Σελίδες:
  • #1 από Meolas στις 08 May 2009
  • Γεια σε ολους,

    εκανα ηχογραφηση το for the love of God του Steve Vai...ειναι η πρωτη μου ηχογραφση και ο ηχος ηταν λιγο μουντος..τον καθαρισα λιγο..

    ειδου το αποτελεσμα

    http://www.box.net/shared/9c17kx4vt3

    Καθε σχολιο ευπροσδεκτο

    Εξοπλισμος
    Ibanez Jem 7VWH
    pocket pod
  • #2 από Meolas στις 08 May 2009
  • εκανα μια τροποποιηση στο αρχικο λνκ ( το megaupload einai ligo δυσχρηστο)....το νεο λινκ ειναι ποιο ευχρηστο
  • #3 από let me know 796 στις 08 May 2009
  • μπραβο ρε μαγκα.πολυ καλο :up :up
  • #4 από let me know 796 στις 08 May 2009
  • ειναι γραμμενο σε part ή παιζεις σερι?στο 4:17-4:19 αλλαζει αποτομα η ενταση της κιθαρας γι'αυτο το λεω.αλλα και τι εγινε ,ειναι μια χαρα.
  • #5 από Meolas στις 08 May 2009
  • ειναι σερι, απλα δεν χρησιμοποιησα comressor...τωρα τελευταια ανακαλυψα οτι το pocket pod εχει και compressor :)
  • #6 από parlats στις 08 May 2009
  • Ωραίος φίλε μπράβο σου. Παρατήρησα κατά τη γνώμη μου 2 σημεία.

    1) Το παράκανες λίγο με το τρέμολο και το wah
    2) Αμα φτιάξεις λίγο παραπάνω το βιμπράτο σου θα ακούγεται πολύ καλύτερα.

    Γενικά όμως ήταν πολύ καλό, keep up  ;)
  • #7 από armagedon στις 08 May 2009
  • Τι να σου πω τωρα.. :faintεκατονταδες τονοι feeling!!μπραβε ρε φιλε.. :clap
  • #8 από Adno στις 08 May 2009
  • Και μενα μαρεσε πολυ φιλε μου, και γω πιστευω οτι ησουν σε σημεια υπερβολικος με το τρεμολο αλλα σε δικαιολογω καπως γιατι εχεις jem!χαχα. Επισης μου αρεσε και παρα πολυ ο ηχος που εβγαλες, ηταν Vai :)
  • #9 από gkou στις 08 May 2009
  • Απίστευτο...Τι "διασκευή", εγώ νόμιζα ότι άκουγα το αυθεντικό :up :clap :clap :clap :clap :guitar
  • #10 από Stinky στις 09 May 2009
  • Ηχαρα εβγαλες αδερφε!!!
    Εμενα μαρεσε το παραπανισιο τρεμολο. Τι το χεις το edge pro? Για να καθεται? κριμα ειναι
     ;D ;D
  • #11 από jim.ni στις 09 May 2009
  •  :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap
     :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap
  • #12 από Meolas στις 09 May 2009
  • ευχαριστω ολους τοσο για τα καλα σας λογια οσο και για τις παρατηρησεις σας :)
  • #13 από elfiii2008 στις 09 May 2009
  • Πολλά μπράβο κι από 'μένα!  :)
  • #14 από Germ1984 στις 09 May 2009
  • Θα σου δώσω συγχαρητήρια για δύο λόγους. Καταρχήν ο ήχος σου ήταν απίστευτος (λες και ακούω το original) και δεύτερον επειδή προσπάθησες να είσαι τεχνικά όσο το δυνατόν πιο κοντά στο αυθεντικό (καμία σχέση με άλλους ιερόσυλους που το έχουν ξεσκίσει το κομμάτι..). Εχεις τεράστιο ταλέντο φίλε το αισθάνομαι (απίστευτο feeling,πολύ πειστικά bends, σούπερ τονισμοί)...απλά πρέπει να κάτσεις να μελετήσεις για να βελτιωθείς τεχνικά..Την μουσική την αισθάνεσαι 100 % χωρίς καμία αμφιβολία(ότι χρειάζεσαι το έχεις μέσα σου, μόνο η τεχνική θέλει λίγο.. δουλειά). Δούλεψε και άλλο το whammy bar και τις διάφορες τεχνικές και θα είσαι άπιαστος...προχώρα μεγάλε!!!!


    +50000
  • #15 από Meolas στις 09 May 2009
  • Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...εχεις δικιο για το whammy bar ομως η υπερβολικη χρηση του οφειλεται στους εξης 3 λογους

    α) εως και πριν 12 μηνες δεν ειχα ηλεκτρικη κιθαρα. Η πρωτη μου ηλεκτρικη κιθαρα ειναι η Jem!!!..ασχολουμουν κατα κυριο λογο με ακουστικη jazz (παρα πολυ με al di meola)!!...παντα ηθελα να αγορασω ηλεκτρικη και να παιζω με το whammy bar!! :P ...επομενως ειναι λογω ενθουσιασμου!!

    β) Το συγκεκριμενο κομματι το εγραψα πανω στους 5 μηνες ενασχολησης με την ηλεκτρικη

    γ) οσον αφορα το cry baby...ειναι το Bad Horsie II, το οποιο ειχα αγορασει κανα 2 μερες πριν γραψω το κομματι ( πρωτη φορα ακουμπουσα wha pedal)
  • #16 από hoba στις 14 May 2009
  • Θα συμφωνησω με τα εγκωμιαστικα σχολια πιο πανω. Και μενα μ αρεσε με λιγο παραπανισιο τρεμ, δινεις τη δικη σου υπογραφη.  ;)

    Συγχαρητηρια! Τελειο, αψογο, και πολυυυυ feeling..

    Συνεχισε φιλε, και οταν εχεις ετοιμες και αλλες δουλειες να ποσταρεις να ακουσουμε...

    Και παλι συγχαρητηρια.
  • #17 από Chris2004 στις 24 Jul 2009
  • Εμένα μου άρεσε ο προσωπικός χαρακτήρας που έδωσες με την έστω υπερβολική χρήση whammy και wah προς το τέλος. Άλλωστε και ο Vai στις συναυλίες δεν το παίζει ποτέ 100% ίδιο.
    Κατα τ'άλλα και εγώ συμφωνώ πως πρέπει να προσέξεις λίγο το βιμπράτο...να του δώσεις λίγο μεγαλύτερο εύρος δηλαδή. Καταλαβαίνω ότι έχεις συνηθίσει απο Jazz αλλά θα συνηθίσεις και αλλιώς  :P
Σελίδες: