Σελίδες:
  • #26 από Καρχαρίας στις 03 Mar 2004
  • Πολύ καλή μπάντα! Παλιότερα τους άκουγα φανατικά, τώρα μάλλον λιγότερο.. :-\
    Με έχει απογοητεύση λίγο η πορεία που διάλεξαν, πάντως σαν τα πολιότερα είναι ύμνοι. Δεν με πειράζει το image τους, δεν μου αρέσει βέβαια, το ίδιο και για την "γλώσσα" τους ;) Από μουσικής πλευράς είναι άψογοι!

    Εθνικιστές το αποκλείω να είναι, καθώς και το περιστατικό με τον Έλληνα δημοσιογράφο δεν το πιστευω, μπορεί να είναι αλήθεια αλλά κάτι άλλο θα κρύβετε πίσω από την ιστορία αυτή και μάλλον εις βάρος του Έλληνα...

    Το περιστατικό με τις σημαίες το έχω δει και εγώ. Με πείραξε που η Αμερικανικη προβάλετε περισσότερο αλλά όπως και να το κάνουμε, από όποια πλευρά και να το δούμε είναι Αμερικάνοι και όχι Έλληνες, λογικό δεν είναι? ;) Ίσως αν ήταν και η Ελληνική από δίπλα να μην μας πείραζε,ε?
  • #27 από Holy Diver στις 25 Sep 2004
  • Δε ξέρω ρε παιδιά... Το στυλάκι "γουιαρδιονλιντεφεντερςοφδετρουχεβιμεταλ" μου τη σπάει αλλά αυτο το Warriors of the world μ'άνατριχιάζει. Εχουν βγάλει κομματάρες. ( Carry On, Defender ktlp) Από στίχους καμιά φορά κάτι λένε.
  • #28 από gon στις 16 Oct 2004
  • Εγω ενα εχω να πω:  HAIL BROTHERS 8)
    Εμενα μ'αρεσουν τοσο πολυ που δεν με νοιαζουν τα ελλατωμματα τους.
    Οταν ακουγα γαι πρωτη φορα το kings of metal ακουγα τους στοιχους και ελεγα τι καραγκιοζηδες ειναι αυτοι(συγχωρεσε με θεε του power metal).
    Βεβαια μετα πορωθηκα τοσο που δεν με ενοιαζε τιποτα.Αντιθετως γουσταρω απιστευτα  το ποζεριλικι τους ;D
  • #29 από Costa στις 12 Nov 2004
  • ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ!
    Και στιχουργικά και μουσικά και από attitude!

    Heavy metal or no metal at all
    Whimps and posers leave the hall!

    Death to false metal - Hail Manowar
  • #30 από D@ve Murray στις 14 Nov 2004
  • All bands play....Manowar play-back...
  • #31 από Holy Diver στις 19 Dec 2004
  • Εγω ενα εχω να πω:  HAIL BROTHERS 8)
    Εμενα μ'αρεσουν τοσο πολυ που δεν με νοιαζουν τα ελλατωμματα τους.
    Οταν ακουγα γαι πρωτη φορα το kings of metal ακουγα τους στοιχους και ελεγα τι καραγκιοζηδες ειναι αυτοι(συγχωρεσε με θεε του power metal).
    Βεβαια μετα πορωθηκα τοσο που δεν με ενοιαζε τιποτα.Αντιθετως γουσταρω απιστευτα  το ποζεριλικι τους ;D

    Που κολλάει το power metal;
  • #32 από gon στις 19 Dec 2004
  • Παράθεση
    Στάλθηκε από: Holly Diver  Στάλθηκε στις: Σήμερα, στις 18:00:50  
    Παράθεση από: gon στις 16/10/04, 13:17
    Εγω ενα εχω να πω:  HAIL BROTHERS
    Εμενα μ'αρεσουν τοσο πολυ που δεν με νοιαζουν τα ελλατωμματα τους.
    Οταν ακουγα γαι πρωτη φορα το kings of metal ακουγα τους στοιχους και ελεγα τι καραγκιοζηδες ειναι αυτοι(συγχωρεσε με θεε του power metal).
    Βεβαια μετα πορωθηκα τοσο που δεν με ενοιαζε τιποτα.Αντιθετως γουσταρω απιστευτα  το ποζεριλικι τους  
     

    Που κολλάει το power metal;  
    Εγω τους εντασσω στο Power metal.
  • #33 από Devil Driver στις 10 Jan 2005
  • Εγώ θα πώ μια φράση που είχα ακούσει σε μια ελληνική αισθησιακή ταινία και ταιριάζει γάντι στους manowar.

     "Πασαλείψου μανάρι μου, πασαλείψου..."
  • #34 από ερεβος στις 11 Jan 2005
  • Παράθεση
    Εγω τους εντασσω στο Power metal.

     :o :o :o :o :o :o Ο Χριστος κι η Παναγια!!!!!! Απο που κι ως που??????????????
  • #35 από boxer στις 18 May 2005
  • Οσοι ξερουν απο manowar ξερουν.

    Οσοι δεν ξερουν ας ακουσουν τα παρακατω κομματια:
    Battle hymn
    Revelation
    Valhala
    Blood of my enemies
    Bridge of death
    Kill with power
    Each dawn I die
    Thor
    Guyana
    Mountains
    Black wind fire and steel

    ενα ενδεικτικο playlist με ΚΟΜΑΤΑΡΕΣ

    Ξεχαστε τις προβιες και τα λαδια και τα σπαθια (αν και με τσιφτετελοmanowar κερδιθηκε η περσινη eurovision) και ακουστε μονο τη μουσικη. Θα εκπλαγειτε.
  • #36 από Tempus στις 07 Jun 2005
  • Moυ τη σπάνε γιατί μου φαίνονται φασίστες.Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του Sign of the Hammer τα έσκισα και τα πέταξα.Το καλύτερο στοιχείο τους είναι η φωνάρα του Eric Adams που κάνει ακόμα και μονότονα τραγούδια όπως το Gates of Valhalla να ακούγονται ευχάριστα.Επίσης τα solos τους μού φάινονται άθλια.
  • #37 από Σπύρος στις 07 Jun 2005
  • Moυ τη σπάνε γιατί μου φαίνονται φασίστες.Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του Sign of the Hammer τα έσκισα και τα πέταξα.
    ??? ???
  • #38 από Kiratzoharris στις 08 Jun 2005
  • Καλα διαβαστε μια συνεντευξη τους στο Μεταλ Χαμερ και θα κουφαθειτε οι ανθρωποι ειναι λιγο ετκος τοπου και χρονου!
    Σορυ Σπυρο αλλα...
  • #39 από Tempus στις 11 Jun 2005
  • Moυ τη σπάνε γιατί μου φαίνονται φασίστες.Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του Sign of the Hammer τα έσκισα και τα πέταξα.
    ??? ???


    Μου φαίνεται χιτλερικό το σήμα "Sign of the Hammer".Και το σφυρί του Θωρ (δεν εννούν απαραίτητα αυτό αλλά τέλοσπάντων) χρησιμοποιείται σαν έμβλημα από νεοναζί.Ο χρωματικός συνδυσμός δε , κόκκινο-μάυρο-άσπρο τα λέει όλα.
  • #40 από |DarkSpirit|F στις 29 Jun 2005
  • τι γνώμη έχετε για τους Manowar;  Μ'αρέσει η μουσική τους αλλά οι ίδιοι μου σπάνε τα νεύρα!! Δεν τους πάω με τίποτα. Κρίμα και γράφουν ωραία μουσική!!


    Poli g**ati leme... 8eoi bt den mporo na po ps den einai "trelloi" but who cares? me enoxlise ligo to pleasure_slave bt ta alla einai g**ata trelenomai gia Bridje of Death...to pezo sto sigkrotima m... 8) gt to Hail and Kill den paei piso...kai alla polla...
  • #41 από MakisSRV στις 19 Jun 2009
  • Manowar ήταν το πρώτο metal συγκρότημα που άκουσα και είχα κολλήσει.Ακόμη και τώρα που ακούω clssic rock και blues,αν χρειαστεί να βαλω μια μεταλιά στο στέρεο, θα είναι manowar.Πολλί δυστυχως και άστοχα τους λένε φασίστες,δεν ξερω που πηγάζει αυτό,ο άλλλος πιο πάνω έσκισε λέει το εξώφυλλο..Ρε πας καλά? ??? ::)...Πάντα τους γούσταρα,μόνο στο τελευταίο άλμπουμ δεν ήταν τόσο καλοί,έβαλαν πολλά ινστρουμενταλς αλλά και πάλι...HAIL TO THE METAL KINGS.
  • #42 από Arg0 στις 19 Jun 2009
  • Δυστυχώς σκέτη απογοήτευση σαν άτομα, ειδικά ο De Maio. Πραγματικά πιστεύω οτι ζουν σε έναν δικό τους μικρόκοσμο όπου αναγκάζονται να το παίζουν κορυφαίοι γιατί έτσι νομίζουν οτι θα τους σέβονται οι συνεργάτες τους.

    Παρ' όλα αυτά πρέπει να ομολογήσω οτι στο τελευταίο τους (από όλες τις έννοιες) live στην Ελλάδα έπαιξαν απίστευτα καλά.
  • #43 από Kyle στις 03 Jan 2009
  • Καταρχάς να επισημάνω και εγώ ότι η μουσική τους είναι απλά κορυφαία, όταν όμως ακούγονται συχνά-πυκνά φράσεις όπως "The power of Metal, The power of steel!" και λοιπά δεν μπορείς να μη γελάσεις. Είναι πολυ άκυρο το να μιλάς για μέταλα όλη την ώρα. Σε 2 περιπτώσεις θα μπορούσε να συμβεί αυτο. Ή να έγραφαν τους στίχους των κομματιών απέναντι απο εργοτάξιο είτε να δούλευε στο ίδιο το εργοτάξιο ο στιχουργός...
  • #44 από s.s. στις 03 Jan 2009
  • Επιτέλους,ένα ΑΝΤΡΙΚΟ bump\m/
Σελίδες: