Αποστολέας Θέμα: Βασίλης Παπακωνσταντίνου ο βασιλιάς πέθανε??  (Αναγνώστηκε 31573 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Ο μεγάλος Βασίλης φθίνει :( :'(. Αυτή είναι η γνώμη των φαν του. Απεγνωσμένες προσπάθειες να επιπλεύσει σε μια μεταβαλλόμενη μουσική σκηνή, ή απλώς αλλαγή στίλ??? Είναι φανερό πως από τις τελευταίες του δουλειές, λείπει η δυναμικότητα των πρώτων του δίσκων. Ποιά είναι η δική σας γνώμη?
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

anastasioujim

  • Επισκέπτης
to perasma tou xronou epitasei kai alages.. orismenes fores aytes oi allages omos xalane tin eikona tou kalitexni. sti sigekrimeni periptosi tou papakostantinou den exei na apodeiksei tipota oson afora tin aksia tou kati pou to exei apodeiksei sto parelthon. ego den pisteyo pos exei parakmasei san kalitexnis o papakostantinou giati an thimithoume mia oxi poli makrini douleia pou eixe kanei, to "xamenes agapes" eixe megali apixisi sto koino kai sinepos megali epitixia.

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν και δεν εχω το καινουργιο cd του Βασιλη..δεν θελω να πιστεψω κατι τετοιο για αυτον τον μεγαλο "ΕΡΜΗΝΕΥΤΗ"!!!!
Δεν πιστευω οτι μεγαλα ονοματα οπως ο Βασιλης, τα οποια εχουν δειξει την αξια τους να πεφτουν τοσο ευκολα....θα ακουσω ομως την δουλεια του και θα ξανα απαντησω!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 24/08/02, 14:07 από Σωτήρης »

Αποσυνδεδεμένος kostasd

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω 100% με τον jimmy......Η αλλαγή δεν είναι παρακμή κ ο Βασίλης δεν έχει τίποτα να αποδείξει.Είναι διακίωμα του να κάνει τις επιλογές του κ....σε όποιον αρέσουν!
How I wish you where here......

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Δεν είπα κάτι αντίθετο ρε παιδια, ο άνθρωπος δικαιούται να κάνει ότι αλλαγή θέλει, και ούτε έχει κάτι να αποδείξει. Αυτό που είπα ότι παρατηρείται είναι ότι οι τελευταίες του δουλειές (πλην της συνεργασίας με το Μικρούτσικο) είναι "φτωχές" σε περιεχώμενο, και έχουν εκείνη την αύρα του βιασμένου, καταναγκαστικού, σε αντίθεση φυσικά με τις λάιβ του εμφανίσεις, που παρ' όλο που έχουν κάποια δόση "promotion", είναι πάντα εξαιρετικές σε ποιότητα και δυναμική.
Ελπίζω μονάχα να μην γίνει θύμα της βιομηχανίας, όχι τουλάχιστον αυτός, που έχει γράψει ιστορία....... :'(
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος kostasbako

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • make sex, no war...!
    • Προφίλ
Εγώ συμφωνώ ότι οι τελευταίες δουλειές του δεν είναι τόσο αξιόλογες όσο οι πρώτες. Είναι πολύ καλές αλλά όχι αψογες. Αυτό όμως συμβαίνει με κάθε καλλιτέχνη μετά απο 30 ολόκληρα χρόνια παρουσίας στα πάλκο και τη δισκογραφία. Εγώ πιστεύω ότι θέλει να αποδειξει ότι είναι ο βασιλιάς ακόμα παρά τα 53 του χρόνια. Για μένα θα είναι πάντα βασιλιάς!! Ο άνθρωπος που αν γεννιόταν κάπου αλλού θα είχε ξεπεράσει ίσως και τον Jagger... Θέλω να πιστεύω ότι αυτά τα χρόνια της υποτιθέμενης παρακμής απλά ψάχνεται μουσικά θέλοντας να ανακαλύψει κάτι νεό!  

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
kati neo?pws?exontas ton kollimeno krokidi gia simvoulo kai dialegontas sinergasies pou tha ton pane pisw me mathimatiki akriveia? egw pistevw oti to provlima tou einai akrivws sto oti den psaxnetai...
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος kostasbako

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • make sex, no war...!
    • Προφίλ
Μου φαίνεται πως έχει δίκιο... Ειδικά ο τελευταιος του δισκος με τον Μάνο Ξυδούς είναι .... πολυ κακός (για να μην πω απαίσιος). Εγώ αν μπορούσα θα του πρότινα να κάνει πάλι κάποια συνεργασία με κάποιον αξιόλογο έντεχνο συνθέτη. Μην ξεχνάμε ότι ο κόσμος τον αγάπησε με τα τραγούδια του Λοίζου, Άσιμου και Θεοδωράκη. Είχα διαβάσει κάπου ότι θα ήθελε πολύ να είοχε συνεργαστει με τον Χατζιδάκη. Γιατί να μην βγάλει ένα δισκό με τα τραγούδια του; Σίγουρα θα κάνει τεράστια επιτυχια (ποιοτικά και οικονομικά).

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Nomizw pws asxoloumaste yper tou deontws me deinosayrous, kai pws, meta apo 30 xronia karieras, tha tous "ksezoumisoume" ki allo, anti na epidiwkoume na anakalyptoume ta nea pragmata pou mas perivalloun. Genika sthn Ellada exoume thn tash na kollame sta kekthmena kai gnwsta, anti na proteinoume kainouries aisthitikes. Kaloi ki agioi oloi oi megaloi mas synthetes, apo Xatzidaki kai Theodorakh, ews Ksarxako kai Markopoulo, alla oso tous pipilame san allothi dhmiourgikou megaleiou, xanoume thn ousia ths epoxhs mas.

O Papakwnstantinou o,ti edwse edwse, kai kata thn tapeinh mou gnwmh tha mporouse na prosferei polla perissotera an epairne gennaies kallitexnikes apofaseis otan eprepe, anti na paramenei ekousia desmios mias "pareas", anamaswntas ta idia synthimatologika epika kommatakia epifaneiakhs epanastatikothtas (kai tou xeiroterou eidous malista, ayths pou analogei se ghpedikes ekdhlwseis mono) gia areskontes sthn ektonwsh efhvous. Anti omws na perimenw to come-back tou Papakwnstantinou, otan ki an pote erthei, protimw xilies fores na psaxnw ta mikra diamantakia pou kryvontai (h ta kryvoun) epimelws katw apo tous swrous ths aisthitikhs xydaiothtas pou mas perivallei.

An malista to koino tou den ton theopoiouse me anohta (kat'eme) slogan tou typou "Vasilh zoume gia na s'akoume", tote endexomenws ki o idios na mhn epefte sthn pagida ths ikanopoihshs tou kosmou (opou panta ws kinhsh synista symvivasmo) eis varos ths ousiastikhs kallitexnikhs ekfrashs. Dioti opws kai na to kanoume "Vasilh zoume s'akoume, de s'akoume"...ki oxi mono esena, alla olous tous kallitexnes.

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
όπως τα λες είναι bluewind..... δεν αξίζει να ξεζουμίζουμε κάθε μεγάλο συνθέτη. Ότι ειπώθηκε για τον Κροκίδη είναι σωστό, και φαίνεται στη μουσική του. Υποπίπτει σε κοινοτοπίες, αναπαράγοντας γνωστούς ήχους και μελοποιόντας συνθηματοειδή στιχάκια. Ο καιρός που ο Βασίλης τραγούδαγε Καββαδία έχει περάσει, πολύ φοβάμαι ανεπιστρεπτί, καλά κάνουμε να το συνηθήσουμε. :(
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κανω "ανασκαφη" ενα θεμα απο τα παλια...διοτι πριν 2μερες καταφερα να ακουσω ολη την δουλεια του Βασιλη (Βασ. οχι την δικια σου... ;D του Παπακωσταντινου θελω να πω) "Προσεχω Δυστιχως"
Εμενα προσωπικα παιδια μου αρεσε παρα πολυ...ο κλασσικος και ανεπαναλυπτος στο ειδος του Βασιλης Παπακωσταντινου!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Σωκράτης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Το στραβάδι
    • Προφίλ
 Συμφωνώ με το sourwtiri,όσο καλός ερμηνεύτης κι αν είναι ο Παπακωνσταντίνου νομίζω πώς έχει πάψει να ψάχνεται. :-\ Βαρέθηκα να τον ακούω να ξανατραγουδά όλα του τα τραγουδια σε ροκ,εκείνον τον Καββαδία δε του έχει αλλάξει τα φώτα.Νομίζω πως είναι εγκλωβισμένος και στο κοινό του-target group να το πω;(Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το "εφηβικό ροκ" αλλα το πολυ το "κυριε,ελέησον το βαριέται κι ο παπάς",ας δοκιμάσει επιτέλους νέους τρόπους έκφρασης)
Η τελευταία δουλειά του που μου άρεσε ήταν με τον Μικρούτσικο γιατί ήταν διαφορετική απο τις υπόλοιπες.
( ??? τωρα που το σκέφτομαι,θεωρώ το "Σταυρο του Νότου" ως την καλύτερη δουλειά του Βασίλη-κι εδώ Μικρούτσικος!..Τυχαίο;)
"Οταν ποθείς κάτι πολύ δε σε νοιαζει αν είναι αληθινό" Γ.Χειμωνάς

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Em telika auto ekane vre Swkrath, allakse styl. Ase ta live pou ekei opws les tous allazei ta fwta. Omws ti na ginei? Prepei na euxaristhsei tous "paradosiakous" fun (an legontai etsi). Oxi pws exw idiaiterh gnwmh gia ton sygekrimeno kallitexnh, alla thelw na pw pws ontws to sklhro rock tou kai oi synergasies typou Kavvadia kai Loizou perasan. Mono pou twra h dynamh pou vgazei sta tragoudia einai allou eidous.
Kalo tha htan loipon na apofeugontai varygdoupes ekfraseis oti o Bassilis einai moufa, pethane, tuflwthike, trellathike, gerase klp klp. Tapeinh mou apopsh

Αποσυνδεδεμένος zaf1981

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • BE ROCK OR BE DEAD
    • Προφίλ
Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε επιφανειακά και να σχολιάζουμε αρνητικά έναν καλλιτέχνη όπως ο Β.Παπακω/νου.
Ο άνθρωπος έχει συμμετοχή στο ελληνικό τραγούδι εδώ και 25 χρόνια περίπου (δηλαδή πριν καν γεννηθούμε αρκετοί από μας).Είναι δικαίωμα του κάθε καλλιτέχνη να αλλάζει στυλ (βλέπε Γ.Νταλάρα...).Το άσχημο είναι αλλού.Σε μια συνέντευξη του που διάβασα πριν κάμποσο καιρό στο Δίφωνο ή στο Echo n Artis δήλωνε ότι απλά άλλαξε γιατί στον κόσμο δεν άρεσε αυτή η "απόκοσμη αγριοφωνάρα"...
Αν και προσωπικός φαν του Βασίλη αυτή τη στιγμή ο μόνος του δίσκος από τον ομόνυμο ως σήμερα που μου λείπει είναι το "Προσέχω δυστυχώς".Έχω να πάω σε live του εδώ και 2 χρόνια.Είναι επιλογή του καθενός η στάση που θα κρατήσει.Για δεύτερη φορά όμως λέω ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε έναν τέτοιο καλλιτέχνη

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε επιφανειακά και να σχολιάζουμε αρνητικά έναν καλλιτέχνη όπως ο Β.Παπακω/νου....

...Για δεύτερη φορά όμως λέω ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε έναν τέτοιο καλλιτέχνη


Otan antilhfthoume pws oudeis vrisketai yperanw kritikhs (kai malista kaloproaireths kai epoikodomhtikhs), isws na katorthwsoume na prosferoume ousiastikotera pragmata ston ekastote kallitexnh. Oi theopoihseis, oi monimws thetikes anafores, h adynamia anixneyshs estw ki enos arnhtikou stoixeiou, h ethelotyflia (h mallon ethelokwfeysh sthn prokeimenh periptwsh) ki h synexhs dikaiologhsh twn pantwn den odhgei pouthena, para mono epitrepei se enan kallitexnh na menei stasimos ki apovaltwmenos sta kekthmena tou. Sthn texnh kalws h kakws yparxoun panta koryfes pou mporeis na pathseis, aneksarthta apo poses exeis katakthsei sto metaksy.

Th nootropia omws "den mporoume na krinoume enan tetoio kallitexnh" den th symmerizomai oute gi'asteio...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ

Otan antilhfthoume pws oudeis vrisketai yperanw kritikhs (kai malista kaloproaireths kai epoikodomhtikhs), isws na katorthwsoume na prosferoume ousiastikotera pragmata ston ekastote kallitexnh.  Oi theopoihseis, oi monimws thetikes anafores, h adynamia anixneyshs estw ki enos arnhtikou stoixeiou, h ethelotyflia (h mallon ethelokwfeysh sthn prokeimenh periptwsh) ki h synexhs dikaiologhsh twn pantwn den odhgei pouthena...


Αφού συμφωνήσω με το φίλο bluewind, θα πρέπει να πω ότι τα λόγια αυτά ταιριάζουν σαν γάντι σε ορισμένους φανατικούς θαυμαστές καλλιτεχνών, και όχι μόνο του Βασίλη.....
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ΒασίληςΔ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Ωραία που 'ναι την αυγή, όταν γλυκοχαράζει...
    • Προφίλ
Ο Παπακωνσταντίνου έχει μία εξαιρετική φωνή. Όσο στις δουλειές του την καλλιτεχνική ευθύνη και καθοδήγηση την έχει ένας συνθέτης, οι δουλειές του είναι πολύ όμορφες. Όταν όμως τις δουλειές του τις αναλαμβάνει ο ίδιος (γεγονός που συμβαίνει συνήθως τα τελευταία χρόνια), το αποτέλεσμα είναι μέτριο εως κακό.
Έχει κάνει τον τρόπο που τραγουδάει μανιέρα. Με τις εκφραστικές υπερβολές, τους μόνους που μπορεί να πείσει είναι το προσφάτως "επαναστατημένο" εφηβικό κοινό.
"Στη φωτιά, ρίχνω όλα τα ταμένα
όνειρα, πάρτε με μαζί κι εμένα
να χαθώ σε τραγούδια περασμένα
κάπου εκεί, όσα έχω χρεωμένα ζω..."

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr

Για δεύτερη φορά όμως λέω ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε έναν τέτοιο καλλιτέχνη

afto me enoxlei......


Oi theopoihseis, oi monimws thetikes anafores, h adynamia anixneyshs estw ki enos arnhtikou stoixeiou, h ethelotyflia (h mallon ethelokwfeysh sthn prokeimenh periptwsh) ki h synexhs dikaiologhsh twn pantwn den odhgei pouthena,

afto omws katholou kai den to katalavainw....giati na mi theopoiw ton agapimeno mou kallitexni?ef oson o kathenas mporei na ton katarietai oli mera...stin pragmatiki zwi kaneis den einai katholika apodektos san theos....i arnitiki kritiki iparxei panta...eks allou pistevw pws olo afto einai "paketo"!an den iparxoun kai opadoi pou de tha vroun oute ena arnitiko pali se stasimotita odigoumaste....
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
O xeiroteros exthros ths kritikhs (ths kalws ennooumenhs fysika) einai to akraio synaisthimatiko pathos, eite ayto klinei pros thn arnhtikh, eite pros th thetikh fora. Exw thn aisthish omws pws enas kallitexnhs, opoios ki an einai aytos, exei na kerdisei perissotera apo mia amigws arnhtikh, vrithousa apo empatheia, kritikh, para apo mia apolyth agiopoihsh twn ikanothtwn tou kai megistopoihsh ths prosforas tou. H prwth, pithanotata na ton odhghsei se enan vathytero provlhmatismo (apaiteitai kai kapoia amvlynsh ths arnhtikothtas vevaiws) pou mporei na apovei pros ofelos tou...h deyterh aplws tou anaisthitopoiei tis anhsyxies kai tou akyrwnei to dhmiourgiko agxos ths anelikshs. Proswpika an etygxana tetoias antimetwpishs ws kallitexnhs tha paremena esaei sta kekthmena, xwris na epidiwkw kamia ypervash...

Katanow thn anagkh na dhmiourghsei kapoios Theous kai anypervlhta indalmata, alla den th symmerizomai. Mporw na milhsw entelws egkwmiastika kai dithyramvika gia arketous kallitexnes, alla epeita apo wrimh skepsh exw apempolhsei pro pollou apo thn kritikh mou (anaforika me thn texnh) lekseis typou "teleios", "Theos" klp...noiwthw pws apexoun parasaggas apo to ousiastiko nohma mias kritikhs, ki oudeis tha me parei sta sovara. Epeita h aisthish pou apopneei ena 12xrono se mia synaylia tou Rouva (se galliko proasteio pleon) kai enas 17arhs "pou zei" gia n'akouei to Vasilh sxizontas ta imatia tou, de diaferei kai toso...mou einai antipatheis kai oi dyo...isws malista na katanow perissotero to prwto.

Proswpikh kai pali h apopsh vevaia...den apaitw apo kanenan na thn ensternistei...ayto eleipe allwste. O kathenas ennoeitai pws mporei na theopoiei opws kai opoion thelei...apla h kritikh se mia tetoia periptwsh xanei ek twn proterwn th dynamikh kai to logo yparkshs ths.


Αποσυνδεδεμένος Σωκράτης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Το στραβάδι
    • Προφίλ
Φίλε zaf1981,τα χρόνια ενασχόλησης κάποιου στο χώρο του,δεν σημαίνουν απαραίτητα και την καταξίωση του.Κι ο Τζώρτζογλου δηλώνει 15 χρόνια "ηθοποιός"..αλλά είναι;(Α,να μην ξεχάσω,κι η Ντενίσση είναι "ηθοποιός" άλλα 8 χρόνια..!).Φυσικά δεν τους συγκρίνω με τον Παπακωνσταντίνου,μόνο το θέμα της "πολυετούς" πείρας θίγω..Όσο για το αν πρεπει να ασκούμε κριτική ή όχι,έχω να πω το έξης:η Αμφισβήτηση και το "Γιατί" είναι τα όπλα του φιλόσοφου ("σοφία" σημαίνει "γνώση" στα αρχαία ελληνικά,δηλαδή φιλόσοφος θα πεί:ο φίλος της γνώσης)..Με το να θέτεις οποιονδήποτε υπεράνω κρίσης,αυτόματα τον βαφτίζεις "Δογματική Αυθεντία" κι η γνώση-για εσένα τουλαχιστον-δεν θα φυτρώσει πουθενά γύρω του.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/02, 01:43 από Σωκράτης »
"Οταν ποθείς κάτι πολύ δε σε νοιαζει αν είναι αληθινό" Γ.Χειμωνάς

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Pantws to g**wto einai oti oi kairoi tou fovamai, tou xoreyw,twn xairetismatwn,tis dieresis exoun perasei anepistrepti...distixws...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος zaf1981

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • BE ROCK OR BE DEAD
    • Προφίλ
Ρε παιδιά δεν είπα να μην τον κρίνουμε αλλά να μην τον κρίνουμε επιφανειακά.Αποψή μου είναι ότι όχι μόνο για το Βασίλη αλλά για τον οποιοδήποτε (π.χ. Καζαντζίδης για τον οποίο ξέρω ελάχιστα εώς καθόλου) δεν είναι σωστό να λέμε κάτι επειδή μας ήρθε εκείνη τη στιγμή στο μυαλό.Όσο για το Ρουβά που αναφέρθηκε αν και τον αντιπαθώ σαν καλλιτέχνη δεν μπορώ να κάνω κριτική γιατί δεν γνωρίζω τίποτα γι'αυτόν...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Fovamai pws analwnesai se symperasmata pou den dikaiologountai apo pouthena. Thewrw pws h pleionothta aytwn pou grafoun (an oxi oloi) exoun apodeiksei emprakta pws mporoun na sthrizoun mia thesh tous kai na emvathinoun stous provlhmatismous tous...pou vrisketai loipon h epifaneiakothta???

Proswpika vriskw periergo to na antipatheis kapoion (san kallitexnh...to tonizw ayto) otan agnoeis ta panta peri ayton (opws omologeis).
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/02, 18:08 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος zaf1981

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • BE ROCK OR BE DEAD
    • Προφίλ
Η επιφανειακότητα που λέω βρίσκεται στο γεγονός ότι κάποιοι εκφράζονται στο δίσκο "Σταυρός του Νότου" και μιλάνε για δίσκο του Παπακων/νου ενώ ο ίδιος έχει τραγουδήσει μόνο 2 τραγούδια σ'αυτόν το δίσκο.
Μπορεί και να συμβαίνει αυτό που ειπώθηκε και επειδή έχω μεγαλώσει με τα τραγούδια του Βασίλη και στα 18 μου τον είχα "Θεό" να μην μπορώ να δεχτώ εύκολα κάτι αρνητικό πάνω του.

Αποσυνδεδεμένος Τζουράς

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Κύπρος είναι Ελλάδα
    • Προφίλ
    • Ρεπερτόριο Ελληνικού Τραγουδιο
Ταπεινή μου άποψη:

Η τελευταία αξιόλιγη δουλειά του Βασίλη είναι το "Θάλασσα στη Σκάλα" με τον Μικρούτσικο.

Θυμίζει κάτι απ΄ τα παλιά

Γεια χαρά!

Έλα Βασίλη!!!

(Υ.Γ. Στις φωνές η Μαρία, η Εύα κι η Νατάσα... κι όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν...)
Γιάννος Γεωργιάδης

Δείτε το Ρεπερτόριο Ελληνικού Τραγουδιού
http://www.repertorio.addr.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/09, 00:49
από Αnthia
3 Απαντήσεις
3701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 21:42
από GermanRock
0 Απαντήσεις
1689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/10, 17:39
από GermanRock
0 Απαντήσεις
2019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/11, 18:43
από Transformer
1 Απαντήσεις
3644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/12, 15:04
από Θοδωρής
1 Απαντήσεις
4754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/13, 22:03
από gas-13
0 Απαντήσεις
1936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/18, 18:14
από tolisguitar12
3 Απαντήσεις
7169 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/19, 11:12
από AsimosKrok
1 Απαντήσεις
7001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/19, 11:58
από bironi
0 Απαντήσεις
5386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/19, 21:38
από AsimosKrok