Αποστολέας Θέμα: ξερετε συγκροτηματα που δεν ειναι γνωστα αλλα αξιζουν?  (Αναγνώστηκε 19020 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ashcroft

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω πιστευω πως τα παρακατω bands αξιζουν να τα ξερουμε και στην ελλαδα:

Barenaked ladies
brandtson
last days of april
HAL
the kooks
zebrahead
something corporate

και αλλα πολλα πολλα πολλα
περιμενω προτασεις :D
Hate to say I told you so...

Aaares

  • Επισκέπτης
Γιατι δεν λες και τι παιζει ο καθενας να ξερουμε αν μας ενδιαφερουν.
Αν δηλαδη πχ οι ταδε ειναι power metal δεν θελω να τους μαθω(κ να τους κανω illegal download xaxa)

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Καλο θα ήταν να λέμε και κανένα χαρακτηριστικό τραγούδι τους καθενος, νομιζω :)
Λοιπον απο μενα τα δυο που ασχολούμαι τον τελευταίο καιρο.

Chroma Key: Colorblind, Another Permanent Address (electro-rock)
OSI: Go, Our Town (rock-electro)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3334
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Αν και ειναι ακρετα γνωστοι δεν υπαρχει η αναγνωριση που θα επρεπε στο ονομα τους. Αυτοι εινια οι Θεοι

FANTOMAS


_+88_____________________________
_+880_____________________________
_++88_____________________________
_++88_____________________________
__+880_________________________++_
__+888________________________+88_
__++880______________________+88__
__++888_____+++88__________+++8__
__++8888__+++8880++88____+++88___
__+++8888+++8880++8888__++888____
___++888++8888+++888888++888_____
___++88++8888++8888888++888______
___++++++888888888888888888______
____++++++88888888888888888______
____++++++++000888888888888______
_____+++++++000088888888888______
______+++++++00088888888888______
_______+++++++088888888888_______
_______+++++++088888888888_______
________+++++++8888888888________
________+++++++0088888888________
________++++++0088888888_________
________+++++0008888888__________
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 11:50 από marmelaki »

stavros75

  • Επισκέπτης
The Shins
Verse
Idiot pilot
A.C.T.
Hot water music
jimmy eat world
andrew w. k.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/08/06, 21:55 από Black Sheep »

Αποσυνδεδεμένος Balleader

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • With tired eyes,mind,soul I ...slept
    • Προφίλ
Breaking Benjamin -Blow me away-
Guano Apes 
665 neighbor of the Beast

Αποσυνδεδεμένος Pierot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Συμφωνώ με τους Guano Apes αν και αν συνεχιζαν θα γίνονταν γνωστοί ..

Απο Διεθνή
Threshold , τραγούδι : ola alla ena polu kalo gia arxh einai to  ''Choices''
Gotthard ,  τραγούδι : Heaven κ γενικά όλο το made in switzerland live album
Ελληνικά
Versus , τραγούδι : Αδικογραμμένο τραγούδι

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απο ελληνικα : Τσιγγος και Οι Μαυροι Κυκλοι
Τραγουδι : Τετραγωνισμενα Φυλλα

Ακουστε το κ αν δεν παθετε την πλακα σας.......

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Δεν μας τα ανεβάζεις κάπου τα Τετραγωνισμενα Φυλλα; Είμαι περιεργος και δεν το βρίσκω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος mr.bassman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οι αρνακια κ πρασσειν αλογα ειναι 2 πολυ καλα underground ελληνικα punk συκροτηματα κ αδίκως παραμερισμενα απ το ελληνικο κοινο!

stavros75

  • Επισκέπτης
Οι αρνακια κ πρασσειν αλογα ειναι 2 πολυ καλα underground ελληνικα punk συκροτηματα κ αδίκως παραμερισμενα απ το ελληνικο κοινο!
Τα πράσσειν άλογα μόνο πανκ δεν είναι...

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν μας τα ανεβάζεις κάπου τα Τετραγωνισμενα Φυλλα; Είμαι περιεργος και δεν το βρίσκω πουθενα.

Συγγνωμη για την ασχετοσυνη μου, αλλα τι εννοεις? Να το βαλλω στο Limewire ας πουμε?

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ενα συγκροτημα οχι και τοσο αγνωστο, αλλα σιγουρα παραγκωνισμενο απο το ελληνικο μουσικο τοπιο ειναι οι "Λευκη Συμφωνια". Κριμα γιατι αποτελουσαν πρωτοποριακο συγκροτημα - τα τραγουδια απο τον πρωτο δισκο "Μυστικοι Κηποι" που κυκλοφορησε το 86 μοιαζουν να εχουν γραφτει μια δεκαετια μετα!Καποια τραγουδια τους τα ειχαν οι ιδιοι διασκευασει στα Αγγλικα, οπως το "Ο Τροχος των Ονειρων", και γνωρισαν καποια επιτυχια στο εξωτερικο.
Αλλα καλα ελληνικα συγκροτηματα που "υπονομευτηκαν" ειναι, περα απο Αρνακια και Πρασσειν Αλογα που αναφερθηκε παραπανω:
 Αχαιοι
 Ειλωτες (με το smash hit "Η νυφη που φορουσε μαυρα")
 Ο κουρεας και οι χειροτεροι πελατες του
 Η3 (δηλαδη "Υδρογονο 3")
 Spectors
 Μαυρη Μαγιονεζα
 Σαυρα των βασιλικων δρομων
 
                                            και αλλα....

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Ένα εξαιρετικό, η καλύτερα, ένα απίστευτο progressive metal γκρουπ, είναι οι Symphony-X
εγώ σχεδόν ξέχασα τους theater.

Κατεβάστε το Egypt, το of sins and shadows, και για να σας πέσουν τα μαλλιά το death of balance.

Αυτά, μόνο για αρχή.


Επίσης, ένα θα ήθελα να πιστεύω... ε... σχετικά καλό ελληνικό ποπ-ροκ group, είμαστε και εμείς.
Άμα ενδιαφέρεται κανείς να μας ακούσει, ας μου πει να καρφιτσώσω το link.

Μπάι δε γουέι, ωραίο θέμα...

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Η νυφη που φορουσε μαυρα... τι μου θυμησες τωρα...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Ας μου επιτρέψετε το δικαίωμα στη διαφωνία...

Συγκροτήματα όπως οι Αχαιοί, Ψόφιοι Κοριοί, Πράσσειν Άλογα, Μαύρη Μαγιονέζα, Είσοδος Κινδύνου, Υδρογόνο 3, De Facto, Σταγόνες Καπνού, Οι Φόβοι Του Πρίγκηπα, Ελληνιστάν, 15 50 κα που ξεκίνησαν κι έδρασαν κυρίως στα μέσα των 90's με τις ευλογίες πρωτίστως της Virgin και λοιπών μεγαλοκαρχαρίων που επεδίωκαν να βγάλουν τα κέρατά τους, όταν διαπίστωσαν πως το ελληνόφωνο rock τελικά μπορεί να πουλήσει, είναι στην καλύτερη περίπτωση συμπαθητικά, στη χειρότερη απαράδεκτα κι άνευ λόγου υπάρξεως (στα δικά μου πάντα αυτιά). Η κάθε μετριότητα έβγαλε δίσκο τότε εκμεταλλευόμενη άρδην το ευνοϊκό κλίμα κι ευτυχώς ο αμείλικτος χρόνος φρόντισε να τους τοποθετήσει τελικά εκεί που τους αρμόζει...τουτέστιν στη λήθη.

Από τις λίγες περιπτώσεις που διασώθηκαν από εκείνη την καταστροφική για την αισθητική και τη μουσική κουλτούρα εποχή, διότι δεν αναπαρήγαγαν στείρα τα αλλοεθνή μουσικά ερεθίσματα και δεν επεδίωξαν να στριμωχθούν στη θέση των Ξύλινων και των Τρυπών, ήταν οι Ροδάμα (που στην 5χρονη καριέρα τους, δεν έδωσαν ούτε ένα live!), οι Ονειροπαγίδα, τα Διάφανα Κρίνα, οι Αγάπη Πιο Κρύα Από Το Θάνατο και μια χούφτα ακόμα. Οι υπόλοιποι ταιριάζουν μονάχα σε τίποτα retro συλλογές του Atlantis, του ραδιοφωνικού άρχοντα του ροκ κιτς.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Οι υπόλοιποι ταιριάζουν μονάχα σε τίποτα retro συλλογές του Atlantis, του ραδιοφωνικού άρχοντα του ροκ κιτς.

TRUE TRUE!!!

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μπορει μερικοι να ηταν καφροι και μουσικα μη καινοτομοι, αλλα πρωτον: ακομα και αυτοι αφησαν πισω καποια καλα τραγουδια που χαντακωθηκαν αδικως.Δευτερον: Καλως ή κακως αποτελεσαν την ιστορικη συνεχεια της ελληνικης ροκ σκηνης μετα το 80, μιας ροκ σκηνης οπου απουσιαζε η πανκ πχ, ειδος που εκπροσωπηθηκε στη συνεχεια αν και με πολυ ατεχνο τροπο - κοντα σε αυτην και αλλα ειδη.Θεωρω καλυτερο να υπαρχει ελληνικη πανκ (αφου την εφερα ως παραδειγμα, το ιδιο ισχυει και για τα αλλα ρευματα), οταν ως κινημα η πανκ ηταν διαδεδομενη παντου, και ας μην ειναι τοσο ποιοτικη οσο θα την ηθελα, παρα να μην υπηρχε καθολου.Εφοσον υπηρξε λοιπον πρεπει καπου να αναφερεται και οχι να γινεται προσπαθεια να σβηστει απο την ιστορια, πραγμα που τωρα συντελειται.
Ακομα δεν πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.Μεσα σε αυτους που αναφερεσαι αφηνεις να εννοηθει οτι συγκαταλεγονται και οι Magic de Spell ας πουμε, που ειναι ενα πολυ αξιολογο συγκροτημα κατα τη γνωμη μου.

Οπως και να 'χει αξιζει να κανουμε μερικες αναφορες ωστε οποιος αγνοει την υπαρξη αυτης της μουσικης, να ενημερωθει και να ακουσει για να ειναι σε θεση να κρινει.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Ο Θεοτοκατος με "Το πιστολι στο πιατο" ειχε πλακα! Μου αρεσε τοτε..πηγαινα και δημοτικο!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Και πάλι δε θα με βρεις σύμφωνο. Ουδόλως με ενδιαφέρει να υπάρχει κάτι ως αυτοσκοπός ή ως ιστορική συνέχεια και μόνο, από τη στιγμή που δεν εξυπηρετεί τα στάνταρ αξίας ή ποιότητας που έχω ο ίδιος θέσει. Δεν προσφέρει τίποτα η παρουσία 50 Δυτικών Συνοικιών και λοιπών μετριότατων (γιατί είμαι κι επιεικής) συγκροτημάτων, παρά λειτουργεί σαν προπέτασμα ηχητικών σκουπιδιών που κρύβουν ή παραγκωνίζουν τα πραγματικά σπουδαία που συντελούνται την ίδια στιγμή. Η μαζικότητα της μουσικής προσφοράς, όταν προέρχεται από τις ίδιες τις εταιρίες, σπανίως αναδεικνύει το σημαντικό. Συνήθως χρησιμεύει μονάχα για να ξηλώνονται οι τσέπες του αγοραστικού κοινού, που πέφτει αφελώς στην παγίδα της παραπλάνησης, βλέποντας μια σκηνή που δήθεν βρίσκεται σε άνθηση. Trendy έγινε, λόγω των "πακέτων" που έπεσαν στο παιχνίδι τότε, το ελληνόφωνο rock σε μια προσπάθεια να πατήσουν στη μεγαλύτερη απήχηση που απέκτησαν οι Τρύπες και τα Ξύλινα. Μυρίστηκαν χρήμα με άλλα λόγια κι έπεσαν με τα μπούνια, δισκογραφώντας το κάθε μικρό ή μεγάλο ψώνιο. Και για να το επεκτείνω...μια τεχνητή φούσκα, μια κατασκευασμένη εκ του μη όντος πανσπερμία, που δε δικαίωσε ποτέ το μέγεθός της, υπήρξε όλο αυτό.

Χίλιες φορές λοιπόν να μιλάμε για εκμηδενισμό ενός ρεύματος, παρά προβολή της ευτέλειας ως ηχητική πρόταση. Διατηρούσαν τον ασθενή με μηχανήματα, διότε τους απέφερε τη σύνταξή του, μέχρι να αφήσει τον επιθανάτιο ρόγχο εξαντλημένος από το άρμεγμα. Μη σώσει και υπάρξει punk, αν δεν έχει τίποτα να δώσει, αν δεν μπορεί να προχωρήσει τα πράγματα, να καινοτομήσει, να υπερβεί, να προωθήσει νέες αισθητικές κι ουσιώδεις προτάσεις. Λες και θα έσταζε η ουρά του γαϊδάρου αν δεν υπήρχαν 10 παραλλαγές χιλιοακουσμένων πραγμάτων, αλλά μία μόνο που είχε λόγο ύπαρξης (όπως ο ίδιος έχω επιλέξει να τον ορίζω).

Παράθεση
Ακομα δεν πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.Μεσα σε αυτους που αναφερεσαι αφηνεις να εννοηθει οτι συγκαταλεγονται και οι Magic de Spell ας πουμε, που ειναι ενα πολυ αξιολογο συγκροτημα κατα τη γνωμη μου.


Oi Magic De Spell δεν αποτέλεσαν δημιούργημα της εποχής που αναφέρω, αλλά φυσικά και την αξιοποίησαν (όπως και κάθε άλλος). Δεν ακυρώνω τις παρελθοντικές τους κατακτήσεις, φοβάμαι όμως πως οι ίδιοι τις απαξιώνουν πλέον, μέσα από την αδυναμία τους να σταθούν αντάξιοί τους.

Παράθεση
Οπως και να 'χει αξιζει να κανουμε μερικες αναφορες ωστε οποιος αγνοει την υπαρξη αυτης της μουσικης, να ενημερωθει και να ακουσει για να ειναι σε θεση να κρινει.


Η ενημέρωση δεν έβλαψε ποτέ και κανέναν, αρκεί να έχει μια σφαιρικότητα. Γι' αυτό άλλωστε καταγράφω και τις ενστάσεις μου, ώστε άπαντες να μπορούν να διαμορφώσουν άποψη, εξετάζοντας ποικιλότροπα το ζήτημα. Απλώς θεωρώ πως η άγνοια στην περίπτωσή τους, είναι κάτι παραπάνω από δίκαιη, στο βαθμό που δεν είχαν να δώσουν κάτι που δεν προϋπήρχε ή έστω 1-2 κομμάτια ως άλλοθι παρουσίας.

Ο Θεοτοκατος με "Το πιστολι στο πιατο" ειχε πλακα! Μου αρεσε τοτε..πηγαινα και δημοτικο!


Να σου πω την αλήθεια, το συγκεκριμένο τύπο τον έκαψε για τα καλά η Legend. Ο δίσκος του "Τα Όνειρα του Μικρού Ψαριού" που αποτέλεσε αποκλειστικά προσωπική του δημιουργία από κάθε άποψη, θα είχε τύχει άριστης υποδοχής, αν έφερε το όνομα του Παυλίδη και δεν είχε ακυρωθεί η καλλιτεχνική του αξία, με την προβολή του μετά από διαφημίσεις με σερβετάκια μέσω του Star.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/08/06, 05:00 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος ΞΕΘΩΡΙΑΣΤΗΣ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Ειναι ο Θεος προιον του Νομου του Μurphy?
    • Προφίλ
Καλησπερα. Η αληθεια ειναι πως συμφωνω με το νοηματικο περιεχομενο του schizm αλλα ισως να ημουν λιγο πιο μετριοπαθης με το υφος εκφρασης.Το ελληνικο rock για μενα δεν υπαρχει με την εννοια του Rock διεθνως, επειδη ισως ειναι και θεμα ιδιοσυγκρασιας φυλετικης.Νομιζω οτι το μονο πραγματικα Ροψκ που εχω ακουσει απο Ελληνες ειναι Σιδηροπουλος (χωρις τις εφηβικες μικροεπαναστατικες αφορμες που γεννιουνται και καταληγουν σε ενα τριφυλλο 
τσιγαρο χασις αλλα εκτιμωντας μουσικα την συνεπεια του υφους),και παλι ομως δεν αντεχω ευκολα το βουρκωμα του ΠαλαιοΡοκα χωρις ομως να το κατακρινω, προσωπικα εγω αποζητω το φρεσκο σε ηχο κυκλοθυμικο και ογκωδη ενιοτε παρανοικο δοσμενο ομως με ουσια και λογο.Το Group που ακομα θεωρω το αγαπημενο μου ειναι οι Faithnomore,τους ακουω απο τα 15 χωρις τοτε να καταλαβαινω ποσο μπροστα ηταν και τι επιρροη θα ειχαν ...Και μετα ηρθε η σκηνη του Seattle και το Rap-Metal, το σκληρο Hip-Hop κτλ. Και οπως γνωριζεις Roufus οι Fantomas ειναι group του Μike Patton τραγουδιστη των Faithnomore.Αυτα ειναι... Πρωτοτυπια - νεος ηχος - μουσικη προταση (αισθητικα), που πιστευω πως πρεπει να ψαχνουμε και αναγνωριζουμε.Εγω γουσταρω Korn - Monster Magnet - Portishead - Godsmack - MarilynManson - RedHotChilliPeppers ενιοτε και Linkin' Park - CypressHill - Saliva - Seether - 3doorsDown - Biohazard - Placebo - BeastieBoys - SmashingPumpkins - Cure    ακομα και Prodigy,και ολα αυτα με κριτικο πνευμα ωστε να παρω απ'το καθενα πραγματα τα οποια στο τελος θα με κανουν να νιωσω ικανοποιημενος με αυτο που ακουσα.Δηλαδη για μενα το Rock σαν ηχος και εκφραση(ακομα και χορευτικη) ειναι πια μακρια απο τα κλασσικα που ενοουν καποιοι σαν συμβατικα ορθο "σκληρο" ακουσμα.Η μουσικη τρεχει, αλλαζει και ειναι ενα απ'τα χαρακτηριστικα που μου αρεσουν σε αυτη.Αν δεν αλλαζε μαλλον θα ειχα σταματησει να ακουω μουσικη.Γιατι η μουσικη ειναι μια, υπαρχει (ακομα και μαθηματικα) απο εκει και περα τα ειδη που θα επιλεξεις να ακουσεις ειναι υποκειμενικη υποθεση.Παντως εγω χωρις φρεσκια αντιληψη και ευρος πανω στον ηχο και την συνθεση γρηγορα βαριεμαι...Μην το παρετε ασχημα μου αρεσει πολυ και ο Bach και οι TowerofPower και ο Μαλαμας  και οι DeadcanDance...
MAY THE FORCE BE WITH U

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προς schizm
Εχουμε και λεμε: Οι Τρυπες ξεκινησαν το 85 με τον ομονυμο δισκο(ΑΝΟΚΑΤΟ) και με πρωτο χρυσο δισκο, 8 χρονια αργοτερα{93}, το "9 Πληρωμενα Τραγουδια"(VIRGIN).Τα υπολοιπα για τις Τρυπες ειναι γνωστα και δεν επεκτεινομαι.Οι Ματζικ ξεκινησαν το 82 με το "Α body in a snare"(MUSICBOX).Tα Ξυλινα το 93 με το "Ξεσσαλονικη"(ΑΝΟΚΑΤΟ), 95 "Περα απ'τις πορτες τις ασφαλτου" πλατινενιος, 97 "Μια ματια σαν βροχη" χρυσος, 99 "Τροφη για τα θηρια" χρυσος.Ολα Virgin.
Οποτε αν σε πιανω, η εποχη στην οποια αναφερεσαι ξεκινα γυρω στο 93 και φτανει περιπου στο 98 βαρια 2000.
Παρ'ολα αυτα κατα την περιοδο αυτη εμφανιστηκαν τα Υπογεια Ρευματα, τα Διαφανα Κρινα, οι Ενδελεχεια, ο Γιωργος Τσιγγος & Μαυροι Κυκλοι.Συγκροτηματα που ομολογουμενως ειναι ποιοτικα και καινοτομα.
Απο τη μικροερευνα που εκανα σχετικα με την Virgin, εχεις δικιο.Αρπαζει απο το 91 - 92 παρα πολλα ελληνοφωνα ροκ συγκροτηματα απο μικρες εταιρειες.Λογικο ειναι να βγουν και καποιες μαπες... [παντως κατι αναλογο εκανε και η Whipeout...]
Ομως οπως ανεφερα, την ιδια περιοδο της "ανθησης" ξεπεταχτηκαν και αξιολογα σχηματα βοηθουμενα απο το θετικο κλιμα.
Σχετικα με την πανκ, κατι Αντιδραση(90), Γενια του Χαους(86) [ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΤΑ ΑΥΤΟΥΣ! ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΡΕΘΙΣΜΑ ΓΙΑ ΨΑΞΙΜΟ] και καποιοι αλλοι παρομοιοι εδρασαν πριν απο την περιοδο που λες.Χαρακτηριστικα αναφερω οτι τα "Μωρα στη φωτια" εβγαλαν τον πρωτο τους δισκο το 87 που περιεχει τα: Παυσιπονο, Μανιφεστο, Κατω στην πολη, Σκυλισια μερα κ.α. , τραγουδια δηλαδη που ακουγονται μεχρι σημερα {και οχι μονο απο τον καψο-Ατλαντις...} και εβγαλαν ξανα δισκο το 99, ενω δεν ειχαν στο μεταξυ κανει ουτε συναυλιες ουτε τιποτα! Δηλαδη απεκτησαν κοινο που ακουγε μονο αυτο το 1 σιντι για 12 χρονια, με αξιολογοτατα τραγουδια και "επανηλθε" μετα απο τοσα χρονια απουσιας για τους ακουσει {πηγα σε συναυλια τους και γινοταν πανικος}.Θελω να πω οτι δεν γινεται να εχεις τετοια διαρκεια αν δεν αξιζεις κατι...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
17410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/11, 20:06
από BlackCatXIII
186 Απαντήσεις
51814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/08, 09:38
από Mrs Brightside
3 Απαντήσεις
3549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/07, 01:28
από Ε!ΜΑ
2 Απαντήσεις
2651 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/07, 23:27
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
21 Απαντήσεις
7982 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/08, 16:11
από GreekDudeCovers
18 Απαντήσεις
6191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 13:41
από @Morpheus@
6 Απαντήσεις
9646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/14, 21:20
από jamesio
9 Απαντήσεις
18570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/15, 11:27
από AnimaPura
25 Απαντήσεις
12215 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/19, 23:21
από saved
15 Απαντήσεις
5305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/20, 20:56
από saved