Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 667815 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #300 στις: 24/02/07, 17:16 »
Σου αρεσει να κανουμε την πορεια και μαζι με εμας προχωρανε και οι ματατζηδες?προσωπικα και η παρουσια τους με ενοχλει..

Αυτό κοπέλα μου δε λέγεται ούτε ειρηνική, ούτε καν πολιτισμένη συμπεριφορά. Αυτό λέγεται φανατισμός και τραμπουκισμός. Δηλαδή, επειδή κάτι μας χαλάει την αισθητική, πάμε να το πλακώσουμε στο ξύλο. Δε θα προβώ σε περαιτέρω σχολιασμό προς το παρόν...
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #301 στις: 24/02/07, 17:40 »
Ο φιλος μου που τραβαγε το βιντεο, ο οοιος μετα εφαγε ξυλο απο εναν ματατζη επειδη τραβαγε με την καμερα επρεπε να φαει ξυλο?
Εχω απαντησει πολυ πιο πριν, απλα δεν σε ικανοποιει η απαντηση:

Δεν ημουν μπροστα, δεν το ειδα καταγεγραμμενο, αρα αφου δεν υπαρχει καμια αποδειξη και βλεπω πως το ατομο που τραβαει βρισκεται ΠΙΣΩ απο τους αστυνομικους ( καλα, η διαδηλωση εινα ευθεια μπροστα..τι δουλεια ειχε εκει; ), ασε με να αμφβισβητω το γεγονος πως του αφαιρεθηκε με ξυλο η καμερα και μετα του ξαναδωθηκε ( αν δεν του ξαναδινοταν θα ηταν πιο σοβαρο το γεγονος ).

Και εκφραζω ξανα την απορια του pa..
Να καταλάβω λίγο, συγνώμη.. Τον δείρανε για να του πάρουνε την κάμερα και μετά του την δώσανε πίσω;;

Δηλαδη θελεις να πιστεψω πως οι ιδιοι οι αστυνομικοι τον αφησαν να την παρει πισω, επειδη τους ειχαν στο ματι; Δηλαδη οι ιδιοι οι αστυνομικοι που με ανεση πετανε κροτιδες και δερνουν, φοβηθηκαν το πληθος; Ας γελασω! Η ιστορια "μπαζει"

Σοφια αν δεν σ'αρεσει να μην διαδηλωνεις με τον ασφαλιτη, τοτε να πας σε αλλη χωρα, οπου οι ασφαλιτες δερνουν μεχρι να τρεξει αιμα και μετα σας αφηνουν να διαδηλωσετε. Δες γερμανια, ιταλια, γαλλια, αγγλια και ολες τις υπολοιπες πολιτισμενες περιοχες της Ευρωπης. Αν λοιπον εδω την παρουσια του ασφαλιτη την θεωρεις χουντα, τοτε να ξερεις πως το ο,τι ειναι στα 2 μετρα σου ειναι αρκετα δημοκρατικο. Και καλα κανουν, για να μην σπανε οι "γνωστοι-αγνωστοι" τα παντα..
Μηπως σκεφτηκες πως η δικη σου παρουσια ειναι προκλητικη για τους μαγαζατορες, τους διερχομενους και ολους αυτους που την πληρωνουν αδικα μεσα στο αμαξι περιμενοτας να πανε στη δουλεια τους;
Ποτε θα καταλαβετε επιτελους πως το νομοσχεδιο θα περασε, και τον κωλο σας κατω να βαρατε?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #302 στις: 24/02/07, 20:10 »
Μαλλον δεν καταλαβαινετε η σας ποναει αρκετα, δεν την πηρανε την καμερα, δεν καταφερανε να του την παρουνε.

Και να σας πω κατι, τι θελετε για να με πιστεψετε να τραβηξω φωτογραφιες τις μελανιες του φιλου μου?

Αδιαφορω για το τι πιστευετε. Πραγματικα, εγω ανεβασα ενα βιντεο και ειπα ενα γεγονος στο οποιο υπαρχουν μαρτυρες.

Παραποιηστε οσο θελετε αυτα που λεω, προσπαθηστε να παραπλανηστε, δεν προκετια να καταφερετε τιποτα. Αυτο που εγινε ιεναι ενα γεγονος. Προπαγανδιστε ελευθερα αλλα δεν αλλαζει.

Οχι ρε φιλε δεν σταματαμε, ας περασει το νομοσχεδιο μεχρι να περασει εμεις θα προσπαθουμε να το αποσυρουμε, ακομα δεν εχει περασει, εχει καθυστερησει τοσους μηνες, οσο καταφερνουμε δεν σταματαμε, να παρεις το γκλομπ με τους ματατζηδες φιλους σου να ερθεις να μας κανεις ντα αν δεν μας γουσταρεις. 

Εγω ξερω οτι 20000 ατομα κατεβηκαν στην πορεια, απο τις μεγαλυτερες πορειες των τελευταιων χρονων. Μη μου τσαμπουνατε μειοψηφιες και αλλες τετοιες π**αριες, προπαγανδιστε οσο θελετε, οποιος εχει ματια βλεπει, εσεις να δειτε μεσα απο τις φασιστοκαμερες που σος αρεσουν αφου παραποιουν τα γεγονοτα πολυ ευκολα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #303 στις: 24/02/07, 20:26 »
Δηλαδή, τον δείρανε για να του πάρουνε την κάμερα αλλά τελικά δεν του πείρανε την κάμερα! Πες το 2-3 φορές δυνατά να το ακούσεις κι εσύ πόσο αστείο ακούγεται......
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #304 στις: 24/02/07, 20:27 »
Δυστυχώς λίγοι άνθρωποι έχουν την ικανότητα να κρατούν ένα επίπεδο στο λόγο τους και να μην προβαίνουν σε συζητήσεις με επιχειρήματα και χωρίς προσωπικές επιθέσεις.

Σοφία συγνώμη κιόλας αλλά αν δεν υπήρχαν οι αστυνομικές δυνάμεις τότε μπορείς εσύ που σου χαλάνε τη θέα να μου εγγυηθείς ότι το αυτοκίνητό μου θα μείνει όπως το άφησα πριν την πορεία?Ότι μετά την πάντα ειρηνική πορεία σας δε θα βρω το μαγαζί μου κατεστραμμένο?Ότι δε θα μου ρθει κανένα ξύλο ή πέτρα στο κεφάλι αν κάνω το λάθος να συναντηθώ με σας τους διαδηλωτές τους πάντα εν ειρήνη πορευόμενους στο δρόμο?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #305 στις: 24/02/07, 20:28 »
Δηλαδή, τον δείρανε για να του πάρουνε την κάμερα αλλά τελικά δεν του πείρανε την κάμερα! Πες το 2-3 φορές δυνατά να το ακούσεις κι εσύ πόσο αστείο ακούγεται......
Πιστεψε με γραμμενο σε εχω. Μυαλο δεν εχεις να σκεφτεις οποτε δεν εχει και νοημα να προσπαθησω να σου εξηγησω. Εγω μια φορα ψεματα δεν λεω και εχω μια χαρα ησυχη τη συνειδηση μου. Να κι αν με πιστευεις να κι αν δεν με πιστευεις.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #306 στις: 24/02/07, 20:32 »
Παιδιά, ησυχία μην ξυπνήσουμε την συνείδηση του Royfus...
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #307 στις: 24/02/07, 22:31 »
Αρη, συγνωμη, αλλα η ιστορια σου δεν στεκει..Ειναι μια προπαγανδα απο μονη της.. Λυπαμαι, αλλα αν ειχες κατι πιο ισχυρο σαν αποδειξη. Δεν μπορει ενας αστυνομικος που δεν εχει ιερο και οσιο να ζηταει την καμερα, να τον δερνει τον αλλον ( μεχρι μελανιας ) και να μην την παιρνει στο τελος..
Νομιζω πως ειναι υπερβολικη η ιστορια..
Το γεγονος με την κροτιδα ΔΕΝ το καταδικαζω..Καλα εκανε ο αστυνομικος
Το γεγονος πως η διαδηλωση συνοδευεται απο αστυνομια ΔΕΝ το καταδικαζω.
Αυτο, γιατι ισως να μην βγαινουν σωστα οι αποψεις μου...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #308 στις: 25/02/07, 02:30 »
Μαλλον δεν καταλαβαινετε η σας ποναει αρκετα, δεν την πηρανε την καμερα, δεν καταφερανε να του την παρουνε.


Δηλαδη, τα ΜΑΤ...τον χτυπησαν κ αφου εγινε αυτο δεν καταφεραν στο τελος να παρουν την καμερα που αυτος ηταν ο σκοπος τους..??Ειναι δυνατον να το πιστεψει αυτο καποιος ανθρωπος.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #309 στις: 26/02/07, 01:01 »
Μαλλον δεν καταλαβαινετε η σας ποναει αρκετα, δεν την πηρανε την καμερα, δεν καταφερανε να του την παρουνε.


Δηλαδη, τα ΜΑΤ...τον χτυπησαν κ αφου εγινε αυτο δεν καταφεραν στο τελος να παρουν την καμερα που αυτος ηταν ο σκοπος τους..??Ειναι δυνατον να το πιστεψει αυτο καποιος ανθρωπος.....

Δεν είπε ο Άρης ότι τον ακινητοποίησαν. Ίσως είχε την κάμερα καλά φυλαγμένη και την προστάτεψε, αφού τα ΜΑΤ δεν επέμειναν λόγω του κόσμου που υπήρχε.

Σοφία συγνώμη κιόλας αλλά αν δεν υπήρχαν οι αστυνομικές δυνάμεις τότε μπορείς εσύ που σου χαλάνε τη θέα να μου εγγυηθείς ότι το αυτοκίνητό μου θα μείνει όπως το άφησα πριν την πορεία?Ότι μετά την πάντα ειρηνική πορεία σας δε θα βρω το μαγαζί μου κατεστραμμένο?Ότι δε θα μου ρθει κανένα ξύλο ή πέτρα στο κεφάλι αν κάνω το λάθος να συναντηθώ με σας τους διαδηλωτές τους πάντα εν ειρήνη πορευόμενους στο δρόμο?

Εάν δεν υπάρχουν ΜΑΤ κοντά στους διαδηλωτές γιατί να γίνουν όλα αυτά που λες; Οι αναστατώσεις προκαλούνται λόγω των ΜΑΤ, είτε ξεκινάνε αυτοί τα επεισόδεια είτε όχι.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #310 στις: 26/02/07, 02:02 »
Όχι, φίλε μου. Όταν τα ΜΑΤ έχουν παραταχτεί σε ανθρώπινη αλυσίδα μπροστά στους φοιτητές και τους έχουν πει ότι από εδώ και πέρα δε θα περάσετε και οι φοιτητές φτιάχνουν την δική τους αλυσίδα και κατευθύνονται πάνω στα ΜΑΤ και μόλις η απόστση γίνει μικροτερη από ένα μέτρο σηκώνουν το πόδι και κλωτσάνε τότε δε φταίνε τα ΜΑΤ για το υπόλοιπα.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #311 στις: 26/02/07, 08:58 »
Άσχετο, αλλά, παρεμπιπτόντως, τι είναι αυτό το πράγμα με τα βιβλιοπωλεία στα Εξάρχεια;
Δε φτουράει κανένα! Είδος υπό εξαφάνιση.
Και καλά, άντε, ας πούμε πως το βιβλιοπωλείο Γεωργιάδη ήταν φασιστικό (αν και δεν ξέρω με ποιόν τρόπο εκδηλώνεται ο φασισμός ενός βιβλιοπωλείου), αλλά το βιβλιοπωλείο Παπασωτηρίου τι ήταν; Συντηρητικό;

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #312 στις: 26/02/07, 11:10 »
Μα Ιανε, ο Παπασωτηριου εκφραζει την καπιταλιστικη καταπιεση και νοοτροπια :P
Μα τι ρωτας τωρα κι εσυ..Οταν εχεις παρει φορα και θελεις να σπασεις κατι, κοιτας αν ειναι Γεωργιαδης ή Παπασωτηριου; Ασε που πολλοι απο αυτους μπορει να μην ξερουν και αναγνωση, οποτε σου λεει "Ωπ..ρε μ$#@$@α βιβλιοπωλειο..ορμαμε;" :P

Τhe Trooper, εχω ολη τη καλη θεληση να πιστεψω πως ενας απλος διαδηλωτης καταφερε και προστατεψε την καμερα του, ομως και παλι η λογικη μου υπερβαινει τη θεληση μου. Νομιζω πως η προπαγανδα του γεγονοτος ειναι πιο εντονη απο το ιδιο το γεγονος ( και αν θελουμε να μιλαμε και σωστα..ποιο γεγονος; Δεν ειδα κανεναν να τρωει ξυλο απο ΜΑΤ. Αντιθετως ειδα 2 ατομα να ειναι ΕΚΤΟΣ διαδηλωσης και να βριζουν τους  ματατζηδες. Η απαντηση με κροτιδα ηταν λογικη. Σε αλλες χωρες θα ειχε δει τα αντερα του ο διαδηλωτης... )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #313 στις: 26/02/07, 11:21 »
Και ομως τους δινουν εντολες...οσο και αν σου φαινεται απιστευτο, ολη η αστυνομικη μηχανη, εχει και "υψηλα ισταμενα" προσωπα..Απο εκει και περα, επαναλαμβανω πως ειναι δυναμη καταστολης..και το βιντεο ξεκιναει με βρισιδια του "διαδηλωτη" προς τα ΜΑΤ. Ο νοων νοητω...( και βλεπω το indymedia παλι...Ιανε..ποσο σωστα τα ελεγες... )
Ρε συ...
Κάτι συμβαίνει, δεν μπορεί, το ξανάπαμε. Είναι η τέταρτη φορά που συμφωνούμε! Άμα βάλεις και την παραπάνω δημοσίευσή σου, η πέμπτη!
ΓΟΥΑΟΥ!!!
Θα μας παρεξηγήσουνε, ρε συ, στο τέλος!  ;D
Μαλλον δεν καταλαβαινετε η σας ποναει αρκετα, δεν την πηρανε την καμερα, δεν καταφερανε να του την παρουνε.
Και να σας πω κατι, τι θελετε για να με πιστεψετε να τραβηξω φωτογραφιες τις μελανιες του φιλου μου?
Αδιαφορω για το τι πιστευετε. Πραγματικα, εγω ανεβασα ενα βιντεο και ειπα ενα γεγονος στο οποιο υπαρχουν μαρτυρες.
Παραποιηστε οσο θελετε αυτα που λεω, προσπαθηστε να παραπλανηστε, δεν προκετια να καταφερετε τιποτα. Αυτο που εγινε ιεναι ενα γεγονος. Προπαγανδιστε ελευθερα αλλα δεν αλλαζει.
Οχι ρε φιλε δεν σταματαμε, ας περασει το νομοσχεδιο μεχρι να περασει εμεις θα προσπαθουμε να το αποσυρουμε, ακομα δεν εχει περασει, εχει καθυστερησει τοσους μηνες, οσο καταφερνουμε δεν σταματαμε, να παρεις το γκλομπ με τους ματατζηδες φιλους σου να ερθεις να μας κανεις ντα αν δεν μας γουσταρεις. 
Εγω ξερω οτι 20000 ατομα κατεβηκαν στην πορεια, απο τις μεγαλυτερες πορειες των τελευταιων χρονων. Μη μου τσαμπουνατε μειοψηφιες και αλλες τετοιες π**αριες, προπαγανδιστε οσο θελετε, οποιος εχει ματια βλεπει, εσεις να δειτε μεσα απο τις φασιστοκαμερες που σος αρεσουν αφου παραποιουν τα γεγονοτα πολυ ευκολα

Ρε συ Άρη, μη θυμώνεις έτσι.
Ούτε και σε μένα έρχεται καλά, πως του την πέσανε του φίλου σου τα ΕΚΑΜ οργανωμένα και δεν καταφέρανε να του πάρουνε την κάμερα.
Άλλο να του την έπεσε ένας μεμονωμένος ΕΚΑΜΙΤΗΣ κι άλλο να πήραν εντολή να τον τσακώσουνε και να του πάρουνε την κάμερα.
Αν είχε συμβεί το τελευταίο, ρε φίλε, δεν θα την γλίτωνε με τίποτα ο φίλος σου.
Ούτε την κάμερα, ούτε το κεφάλι του.
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #314 στις: 26/02/07, 11:23 »
Ιανε, συμφωνουμε στα αυτονοητα, οχι στα φιλοσοφημενα θεματα ;) Μα νομιζω πως ο καθενας θα απορουσε για τις καταστροφες που γινονται σε πορειες, που στο κατω κατω δεν εχουν και κανενα σκοπο. Ουτε συμβολικο πλεον!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #315 στις: 26/02/07, 13:55 »
Μα ειπα εγω οτι του την πεσανε ολα τα ΜΑΤ μαζεμενα? Ο ανθρωπος πηγε να τραβηξει μια φωτογραφια ηρθε ενας ματατζης του τραβηξε ενα μπουκετα στη μουρη και στη συνεχεια εφαγε μια κλωτσια αλλα προλαβε και ετρεξε.

ΠΑντως πραγματικα αδιαφορω αν με πιστευετε, μπορειτε να κρινετε οπως θελετε, το γεγονος αυτο ειναι και δεν νομιζω να εχει κανει ςτην εντυπωση οτι θα σκαρφιζομουν ιστοριες για να τις ανεβαζω στο φορουμ. Αν παλι θεωρειτε οτι αυτο ειανι το επιπεδο μου απορω γιατι συζητατε μαζι μου.

Πραγματικα free δηλαδη συζητησεις μπορουσαμε να κανουμε, τωρα εχεις αρχισει και το χανεις. Εαν οντως θεωρεις και εσυ που με ξερεις οτι σκαρφιζομαι ιστοριες και τις λεω χυμαμπορειτε να πειτε στους διαχειριστες οτι μπαινω και προπαγανδιζω θεωριες και να με μπαναρουν.

Και οσο για την κροτιδα σου λεω το κακομοιρο το παιδι που ηταν διπλα τι εφταιγε και την εφαγε?
« Τελευταία τροποποίηση: 26/02/07, 14:33 από Roufus-Enas euais8htos kafros Sensei »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #316 στις: 26/02/07, 14:01 »
Μα ειπα εγω οτι του την πεσανε ολα τα ΜΑΤ μαζεμενα? Ο ανθρωπος πηγε να τραβηξει μια φωτογραφια ηρθε ενας ματατζης του τραβηξε ενα μπουκετα στη μουρη του φωναξε να του δωσει την καμερα και στη συνεχεια εφαγε μερικες κλωτσιες/μπουνιες αλλα προλαβε και ετρεξε.

ΠΑντως πραγματικα αδιαφορω αν με πιστευετε, μπορειτε να κρινετε οπως θελετε, το γεγονος αυτο ειναι και δεν νομιζω να εχει κανει ςτην εντυπωση οτι θα σκαρφιζομουν ιστοριες για να τις ανεβαζω στο φορουμ. Αν παλι θεωρειτε οτι αυτο ειανι το επιπεδο μου απορω γιατι συζητατε μαζι μου.

Στάσου, ρε συ, μην αρπάζεσαι.
Άλλο αυτό, να την πέσει σε κάποιον ένας ΕΚΑΜιτης κι άλλο να του την πέσουν οργανωμένα τα ΕΚΑΜ.
Αυτή ήταν η παρεξήγηση.
Μπορεί κάποιοι από μας να μην κατάλαβαν, δεν είναι ανάγκη να λες ότι θεωρούμε πως λες παραμύθια.
Μπα σε καλό σου...Γιατί είσαι έτσι αγριεμένος;
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Aramil

  • Επισκέπτης
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #317 στις: 26/02/07, 14:28 »
Kαλημέρα σε όλους.Είμαι ο φίλος του Roufus για τον οποίο γίνεται η τόση συζήτηση (ή μάλλον όχι ακριβώς αυτός αλλά αυτός που ήταν μαζί του όταν έγινε το περιστατικό).Δεν μπήκα εδώ ούτε για να προπαγανδίσω,ούτε επειδή ξέρω μουσική,ούτε γιατί θελω να βρω το δίκιο μου.Απλά γιατί έτυχε να πέσω πάνω στο thread και πιστεύω πως οφείλω να διευκρινήσω κάποια πράγματα γιατί ως γνωστόν η αερολογία (ακόμη και του Roufus) δεν βοήθησε ποτέ σε κανένα συμπέρασμα.

Η κατάσταση είχε ως εξής.Μετά την σύγκρουση στην Βασ.Σοφίας,όλα τα φοιτητικά μπλοκ άρχισαν να αποχωρούν και να κατευθύνονται προς το Πολυτεχνείο.Πολύ απλά γιατί το μεγαλύτερο μέρος των 30.000 ατόμων δεν ήθελαν φασαρίες.Ενώ λοιπόν το σώμα της πορείας αποχωρούσε για το συντονιστικό τα ΜΑΤ περικύκλωσαν και από τις δύο πλευρές του δρόμου την πορεία (κατα την γνώμη μου χωρίς κανένα λόγο, και όποιος αξιωθεί να δει το βίντεο θα δει ότι αυτή ήταν και η άποψη των περαστικών,ανθρώπων τελείως έξω από το φοιτητικό κίνημα).Εγώ μαζί με αυτόν τον περιβόητο φίλο μου τραβούσαμε photo και πέρναμε video (όποιος έχει τυχόν αμφιβολίες για την ποιότητα και την σκοπιμότητα τους τις δημοσιεύω στο indymedia κάτω από το ίδιο nickname.)

Ο φίλος μου λοιπόν αυτός δεν είχε ξαναέρθει σε πορεία.Κάποια στιγμή,ενώ είμασταν στα πλάγια του πρώτου μππλοκ και τα ΜΑΤ ακολουθούσαν,του λέω να τραβήξει μια photo.Αυτός χωρίς να ξέρει,απομακρύνεται από το μπλοκ,και αντί να κάτσει μεταξύ της πορείας και των αστυνομικών,πηγαίνει στην γωνία ενός κάθετου στενού από την οποία σε λίγο θα έρχονταν τα ΜΑΤ.

Καθώς σηκώνει λοιπόν τον φακό για να τραβήξει,ξεπροβάλει από την γωνία ο πρώτος ματατζής.Τον βλέπει του λέει "Τι κάνεις εκει ρε?" και του τραβάει ένα χαστούκι.Πριν προλάβει να καταλάβει ο φίλος μου τι είχε γίνει του δίνει και μια κλωτσιά και καθώς αρχίσαμε και οι 2 να τρέχουμε του τραβάει και μια δεύτερη.Εγώ ήμουν 5 μέτρα πιο πέρα.Τελικά χωθήκαμε μέσα στο μπλόκ και τέλος καλό όλα καλά.

Λίγα πράγματα για την αερολογία που είδα και από τις δύο μερειες.

1)Κανείς δεν είπε ότι ήταν διμοιρία των ΜΑΤ,μόνο ένας ήταν.
2)Ο ματατζής δεν ζήτησε φωτογραφική
3)Αυτό έγινε καθώς η διμοιρία ακολουθούσε την πορεία οπότε κανένας ματατζής δεν μπορούσε να φύγει μόνος του να κυνηγήσει τον φίλο μου
4)Δεν υπήρχε περίπτωση να χοντρύνει η κατάσταση διότι με 30.000 άτομα να παρακολουθούν, καθώς θα είχαν προκλυθεί διάφορα επισόδεια.

Δεν θα αναλύσω ούτε τα πολιτικά μου πιστεύω εδω ούτε θα κατηγορήσω την άποψη κανενός εδώ μέσα για τα όσα συμβαίνουν τον τελευταίο καιρο.Εμείς το μόνο που κάναμε ήταν να παρέχουμε πραγματικη πληροφόρηση σχετικά με τα όσα συμβαίνουν στην πορεία έτσι ώστε να καταπολεμήσουμε την παραπληροφόρηση των ΜΜΕ,που σίγουρα πολλοί απο εδώ μέσα εμπιστεύονται (ίσως απλά επειδή δεν έχουν άλλη επιλογή,ή απλά δεν την έχουν ψάξει).Και επειδή η παραπληροφόρηση με ενοχλεί (είτε από την μία είτε απο την άλλη πλευρά) ήθελα να ξεκαθαρίσω τα πράγματα,όχι να προκαλέσω εντάσεις.

Όποιες τυχόν διευκρινήσεις θέλετε ευχαρίστως να απαντήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/02/07, 14:52 από Aramil »

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #318 στις: 26/02/07, 18:37 »

Παρεπιπτωντος το παιδι με την καμερα (κολλητος μου) στη συνεχεια εφαγε ξυλο απο εναν ματατζη (μπουνιες και κλωτσιες) για να του παρει την καμερα. Φυσικα δεν την εσπασε γιατι ηδη η μιση πορεια φωναζε για αυτον, αν την εσπαγε θα γονοτανε χαμος....

Aλλο λεει εδω....

2)Ο ματατζής δεν ζήτησε φωτογραφική


κ αλλα εδω...υπαρχει διαφορα..
Σωστα Roufus...?
« Τελευταία τροποποίηση: 26/02/07, 18:53 από Slumming Angel »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #319 στις: 26/02/07, 18:45 »
Παιδια...οταν πρεπει να πειτε μια ιστορια, αν ειναι δυνατον να δημιουργειτε ακριβως την ιδια, γιατι πολλες φορες γινονται μπερδεματα και ο καθενας γραφει την υποθεση οπως θελει.
Αρη, συγνωμη,αλλα ειχα δικιο να αμφιβαλλω. Μιλαμε για μια τελειως διαφορετικη ιστορια, με διαφορετικο προσωπο και διαφορετικη καταληξη. Ισως αν ησουν πιο συγκεκριμενος και περιεγραφες το γεγονος οπως εγινε και οχι οπως θα ηθελες να ειχε γινει να μην μπλεκαμε τοσο πολυ.
Aramil, ειναι αντιφαση οταν μιλαμε για πραγματικη πληροφορηση και indymedia, αλλα ουτε και αυτο θα το αναλυσουμε εδω. Γενικα, δεν υπαρχουν ομως ουτε μελανιες, ουτε καποια ζημια σε καμερα, παρα μονο ενα χαστουκι και μια κλωτσια. Ουτε μπουνιες, ουτε μελανιες, οπως λεει ο Αρης.
Επισης, μιλαμε για ενα αλλο προσωπο που εφαγε το ξυλο και οχι εσυ που τραβαγες καμερα..
Απο εκει και περα Αρη, μην ανακατευεις συνεχως τους admin και τους mod σε οποια σου κουβεντα, γιατι αυτη η μανια σου με την "εξουσια" ( που καθε αλλο υπαρχει εδω μεσα νομιζω ) σου δημιουργει ψευδαισθησεις για κυνηγια μαγισσων! Οπως βλεπεις ο aramil οχι μονο δεν στηριζει την ιστορια σου, αλλα λεει μια τελεις διαφορετικη. Χαιρομαι τουλαχιστον που ξεκαθαριζει η κατασταση. Σε λιγο θα μας εκανες αναφορα και για πτωματα!!! :P
Οσο για το αν η κροτιδα ειναι χουντικη ενεργεια, θα απαντησω οπως ειχα απαντησει και στη Σοφια. Αν το θεωρεις χουντα, πηγαινε σε οποιοαδηποτε αλλη χωρα. Αν τολμησει εστω και ενας διαδηλωτης να αποκοπει απο την πορεια ( οπως φαινεται απο το video και ας με διαψευσει ο Aramil ) και βρισει αστυνομικο με τετοιο τροπο, θα δει τα αντερα του χυμενα στο δρομο..Απλα πραγματα! Κρινε και αξιολογησε!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #320 στις: 26/02/07, 19:22 »
@Freemind
εμενα δεν μου φαίνεται και τόοοσο διαφορετική η ιστορια του άρη απο αυτή του φίλου του, εκτός αν κολλάς σε λέξεις για να αποφύγεις το γεγονός... ::)
Να σου κάνω τις εξείς ερωτήσεις, και σε παρακαλώ πολύ να απαντήσεις σε όλες...
- Γιατί τα γεγονότα που αναφέρεις εσύ σε άλλα ποστς τα οποία πολλές φορές είναι από ιστοσελίδες, να είναι πιο αξιοπιστα απο ένα γεγονός που ο άλλος ήταν αυτόπτης μάρτυρας?? Και τελος πάντων, τι θέλετε για να πιστέψετε ένα γεγονός που δεν σας συμφέρει? Να σας το φέρουμε σε απευθείας σύνδεση?
Δεν καταδικάζεις το γεγονός να πετάξει ένας αστυνομικός κροτίδα και να δείρει καποιον ο οποιός τον βρίζει σωστά? Πάνω σε αυτό λοιπόν,
-Υπαρχει κάποιος νόμος που οριζει ότι "όποιος βρίσει έναν αστυνομικό, έχει κάθε δικαίωμα να τον πλακώσει στο ξύλο" ? Η ότι "Όποιεσδήποτε εντολές λαμβάνει κάποιος αστυνομικός απτους ανώτερους πρέπει να τις εκτελέσει?"
-Επιπλέον, το γεγονός ότι η κροτίδα "πήρε" και άτομο ασχετο, και το ότι ο αστυνομικος χτύπησε καποιον ο οποίος τραβούσε φωτογραφίες το καταδικάζεις? Αν όχι, τότε γιατί καταδικάζεις τον αναρχικό που πετάει μολότοφ? Και μην βιαστεις να απαντησεις ,αναφερθηκα σε αυτους που δεν τον εβρισαν

Μάλλον εχεις χάσει την μπάλα και πας να καλύψεις τα ακάλυπτα.... ::)

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #321 στις: 26/02/07, 20:01 »
Πάρτε και αυτό το κειμένακι...Είμαι σίγουρη ότι θα πέσει αμφισβήτηση...Αλλά δεν πειράζει, εγώ το βρήκα και το παρέθεσα γιατί τα πιστεύω όσα γράφει
http://www.theschooligans.gr/articlesnew.php?aid=89


Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #322 στις: 26/02/07, 20:02 »
Fairy επειδή κάτι μάλλον δεν κατάλαβα σωστά....υποστηρίζεις πως "σωστά ο νεαρός έβρισε τον αστυνομικό"?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #323 στις: 26/02/07, 20:03 »
Fairy επειδή κάτι μάλλον δεν κατάλαβα σωστά....υποστηρίζεις πως "σωστά ο νεαρός έβρισε τον αστυνομικό"?

υποστηρίζω πως "κακώς ο αστυνομικός πέταξε την κροτίδα και χτύπησε το παιδί που τραβούσε φώτογραφίες"

Aramil

  • Επισκέπτης
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #324 στις: 26/02/07, 20:05 »
Aramil, ειναι αντιφαση οταν μιλαμε για πραγματικη πληροφορηση και indymedia, αλλα ουτε και αυτο θα το αναλυσουμε εδω.

Όχι  όχι ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.Ίσα ίσα.Απλά πρέπει να υπάρχουν δύο άκρα για να βρεθεί η τομή.Ούτε τα ΜΜΕ οφείλει κανείς να πιστεύει ούτε το indymedia.Να βλέπει και τα 2 και να είναι ο ίδιος ο τελικός κριτής.

Επισης, μιλαμε για ενα αλλο προσωπο που εφαγε το ξυλο και οχι εσυ που τραβαγες καμερα..

Συγκεκριμένα το παιδί είχε φωτογραφική εγώ κάμερα.

Οσο για το αν η κροτιδα ειναι χουντικη ενεργεια, θα απαντησω οπως ειχα απαντησει και στη Σοφια. Αν το θεωρεις χουντα, πηγαινε σε οποιοαδηποτε αλλη χωρα. Αν τολμησει εστω και ενας διαδηλωτης να αποκοπει απο την πορεια ( οπως φαινεται απο το video και ας με διαψευσει ο Aramil ) και βρισει αστυνομικο με τετοιο τροπο, θα δει τα αντερα του χυμενα στο δρομο..Απλα πραγματα! Κρινε και αξιολογησε!

Να διευκρινήσω πως ο άνθρωπος αυτός δεν ήταν διαδηλωτής,ήταν περαστικός που πήγαινε κάπου αλλου (γι αυτό άλλωστε πάει προς το αντίθετο ρεύμα) και κρατούσε από το χέρι το παιδί του.Δεν είμαι σίγουρος (και δεν μπορώ να τεκμηριώσω) αν την ώρα που διέσχιζε τον δρόμο ο συγκεκριμένος άνθρωπος πετάχτηκε κάτι από την μεριά τον ματατζήδων (ή ειπώθηκε) και αυτός σταμάτησε και άρχισε να βρίζει.Σίγουρα επιπόλαια η ενέργεια του (αφού είχε και το παιδί μαζί του) όμως άλλο τόσο επιπόλαια και ασυνείδητη η πράξη του ματατζή