Ψηφοφορία

Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο album της Σιδεράς Παρθένου

Iron Maiden
16 (10.6%)
Killers
8 (5.3%)
Number of the beast
20 (13.2%)
Piece of mind
14 (9.3%)
Powerslave
22 (14.6%)
Somewhere in time
23 (15.2%)
7th son of a 7th son
25 (16.6%)
No prayer for the dying
1 (0.7%)
Fear of the dark
12 (7.9%)
Xfactor
2 (1.3%)
Virtual XI
1 (0.7%)
Brave new world
6 (4%)
Dance of death
1 (0.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 104

Αποστολέας Θέμα: Καλύτερο album από maiden  (Αναγνώστηκε 35991 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #125 στις: 23/12/07, 12:01 »
@ giorgos_k

Καταλαβα καλυτερα τι θελεις να πεις αλλα γιατι υποτιμας τοσο την εμπορικοτητα τετοιων τραγουδιων;
Η rock κ τα παρακλαδια της, που κ αυτα περιεχουν βεβαια συμβιβασμους για χαρη χρηματων, δεν παυει να ειναι μια ελευθερη εκφραση, απο γκρουπ που κλεινονται σε ενα στουντιο με σκοπο ομαδικα να κανουν οτι θεωρουν τεχνη. Αν οι maiden θεωρουν μοδα τον εαυτο τους κ δεν παρουσιαζουν κατι πολυ διαφορετικο, ναι ειναι ειδος συμβιβασμου, αλλα τουλαχιστον βασιζονται σε κατι που εχουν φτιαξει οι ιδιοι (εννοω το υπαρχον κοινο τους). Αυτη, η πιο ομαδικη μουσικη λοιπον, και η διαθεση για εκφραση, και το κοινο, το οποιο ευτυχως ακομα κ τωρα νιωθει σε μεγαλο βαθμο την αναγκη μιας ιδιοτυπης ελευθεριας και απελευθερωσης που προσφερει η rock,  υπερισχυουν νομιζω της εμπορικοτητας. Ναι, γραφονται rock τραγουδια για να πουλησουν μονο. Και αν νομιζει καποιος οτι ενας "καλλιτεχνης" εχει αυτο το σκοπο, παυει να τον ακουει αν θελει. Αλλα δεν ειμαστε στην μουσικη της γρηγορης, ανωριμης διασκεδασης, ειμαστε σε μουσικη η οποια σε βαζει σε σκεψη και μετα διασκεδαζεις..Και πια η εμπορικοτητα δεν ειναι λανθασμενος δεικτης της αποδοχης και της διαχρονικης αξιας. το dark side of the moon τι ειναι δηλαδη; μαπα; υπερτιμημενο; το IV των zep;;κλπ κλπ.. Και αν μου σηκωνεται η τριχα καγκελο περισσοτερο απ οτι θα επρεπε επειδη ξερω οτι κατι τετοιο δεν αρεσει μονο σε μενα αλλα κ σε αλλα 50.000.000 καλα κανω!Ειδος επιβεβαιωσης του παραξενου ειδους "ανθρωπος". Τι σημασια εχει αν γραφτηκαν τραγουδια σε 10 λεπτα η σε μια βδομαδα;; για να κανω κεφι με το dust in the wind η το paranoid (των 10 λεπτων τραγουδια) πρεπει να εχω σκεφτει λιγο. Για να χορεψω με το "μωρο μου sorry" δεν χρειαζεται τιποτα! (καλα χρειαζεται να μου δωσουν 300€ στο χερι!!) Και επειδη αυτη η διαφορα χρεωνεται στον δημιουργο, ας μην τα βαζουμε με τα εμπορικα της rock. αυτα την αληθεια λενε.
Τελος, οσο για την αντικειμενικοτητα απο ενα επιπεδο και πανω, παλι διαφωνω. Ειδικα οταν ο φιλος γιωργος χρησιμοποιει τη γενικη λεξη "καλος" η οποια απο μονη της σημαινει διαφορετικα στον καθενα.
Οποιος πει οτι ο vai δεν γραφει τεχνικα δυσκολη και αρτια μουσικη, η οποια εξελισσει τις τεχνικες της ηλεκτρικης, αυτος δεν ξερει τι του γινεται. οχι αυτος που θα πει δεν ειναι καλη μουσικη.. Πιθανον ο γιωργος να εννοει ακριβως αυτο, αλλα εχει ορισει ακριβως ετσι το "καλη μουσικη" τοτε..

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #126 στις: 23/12/07, 12:20 »
 Και οσον αφορα στην εμπορικοτητα των Maiden καλο θα ηταν να θυμισω πως η εν λογω μπαντα επαιζε τη μουσικη της στην Αγγλια την εποχη που της μοδας ηταν το punk και οι εταιρειες προωθουσαν αυτο το ειδος και οχι το N.W.O.B.H.M. των Μaiden. Δε θυμαμαι ομως ποτε ο Harris και η παρεα του να επαιξαν punk για λογους εμπορικοτητας. Οταν η ΔΙΚΗ τους μουσικη με τα πολλα εγινε δημοφιλης (αρχικα απο τα απειρα live τους και οχι απο το marketing και τη φατσα του Eddie στα εξωφυλλα) και ολα τα αλλα "παιδακια" αντεγραφαν τις δικες τους "παιδικες" δισολιες, σιγουρα το εκμεταλλευτηκαν και μαλιστα με πολυ δημιουργικο τροπο για αρκετα χρονια (πλεον οχι). Α! 25 χρονια τα solos ειναι ΜΟΝΟ πεντατονικες; Μη τρελαθουμε. Σιγουρα ο Murray κατεχει τις πεντατονικες και οταν θελει να παιξει γρηγορα σε αυτες στηριζεται αλλα...ΜΟΝΟ πεντατονικες;;; Επιπλεον απο ποτε ενα κομματι κρινεται απο το ποση ωρα εκανε να γραφτει; ??? Καποια κομματια μου τα δουλευα ως και ενα μηνα για να βγουν οπως ηθελα, αρα πρεπει να ειμαι τουλαχιστον εφαμιλλος του Bach!!! :P :P :P
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #127 στις: 23/12/07, 13:26 »
ag313 δεν εχεις καθολου αδικο και συμφωνω γενικα με τα λεγομενα σου και τον ορισμο για την ''καλη'' μουσικη.τη σημασια των μειντεν δεν θα την αμφισβητησω ασχετως αν το 80% των σιντι τους ειναι μουφες.ο ρολος των μειντεν ειναι να κανει πιτσιρικαδες(οπως και γω οταν πεμπτη δημοτικου πηγα και αγορασα το number of the beast πχ και αλλοι τοσοι φιλοι μου) να ακουνε μεταλ.γιατι ειναι ο,τι πιο απλο μπορει να πιασει το αυτι ενος πιτσιρικα.απο κει και περα υπαρχουν αλλοι δρομοι.
vaiking εχεις λυσαξει.ειπα δεν απολογουμαι ουτε προσπαθω να σωσω τιποτα,ποσο μαλλον να κανω επιδειξη.εδω ηρθα να γραψω την γνωμη μου ειτε σου αρεσει ειτε οχι.απο κει περα αμα εχεις να μου υποδειξεις τι διαφορες εχουν τα ριφφ,οι δισολιες,τα σολο και γενικα τα τραγουδια των μειντεν τοσα χρονια δωσε κανα παραδειγμα και ασε τα αλλα.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #128 στις: 23/12/07, 14:09 »
Παντως φαινεται οτι ξεκαθαρη θεση δεν εχεις..Εδω καθησες και μας συγκρινες atheist και cynic με τους μαιντεν..Τι σχεση μπορει να εχουν?Γενικως...Πιο κατω μας λες οτι η δυσκολια και η πολυπλοκοτητα δεν εχουν τοσο νοημα... ???..Επισης πως συγκρινεις συγκροτηματα με εναν η δυο δισκους με ενα αλλο με 15.. :-X

Λες και οτι οι μειντεν παντα ακολουθουσαν τον εμπορικο δρομο...Εσυ ο τοσο ψαγμενος ακροατης φανταζομαι θα ξερεις οτι το μεταλ ετσι οπως το παιζαν οι μειντεν ηταν εμπορικο μεχρι τα μεσα της δεκαετιας του 80..Μετα περασαν διαφορα poser,hard rock,grunge, διαφορες καφριλιες κλπ..Λοιπον το τρουπερ ενα εμπορικο τραγουδι?Η ενα εκρηκτικο τραγουδι?Και το hallowed ενα εμπορικο τραγουδι?..

Βασικα ειναι αυτο που εχω ξαναπει..Ορισμενα πραγματα εχουν γινει πολυ ευκολα κρινομενα απο ολους..Αμφιβαλω αν εχεις ακουσει ολοκληρωμενα τα καινουρια αλμπουμς των μειντεν..Δεν απαιτω να σου αρεσουν,αλλωστε σε πολυ κοσμο δεν αρεσουν..
Αν αυτη ειναι η γνωμη σου για τους μειντεν θα ηθλεα να ξερω τη γνωμη σου για τους ac/dc που αν δεν το χεις καταλαβει ειναι ο ορισμος αυτου που λες.. :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος founio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
  • with the birds i' ll share this lonely view....
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #129 στις: 23/12/07, 14:34 »
fear of the dark για λόγους συναισθηματικής αξίας και το 7th son of the 7th son γιατί είναι ΤΕΛΕΙΟ  κατ εμέ.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #130 στις: 23/12/07, 15:21 »
 Λυσαξει; Δε θα το ελεγα... μαλλον βαρεθει. Ουτε σκοπευω να υποδειξω τιποτα, ουτε να υπερασπιστω τη μουσικη των Maiden (σιγα που χρειαζεται υπερασπιση). After all ουτε εμενα μου αρεσουν τα τελευταια χρονια. Εχε τη γνωμη σου παληκαρι μου (με πιο ηπιο και "εξυπνο" τροπο ομως, καλο στον εαυτο σου θα κανεις) και συνεχισε την πορεια σου ως ακροατης και μουσικος. Το μελλον θα σου δειξει το κατα ποσο εχεις δικιο η οχι.. Στο κατω κατω της γραφης ολοι εχουμε δικαιωμα να ισχυροποιουμε η και να επαναδιαμορφωνομε τις αποψεις μας  :)
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #131 στις: 10/01/08, 10:18 »
   Powerslave και ξερο ψωμι! Ισως να μου αρεσει επειδη ηταν και το πρωτο ή δευτερο που ακουσα, μαζι με το 7th Son of a 7th son! Δισκαρες, αλλα μετα... την ξερετε -οι περισσοτεροι- την αποψη μου για τους Maiden αλλα απ'ο,τι βλεπω, τα πνευματα ειναι οξυμενα και καλλιτερο ειναι να μη ριξω λάδι στη φωτια...

   Παρ'ολα αυτα, ομως, οι Maiden ειναι ΓΤΠ σορρυ δεν αντεξα!  :-X :-X ::) ::) :o :o :o :o ;D ;D :D ;D :D 8) :P
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #132 στις: 10/01/08, 11:50 »
Θα ήθελα να αναφερθώ και εγώ λίγο στα περί εμπορικότητας ,με κίνδυνο να βγούμε εκτός θέματος το ξέρω...Επειδή είμαι 38 χρονών ,έχω συνειδητοποιήσει,ότι σε μικρότερη ηλικία έψαχνα κάποιες μπάντες πιο αντισυμβατικές και με μικρή αποδοχή από το κοινό,είτε γιατί ήταν δύσκολες στο άκουσμα ,είτε γιατί δεν είχαν πίσω τους το σωστό marketing.Άλλες φορές μου έβγαινε σε καλό ,άλλες το μετάνοιωνα. Η ουσία όμως είναι ότι ήθελα κάπου μέσα μου να δείχνω κάπως "ξεχωριστός" έχοντας ανακαλύψει μόνο εγώ το "θησαυρό". Μάλιστα όταν μια από αυτές της μπάντες ,στη πορεία γίνονταν από τις πολύ γνωστές ,εγώ μετά τις κατηγορούσα κιόλας για "ξεπούλημα" κλπ. Ένα παράδειγμα; To Kill 'em all των Metallica.Το αποτέλεσμα ήταν να τους παρατήσω και να συνειδητοποιήσω μόλις γύρω στο 2000 πια πόσο σπουδαία album ήταν το Black album ,ή το Ride the Lightning,ή φυσικά το Master of Puppets.Εγώ λοιπόν ήμουν πολύ απλά κομπλεξικός...Ας μην κάνουμε τέτοια λάθη καλύτερα.Υπάρχουν πάρα πολλές δισκάρες που σπάσαν τα ταμεία σε πωλήσεις .Από αυτή την άποψη ,ναι οι Maiden ήταν βασικά εμπορικοί ,αλλά έχουν γράψει την ιστορία τους όπως ένα σωρό "εμπορικές" μπάντες με θρυλικούς δίσκους...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/08, 12:02 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #133 στις: 10/01/08, 17:49 »
Καλο ειναι καποια στιγμη να συνειδητοποιησουμε πως οτιδηποτε κανει μεγαλες πωλησεις δεν ειναι και απαραιτητα κακο.. Εαν καποια μουσικη (οπως των Metallica) καταφερε να αγγιξει τα αυτια και τις καρδιες εκατομμυριων ανθρωπων-και οχι αδικα- αυτο σημαινει πως ειναι κακοι μουσικοι; Να μου μιλησει κανεις σημερα που ενα αλμπουμ απο αυτα τα τεραστια συγγροτηματα γινεται πλατινενιο πριν καν κυκλοφορησει (ολοι το προαγοραζουν πριν καν το ακουσουν) να το καταλαβω.. Αλλα ενα Master Of Puppets η ενα Seventh Son πρεπει να αντιμετωπιστουν με τον ιδιο τροπο;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #134 στις: 11/01/08, 10:00 »
   ...παιδες οι Maiden, oi Metalica, Megadeth και εκατ/ρια αλλες υπερ-μπαντες ηταν ΥΠΕΡθεοί, αλλα
κάποτε πρεπει να σταματησει ο κοσμος να ασχολειται μαζι τους οπως παλια και αυτο για να αφεθει
και λιγος περισσοτερος "χωρος" και σε νέους δημιουργους με πιο "φρεσκες" ιδέες! Για φανταστήτε
τη 10ετια του '80 να ακουγε ο κοσμος τα γκρουπ της 10ετιας του '50 και να ήταν και "κολλημένοι"
με αυτα!!! Πολυ απλα υπεργκρουπ οπως τα παραπάνω θα έμεναν στα αζήτητα της "περιθωριακής"
μουσικής σκηνης! Ετσι γινεται και τωρα και ετσι, ισως, γινει και στο μελλον... Θα μπορουσα να
"κατεβατά" ολόκληρα, αλλα πιστεύω ότι το κεντρικό νόημα της σκέψεώς μου το κατέθεσα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #135 στις: 11/01/08, 10:33 »
Συμφωνω οτι δεν πρεπει να κολλαμε στα παλια... Πρεπει να προχωραμε μπροστα και να δινουμε χωρο σε αξιολογους νεους καλλιτεχνες. Ειδικα οταν μπαντες τετοιου βελινεκους οπως οι Maiden, Metallica κτλ δεν εχουν πλεον κατι ουσιαστικο να προσφερουν, περα απο καποιους δισκους σχετικα μετριους σε σχεση με αυτα που προσεφεραν παλαιοτερα... Φυσικα υπαρχουν αρκετοι που πιστευουν οτι τα τελευταια τους ειναι καλα ή καλυτερα απο τα παλια... Ολα θεμα γουστου ειναι, αλλα ο φιλος sοtriani εχει δικιο... Επι 2 δεκαετιες και, οτι κορυφαιο εχαν να δωσουν το εδωσαν και με το παραπανω... Ας κανουμε εμεις (γιατι αυτοι αποκλειεται απο μονοι τους οπως φαινεται), χωρο σε "νεο αιμα".
Με ολα αυτα δεν εννοω σε καμια περιπτωση οτι δεν θα συνεχιζουν μπαντες οπως Maiden, Metallica κτλ να απολαμβανουν την εκτιμηση μας κτλ, απλα πρεπει καποια στιγμη να "αποσυρθουν" με τις τιμες που πρεπει ωστε να μεινουν αναλοιωτες στο χρονοντουλαπο της μουσικης μας συνειδησης και οχι να καταντησουν γραφικες καρικατουρες που καποτε ηταν κατι καλο και πλεον δεν...
Νομιζω οτι μπαντες τετοιου βελινεκους θα μπορουσαν να προσφερουν πολυ περισσοτερα πραγματα στην μουσικη με αλλους τροπους πλεον και οχι με τη μουσικη τους... Οπως πχ να προωθουν νεους καλλιτεχνες, να χρηματοδοτουν δισκους που κατα την γνωμη τους αξιζουν κτλ... Κατα την γνωμη μου, αν θελουν να δωσουν κατι πισω σε αυτη την μουσικη και τους οπαδους της που τους εκαναν οτι τους εκαναν, αυτος ειναι ο σωστος τροπος και οχι η ανουσια "δημιουργια" μετριοτατων δισκων που τιποτα δεν εχουν να προσφερουν πλεον...
Και τα λεω αυτα επειδη ειμαι φανατικος οπαδος των Maiden... 
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #136 στις: 11/01/08, 14:23 »
Συμφωνώ με τους δύο παραπάνω φίλους. Μάλιστα πιστεύω ότι ειδικά μια μεγάλη μπάντα όπως οι Maiden , πρέπει πια να γνωρίζει ότι όταν δεν έχεις να πεις κάτι ,ας μη το λες καθόλου. Έτσι κι'αλλοιώς έχουν τόσο σπουδαίο υλικό για τα live τους ,που όποτε και να παίζουν, εμείς μια χαρά θα περνάμε...

UP THE IRONS!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #137 στις: 11/01/08, 16:15 »
Έτσι κι'αλλοιώς έχουν τόσο σπουδαίο υλικό για τα live τους ,που όποτε και να παίζουν, εμείς μια χαρά θα περνάμε...

   ...όπως έχουν πει και οι ίδιοι, θα σταματησουν τα live και τις περιοδείες (λογω ηλικίας, οικογ. υποχρεώσεων κλπ)
και θα εστιάσουν την "δημιουργικότητά" τους -οπως αναφερουν- στο στούντιο, αλλά σε live ηχογραφισεις, οπως οι
τελευταίες τους (που είναι και απαράδεκτες).  :-\

   ...οπως είπες εχουν σπουδαίο υλικό, του οποίου πιο χαρακτηριστηκό γνώρισμα είναι, ότι έχει επηρεάσει άλλες πόσες
μπάντες και ακόμα-ακομα νέα μουσικά είδη!   ;)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #138 στις: 11/01/08, 20:15 »
 Συμφωνω απολυτα με τους προλαλησαντες.. Αν τετοιοι μεγαλοι μουσικοι δεν ξερουν ποτε ηρθε η ωρα να χαλαρωσουν και να μιλουν μονο οταν εχουν πραγματικα κατι να πουν τοτε ποιοι ξερουν; Και καλα, οι Iron Maiden ακολουθουν πλεον μια "συνταγη" και καπως τα καταφερνουν.. εκεινο το St. Anger των Metallica ποιος μπορει να το χωνεψει;;;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #139 στις: 21/04/08, 14:24 »
Δεν ξέρω γιατί, αλλά πάντα το Killers με άγγιζε περισσότερο από τα υπόλοιπα. Πιστεύω πως εκεί οι Maiden μαζί με το 1ο album δείξαν ποιοί είναι.
Το βγάζανε απ' την ψυχή τους τότε...
You have to know the truth and the truth will set you free

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
122 Απαντήσεις
39986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 10:48
από Angel~Archo
17 Απαντήσεις
7989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 00:53
από Moonchild_
77 Απαντήσεις
27320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 21:26
από dunkan
1 Απαντήσεις
2433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/08, 16:56
από Σκίρων
4 Απαντήσεις
4288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
3 Απαντήσεις
2858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/09, 20:19
από J.P. DiMaggio
12 Απαντήσεις
4604 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/09, 16:39
από themos
93 Απαντήσεις
32147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/10, 10:27
από Vaiking
2 Απαντήσεις
2544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/10, 14:45
από Υπνοβάτης...
12 Απαντήσεις
4309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/10, 18:06
από Guitarholic_punk