Αποστολέας Θέμα: MarchMetalDay 2008  (Αναγνώστηκε 17224 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #25 στις: 06/03/08, 13:17 »
με τραμ ανετα....αν μπεις στο site της MMD θα δεις και πως ονομαζεται και ο σταθμος....σορρυ αλλα δε θυμαμαι πως λεγεται...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #26 στις: 08/03/08, 00:40 »
Αυριο είναι η μεγάλη μέρα!!! Θα ανάψουμε κερί στους NEVERMORE!!! Απανταχού ψευτομεταλλάδες προσκυνήστε!!! >:(

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #27 στις: 08/03/08, 11:14 »
λαθος....σημερα ειναι η μεγαλη μερα....κερδισα κι ενα meet n greet για nevermore....ειμαι πολυ συγκινημενος.........

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #28 στις: 09/03/08, 04:45 »
γύρισα με τρομερή κούραση αλλά άξιζε!!! είδα 9 LIVE και τα 8 ήταν καταπληκτικά!!! (οι Tristania δεν μου άρεσαν  ;D)
αλήθεια τί έγινε με το meet and greet των Nevermore που κέρδισες?κάτι άκουσα πως λόγω της αργοπορίας που υπήρξε ακυρώθηκαν κάποια από αυτά.(κοινώς η ώρα πέρασε και οι μπάντες πήγαν σπίτια τους!)
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #29 στις: 09/03/08, 04:58 »
Λοιπόν, γύρισα μελανιασμένος, ξεθεωμένος και χαρούμενος!

Ήμουν μέσα σε λίγο πανικό γιατί το θυμήθηκα χθές να κοιτάξω για τις ώρες και ανακάλυψα οτι (τουλαχιστον έτσι όπως επίσημα ήταν το πρόγραμμα) παραλίγο να χάσω Sodom! Τελικά όχι μόνο αυτό, αλλά πρόλαβα ακόμα και Orion χάρη στην περίφημη ελληνική καθυστέρηση (να και μια φορά που λειτούργησε θετικότατα!  :P), και λίγο μου την έδωσε που έχασα Hannibal, αλλά αυτά είναι ψίγματα.... Όπως και να έχει, γενικές εντυπώσεις αρχικά είναι ο κακός ήχος, η ευχάριστη ατμόσφαιρα, με κάθε είδους άτομα, απο κολλημένους thrashάδες και gothάδες μέχρι κοριτσάκια που πήγαν να δούν Nightwish, ένας γενικός τζερτζελές, φυσιολογικές τιμές στα... αναλώσιμα (σάντουιτς 3€, κρουασάν - γομάρι όχι αστεία - 2€, μπυρα 3 κτλ.), ευτυχώς δεν είχαμε κανένα ανέκδοτο όπως το "πλαστικό ποτηράκι νερού 50 λεπτά", και γενικά δεν έχω κάτι πραγματικά κακό να αναφέρω, πέραν όπως είπα του κακού, ακόμα και κάκιστου σε σημεία ήχου.

Πιο συγκεκριμένα:
-Orion και Iron Maidens: Καλή φάση, δεν θα αναλύσω ιδιαίτερα, απόλαυσα τις σύντομες στιγμές (πολύ καλών) διασκευών Metallica και Iron Maiden αντίστοιχα.

-Ανώριμοι: Αρκετά καλή εμφάνιση, όπως πάντα με το φυσιολογικό ανώριμο ή μη humor τους, πολύ καλές εκτελέσεις των κομματιών, θάφτηκαν αρκετά απο τον ήχο (αν το 70% των κομματιών είναι οι στίχοι και δεν τους διακρίνεις καλά καλά...). Απολαυστικοί πάντως, όπως συνηθίζουν. Ακόμα βέβαια να καταλάβω πώς τους πήρε η WB στην δισκογραφική της  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/08, 05:03 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #30 στις: 09/03/08, 04:59 »
-Sodom: Το πρώτο ξύλο! Ήρθαν, θέρισαν, διασκεύασαν παραδοσιακά και Motorhead - Ace of Spades με το αντίστοιχο mosh pit να ακολουθεί, μεγαλύτερο ακόμα και απο του Agent Orange. Ήχος επίσης κακός, αλλά προσωπικά δεν δίνω δεκάρα: Μου αρκεί η ωμότητα που έβγαζαν οι ξεροί γερμανικοί thrash ρυθμοί και riffs που τόσο αγάπησε και μίσησε κόσμος, και με τα οποίο απόλαυσα pit που έχω καιρό να απολαύσω. (ναι δεν πήγα Metallica, για αυτό) Και πάλι πάντως, επιβίωνες άνετα....

-Tristania: Με το που βγήκαν χόντρυναν τα ηχητικά ευτράπελα, μ τν κιθαρίστα να παλεύει, να προσπαθεί, αλλά... κάποιος ξέχασε τον ήχο του μικροφώνου κλειστό! Απο 2ο κομμάτι που μπήκε και η τραγουδίστρια ακολούθησε ένα ηχητικό χάος, και προς το τέλος κάπου σώθηκε η κατάσταση, και όσοι ήθελαν να τους απολαύσουν, το έκαναν... Προσωπικά ψιλοκουράστηκα, όπως είπε κάποιος κ συμφωνώ, έχουν ξαναπαιχτεί απο άλλους και καλύτερα όσα παίζουν. Κρίμα και πάλι γιατί αδικήθηκαν πάρα πολύ απο τον πανικό της ηχούς. (χμμμ έτσι κλίνεται?)

-Annihilator: Αφού για κάποιον λόγο περιμέναμε ώωωωρα έκαναν soundcheck και για τους Edguy (ήταν αρκετά αστείο να βλέπεις τον μπερδεμένο κόσμο να γυροφέρνει απο την μια σκηνή στην άλλη, μιας και για αρκετή ώρα είχαν παρατήσει το ένα stage και τα χαν ανάψει όλα στων Edguy)... Βγήκαν οι Annihilator, που για μένα ήταν ο δεύτερος καλύτερος λόγος απο τους 3 να πάω στο MMD (NM, Annihilator και Sodom), και αναρωτιόμουν πώς θα έπαιζαν και αν θα ανταπεξέλθουν σε αυτό που ήθελα να δώ. Τι να πώ παιδιά.... Ήχος... Κρύσταλλο!!! Ίσως όχι στα τέλεια επίπεδα, αλλά προσωπικά δεν χρειάστηκα τίποτε άλλο (και ειδικά σε σύγκριση με όλους τους άλλους καμία σχέση), άκουγα τα πάντα πολύ καλά, και τις δύο κιθάρες, και τους 2 τραγουδιστές, και για μια φορά σε φυσιολογικά επίπεδα η κάσα απο τα τύμπανα (στα άλλα μάλλον μας ξεκούφαναν). Παίξιμο? Έχασα την μπάλα, βγήκαν με ένα εξαιρετικό playlist, χωρίς να κάνουν το παραμικρό λάθος, καταπληκτική φωνητική απόδοση, τα κομμάτια (κομματάρες) φάνηκαν όπως ακριβώς έπρεπε να φανούν, σκηνική παρουσία φοβερή, γεμάτη ενέργεια. Ξύλο-σπρωξίδι? Περισσότερο απο τους Sodom!!! ( :o) ΠΑ-ΝΙ-ΚΟΣ. Στο δε Alison Hell, έσκασε μύτη ο Bob Κατσιώνης για να παίξει την μια κιθάρα, και ο Dave Padden να έχει πλήρη ελευθερία κινήσεων, χωρίς να έχει το καθήκον και του κιθαρίστα πέραν των vox. Παράλληλα, φανταστείτε οτι έγιναν δύο mosh pit, το ένα ακριβώς δίπλα απο το άλλο, και στην συνέχεια ενώθηκαν σε ένα τεράστιο, στο οποίο έγινε της κ******ς... Όπως μάλλον καταλαβαίνετε για μένα μακράν, μακράν η καλύτερη στιγμή του fest. Έπαθα πλάκα.

-Edguy: Μερικές στιγμές ευχάριστου, ψιλοχαζοχαρούμενου power metal, που θα ήταν άκρως καλύτερες αν... yup, και πάλι ήχος μηδέν. Μου αρέσουν σχετικά, απλά και απο παρουσία, και απο συθέσεις κτλ. έχουν ξαναπαιχτεί και πολύ καλύτερα απο Helloween... Καθαρά απο την δικιά μου άποψη, και χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με τους κύριους. Κοινώς: Φάση είχαν.

-Nevermore: Eνώ οι Edguy συνέχιζαν ακάθεκτοι, ο κόσμος ήδη είχε μαζευτεί αρκετά στην άλλη σκηνή για την σημαντικότερη μουσικά (κατ' εμε πάντα) στιγμή του live... Και μετά απο αρκετή πάλι αναμονή σκάει ένας τύπος με κουστούμι a-la Cave, γυαλιά ηλίου και στριφτό μούσι... Μαντέψτε λοιπόν, κάπως έτσι και ψιλοαγνώριστος ήταν ο Warrel  ;D  Εκεί έριξα αρκετό γέλιο! Δυστυχώς βγήκαν μόνο με τον Loomis (πού είναι ο Smyth? Οέο?) αλλά μπαίνουν, και σκηνικά τα δίνουν όλα... Φοβερός frontman o Dane, αν και όσοι ήταν στο Club 22 πριν 3 χρόνια θα ξέρουν καλύτερα απο μένα! Επαγγελματισμός -με την καλή έννοια πάντα-, άψογες εκτελέσεις, με extra ποσότητες όρεξης και πώρωσης... Μόνο ρε παιδιά... Σοβαρά το μισό setlist για μένα απλά καταστράφηκε απο τον ήχο... Τι και αν μετά το Heart Collector έφτιαξε, και πάλι όχι ιδιαίτερα καλά? Ξενέρωσα, και όση πώρωση και αν είχα (έπαιξαν 7 Tongues of God) και όσο πανικός και ξύλο στο pit και αν έπεσε στα Enemies of Reality, Godless Endeavor και Narcosynthesis, όσο και αν γούσταρα τ όλο σκηνικό (ο Warrel ξεκινώντας απο έναν crowd surfer που ανέβασε στην σκηνή παρότρυνε άλλους να κάνουν το ίδιο -με πανικό φυσικά να ακολουθεί, η μπάντα να τα δίνει όλα τεχνικά - είχα χαζέψει με τον drummer σε φάσεις όπως στο Dead Heart... κλπ), πραγματικά δεν γινόταν να ακούς κομμάτια πολύπλευρα και με τα μέρη και χτίσιμο που έχουν αυτά των NΜ και ίσα να ακούς τον Wane, απο μπάσο και τύμπανα να γίνεται ένα χάος και ο Loomis μετα βίας να διακρίνεται ορισμένες φορές... Λυπήθηκα πραγματικά πάρα πολύ, γιατί αν είχαν τον ίδιο ήχο με Annihilator θα πήγαιναν κατ' ευθείαν μαζί τους στις δύο top στιγμές του fest. Περιμένω την επόμενη (μάλλον σε σύντομο χρονικό διάστημα) επίσκεψη για να πάρω το αίμα μου πίσω. Ή για την ακρίβεια να το αφήσω περισσότερο εκεί  8)

-Nightwish: Αν και τους άκουγα πιο παλιά, μετά το Wishmaster σταμάτησα να τους πολυπαρακολουθώ... Τους είχα δεί και με τους Priest το 2004 που ήταν απολαυστικοί, με τα γνωστά ποζεριλίκια του κιθαρίστα και του πληκτρά (Tuomaaaaas - σιγά κορίτσια, δεν έκαναν έτσι ούτε στους Beatles!!!  :P  ;D) να συνεχίζονται ακάθεκτα και περισσότερα τώρα που λείπει ο κύριος... αντιπερισπασμός. Και προσωπικά μπορεί να μην τρελαίνομαι φωνητικά για την "Μικρή Ολλανδέζα" (αυτό μου θύμισε με τις κοτσιδούλες, τι να κάνω!  ;D), αλλά τουλάχιστον δεν προσπαθεί να το παίξει Tarja και μου είναι πολύ πιο συμπαθής (σαν προσωπικότητα ντεεέ). Ευχάριστες, καθαρές όπως είναι αναμενόμενο εκτελέσεις των κομματιών, και με τον Hietala να μου κάνει πολύ ωραία εντύπωση φωνητικά, καλή φάση. Δεν κατάφερα να κάτσω ώς το τέλος γιατί ό,τι δυνάμεις μου είχαν απομείνει, διαλύθηκαν στους NM, στο pit και στο headbanging...

Y.Γ.1: Ρε αλητεία! Επιστρέφοντας ένα παλικάρι είχε setlist των NM και ανακαλύψαμε οτι τους έκοψαν λόγω ώρας 3 κομμάτια!! Ποιά ήταν αυτά? Inside 4 Walls, Sound Of Silence, Born. γ**ώτο!!!
Υ.Γ.2: Ατάκα της εβδομάδας (copyrights απο τον μπασίστα των De Profundis ^^): "Oι Nightwish παίζουν Disney Metal!"
Έγραψεεεεεεε!!!  ;D  ;D  ;D  ;D  (Έι μην παρεξηγηθείτε και ξεκινήσετε τα flames εκεί πέρα  :P)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/08, 05:32 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #31 στις: 09/03/08, 15:45 »
γύρισα με τρομερή κούραση αλλά άξιζε!!! είδα 9 LIVE και τα 8 ήταν καταπληκτικά!!! (οι Tristania δεν μου άρεσαν  ;D)
αλήθεια τί έγινε με το meet and greet των Nevermore που κέρδισες?κάτι άκουσα πως λόγω της αργοπορίας που υπήρξε ακυρώθηκαν κάποια από αυτά.(κοινώς η ώρα πέρασε και οι μπάντες πήγαν σπίτια τους!)

φιλε ημουν απο τους τυχερους που πηγα στο meet n greet...πρεπει να ηταν απο τα λιγα που εγιναν....γιατι οπως ακουσαμε απο τον μαστουρωμενο εκφωνητη καποια ακυρωθηκαν...
λοιπον λοιπον που λετε.....ο Loomis και ο Warrel ηταν πολυ προσυτοι στα πιαδια που ηταν εκει...πολυ χιουμορ και ανοιχτοι να τους ρωτησεις οτι θελεις....οεγω προσωπικα ρωτησα τον Warrel για τις εντυπωσεις του με την συνεργασια με τους Behemoth....και δια στοματος Warrel οι Behemoth ειναι οτι καλυτερο εχει ακουσει τον τελευταιο καιρο....κατα τα αλλα αν και τα πραγματα ηταν πολυ αυστηρα εκει πισω ξεκλεψα με αλλα δυο παιδια λιγο χρονο και χαζευαμε μελη συγκροτηματων να πηγαινουν και να ερχονται....
μια απορια μονο....μια κοπελια μπηκε στη ζουλα με παρεμβαση του Χακου (μεγαλο ψωνιο) και μολις καθησε στα καρεκλακια (οπως ολοι μας) απεναντι απο τους Nevermore πεταγετε ο Loomis "Hey I know you...." ....αν ειναι στο kithara η κοπελια πολυ θα ηθελα να μαθω απο που την ξερει....

για τον ηχο των nightwish δε θα μιλησω καν......οσοι ηταν εκει καταλαβαν.....οτι οσα soundcheck και να κανει ο τυπας με τον φακο στο κεφαλι ο ηχος δεν διορθωθηκε ποτε....

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #32 στις: 09/03/08, 18:43 »
μια απορια μονο....μια κοπελια μπηκε στη ζουλα με παρεμβαση του Χακου (μεγαλο ψωνιο) και μολις καθησε στα καρεκλακια (οπως ολοι μας) απεναντι απο τους Nevermore πεταγετε ο Loomis "Hey I know you...." ....αν ειναι στο kithara η κοπελια πολυ θα ηθελα να μαθω απο που την ξερει....

Βασικά εκτός αν πέφτω πολύ έξω απο συμτωματική συζήτηση με κάποιους φίλους που είχα στο live μου δίνεις την εντύπωση οτι ήταν απο το e-zine metal temple και πως μάλλον τους είχε πάρει την προηγούμενη φορά συνέντευξη ή κάτι τέτοιο... Μπορεί να πέφτω πολύ έξω, δεν ανέφερες και ηλικία και το λέω ψιλο στα τυφλά! Αλλά να μια πιθανότητα   ^^
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #33 στις: 09/03/08, 21:48 »
καστα-ξανθο μαλλι....ηλικια 22-25 με νορμαλ ντυσιμο.....της εδωσε πασο ο Χακος....τωρα τι να σου πω...

θελω ομως καποιος να μου σχολιασει τον ηχο των nightwish....

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #34 στις: 10/03/08, 01:23 »
O δεύτερος πιο υποφερτός νομίζω... (στους NM έφτιαξε μετά για αυτό δεν τον πιάνω)... Άκουγα σχετικα καθαρά πράγματα ρε σύ, και πέρασα και απο μπροστά, και απο μέση και απο κονσόλα... Ώρες ώρες κυριαρχούσε το σπαστικό χάος απο τις ανακλάσεις, αλλά και λόγω κομματιών ήταν πιο ελεγχόμενη η κατάσταση... Πιστεύω πως οι πιο πολλοί άλλοι ήταν πολύ πιο τραγικοί...
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #35 στις: 11/03/08, 00:02 »
Hταν πολυ ωραιο φεστιβαλ (για να ευλογησουμε και τα γενια μας) ;D ;D
Επειδη δουλευα στην παραγωγη δεν μπορεσα να δω ολα τα λαιβ αλλα τουλαχιστον ειδα Sodom, Anihilator και Nevermore που μου αρεσαν περισσοτερο...Αντε και του χρονου...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #36 στις: 11/03/08, 05:42 »
Hταν πολυ ωραιο φεστιβαλ (για να ευλογησουμε και τα γενια μας) ;D ;D
Επειδη δουλευα στην παραγωγη δεν μπορεσα να δω ολα τα λαιβ αλλα τουλαχιστον ειδα Sodom, Anihilator και Nevermore που μου αρεσαν περισσοτερο...Αντε και του χρονου...


το φεστιβαλ ηταν απαραδεκτο απο πολλες αποψεις....μη το συζητας

ευτυχως που ηταν οι θεοι Sodom Annihilator και σωσανε την παρτιδα αλλιως θα τρωγανε στο Νεο Ρευμα πολυ γιουχα...

περαστικα μας, και την επομενη φορα που θα θελουνε να φερουν 12 μαντες σε μια μερα να το σκεφτουνε καλα.....αυτα δε γινονται στο ποδι και να κοιταμε πως θα παρουμε τα φραγκα απο τα πιτσιρικια που ακουνε Nightwish και Καλομηρα!...
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος dafne_mm24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #37 στις: 11/03/08, 12:28 »
αντιπαρέρχομαι την ηλίθια παρομοίωση των nightwish με την καλομοίρα και έρχομαι στο προκείμενο.ο καλύτερος ήχος στο festival ήταν στους annihilator.όλοι οι υπόλοιποι το πάσχιζαν,ειδικά tristania και edguy.οι edguy παρ'όλη την κούραση της μέρας ανέβασαν τη διάθεση και έδειξαν οτι δεν ήρθαν μόνο για να βγάλουν φράγκα αλλα και για να περάσουν καλά.απογοητέυτηκα απ'τους nightwish γιατί παίξαν σχεδόν μια ώρα λιγότερη απ'το προγραμματισμένο.όποιος είπε οτι το festival ήταν πετυχημένο μάλλον δεν ήταν εκεί.οι διοργανωτές πρέπει επιτέλους να καταλάβουν οτι επειδή ακούμε metal δε σημαίνει οτι είμαστε ζώα,ούτε παρακμιακά υποκείμενα.αν δεν μάθουν να μας σέβονται να μας ξεχάσουν.το festival ξεκίνησε με μια ώρα καθυστέρηση,και σαν να μην έφτανε αυτο,πριν παίξουν οι annihilator υπήρξε διάλειμμα μιας ώρας,αν έχετε το θεο σας.οι nevermore (και όχι μόνο) συμπύκνωσαν το πρόγραμμα τους και είπαν τουλάχιστον 3κομμάτια λιγότερα το κάθε band.και δεν βγήκε ένας κομπάρσος να πει ''ξέρετε κάτι,συγγνώμη κιόλας αλλά καθυστερήσαμε,το πρόγραμμα μετατοπίζεται 2ώρες''.όχι τίποτα άλλο να μας δώσουν την ψευδαίσθηση οτι έχουν συνείδηση.κάποια meet n greed ακυρώθηκαν,λογικό,άλλη δουλειά δεν είχαν οι μπάντες,να πληρώνουν τα σπασμένα μας και να κάθονται να περιμένουν σαν τους μαλ**ες.Τέλος,δεν είχε προβλέψει κανείς το απρόοπτο?δεν φαντάστηκε κανείς οτι μπορεί να υπάρξει μια καθυστέρηση?να μεριμνήσουν να έχουν το στάδιο στη διάθεση τους λίγη ώρα παραπάνω,να χαρούμε κ εμείς τους έρμους τους headliners????το συμπέρασμα είναι ένα,ο κλασικός ο μαλ**ας ο έλληνας.αν νομίζουν οτι με τέτοια συμπεριφορά και τέτοια αντιμετώπιση,θα υπάρχει κοινό να τους τα σκάσει σε λίγα χρόνια ή οτι οι μπάντες θα είναι ευχαριστημένες για να ξανάρθουν είναι γελασμένοι.δεν ξέρω αν μόνο εγώ το πρόσεξα αλλα για συναυλία 12 συγκροτημάτων η προσέλευση ήταν κάτι λιγότερο απο μηδαμινή.με το ταπέινό μου μυαλό μπορώ απλά να υποθέσω οτι και πέρυσι μάλλον τα ίδια έγιναν...αυτά προς γνώση και συμμόρφωση όσων έχουν διάθεση να κάνουν κάτι σωστα.κι αν δεν σκέφτονται εμάς ας σκεφτούν την τσέπη τους.γιατί κι αυτούς τους συμφέρει η κάλή οργάνωση.φτωχοί μου μεταλλάδες θα ρθει άσπρη μέρα και για μας....

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #38 στις: 11/03/08, 12:40 »
Hταν πολυ ωραιο φεστιβαλ (για να ευλογησουμε και τα γενια μας) ;D ;D
Επειδη δουλευα στην παραγωγη δεν μπορεσα να δω ολα τα λαιβ αλλα τουλαχιστον ειδα Sodom, Anihilator και Nevermore που μου αρεσαν περισσοτερο...Αντε και του χρονου...

καλα ρε ερεβος...αντι να μας απαντησεις για ποιο λογο υπηρχαν ολα αυτα τα στραβα καθεσε και λες οτι ηταν ωραιο φεστιβαλ??
δηλαδη τι επρεπε να γινει για να ειναι μαπα??να ακυρωθει συγκροτημα??

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #39 στις: 11/03/08, 14:32 »
Λοιπον, καλο το φεστ, καλες οι μπαντες, οι τιμες κλπ κλπ ΑΛΛΑ Η ΠΕΝΑ ΤΟΥ LOOMIS ΠΟΥ ΚΟΝΟΜΗΣΑ ΔΕ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! Ποιοι Sodom ρε παιδια??? Ο πιο τρισαθλιος ηχος που εχω πετυχει σε LIVE!!! K οι Edguy μας τα ζαλισαν, τον ειχα που τον ειχα για μλκ τον Sammet φροντισε να με δικαιωσει!!! Πανε οι καλες εποχες του Vain Glory Opera!!! Oι Annihilator οντως πολυ καλοι (o Waters πρεπει να "χτυπησε" και την τραγουδιαρα των Tristania, φανταζομαι καταλαβαινετε τι εννοω 8), αφου σε ολο το LIVE των Nightwish ολο μιλαγανε, αυτος τη σηκωνε να δει καλυτερα κλπ). Τristania ok, δεν τρελαθηκα, απο εκει και πισω ολα καλα. Ξεχωρησα τους Overgarven, πιστευω θα κανουν επιτυχια στο μελλον!!! Οσοι πληρωσανε δεν τα κλαινε!!! Οσο για την καθυστερηση ο λογος ηταν αλλος... (με pm οσοι θελουν περισσοτερα)
« Τελευταία τροποποίηση: 11/03/08, 14:39 από george_kamelot »

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #40 στις: 11/03/08, 14:36 »
go to METAL TEMPLE for the MMD full report!  www.metal-temple.com
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #41 στις: 11/03/08, 15:17 »
το φεστιβαλ ηταν απαραδεκτο απο πολλες αποψεις....μη το συζητας

Γουστάρω...Οταν κάτι δεν μας αρέσει, το κράζουμε και δεν το συζητάμε... Και γώ δούλεψα μέσα, και ευτυχώς ή δυστυχώς, μπόρεσα να δω που διαφέρει μια μπάντα εντός και εκτός σκηνής...Είδα συμπεριφορές που ξεπερνάγαν τον επαγγελματισμό, και συμπεριφορές που δεν σχετίζονται με αυτόν... Καλύτερα να μιλάμε πιο μαζεμένα όταν έχουμε δει λιγότερα απο τα μισα γεγονότα...

Δυστυχώς ούτε γω μπόρεσα να απολάυσω το φεστιβάλ... Οι φωτό που έβγαλα με δικαίωσαν...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος dafne_mm24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #42 στις: 11/03/08, 15:21 »
τι εννοεις για συμπεριφορές που δεν έχουν σχέση με τον επαγγελματισμό...?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #43 στις: 11/03/08, 16:51 »
το φεστιβαλ ηταν απαραδεκτο απο πολλες αποψεις....μη το συζητας

Γουστάρω...Οταν κάτι δεν μας αρέσει, το κράζουμε και δεν το συζητάμε... Και γώ δούλεψα μέσα, και ευτυχώς ή δυστυχώς, μπόρεσα να δω που διαφέρει μια μπάντα εντός και εκτός σκηνής...Είδα συμπεριφορές που ξεπερνάγαν τον επαγγελματισμό, και συμπεριφορές που δεν σχετίζονται με αυτόν... Καλύτερα να μιλάμε πιο μαζεμένα όταν έχουμε δει λιγότερα απο τα μισα γεγονότα...

Δυστυχώς ούτε γω μπόρεσα να απολάυσω το φεστιβάλ... Οι φωτό που έβγαλα με δικαίωσαν...
Ρε παιδια γιατι μισολογα?Αν εχετε να πειτε κατι πειτε το εις το ονομα της εταιριας που δουλεψατε..Σαν εναν απολογισμο για το φεστιβαλ..Να ξερουν και αυτοι που πληρωσαν τι εγινε..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #44 στις: 11/03/08, 17:02 »
Εγω παλι θελω καποιος να μου εξηγησει πως στα κομματια γινεται οι annihilator να εχουν απιστευτο ηχο και στην ιδια σκηνη η επομενη μπαντα (nevermore) να εχει τον χειροτερο ηχο. Μαλλον δεν φταιει η διοργανωση. Επισης ο μπασσιστας των nevermore καποια στιγμη δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα σταματησε να παιζει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #45 στις: 11/03/08, 17:13 »
Εγω παλι θελω καποιος να μου εξηγησει πως στα κομματια γινεται οι annihilator να εχουν απιστευτο ηχο και στην ιδια σκηνη η επομενη μπαντα (nevermore) να εχει τον χειροτερο ηχο. Μαλλον δεν φταιει η διοργανωση. Επισης ο μπασσιστας των nevermore καποια στιγμη δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα σταματησε να παιζει.
δεν το προσεξα αυτο μου λες(με τον μπασσιστα).προσωπικα δεν καταλαβα γιατι αρχισαν οι annihilator μια ωρα μετα τους tristania.το γελοιο της υποθεσης ηταν οτι την συγκεκριμενη ωρα κανανε soundcheck οι edguy απο την αλλη σκηνη και ο κοσμος πηγαινοερχονταν φοβουμενος μηπως ξεκινησουν οι δευτεροι.

γενικοτερα αν και σαν ιδεα ηταν πολυ καλη(12 ωρες μεταλ κ.λ.π.) στην πραξη τα ψιλοσκατωσαν.περα απο τον κακο ηχο (εκτος απο annihilator) εσπασαν τα νευρα του κοσμου με τις καθυστερησεις.οι nightwish βγηκαν καλες 1 αντι για 11.30 που ελεγε το προγραμμα.πρεπει να ηταν το πιο αδιαφορο headline στην ιστορια,καθως οι μισοι ειτε καθισαν πιο περα αποκαμωμενοι απο το ξυλο που ειχε πεσει στα προηγουμενα συγκροτηματα ειτε εφευγαν στα 3 πρωτα τραγουδια

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #46 στις: 11/03/08, 17:32 »
Ρε παιδια γιατι μισολογα?Αν εχετε να πειτε κατι πειτε το εις το ονομα της εταιριας που δουλεψατε..Σαν εναν απολογισμο για το φεστιβαλ..Να ξερουν και αυτοι που πληρωσαν τι εγινε..
Γιατι δεν είμαι εκπρόσωπος κανενός, για να κάνω οποιοδήποτε απολογισμό.Απλά πλέον ξέρω προσωπικα οτι δεν είναι όλα ωραία και ρόδινα, και τα σχόλια μου αφορούσαν κάτι για το "πως σώθηκε η κατάσταση απο μπάντες"...Τα του Κάισαρως...(ξέρετε...)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #47 στις: 11/03/08, 22:08 »
γιατι πρεπει να εισαι εκπροσωπος καποπιου για να κανεις απολογισμο....???
αλλωστε δε ζηταμε απο σενα τιποτα αλλο παρα (αφου ξερεις) να μας λυσεις αποριες....που το κακο??
εκτος αν αγγιζουμε ευαισθητες χορδες οποτε πασο (δε το λεω ειρωνικα)....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #48 στις: 11/03/08, 22:20 »
γιατι πρεπει να εισαι εκπροσωπος καποπιου για να κανεις απολογισμο....???
αλλωστε δε ζηταμε απο σενα τιποτα αλλο παρα (αφου ξερεις) να μας λυσεις αποριες....που το κακο??
εκτος αν αγγιζουμε ευαισθητες χορδες οποτε πασο (δε το λεω ειρωνικα)....
Πριν λίγο κλήθηκα να κάνω απολογισμό στο όνομα της εταιρίας... Σόρυ παίδες, αλλα απο που και ως που να κάνω εγώ κάτι τέτοιο?
Η "ευαισθησία των χορδών" βρίσκεται στο γεγονός οτι το πώς αντιλαμβάνομαι κάποιες καταστάσεις ενδεχομένως να διαφέρει απο το τί έγινε στη πραγματικότητα, καθότι δεν είχα και ποτε ολοκληρωμένη εικόνα των πραγμάτων, απλά πιο γεμάτη. Με το κινδυνό να παρερμηνευθούν λοιπόν τα αμφίβολης ακρίβειας λεγόμενά μου θα παραμείνω στη προτροπή του να μην είμαστε τόσο απόλυτοι...

Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #49 στις: 11/03/08, 22:41 »
Δεν αντιλέγω ότι δεν θα πρέπει να είμαστε τόσο απόλυτοι όταν κρίνουμε, απλά καταλαβαίνω τα παιδιά που παραπονιούνται για ένα κακής ποιότητας festival από την άποψη ότι πληρώσανε € 60 για να το δούνε.. Όταν πληρώνεις έχεις απαιτήσεις και δικαιολογημένα σχολιάζεις τα κακώς κείμενα.. Δυστυχώς ή ευτυχώς ο πελάτης έχει πάντα δίκιο.. Δεν είπα ότι δεν είμαστε άνθρωποι και δεν θα πρέπει να κάνουμε λάθη.. Προς θεού.. Απλά όταν δουλεύουμε σαν ομάδα για ένα σκοπό, φροντίζουμε ο ένας να καλύπτει το λάθος του άλλου και έτσι το αποτέλεσμα που βγαίνει προς τα έξω να είναι σωστό..

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω το fest, αλλά από φίλους μου άκουσα ότι 2 ήταν τα βασικά παράπονα.. Καθυστέρηση πριν τους Annihilator και κακός ήχος :(..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
176 Απαντήσεις
46116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/08, 16:32
από MACMISIAS
6 Απαντήσεις
3324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
20 Απαντήσεις
8045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 18:58
από fake7
31 Απαντήσεις
11684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
17 Απαντήσεις
7287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/08, 00:02
από Moonchild_
240 Απαντήσεις
74638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/08, 21:12
από SneakySneaky
47 Απαντήσεις
16249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 12:57
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.