια εξέδρα,
υψος λογικά καπου 0.3 εως 0.7 μετρο, πλατος/μηκος υποθέτω 3x5 μετρα (μικρή ειναι?), να μπούνε πανω ντραμς, ενισυτές 2 κιθάρες μπασσο και τραγουδιστής και να χωράνε με σχετική ανεση...
ξερετε που νοικιάζουν τετοια η εχετε καποια αλλη ιδέα?
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Corky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Άντρας
  • I belong to everything I believe...
    • Προφίλ
    • Psychorchestra
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #1 στις: 11/01/07, 15:48 »
Θα σου πω εμείς τι κάναμε σε ανάλογη περίπτωση.. Κατ'αρχήν επείδη το διοργάνωνε το σχολείο μπορούσαμε να τα ζητήσουμε απ'τον δήμο..Πήραμε λοιπόν τηλ και μας είπαν ότι ο δήμος έχει αυτήν την κατασκεύη που χρησιμοποείται σε ανάλογες περιστάσεις οπότε μας την έφεραν την μέρα που παίζαμε (ήταν βέβαια λίγο μάπα αλλά δήμος είναι αυτός).. Οπότε πιστεύω πως και εσείς μπορείτε να κάνετε το ίδιο..
Definite an' immortal freedom is all we want. Just free soul and free way of thinking.But can we achieve this?

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #2 στις: 11/01/07, 15:57 »
Θα σου πω εμείς τι κάναμε σε ανάλογη περίπτωση.. Κατ'αρχήν επείδη το διοργάνωνε το σχολείο μπορούσαμε να τα ζητήσουμε απ'τον δήμο..Πήραμε λοιπόν τηλ και μας είπαν ότι ο δήμος έχει αυτήν την κατασκεύη που χρησιμοποείται σε ανάλογες περιστάσεις οπότε μας την έφεραν την μέρα που παίζαμε (ήταν βέβαια λίγο μάπα αλλά δήμος είναι αυτός).. Οπότε πιστεύω πως και εσείς μπορείτε να κάνετε το ίδιο..
και δηλαδή τι ακρβώς θα κανω?
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Corky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Άντρας
  • I belong to everything I believe...
    • Προφίλ
    • Psychorchestra
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #3 στις: 11/01/07, 16:05 »
Κατ'αρχήν ρώτα τους καθηγητές σου ή τελος πάντων όποιον είναι υπευθυνος γι'αυτήν την εκδήλωση αν μπορείτε να πάρετε την εξέδρα απ'τον δήμο, πες τους να πάρουν 1 τηλ στο δήμο -δεν είναι τίποτα- και να ρωτήσουν. Αν έχει ο δήμος έτοιμο έχει καλώς, αν δεν έχει τότε θα ρώτησεις αν μπορεί να φτιάξει αλλιώς θα πρέπει να πάρεις από κάποιον ιδιώτη όπως γίνεται συνήθως.. Για τους ιδιώτες όμως δεν ξερω περισσοτερα..
Definite an' immortal freedom is all we want. Just free soul and free way of thinking.But can we achieve this?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #4 στις: 11/01/07, 16:54 »
Σανίδες, δοκάρια και καρφιά από το πλησιέστερο/φθηνότερο ξυλουργείο.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #5 στις: 11/01/07, 22:05 »
Τα περισσοτερα συγκροτηματα παντως κανουν αυτο που προαναφερθηκε. Συνεννοουνται με το δημο. Αλλα προσεχετε μην ειναι μαπα, ή ετοιμη προς διαληση. :o :o :o :o
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #6 στις: 12/01/07, 20:42 »
Εμας μας ειχε φερει μια κατασκευαστικη εταιρια σανιδες κτλ στυλ οπως βαζουν στις οικοδομες και στησανε μια ωραιοτατη μεγαλη εξεδρα, βαλανε και την διαφημιση τους μπροστα ως σπονσορες και ολα καλα!  ;)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #7 στις: 13/01/07, 09:35 »
Εμας μας ειχε φερει μια κατασκευαστικη εταιρια σανιδες κτλ στυλ οπως βαζουν στις οικοδομες και στησανε μια ωραιοτατη μεγαλη εξεδρα, βαλανε και την διαφημιση τους μπροστα ως σπονσορες και ολα καλα!  ;)
για πες πληροφορίες...
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #8 στις: 13/01/07, 17:07 »
Aν παντως θες κατι ποιο επαγγελματικο μπορεις να ρωτησεις εδω:

ΜΕΓΑΛΙΟΣ Γ. ΕΠΕ
Τηλέφωνα: (+30)-21-06444244        Fax: (+30)-21-06465197
E-mail: swave@otenet.gr

Ειναι αντιπροσωποι της Butec (Γερμανικη εταιρεια που κατασκευαζει εξεδρες). Τι ειναι butec?

Αυτο:



Aυτο ερχεται σε κομματια 2 x 1m τα οποια ενωνονται για να δημιουργησουν τη σκηνη στις διαστασεις που την θες...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #9 στις: 02/02/07, 15:21 »
σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς πήραμε απο τον δήμο ολα κυριλλε!
καντε και σεις το ίδιο
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #10 στις: 02/02/07, 15:45 »
Sotoman, μακαρι ολοι οι δημοι να ηταν τοσο "κυριλε". Καλο ομως ειναι που τουλαχιστον ενας δημος ξερει και απο πολιτιστικα.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #11 στις: 07/02/07, 10:08 »
εξέδρες παντός μεγέθους νοικιάζουν τα μεγάλα καταστήματα ηχητικού εξοπλισμού και διοργάνωσης συναυλιών σε αρκετά φιλικές τιμές. Αλλά φυσικά αν την δώσει ο δήμος τζάμπα πολύ καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος koutsiko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #12 στις: 21/06/07, 15:39 »
 Εμεις είχαμε παρει εξέδρα butec και εκτός οτι  μας πήραν τα λεφτά της κεφαλής μας ,1200 €  για 70 τετραγωμικα   ??? :-[, έσπασε κιόλας. Ενα χαζό αλουμίνιο  ασταθή και επικίνδυνο ειναι η butec που το πληρώσαμε εξτρα.
ΜΑΚΡΙΑ απο τις εξεδρες αλουμινιου. Χιλιες φορες ενας μαραγκος ή μια μεταλική , να κανετε την δουλεια σας και να μην γινετε ρομπα. ::)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #13 στις: 22/06/07, 22:24 »
Σε πληροφορώ οτι 1.200€ για 70 μ2 είναι μέσα στα πλαίσια της αγοράς είδικα αν δεν είσαι μόνιμος πελάτης ή αν δεν έχεις κάνει μεγάλη παραγγελία.

Όσο για το σπάσιμο, μου φαίνεται ιδιαίτερα ύποπτο. Δουλεύω με αλουλιμένιες σκηνές χρόνια τώρα (Layher & Butec) και ποτε δε μου εχει σπασει καμια... Δεν αμφιβάλω οτι γίνεται αλλά πρέπει να το προσπαθήσεις ή να στο έχουν στήσει τόσο χάλια που απορώ που τους βρήκες...

Και τέλος αν σου στήσανε εξέδρα με 2 πόδια αν κομμάτι τοτε ίσως και να ήταν ασταθή... Αλλά αν πιστεύεις οτι ένα κόντρα πλακέ σε μια σκαλωσία θα κάνει καλύτερη δουλειά τι να σου πω?  ::)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος koutsiko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #14 στις: 01/07/07, 14:10 »
Γιατι υποπτο ? Σχολειο και να δωσει 1200 ευρω για 70 τετραγωνικα το θεωρώ αδιανοητο. Δυο ατομα την στησανε και δυο την μαζεψανε. Απο 50 ευρω να πηρε ο καθενας για καθε ημερα ( 2ωρες δουλεια μιλαμε τωρα) μας κανει 200 ευρω. Αρα απο τα 1200 ο butecας κάρπωσε τα 1000, και χωρις τιμολογιο και τετοια.Να παρει 1200 σε συναυλια με εισιτήρια και εσοδα καλα κανει αλλα απο εμας  ??? ΔΕν λεω να την εκανε τσαμπα αλλα οχι και εκμεταλευση .Εσυ δουλευεις σε αλουλιμένιες σκηνές οπως λες και καταλαβαινω οτι κοιτας το ψωμακι σου . Οσο για την σταθεροτητα αστα .Μια ανάλογη στο θεατρο πετρας περισυ το καλοκαιρι καταρευσε  . Απο τι ? απο τον αερα . Ρωτα τους φυλακες να σου πουν . 

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΞΕΔΡΑ?
« Απάντηση #15 στις: 04/07/07, 02:28 »
Κατ' αρχας να ξεκαθαρισω οτι ουδεμια σχεση εχω με rental εταιρειες. Κι εγω ουσιαστικα πελατης ειμαι...

Το ποσο θα νοικιαζει ο καθενας τον εξοπλισμο του δεν εχει σχεση με το σε ποιον το νοικιαζει αλλα με το τι τιμη εχει στην αγορα και το ποση δουλεια εχει απο τον πελατη στον οποιο το νοικιαζει...

Ειπα και πριν οτι το να σπασει μια αλουμινενια σκηνη δεν ειναι απιθανο. Εχει απολυτη σχεση με την δουλεια που σου εχει κανει αυτος που ηρθε να την εγκαταστησει... κατι ειπα για ποδια πριν αλλα δεν το προσεξες...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?