Σελίδες:
  • #76 από Nero στις 06 Oct 2008
  • Λοιπόν... Εγώ έχω αυτό το πρόγραμμα βασισμένο στο dc : http://www.revconnect.com
    και από τότε που το βρήκα σταμάτησα να χρησιμοποιώ τις κλασσικές εκδόσεις ;D . Σε αυτό λοιπόν η ip σου συμπλήρωνεται αυτόματα,οπότε όταν το ανοίγεις απλά ξεκινά να κατεβάζει ;) Α και ένα άλλο καλό του είναι οτι μπορέις να κατεβάσεις το ίδιο αρχέιο ταυτόχρονα από πολλούς χρήστες(εχώ πιάσει μέγιστες στο revconnect ενω στο dc ειχα 5kbps :P)

    Κάποια από τα hubs που σου έγραψα τα χρησιμοποιώ και εγώ,οπότε τα 2-3 πρώτα θα λειτουργούν!

    Όσο για την hublist : http://hublist.se/hublist.xml.bz2
    Την είχε μέσα το πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά. Και αφού μου λειτουργέι πάντα δεν έχω ψάξει άλλη. (Σε σχέση με το κανονικό dc που δεν μου άνοιγε καμία :P)
  • #77 από FSL στις 06 Oct 2008
  • Δηλαδή για να καταλάβω σ εσάς δουλεύει το dc κανονικά?
    Είχα την εντύπωση ότι έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό.
  • #78 από Nero στις 06 Oct 2008
  • Κοίτα,οι κανονικές εκδόσεις του dc σε μένα 1 φορά δούλευαν και 10 όχι(και την μια που έμπαινε κανονικά κατέβαζα με ταχύτητες pstn...) οπότε τις παράτησα.
    Αυτή που έγραψα παραπάνω δουλεύει κανονικά(και με πολύ καλές ταχύτητες). Μια ρύθμιση θες για τo port forward και είσαι οκ.
    Δεν νομίζω οτι είχε σταματήσει. Πολλά ελληνικά hub κλέιναν κατα καιρούς,αλλά ανοίγαν άλλα.
  • #79 από FSL στις 09 Oct 2008
  • Κοίτα,οι κανονικές εκδόσεις του dc σε μένα 1 φορά δούλευαν και 10 όχι(και την μια που έμπαινε κανονικά κατέβαζα με ταχύτητες pstn...) οπότε τις παράτησα.
    Αυτή που έγραψα παραπάνω δουλεύει κανονικά(και με πολύ καλές ταχύτητες). Μια ρύθμιση θες για τo port forward και είσαι οκ.
    Δεν νομίζω οτι είχε σταματήσει. Πολλά ελληνικά hub κλέιναν κατα καιρούς,αλλά ανοίγαν άλλα.

    To κατέβασα χτες και θυμήθηκα την παλιά καλή εικόνα με τη λίστα των hubs ανά τον κόσμο.
    Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω τώρα μπορείς να μου πεις?
  • #80 από stefani στις 28 Jan 2009



  • Μπορείς να είσαι active,απλά θα πρέπει κάθε φορά που ανοίγεις το πρόγραμμα(ή γενικά αλλάζει η ip σου) να γράφεις την τρέχουσα ip σου ;)

    Όσο για τα hub, με ένα γρήγορο search με την λέξη greek στην hublist, μου έβγαλε αυτά:
    GreekDreamland.GDL.GR:4000
    deepblue.gdl.gr:7575
    s1.blue1ocean.org.uk:1411
    ellhnadiko.no-ip.org
    195.134.114.34
    challengers.no-ip.info:411

    Ελπίζω να σου φτάνουν :P


    Η address του ELLHNADIKOY έχει αλλάξει και ειναι: ellhnadiko.dchub.biz:5555

    Αρα όσοι έχετε την παλιά στο dc++ απλά πηγαίνετε στα favorites και δεξί κλικ πάνω στο ELLHNADIKO / properties και κανετε copy,paste τη νέα!

    Πιστεύουμε οτι το HUB αποτελεί σημείο αναφοράς για αυτούς που απαιτούν εξαιρετικό Share


Σελίδες: