Σελίδες:
  • #1 από master of puppets στις 29 Nov 2010
  • Λοιπόν...γενικά είναι απο τα αγαπημένα μου cult κομμάτια και σήμερα το έλιωσα....και την original εκτέλεση απο Sembello....και απο firewind....και απο Voss.......και είπα να το εκτελέσω κι εγώ (στην κυριολεξία)...αλλά με έναν δικό μου τρόπο....αυτή είναι η δική μου προσέγγιση....πιο slow φάση......


    Ο εξοπλισμός:


    Larrivee L-01
    Esp eclipse II
    Shure 55 SH
    M-Audio Axiom 25




    Το λινκ εδώ....
    http://www.box.net/shared/n77j715z1l






    p.s.1 σόρρυ αν "θίγω" με το cover τους φανατικούς της δεκαετίας...αλλά έπρεπε να γίνει.... :P


    p.s.2 η "μιξη" είναι απλά απαράδεκτη....αλλά είμαι ξύπνιος απο τις εφτά παρά.......δείξτε λίγη κατανόηση στον έλληνα φοιτητή.... :P
  • #2 από Fourier στις 29 Nov 2010
  • Εξαιρετική διασκευή. Πράγματι, το mix δεν είναι τέλειο, αλλά μικρή σημασία έχει. Το κομμάτι βγάζει μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα που παρασέρνει το ακροατή. Πολύ καλά τα φωνητικά σου και η ενορχήστρωση.

    Μπράβο! ;D ;D ;D


    Υ.Γ.: Σήμερα ξεκίνησες και ολοκλήρωσες το project? :o
  • #3 από master of puppets στις 30 Nov 2010
  • Σ'ευχαριστώ πολύ fourier.....ναι σήμερα το ξεκίνησα.....κατα τις πέντε....νεκρό απόγευμα....πρωί σχολή και ωδείο....και όλο το απόγευμα κενό...κάπως έπρεπε να το γεμίσω.... :P
  • #4 από panicX στις 30 Nov 2010
  • ωραιος φιλε,μπραβο που τραγουδας κιολας!! ;)
  • #5 από master of puppets στις 30 Nov 2010
  • Σ'ευχαριστώ πολύ παλίκαρε..... ;)
  • #6 από TheVrachnoprofiter στις 30 Nov 2010
  • Θαμπς Απ! Πρέπει να είναι το καλύτερο, για τα γούστα μου, από όσα έχεις κάνει.
  • #7 από master of puppets στις 30 Nov 2010
  • Θαμπς Απ! Πρέπει να είναι το καλύτερο, για τα γούστα μου, από όσα έχεις κάνει.


    ΩΩΩΩΩΩΩ.....τενκ ιου τενκ ιου mate......περίμενα σχόλιο για αγγελάκα ειναι η αλήθεια απο σένα... ;D
  • #8 από Theoharris στις 30 Nov 2010
  • Μπράβο φίλε ,
    πάρα πολύ καλό και εξαιρετικά φωνητικά...
    Πολύ καλή δουλειά...
     
    Συγχαρητήρια!!!!   :up :up :up
  • #9 από dio21 στις 30 Nov 2010
  • μπραβο κ απο μενα......ισως οτι καλυτερο εχω ακουσει απο σενα...(παντα με το δικο μου γουστο).......

    πολυ καλη επιλογη.....(πολυ καλα φωνητικα καθε φορα και καλυτερος)....ωραιες οι κιθαρες

     :up :up ΜΠΡΑΒΟ :up :up
  • #10 από TheVrachnoprofiter στις 01 Dec 2010
  • Θαμπς Απ! Πρέπει να είναι το καλύτερο, για τα γούστα μου, από όσα έχεις κάνει.


    ΩΩΩΩΩΩΩ.....τενκ ιου τενκ ιου mate......περίμενα σχόλιο για αγγελάκα ειναι η αλήθεια απο σένα... ;D

    Στο επόμενο, μην κουράζουμε και το κοινό... ;D
  • #11 από master of puppets στις 01 Dec 2010
  • Σας ευχαριστώ πολύ παίδες..να πω την αλήθεια ήταν άκρως διασκεδαστικό να προσπαθώ να βρω τη δομή του συγκεκριμένου cover..και πραγματικά χαιρομαι που σας άρεσε...
  • #12 από Μητσάκος στις 01 Dec 2010
  • Γενικά, σου βγήκε πολύ γ...το αυτό καθεαυτό, ενώ και τα φωνητικά σου είναι πολύ καλά στα αυτιά μου!

    Ωστόσο, δε νομίζω ότι του πάει το acoustic του κομματιού. Στο κάτω-κάτω "Maniac" με χαλαρό ακουστικό tempo είναι οξύμωρο... ;D
  • #13 από master of puppets στις 01 Dec 2010
  • Γενικά, σου βγήκε πολύ γ...το αυτό καθεαυτό, ενώ και τα φωνητικά σου είναι πολύ καλά στα αυτιά μου!

    Ωστόσο, δε νομίζω ότι του πάει το acoustic του κομματιού. Στο κάτω-κάτω "Maniac" με χαλαρό ακουστικό tempo είναι οξύμωρο... ;D


    Χε χε.....ευχαριστώ καταρχάς.....σκέψου ότι ειναι maniac σε hangover και θέλει λίγο πιο κουλ καταστάσεις.... :P 
  • #14 από Ammon Jerro στις 01 Dec 2010
  • Ειναι παρα πολυ ωραιο.Μπραβο σου και παλι απο μενα.
    Πολυ καλη εκτελεση και τα φωνητικα ειναι παρα πολυ ωραια.!  ;D ;D ;D ;D
  • #15 από Spell@lchemist! στις 01 Dec 2010
  • γ**άτος!!!! 8)
  • #16 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Dec 2010
  • αααχ....αυτή η Larivee....!!!!!!



    ωραίο και το κομμάτι! :P
  • #17 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 01 Dec 2010
  • Πολύ ωραίος παλίκαρε, έχεις τα συγχαρητήριά μου!!
  • #18 από master of puppets στις 01 Dec 2010
  • Παίδες σας ευχαριστώ πολύ όλους.....φωνητικά να σας πω δεν με τρέλανε εμένα...αλλά αφού άρεσε σε σας δεν μου πέφτει και λόγος... :P


    αααχ....αυτή η Larivee....!!!!!!


    Σταμάτα να ζαχαρώνεις τη γυναίκα μου..... ;D :P
  • #19 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Dec 2010
  • καμιά φίλη έχει?
    να βγούμε τετράδα? :P
  • #20 από master of puppets στις 01 Dec 2010
  • καμιά φίλη έχει?
    να βγούμε τετράδα? :P


    Θα σου προσπαθήσω να σε κάνω κατάσταση... :P  η αλήθεια είναι πως η larrivee έχει σταματήσει την παραγωγή του συγκεκριμένου μοντέλου και πραγματικά δεν ξέρω γιατί.....
  • #21 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Dec 2010
  • ε....
    θα είδαν πως την πήρες εσύ και την κάναν discontinued για να πάρει αξία.....
    θα σου βγάλουν και σιγκνατσουρ βρε! :D
  • #22 από Υπνοβάτης... στις 06 Dec 2010
  • Κορυφαίος! Αλλά δε βγάζεις φωνή ρε γμτ, το χω παρατηρήσει και σε άλλα κομμάτια σου. Γιατί; Φοβάσαι; :P
  • #23 από master of puppets στις 06 Dec 2010

  • Κορυφαίος! Αλλά δε βγάζεις φωνή ρε γμτ, το χω παρατηρήσει και σε άλλα κομμάτια σου. Γιατί; Φοβάσαι; :P


    Τενκ ιου καταρχάς.....στο δεύτερο σκέλος? τι εννοείς ακριβώς? ότι πχ δεν φτάνω στα όρια μου? η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω ποια είναι τα όρια μου....γι'αυτο έχω ξεκινήσει και φωνητική.....αλλά πιστεύω πως στα περισσότερο που έχω ανεβάσει τραγουδά όπως ταιριάζει στο εκάστοτε τραγούδι...τενκ ιου πάντως... :D
  • #24 από Υπνοβάτης... στις 06 Dec 2010
  • Όχι. Δεν πειράζει αμα ξεκίνησες φωνητική σε ένα εξάμηνο θα καταλάβεις τι λέω :P
    Κι εγώ το έκανα παλιά. Μήπως ηχογραφείς καθιστός;
    Δεν έχει στήριξη η φωνή σου από την αναπνοή. Οπότε και δε βγαίνει. Δε χρησιμοποιείς τα ηχεία σου δηλαδή.
    Το εξηγώ κάπως σωστά; :P
  • #25 από blackmorefan στις 08 Dec 2010
  • Λοιπον ειναι η πρωτη φορα που σχολιαζω προσπαθεια σου και για να πω την αληθεια ημουν ψιλοπροκατειλημμενος γιατι το συγκεκριμενο κομματι εχει διασκευαστει απο τους περισσοτερους με πανω κατω τον ιδιο τροπο δλδ γρηγορο τεμπο και τα ρεστα...εμεινα αφωνος πραγματικα...δεν ειχα φανταστει ποτε μου το κομματι σε μορφη μπαλαντας και πραγματικα μαρεσε παρα πολυ...μπραβο φιλος συγχαρητηρια!!! Η φωνη σου εμενα δεν με ξενισε καθολου ισα ισα ειχες αρκετο feeling και εχεις μια πολυ καλη χροια

    ΥΓ επομενο βημα ειναι να πιασεις και τις γυναικες τραγουδιστριες πχ
    αυτην εδω
      ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D (περα απο την πλακα α***φατο των ιπποτων-ξε-α***φατο των ιπποτων αυτο το κομματι ειναι απο τα πιο ερωτικα ever...ασχετο αν εγω προτιμω
    αυτο
    που επισης θα σου ταιριαζε πολυ φωνητικα...στιχοι...εννοειται πως οι Tyketto δεν ειναι γυναικες τραγουδιστριες  :D ;D )
Σελίδες: