Σελίδες:
  • #1 από parlats στις 12 Sep 2006
  • Λοιπόν εδώ και αρκετό καιρό το σάιτ έχει γίνει πολύ "βαρύ". Οι σελίδες ανοίγουν πότε αργά και πότε γρήγορα. Οταν γράφεις ένα μήνυμα και πατάς "αποστολή" είναι φορές που φεύγει με ρυθμούς επιταφίου  ;D

    Το πρόβλημα αυτό το έχω μόνο με το κιθάρα, με άλλα σάιτς είναι μια χαρά όλα. Δεν φταίει η σύνδεσή μου πάντως καθώς είναι αρκετά Mbit, οπότε κάτι άλλο πρέπει να φταίει!

  • #2 από FSL στις 12 Sep 2006
  • Κι εγώ το παρατήρησα...με αναβαθμισμένες συνδέσεις όλοι πλέον και το κιθάρα σέρνεται...
  • #3 από Iroukos στις 12 Sep 2006
  • ναι, ειναι πολυ αργο μερικες φορες! σε σημειο σπαστικο μπορω να πω!!!

    αληθεια τι μπορει να φταιει? ???
  • #4 από Σωτήρης στις 12 Sep 2006
  • πιθανως εχει ερθει ωρα για αναβαθμιση.
    υπομονη λιγουλακι, ο Βασιλη ειναι σε διακοπες!  :)
  • #5 από Stergios Kourou στις 12 Sep 2006
  • Το προβλημα πρεπει να είναι σε εσάς!
    Εγω ότι και να επιλέξω, μου το εμφανιζει μέσα σε πέντε λεπτάκια!!!  ;D ;D ;D
  • #6 από Iroukos στις 12 Sep 2006
  • Το προβλημα πρεπει να είναι σε εσάς!
    Εγω ότι και να επιλέξω, μου το εμφανιζει μέσα σε πέντε λεπτάκια!!!  ;D ;D ;D

    μεσα σε 5 "λεπτακια" προλαβαινεις να φτιαξεις καφε, να κατουρισεις κ να πεθανεις...!!! ;D
    αν ειναι να κανει 5 λεπτα ν'ανοιξει μια σελιδα...πάει η ζωη μας! μπροστα στο πσ θα πεθανουμε  ;D ;D ;D ;D
  • #7 από Bάγια στις 12 Sep 2006
  • Να προσθέσω στα παραπάνω (τα οποία ταλαιπωρούν κι εμένα), πως αρκετές από τις φορές που πατάω «αποστολή» να σταλεί ένα προσωπικό μήνυμα, κλείνει η σελίδα! Τελείως όμως... :-\
  • #8 από parlats στις 12 Sep 2006
  • Να προσθέσω στα παραπάνω (τα οποία ταλαιπωρούν κι εμένα), πως αρκετές από τις φορές που πατάω «αποστολή» να σταλεί ένα προσωπικό μήνυμα, κλείνει η σελίδα! Τελείως όμως... :-\

    Ναι είναι και αυτό ένα πρόβλημα. Βασικά πρόσεξα ότι όλα άρχισαν από τότε που μπήκαν τα quick links για το στέκι. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση βέβαια.  ::)
  • #9 από master of puppets στις 12 Sep 2006
  • κι έλεγα ρε γμτ αν γινεται μονο σε μενα....τόσα γ**ωσταυρίδια έχει φάει ο πίσουλας....αλλα τελικα δεν εφταιγε αυτος ο καημένος.....πατάω αποστολη και μέχρι να "φύγει" το μηνυμα παίζω όλο το master of puppets στην κιθαρα... :P
  • #10 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 12 Sep 2006
  • Για να μας βοηθήσετε, όταν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, στείλτε μας τις παρακάτω πληροφορίες:
    - Διεύθυνση της σελίδας
    - Ακριβή ημερομηνία και ώρα (εμφανίζονται στο πάνω μέρος, στις "Πληροφορίες χρήστη")
    - Την διάρκεια δημιουργίας της σελίδας (εμφανίζεται τέρμα κάτω, εκεί που λέει "Δημιουργία σελίδας σε ΧΧΧ δευτερόλεπτα")

    Πολλές φορές το πρόβλημα φαίνεται ότι είναι στο kithara.gr, αλλά τελικά είναι αλλού. Αν η διάρκεια δημιουργίας είναι κάτω από μισό ή ένα δευτερόλεπτο, τότε σίγουρα είναι αλλού...
  • #11 από parlats στις 12 Sep 2006
  • Δημιουργία σελίδας σε 9.548 δευτερόλεπτα

    σε αυτό το θέμα μόλις τώρα  :-\
  • #12 από Σωτήρης στις 12 Sep 2006
  • παιδια δεν πρεπει να ειναι θεμα του φορουμ.
    εμενα το επιπεδο ειναι ακομα στα 0.484 δευτερόλεπτα
  • #13 από parlats στις 12 Sep 2006
  • παιδια δεν πρεπει να ειναι θεμα του φορουμ.
    εμενα το επιπεδο ειναι ακομα στα 0.484 δευτερόλεπτα

    Και τι να είναι ρε συ? Αφού μόνο εδώ υπάρχει πρόβλημα!
  • #14 από Χάρης(DJ Ha) στις 12 Sep 2006
  • Βρε βλαμμενα...  ;D
    ...μηπως κατεβαζετε κατι παραλληλα κ μπουκωνει το download bandwith σας? ::)
    ...Η μηπως εχετε μπουκωσει το upload σας κ παραλληλα κανετε περιηγηση σε σελιδες? ::)
  • #15 από parlats στις 12 Sep 2006
  • Βρε βλαμμενα...  ;D
    ...μηπως κατεβαζετε κατι παραλληλα κ μπουκωνει το download bandwith σας? ::)
    ...Η μηπως εχετε μπουκωσει το upload σας κ παραλληλα κανετε περιηγηση σε σελιδες? ::)


    Χαρούλη, διάβαζε πρώτα πριν απαντήσεις  ;) Εκτός του ότι δεν είμαι τόσο άσχετος να βάζω αβέρτα θέματα, λέω και πάλι ότι μόνο στο κιθάρα είναι αυτό το πρόβλημα.  :)
  • #16 από Απόλλων στις 12 Sep 2006
  • παιδια δεν πρεπει να ειναι θεμα του φορουμ.
    εμενα το επιπεδο ειναι ακομα στα 0.484 δευτερόλεπτα

    Kι εμένα στα 0.194...
  • #17 από FSL στις 12 Sep 2006
  • Εγώ να προσθέσω πως δε συμβαίνει συνέχεια...κοινώς έχει τις ώρες του...
    Και κυρίως σ' εμένα τουλάχιστον το πρόβλημα εστιάζεται όταν πατάω το κουμπάκι "αποστολή"...
  • #18 από FSL στις 13 Sep 2006
  • Για του λογου το αληθες... 40 δευτερα με 20 ερωτηματα...



    [το συνημμένο έχει διαγραφεί από τον Διαχειριστή]
  • #19 από parlats στις 13 Sep 2006
  • Ετσι έτσι μη νομίζετε ότι λέμε μπαρούφες!!  ;D

    Επίσης τελευταία έχει πρόβλημα και στην παράθεση, κάπου κολλαει  :-\
  • #20 από FSL στις 14 Sep 2006
  • Κανένα νέο απ' αυτό το θέμα?

    Σήμερα χτύπησε και 70 δεύτερα για να μπω σε έναν πίνακα.
  • #21 από parlats στις 14 Sep 2006
  • Εμένα σπάει παγκόσμια ρεκόρ  :-\
  • #22 από Θοδωρής στις 14 Sep 2006
  • 14/09/06, 17:06

    δημιουργία σελίδας σε 34.663 δευτερόλεπτα, με 14 ερωτήματα.

    Πρόβλημα με το Kithara.gr (φόρουμ)
  • #23 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 14 Sep 2006
  • Το θετικό είναι ότι μάλλον δεν πρόκειται για μόνιμο πρόβλημα. Μπήκα σχεδόν αμέσως μετά το μήνυμα του Θοδωρή, και όλα δούλευαν εντάξει.

    Το κακό είναι ότι μάλλον πρόκειται για κάτι παροδικό, που εμφανίζεται για λίγο και μετά είναι πάλι όλα ΟΚ και θέλει συνεχή παρακολούθηση για να βρούμε την αιτία.

    Μια άλλη πληροφορία που θα βοηθούσε: Όταν βλέπετε αυτή την καθυστέρηση, το πρόβλημα διαρκεί για πολλή ώρα, ή μετά από 1 - 2 λεπτά η ταχύτητα είναι πάλι κανονική;

    (Από τις ερωτήσεις μου και μόνο καταλαβαίνετε ότι μέχρι στιγμής σε μένα όλα δούλευαν κανονικά, όσες φορές προσπάθησα, και γι αυτό δεν μπορώ να εντοπίσω τίποτα... Σπανιότατα (άντε μια φορά τη βδομάδα) να δω χρόνο πάνω από 2 δευτερόλεπτα...)
  • #24 από FSL στις 14 Sep 2006
  • Σε μένα έχει κάποια διάρκεια ύστερα φτιάχνει η κατάσταση και πάλι απ' την αρχή.
Σελίδες: