Σελίδες:
  • #1 από MakisSRV στις 02 Nov 2010
  • Αλήθεια λέω... :P ...οι Kings of Metal ξαναηχογραφούν το album που τα άρχισε όλα με νέες κιθαριές, μπασσογραμμές κτλ.!!!Είμαι φαν τους από τα 15 μου που τους πρωτοάκουσα και μέσω της μουσικής τους έχω ξεπεράσει ''προβλήματα'' που είχα σαν έφηβος και έτσι, παρόλο που το βλέπω σαν μια κίνηση ''ξεμείναμε από έμπνευση'', ξέρω ότι δεν θα μέ απογοητεύσει, ίσα-ίσα που θα καραγουστάρω.Στα τύμπανα θα είναι ο Donnie Hamzik, ο πρώτος drummer του συγκροτήματος , ο οποιος έπαιξε μόνο στον πρώτο δίσκο, αλλά σε τί δίσκο, δισκάρα. Τα λόγια στο κομμάτι Dark Avenger, τα οποια πρωτοτραγούδησε ο Orson Welles,θα τα τραγουδήσει ο πασίγνωστος ηθοποιός Christofer Lee.Μιας που θα κυκλοφορήσει τώρα το Νοέμβρη, θα είναι το καλύτερο δώρο για μένα μιας που έχω τα γεννέθλια μου!

    By Moonlight We Ride
    Ten Thousands Side By Side...

    Hail brothers
  • #2 από Johnie Darko στις 02 Nov 2010
  • Απο το να βγαλουν αλλη μια βλακεια (προσωπικη αποψη αλλα οι Manowar εχουν να βγαλουν δισκο της προκοπης απο το Kings of metal), προτιμω την ηχογραφηση του battle hymns που ηταν οντως δισκαρα...
    Βεβαια, αν κρινω απο τις πολλες π**αριες που εχουν κανει και πει κατα καιρους οι τυποι, εχω και τις επιφυλαξεις μου, μην τυχον και τον γεμισουν με τα ηλιθια "σολα" του Joey De (και καλα γα-) Maio... Ουτε καν σε Live δεν μπορω να ανεχτω τα καραγκιοζιλικια αυτα, ποσο μαλλον σε δισκο...
    Με λιγα λογια, ελπιζω να μεινουν πιστοι στα αυθεντικα τραγουδια και να μην τα παπαρεψουν...
    Βασικα θα ηθελα πολυ να κανουν το ιδιο και οι Maiden με τα 2 πρωτα αλμπουμ για να ακουσω ολες τις τραγουδαρες εκεινες σε στουντιο εκτελεση με Bruce!
  • #3 από elrich στις 02 Nov 2010
  • Όντως ακούγεται ενδιαφέρον, ειδικά για εμάς τους παλιούς... συμφωνώ με το Darko ότι καλύτερα μια επανεκτέλεση παρά μια καινούρια posero-αηδία.

    Παράθεση από: MakisSRV link=topic=80650.msg634932#msg634932   date=1288650366
    ...θα τα τραγουδήσει ο πασίγνωστος ηθοποιός Christofer   Lee.

    Σαφώς θα προτιμούσα βέβαια τον Ian McKellen (Gadalf the Gray στο Lord of the rings) ή ακόμα και τον Sean Connery...
  • #4 από TheVrachnoprofiter στις 02 Nov 2010
  • Θα χαιρόμουν, αν έπαιζε και ο Ross The Boss... Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να περιμένω.
  • #5 από YmiRLinG στις 02 Nov 2010
  • Συνεχίζουν την ατελείωτη κατρακίλα που ξεκίνησαν τις τελευταίες δεκατετίες. Quit or Die για να μιλήσω και με Manowarικούς όρους
  • #6 από Eagle Of Kamelot στις 03 Nov 2010
  • Μισω τους Manowar, αλλα αγαπω το Battle Hymns....ευκαιρια να ξανακουσουμε λιγο heavy metal, αρκετα ασχοληθηκαμε με ψαγμενα ακουσματα...
  • #7 από tallos στις 03 Nov 2010
  • in to the gllory ride.το καλυτερο τους
Σελίδες: